» »

kdo ima najstarejši HD

kdo ima najstarejši HD

Yohan del Sud ::

Ker me zanima življenska doba HD-jev v praksi bi prosil da se tu javite vsi z zelo starimi a bp delujočimi trdimi diski. Ne pozabite na podrobnosti (koliko ur je delal dnevno, kaj ste žnjim počeli, se je kdaj grel, prenašal sem pa tja, firma, ipd)...

ABX ::

Quantum fireball 2.1Gb. Več časa v roki in na zadnjem sedežu avta kot pa v pcu. Dela še vedno 100%.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tec ::

IBM 3.2gb, 2x padu iz visine enga metra na parket. Pred pol leta je dobil bad sector, ampak sem ga odstranil in dosedaj se ni prisel nazaj. Gor sem 3 leta, 24/7 laufal loonix, ki ga ni niti malo segrel.

g0Run7 ::

50mega.

286@20Mhz

dela vsak dan

za firmo bom pa pogledal če se bom mimo praha dokopal.

ps. to je tudi moj prvi overclock. zdej pa se mečte na zobe.8-)

Klemenn ::

jaz mam tut quantom fireball 2.1 kak se odstrani bad sektorje?:\

Justy ::

Doma imam disk 20 Mb, preden sem kisto raztavil je se delal (na 286-ki), drugam pa ne pase k ma druge konektorje

Aja, pa velik je kot cd-rom

LojzePek ::

Mam en full star disk večji od cd-roma, ne vem glih velikosti, ima pa gor nalepko kje so izpisani bad sektorji nastali med proizvodnjo. Priklop pa ima podoben tistemu, ki ga je imel velik disketnik. Edino kar paše je štrom kabel. Tak da sem mal pr odprtem disku testiral obrate. Impresina hitrost, kljub starosti.

Binji ::

Jst mam tudi disk cca 20mb, veliko skoraj kot napajalc, da ne omenim da kabla s katerim bi ga priklopu sploh nimam vec.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Taras_Bulba ::

Jst mam pa disk WD 42 MB iz leta 87.
Še vedno mi zvesto služi, sam ne svojemu prvotnemu namenu. Zdej mam kartice zataknene za plošče.:P

Klemenn ::

kak se poprav bad sector, tec kaj si ti bad sector samo skril?

krucymucy ::

Jest mam pa eno levo italijansko firmo iz 286 - 8Mhz 8-O Pa še zmer dela prav tako cel comp... delal pa je praktično skoz...

Binji ::

Ja vcasih so ble te komponente delane dosti bolj robustno, ne pa danes ko ga samo pogledas pa mu ze kaj fali.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

McWolf ::

Js mam Conner 540mb, pa je cist ok. Dela se zdej, je za okol nost...
Go tell it on the mountains!

Klemenn ::

mcwolf zakva si pa ti persona rudis???' kaj češ če si kmet"!""" čist prov ti je mal milo za drago:D

||_^_|| ::

jst mam enga 41MB..peesda nevem kva je mislm da je maxtor:) dela še kr sam je glasn k volcano 6cu+!:))

p.s. kva pomen persona rudis?

Matek ::

Persona rudis je nesramna oseba.

Drugače pa, jaz mam čisto nov disk, danes sem ga dobo, čeprav bi raje mel starega, ker na novem ni nič podatkov, backupa pa kekec jaz nimam:'(
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tomi ::

Moj najstarejši disk pa je kar zajeten, 700 MB, s tem, da je do pred pol leta delal v moji kišti. Bil je ena od treh stvari, ki so se ohranile od prve 486-ke.. Poleg tipkovnice in disketnika, seveda:D
metrodusa.blogspot.com

JXS ::

jaz sem pa lastin WD ki ima 80 MB:D stavr se vedno dela, mam ga pa bl za joke kake mp3 se da prenašat.

tec ::

Jebediah: Ne, jest sem ga "pobrisa"l z enim tool-om, ki ti ga lahko tudi na mail posljem, ce te zanima. Sem pa tako zrihtal se enega Fujitsu 10gb, ki sedaj, po 8ih mesecih se vedno brezihbo deluje. Pa se en star conner, velikosti 500mb, ki je imel okoli 15mb bad sectorjev. Ce imas probleme, prvo poskusi kaksnim proizvajalcevim low level formatom. Poglej na tole stran, ce je kaj pametnega.

sirotka ::

Jst mam doma 10 al 20Mb, zgleda k cd rom, še lučko in spredno ploščo ma

ToniT ::

V službi imam 6 diskov Seagate 1 Gb SCSI, ki delajo od leta 1993 24h na dan!

Senitel ::

Jest mam doma enga Seagate-a 204MB letnik 94 še vedno brez bad sektorjev, pa sem ga transportiral že tud v ruzaku na biciklu po makadamski cesti (z precej luknami)...

bobby ::

MRM disk, 5Mb,

krneki0001 ::

Mi imamo v službi stari disk od kontrolke, ki je včasih delovala med poslovalnico in sistemskim centrom - 256k - letnik 1985 - disk bi še delal, če bi kontrolka obratovala.
LP
nebivedu

P.S. doma imam pa še vedno svoj prvi disk 107Mb seagate - uporabljam ga namesto zip disket, ker je hitrejši. Dela že od leta 1991.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko časa preživijo diski (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6023039 (16682) Sami
»

IBM => a sploh še kakšen disk dela?

Oddelek: Strojna oprema
231252 (739) Clemento
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310949 (6577) ChiefThunder
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252204 (1260) windy
»

Kako odstranit BAD SEKTOR?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151786 (1550) YiMMi

Več podobnih tem