» »

izklop racunalnika med igranjem

izklop racunalnika med igranjem

rock_girl_ ::

LP!
Sm ze brala po forumu glede tega, pa mi se ni uspelo odpravit napake, tako da se obracam na vas s svojim problemom!

Mam x1650 pro in se mi je pr novejsih igrah npr. Oblivion segrela tudi do 80°C (a je to ze prevec?)ter se racunalnik izklopi. Zanimivo je to, da se mi noce vklopit tudi po daljsem cakanju, razn ce ga prej cist izklopim iz elektrike. No sm mislila, da je krivo pregrevanje grafe pa sm montirala se en ventilator... pa se mi zdej resetira tut ze pri 60°C, temp. CPU-ja je okol 55°C.. tko da nevem ce je to zarad pregrevanja. Napajalnik je 400W mam pa P4 2.8GHz z 2x512 SDRAM, dva DVDja in dva diska gor prkloplena , a je preslab napajalnik? kako bi lahko to stestirala?

Lepo prosim za pomoc!!

StratOS ::

Poglej, če je slučajno kak error log v event viewerju.
Stestiraš lahko tako, da priključiš še več uporabnike na vir porabe (USB,diski,enote ...) in gledaš če se ti bo prej izključil, drugače pa obstaja tudi kalkulator porabe za to,ali pa si omisliš simple gadget za to in spremljaš porabo kot recimo nekaj takega.

Sam sem bil zelo presenečen nad porabo mojega compa namreč 5 SATA diskov, tiskalnik, scaner, USB bluetooth, 2 USB eksterna diska in 2 DVD pekača na compu požgejo kar nekaj štroma, hja da ne govorim še za modem in ruter ...

Drugače pa če si ti računalnik ugasne zaradi kakšnega dela ( gr.kartica ) mora biti 100% to nekje v nastavitvah pri gonilniku za to, preglej nastavitve za temperature in ukrepaj, čeprav je mogoče tudi kaj drugega narobe, mogoče napajalnik oz. ostalo.

Upam, da najdeš krivca za to.

lp
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

rock_girl_ ::

Sm probala obratno, pa sm izklopla oba dvdja pa disketarja, pa nc ne pomaga!
Pa temp. ne more bit kriva ker se izklopi ob razlicnih. Driver za grafo sm mela prej catacyst, pa so na forumu rekli da je omega boljsi in sm menjala, pa nc ne pomaga. Cudn je to da se ne resetira ampak izklopi, vklopim ga lahk pa takoj za tem, sam ce izklopim pa vklopim kabl za elektriko. Pomoje to neki konkretno pove s cim bi blo kaj narobe, sam jst tega zal nevem :'(

rock_girl_ ::

Pa se to bi vprasala, s kaksnimi programi bi stestirala racunalnik, pa ne kaksn in kok hitre so komponente, ampak kok so vzdrzljive pa ce se pri polnem delovanju pojajvlajo kaksne napake?

StratOS ::

Za vzdržljivost komponent ni programa, določene komponente lahko testiraš ( RAM,kontrolerji (bandwidth),disk, različne medije ... ) programe je najboljše dobiti kar od samega proizvajalca, kakšno celovito informacijo in določene teste pa lahko dobiš z SiSoft Sandro.
Jaz bi pogledal za kakšne napake v event logu ( Klik ), pregledal temp procesorja in nastavitve za procesor ( temperatura ) v Biosu, poglej če ti dela hladilnik na napajalniku, na grafični če ga imaš ipd ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

rock_girl_ ::

Hvala za nasvete!

Ce pa se spoznas na Event viewer, sm nasla tolepod system, sam se ne pojavi zmer k crkne:

Event ID:1001 Source: Save Dump
The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x1000008e (0xc000001d, 0x804e6bb0, 0xf6d39a38, 0x00000000). A dump was saved in: C:\WINDOWS\Minidump\Mini032507-01.dmp.

Vseke tok se pojavi se en error glede DCOM (pojam nimam kaj to je), kao da se nemore startat...

Glede temeratur pa so vse pod 60°C, ventilatorji delajo...:)

primzx ::

v "msconfigu" izklop to aplikacijo. Zdi se mi d maš komp v razsulu. Probaj defragat mal, mogoče si prevec nalagala in brisala.:\ .

Oblivion je zahtevna igra za tvoi komp in bi reku da ji NI kos. Katere znamke ventilator uporabljaš?:\ 60 stopinj za GPU je delovna temperatura. Možno da je krivec Napajalnik.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: primzx ()

xabre ::

Procesor stestiraj s prime 95, ram pa z memtest86+, če je vse v redu, imaš probleme s programsko opremo.

billgates ::

Pri men se pojavlja isti problem, vendar le pri določenih igrah.

Snegec ::

Enostavna rešitev:

Low level format diska.
Odpret kišto in izpihat/sesat ves prah, ki se je nabral na hladilnikih in ventilatorjih (pa tudi drugje).
Re-instalacija windowsov z najnovejšimi popravki in gonilniki.
Re-instaliraj igro in uživaj.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Random restart računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7511626 (9671) Pero_SLO
»

Težava Microsoft-Windows-Kernel-Power (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
867721 (4731) Anney
»

racunalnik se ne boota

Oddelek: Strojna oprema
201398 (980) Echbart
»

Izklapljanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
382079 (1551) Geozadetek
»

Resetiranje/bluescreen računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
10803 (675) Duhec

Več podobnih tem