» »

Nakup 20" LCD monitorja

Nakup 20" LCD monitorja

jelso ::

Želel bi si kupiti 20" LCD monitor ( po možnosti widescreen) cena nekje do 450 evrov, pa vas prosim če bi mi lahko vi malo pomagali pri izbiri.
Uporabljal pa ga bi za vse zvrsti od multimedije do gaminga.
IntelŸ E8200,Asus P5K Pro,8GB DDR2, Ati Radeon 4870

miwche ::

za LCDje si poglej temo "Vse o LCDjih", malo višje na tej strani. Za tak denar boš našel kakega 20", recimo Samsung, Phillips, LG za NEC ali DELL pa boš moral odšteti kaj več.
O kvaliteti zgoraj omenjenih LCDjev se da debatirati, ampak naj ti bo pravilo sledeče - ne nasedaj specifikacijam, pojdi si ga ogledat v živo, preberi teste na netu.
V vednost - za tak denar boš dobil le TN matrike, MVA ali IPS pa so dražje (boljše).
~ there are more alpha males than beta testers ~

Matej_K ::

Sej za okoli 440€ dobi že zelo dober monitor LG L2000C-SF ki naj bi biu zelo zelo dober za ta denar, z IPS matriko...res pa da ni wide

Kokr jst vem je ta monitor trenutno best-buy za takle denar!! Naj me kdo popravi če se motim
... .. .

mmaestro ::

Sem ga mel vendat me je totalno razočaral, tako da sem ga vrnil nazaj.

Irmscher ::

Zakaj?

5pellfire ::

HP LP2065 za okoli 460eur (ni widescreen)

mmaestro ::

@Irmscher: ker ko si ga pogledal malo od strani je bla črna barva vijolična, če si pogledal z gornjega kota je bla na sredini vidna kar rumena barva

Eru ::

"strani je bla črna barva vijolična, če si pogledal z gornjega kota je bla na sredini vidna kar rumena barva"

Tud moj crt je mal čudn, ko ga od vzadi gledam, kr ni slike...

mmaestro ::

Tud moj crt je mal čudn, ko ga od vzadi gledam, kr ni slike...


Al smo pametni, prvo se prepričaj na lastne oči pol pa komenitraj kaj. Meni se ne zdi normalno da bi monitor s S-IPS matriko ko ga pogledaš pod kotom 110 stopinj spremenil črno barvo v vijolično....

ripmork ::

še en glas tule za HP 2065.
Super slika, super vidni koti (bil sem 6 let na crt-ju in praktično razen ostrejše slike večje resolucije in 30kg manj tovora na mizi ne vidim razlike v kvaliteti )
Sicer pa tudi na CRT-ne vidiš dosti če gledaš čist od strani - to pa najbrž zato ker so bili monitorji narejeni, da se jih gleda naravnost.
:D

skratka za pogledat kandidat tale HP, tut relativno ugoden za to kar dobiš.
je pa 1600x1200

zenaj ::

Potrjujem vse dobro, kar je napisano o HP 2065, odlična slika, dva vhoda, USB razdelilec, obrnljivost in nastavljivost v vse možne smeri...

Matej_K ::

Kako se obnese pri 3D streljačinah oziroma pri igrah in kako pri filmih..se splača vzeti ta monitro veliko bolj kot kaj drugega za ta denar???
... .. .

ripmork ::

Kako se obnese pri 3D streljačinah oziroma pri igrah in kako pri filmih..se splača vzeti ta monitro veliko bolj kot kaj drugega za ta denar???

Hm, imam ga sedaj kak mesec, iger v glavnem ne igram, tako da da tu ti ne morem kaj dosti povedat, pri filmih pa sam nisem opazil nobenih problemov, ghostinga ali kaj takega...
Za štos sem probal neki racing demo, pa izgleda super(razen tega da mi je štekal zarad visoke resolucije pa ne glih hitrega sistema za današnje razmere)
Če ti je kvaliteta slike prioriteta in nisi pripravljen dat več kot 115k, potem je tale monitor idealka.
Za samo špilanje pa bi bilo smiselno pogledat še kake cenejše Samsunge, z bolj odzivno matriko ki bi bila bolj za to.

V glavnem pa s temle Hp-jem težko zgrešiš.

5pellfire ::

Glej jaz mam HP LP1965 (test si lahko ogledaš par strani nazaj) in ma kr močan ghosting
(vsaj v prad.de ghosting testu pa tudi v par drugih testih se da ghosting kr lepo opazit;(( )
pa sem ghosting effect opazil v HL E1 le v 2 scenah....pa še to so bile black on brown scene
...pa sem v bistvu namerno iskal ghosting ...vsaj v 1. sceni....v 2 pa sem tudi opazil ...
to je 2 sceni v celi igri ....v NWN2 in Gothic 3 ša ne opazim kaj takega.

No, glede na to da naj bi bil HP LP2065 kr boljši glede ghostinga od LP1965 pomoje ne boš
opazil ...lahko pa tudi...je precej odvisno od posameznika:\

miwche ::

@mmaestro

pravzaprav JE normalno za S-IPS matrike da pod ekstremnim kotom črno barvo prikažejo kot vijolično. Isto se zgodi na NECih in DELLih.
S-IPS matrike na splošno jebejo kontrasti in visoki odzivni časi - tj. za gejmerje (to se je malo spremenilo z AS-IPS).

če te to zelo moti potem raje poglej kak monitor z MVA matriko.
~ there are more alpha males than beta testers ~

volk1 ::

Jz sm v dilemi med HP 2065 in LG L2000C :S

kaj pravte?

p.s.: zdj mam Samsung SyncMaster 172T (25ms) tko d če me zdj ghosting ne mot me tud drugje nebo :o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: volk1 ()

ripmork ::

LG-ji so sicer hudi, itak imajo apple monitorji nad 17 inč, Hp-ji (2065 pa 2465), taboljši Dell-i, Lg-ji in Phillipsi iste matrike - od LG Phillipsa .
Tako da se mi zdita obe izbiri dobri, če je le možnost sprobaj oba monitorja, Hp-ji sicer niso lahko dobavljivi vsaj iz mojih izkušenj, bi pa si LG-ja lahko ogledal v kakem BOF-u.
nekaj pa je - tisti kontrast 2000:1 je napihnjena karakteristika, dejanski kontrast je manjši, to je le tržna fora, softversko se namreč z programom, ki ga dobiš zraven monitorja umetno prilagaja kontrast da imaš boljšo (epileptično) izkušnjo ob gledanju filmov in multimedija aplikacijah, dejanski uporaben kontrast pa je manjši.

se mi pa zdita oba tule dobra monitorja, mejbi če greš še na kak Amazon ogledat si ocene, pa kake komentarje uporabnikov...

pa seveda, če je tule še kdo lastnik dotičnega LG-ja, da še kaj pove:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Eru ::

Kaj si ti pametn, mam sips matriko doma. Monitorji so narejeni tako da se jih gleda v smeri normale. Drugače pa pri 110 stopinj pri meni še ni vijolčne... Je pa tako da imajo sips matrike probleme z "odtenki"* črne.


*Nevem pravega izraza, ker črna nima odtenkov...


ps(edit) Aja mam pa hp-ja, mogoče je lc slabši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eru ()

Jux ::

Phillips 200WP7ES Brilliance. Odličen zaslon, odlična kotna vidljivost (S-IPS), odlične barve. Za gejme ne vem, vem pa da mi je 20 uporabnikov teh monitorjev vsak dan hvaležnih za to izbiro. Odlični so!

PS: Če te kot vidljivosti ne moti - poglej 22" wide samsunge. PS: www.behardware.com - maš kar nekaj testov zaslonov (za moj okus odlični - vse testirajo, od osveževanja, kota vidljivosti, barv, itd...)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Irmscher ::

A se sploh da dobiti v .si LG L2000C v črni barvi?

MEDENA ::

preštrihaj >:D

5pellfire ::

Kupiš Muflon samolepilni papir in oblepiš>:D >:D

Brane2 ::

Imam Samsunge 204B.
Barve imajo malo žametne, so pa čudovito hitri.

Tisto, kar me ubija je da sta oba monitorja v garancijskem roku crknila.

Enega so mi komplet zamenjali, v enem pa so 2x zamenjali LCD panel ( da, 3 reklamacije za dva monitorja).

Vzel sem ju pri Avteri preko mislim da Enaa.com, sta pa narejena na češkem.

Sedaj po vseh teh kolobocijah kar nekako delata...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Irmscher ::

No, jz sm učer dobu LG L2000C in takoj opazil en dead pixl.

Najbolje da menjam čimprej? ;)

Staycool ::

no, ker sem jst prav tako v dilemi med L2000C in LP2065, me zanima kje bi se dalo HPja tudi v živo videti? Močno me mika tisti USB hub na HPju, ki ga LG na žalost nima. LGja sem si v BOFu precej podrobno ogledal, ter ga tudi nekaj časa uporabljal, zdej bi pa rad še za HPja to izvedel. Stric gugl mi nič pametnega ne pove.

5pellfire ::

itak37 ::

Jest imam tudi tega HPja pa sem zelo zadovoljen. Barve so odlicne, iger pa ne igram, tako da o odzivnosti ti ne morem povedat dosti. Ohisje je pa zelo kvalitetno narejeno, prilagodljivo v vse smeri. Zelo priporocam.

klasicni ::

Priporočam Dell 2007wfp ali pa mogoče Dell E228wfp.

Je kr za razmislit cena je za 22" super!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klasicni ()

Staycool ::

hvala za Dell predloge, ampak Widescreen - niti v sanjah.
Ker HPja nisem nikjer videl v živo sem (kljub temu da je ista matrika, za elektroniko in backlight ne vem) se odločil za L2000C. K temu je botroval predvsem padec cene za slabih 100€, kar niti ni tako malo. skoraj 500€ za HP - ki dosti boljši ne more bit - je malo preveč. O vtisih bom poročal, že v štartu pa me moti to, da LG nima usb huba :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Staycool ()

Turtle ::

NEC MultiSync 2070NX okol 600EUR

sword ::

Za majhne denarce (286,67 € na enaa) je navoljo Samsung 205BW enaa 205BW

sicer res ni najnovejša tehnologija, ampak je pa precej affordable...

ripmork ::

zakon stvarca za nezahtevnega uporabnika, za kakršnokoli resno delo (da slučajno rabiš kvalitetno sliko) pa si z zanič (in še tako veliko matriko) ne moreš dost pomagat.
Mal dnarja, mal muske kot pravijo...

sword ::

Poleg tega pa je dokaj pocen in po mojem mnenju kvaliteten tud Samsung 226BW (22'') 380€ na mimovrste


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372980844 (45680) hariscorale
»

Vsi S-IPS in PVA LCD monitorji ki se dobijo pri nas

Oddelek: Kaj kupiti
196650 (5414) Zheegec
»

Nakup LCD monitorja za Igranje iger, lepo prosim za nasvete

Oddelek: Kaj kupiti
202285 (1694) DrSergioDJ
»

LCD 20"+ 4:3 PVA/IPS 1600x1200

Oddelek: Kaj kupiti
71583 (1227) ripmork
»

20'' LCD monitor za približno 100k

Oddelek: Kaj kupiti
182059 (1506) Trdi

Več podobnih tem