» »

Problem monitorja ali grafične?

Problem monitorja ali grafične?

epicus ::

Imam konfiguracijo: amd 3800, matična K8NF-9, 1GB patriot in Gigabyte 7600 GT silent pipe2. Monitor pa imam Iiyama 451 pro CRT (19").
Zadnje čase imam vedno večji problem z zaznavo grafične kartice. Po defaultu imam naštimano 100Hz na 1280x1024 (monitor zmore in grafična tudi), vendar mi pri zagonu WinXP običajno kej zamrzne, tako, da moram skozi debugger mode, ki pa ukine gonilnik grafične in mi da plug & play monitor. Ugotovil sem tudi, da če imam monitor nastavljen na 75 Hz, ni nikakršnih problem z zagonom winsov (sam jst čm izkoriščat kar monitor lahko ponudi - drgač bi kupil slabšega).
Ugotovil sem tudi to da, če hočem imat 100Hz moram računalnik le restart-at ne pa ugasnit - ima tudi temperatura kakšen vpliv?

Zdej lahko slutim le, da so se kej XP-ji raštelali, kakšne notranje nastavitve komponent, ali pa popuščanje hardwara-a.
Kakšen namig, ali pomoč?

P.S. driverje za grafo imam 84.21, probal sem pa tudi s beta driverji 93.81, pa ni razlike.
Open mind for a different view

kixs ::

Monitor NE more vpilvat na delovanje racunalnika. Tako, da isci problem v skatli. Graficna se ti lahko pregreva, pravtako procesor, ram je lahko crknjen... Gonilniki se ti tepejo... Razen Spyware in podobno...

Ce je razlika samo v frekvenci osvezevanja zaslona, potem je nekaj narobe z graficno.

Poglej se v Event Viewer. System log, ce so kaksne napake z rdeco ikonco.

LP

epicus ::

Ja v event viewerju imam občasne probleme s diskom:
Explanation: This problem is typically caused by a failing cable that connects the drive to the computer
System log pa nevem kje je.
Kar se tiče pregrevanja, pa grafo nism še vidu da bi šla čez 50 stopinj C. Spyware sm počistil pa AV tud zagnal, nč pretiranega nista odkrila.

Mel sem pa par mescev nazaj slabo pripet monitor v kartico, je bil privit le desni vijak, tako da je mogoče blo mal nagnjeno, sam zdej sem to popravil (ram mi nebi mogel kr crknat, ker drgač mi ne bi noben špil delal (nimam dual channel).
Drgač je comp star pol leta.
Open mind for a different view

epicus ::

Aja sm pogrunu, glede sistem loga - ja no sej tiste težave s diskom imam
Open mind for a different view


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri diagnostiki resnih hardwerskih težav

Oddelek: Pomoč in nasveti
282438 (1655) MrStein
»

računalnik med igranjem igric šteka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1057224 (5831) klkkkkkkkkkk
»

izklop racunalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91455 (1288) Snegec
»

Nenavadna težava: obešanje sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
151393 (1090) para!
»

Samodejni zagon računalnika

Oddelek: Programska oprema
71848 (1735) Duhec

Več podobnih tem