» »

Firefox pospešuje

Firefox pospešuje

Slo-Tech - Iprom, eden največjih ponudnikov prostora za reklamne pasice ugotavlja, da je v mesecu decembru 2006 v Sloveniji Firefox uporabljalo že več kot 29% vseh uporabnikov spleta. Iprom je v lanskem marcu zabeležil 12% delež brskalnika Firefox in 87,7% delež brskalnika Internet Explorer.

Ugotavljajo, da povprečen uporabnik Firefoxa tedensko spletno predeska kar 37% več spletnih strani kot povprečen uporabnik brskalnika Internet Explorer, ki pa je še vedno najbolj pogosto uporabljan brskalnik, saj z njim spletne strani še vedno pregleduje kar 67% deskarjev.

Vsi ostali brskalniki skupaj (Safari, Opera, Netscape, ...) predstavljajo manj kot 4% delež, kar pa je 3 odstotne točke več kot marca lani, ko je bil delež ostalih brskalnikov skupaj manjši od 1%.

80 komentarjev

«
1
2

BoLhCa ::

Wow to pa je ogromna razlika ! Go firefox, go firefox:D

Apple ::

Verjento nas je še uporabnikov FF še več - ampak imamo vklopljen Add-on NoScript :D, kjer je iprom na "črni" listi.
LP, Apple

GizmoX ::

To pa naredi reklama (verjetno največ iz ust do ust) in misel, da boljše ne more biti:D
Od takrat naprej, ko pa sem enkrat poskusil Opero, Firefox-a res ne potrebujem, le včasih IE na live.com straneh od msn.0:)
udirač => uni. dipl. inž. rač.

profii ::

enkrat opera, vedno opera. mam jo na kompu, telefonu in dlančniku.

Matek ::

Ok, ze vidim, da se spet bliza flamewar. V tej temi nihce ni vprasal, ce ste die hard opera userji, prosim, da pisete samo komentarje, ki se direktno navezujejo na novico.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Kenpachi ::

Go Lisička!

GizmoX ::

Ali na slo-tech ne bi mogli napraviti kaj podobnega? Če ne drugače, pa z anketo?0:) Ker verjetno nisem edini, ki ga zanima uporabljanost browserjev med slo-tech obiskovalci, ali pa vsaj člani.:))

Edit: typo.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GizmoX ()

Vikking ::

Go panda!

RedArmy: kera lisička, a pohorska? a ni bilo smučanje v kranjski gori?

mercho ::

hm, kje je tukaj napredek, oz. dokaz za višji procent uporabe Firefoxa?! V tej stari novici piše, da je bla uporaba Firefoxa že novembra 2005 v Sloveniji 31,8%, novembra 2006 pa 40,5%!!

precej bolj verjetno je, da so ti podatki netočni. oglaševalski ponudnik dela raziskavo uporabe brskalnika?! tukaj so najverjetneje analizirani samo uporabniki IE, pa tisti uporabniki FF in Opere, ki ne poznajo Ad-blocka...

poweroff ::

Podatki za Slo-Tech za januar 2007 (od začetka januarja do danes):
Firefox: 75,1%
MSIE: 13,7%
Opera: 3,6%

Yahoobot: 3,4%
Googlebot: 4,2%

Slo-Tech je ZELO SPECIFIČNA populacija. Ti podatki so povsem neprimerljivi z ostalimi podatki o uporabi brskalnikov.
sudo poweroff

trnvpeti ::

kaj si ja nor
75%
huh

G-man ::

Matthai: slo-tech je zelo preroška populacija :D

Zanimivo je to, da je še tako malo updejtanih IE6 na IE7. Kaj ni bilo to pravzaprav direkt vsiljeno večini kar prek Automatic updates? Drznil bi si ugibati, da je večina FF-jev tudi na časovno neomejeni rabi interneta (DSL, kabel) zato tudi več presurfajo (ali je kriva uporaba zavihkov?) in prav ti imajo verjetno posodobljen IE7, a ga ne uporabljajo (gola spekulacija).

trnvpeti ::

pri meni forcanje IE7 izklopljeno
pac za testirat delovanje strani z IE6 je cisto dovolj

vecina FF na dsljih
mozno da je tudi to res
pac tisti ki imajo winse, dobijo zraven IE
in zakaj bi presli na FF, ce je browsanje cisto ok z IE
tisti ki so imeli pa probleme, so pa pocasi spoznali FF
in tisti vec internet uporabljajo
po mojem je zato tisti podatek

keber ::

>>> Kaj ni bilo to pravzaprav direkt vsiljeno večini kar prek Automatic updates?

Pri meni ne, čeprav nastavitve Automatic updates nisem nič spreminjal od inštalacije dalje.

poweroff ::

Obstaja še en metodološki problem, uporabniki Opere se pogosto identificirajo kot MSIE, zato da lahko vidijo določene strani. Po mojem mnenju je zato Opera precej podcenjena.

Se pa spominjam, da je pred leti nekdo svojo spletno stran namenoma oblikoval tako, da je bila vidna le v MSIE. V FF se je izpisal tekst HTMLja. Na forumu so se ljudje nekaj pritoževali, pa jim je nazaj zabrusil, da je MSIE pač zakon in da se njemu je*e za FF. Šlo je pa za eno kar precej veliko in obiskano spletno stran.

Zanima me, če kdo še ve katera tema je to bila in kdo je bil ta človek. Ter - kakšno je njegovo mnenje danes. >:D
sudo poweroff

trnvpeti ::

naj probam ugibat :)
kaksen ms clovek, ki danes uporablja mac-a(menda so vodilni ms navduseni nad applom) in FF

darkolord ::

Se pa spominjam, da je pred leti nekdo svojo spletno stran namenoma oblikoval tako, da je bila vidna le v MSIE.

Ne boš verjel, sem videl že VELIKO strani, ki so vidne le v FF. V drugih browserjih se ti napiše neki v stilu "dej si dol FF".
Zelo nasilno povečevanje števila uporabnikov 8-)

trnvpeti ::

se nisem obiskal nobene taksne strani :))
podlo res!

jype ::

Le kje so se packi naučili takšnega odnosa... I wonder :)

Mimogrede: če je spletna stran napisana po standardih, pa je brskalnik ne zna pravilno narisat, je to predvsem problem brskalnika (in njegovega uporabnika, se razume).

stb ::

Pazite, novica, na katero se sklicuje članek je STARA, datirana na 06.06.2005

Prepričan sem, da so sedaj številke še bolj v prid Firefoxu (kljub razširjenosti AdBlock-a).

cekr ::

Počakajte malo, da se začne uporabljat Vista. Potem bo pa FF ponovno zdrknil pod 10%.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

kriko1 ::

Obstaja še en metodološki problem, uporabniki Opere se pogosto identificirajo kot MSIE, zato da lahko vidijo določene strani. Po mojem mnenju je zato Opera precej podcenjena.
Ja, to res. Pravzaprav opera ima dinamično listo problematičnih spletnih strani, in sama spreminja ID tako da se potem spletna stran pravilno izriše uporabniku, tako da opero na večjih straneh kot yahoo ali gmail (za gmail ni več potrebno) vidimo kot le majhen procent.

So pa tudi gnjusne strani, poskusite odpreti tole povezavo v operi (ali spoofajte id kot opera):
Vozniski-izpit

Čepraš spletna stran se pravilno izriše v operi, potem ko zamaskiramo ID.
Kakšen krat dobiš še hujša obvestila. Se pa sploh ne sekiram več z spoofanjem ID-ja. Če nočejo mojega obiska - oz so nesposobni narediti spletno stran ki bi se lahko izrisala pravilno kjerkoli (danes je vedno večji naval s mobilnih telefonov), pač grem stran alternativ je dovolj.

Vesel sem pa da vidim enega od brskalnikov s podporo standardov da ima tak delež - na koncu se dvigne podpora standardov in profitiramo vsi; uporabniki ff, opere in še drugih.

jype ::

stb> Pazite, novica, na katero se sklicuje članek je STARA, datirana na 06.06.2005
stb> Prepričan sem, da so sedaj številke še bolj v prid Firefoxu (kljub razširjenosti AdBlock-a).

Novica starejšo novico linka le za primerjavo stanja pred pol leta. Novo stanje je v prvem linku in ni staro.

JurijTurnsek ::

no tole s statistikami je malo dvorezen meč...

jst imam na svoji strani google analytics in mi prikaže firefoxov delež kot skoraj 65%, medtem ko mi pa awstats, ki je default na strežniku prikazuje firefoxov delež kot 45%... kar velika razlika, a številke so vseeno razveseljive...

poleg tega me preseneča da je firefox 2.0 je 50% vseh firefoxov in ta delež se le počasi veča...mislim da je folk slabo obveščen, ker se na 2.0 splača upgrejdat...
http://www.slatnaskejta.com

Veron ::

iprom pa ma tok dobre oglaševalce, da imam na strani že slab mesec samo bwin reklamo :\

Fizikalko ::

A ni probem (tudi) v tem, da se IE7 predstavi kot Mozilla?

Izi ::

Kriko1, meni se v Operi tvoj link na Vozniški izpit odpre čisto brez problema, pa je nastavljeno "Identify as Opera".
Zelo veliko surfam in še nisem naletel na stran, ki jo Opera ne bi odprla pravilno od verzije 9 naprej. Sedaj imam 9.1.

Ne bi rad začel kakšen flame war samo čudi me, da je na strani kot je Slo-Tech samo 3,6 % poznavalcev oz. resnih uporabnikov interneta, vsi ostali so pa zadovoljni z čimerkoli :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

darkolord ::

Izi: če klikneš v zgornjem meniju na kakšen gumb, ti napiše en alert, da stran ne podpira Opere (ali obratno, whatever) in se hoče zapret (stran).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kriko1 ::

Izi, klikni na kašen gumb, npr. forum. Vrže te na about:blank.

Yet another poorly designed web page.

Izi ::

če klikneš v zgornjem meniju na kakšen gumb, ti napiše en alert, da stran ne podpira Opere

Ja, res je, prej nisem šel pregledovati podstrani.
Hvala za pojasnilo.

sverde21 ::

Pomoje ni problem v tem, da se IE predstavi kot Mozilla, če pogledaš podpise brskalnikov:
Opera/9.02 (Windows NT 5.1; U; en)
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; InfoPath.2)
se pomoje dobr vid, da je razlika, razn če kak nesposobn programer programira tisto prepoznavo :D
<?php echo `w`; ?>

Roadkill ::

>> Počakajte malo, da se začne uporabljat Vista. Potem bo pa FF ponovno zdrknil pod 10%.

Se pravi naj počakamo koliko... 5 let?
Vista ne bo tako hitro postala glavni OS, kot je bilo to z XPji (po mojem mnenju)

Poleg tega ne razumem, zakaj bi userji, ki v XP uporablajo firefox na visti uporabljali MSIE. Razen, če so se MS razvojniki spet potrudili in spisali kak bombonček za diskreditacijo "škodljivega softwara". :)
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

darkolord ::

Zakaj? Enostavno, zato ker je IE7 vgrajen v visto in ima točno to, zaradi česar so prej šli na FF

MasterBlaster ::

Firefox je bil prvi program sploh, ki sem ga instaliral v Visti :D
Tk je pa pika .

urbnzy ::

poleg tega me preseneča da je firefox 2.0 je 50% vseh firefoxov in ta delež se le počasi veča...mislim da je folk slabo obveščen, ker se na 2.0 splača upgrejdat..


Js nism šol na dvojko, ker me moti zapiranje zavihkov. v enki je en križec in lahk parkrat kliknem nanj in zaprem vlk tabov. Na dvojki je pa na vsakem tabu posebi križec in se mi ne da prestavlat na križec miške :D
A ve kdo če se da to naštimat pr dvojki, da bo tko kot pr enki? Če ve kdo ka mislim.

skalca ::

cruli: v about:config nastavi browser.tabs.closeButtons na 3, pa bos dobil kvadratek tam kjer je bil

jype ::

Ja, da se.

V naslovno vrstico vpišeš about:config

Greš na nastavitev (vpišeš v search bar): browser.tabs.closeButtons

Nastaviš jo na 3 (Firefox 1.x behaviour) in imaš potem skrajno desno samo en close button.

Hudimana, 2 sekundi prepozno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

pinx ::

Na zavihek klikni z miškinim koleščkom.

amigo_no1 ::

kriko1
Izklopi JavaScript -> potem dela >:D

kriko1 ::

jeje997 -> ja vem da je 101 način kako zaobit tole, samo zakaj bi se sploh martral?

Matri[X] ::

Drugace sem pa sam zamenjal Opero s Firefoxom in morm rect da mi je bolj vsec (extensions ftw).

edit - brisan del, ki se nanaša na brisan post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Tic ::

Ne bi rad začel kakšen flame war samo čudi me, da je na strani kot je Slo-Tech samo 3,6 % poznavalcev oz. resnih uporabnikov interneta, vsi ostali so pa zadovoljni z čimerkoli


I ja se čudim :\
persona civitas ;>

hamax ::

uporabljam opero, čeprav ima kar nekaj napak še.
flash ne deluje tako dobro kot v FF.
pr printanju strani se kdaj pa kdaj sesuje.
ne morš odpret slike za ozadje(v ff lahko)
...

nekdo je reku bl na začetku, da mu za testiranje strani zadostuje IE 6
na žalost to ni res. IE 7 še slabše podpira css standarde, tko da je čist možno,
da nekaj v IE 6 dela v IE 7 pa ne.

jype ::

hamax> na žalost to ni res. IE 7 še slabše podpira css standarde

A, ne, to pa ne... IE7 jih (vsaj v ogromni večini primerov) podpira bolje.

To seveda pomeni, da lahko kakšno reč IE6 in IE7 različno interpretirata.

Poldi112 ::

No, opera poznavalci, povejte mi kaj ima Opera in v Firefox-u lahko pogrešam.
Pa smešno mi je da nekdo reče da je šele od ver. 9 naprej ok.
Sem jo uporabljal od 4 do mislim da 6, nato pa sem spoznal firefox.

Dvojka pa tudi mene nervira s temi knofi. Rad bi jih imel tako na vsakem tabu, kot na koncu. Mogoče spet rabim kakšen tab browser extension.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

hamax ::

ja se opravičujem sm se narobe izrazu.
hotu sm rečt, da drgač razume kej.
v velikih primerih popolnoma v nasprotju s standardi.
nrdis valid html in css stan, pa ti noce ksnih obrob div-ov prkazat.

Microsoft ::

Ma jst pa ze ves ta cajt uporabljam IE, ker ne rabim kaj drugega, kot da grem na net pa si kaj preberem.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

hamax ::

se vid

jype ::

Ja, saj, za stare mame je tak vzorec uporabe interneta značilen.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox pospešuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
808838 (6871) Antares88
»

Slovenci imamo radi Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8322053 (15066) veteran
»

[Prelivanje žolča] IE Vs. vsi ostali (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
725301 (5109) snow
»

Firefoxov problem s pomnilnikom je lastnost brskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8410266 (7526) MrStein
»

Slovenija druga v popularnosti Firefoxa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10715155 (12223) MrStein

Več podobnih tem