» »

LCD 20"+ 4:3 PVA/IPS 1600x1200

LCD 20"+ 4:3 PVA/IPS 1600x1200

enigma ::

Iščem LCD kot je v opisu.

Do sedaj našel:
Vsi so 20" IPS, 4:3, imajo USB2.0 HUB, pivot, dva vhoda VGA + DVI, res. 1600x1200,...

LG LCD monitor 20" L2000CM
http://www.ceneje.si/lg-lcd-monitor-20-...
+ ima zvočnike
+ 400€

HP LCD monitor 20.1" LP2065
http://www.ceneje.si/hp-lcd-monitor-201...
+ dvakrat DVI vhod (DVI je tudi VGA)
~500€

PHILIPS LCD MONITOR 200P7ES 20"
http://www.ceneje.si/philips-lcd-monito...
~500€

Ali kaj podobnega, le cena naj ostane v tem cenovnem okviru.
Pogoj je: 4:3, IPS/PVA, 20"+

Ima kdo kašne izkušnje z njimi, berem po forumu,
da se pri LGju ljudje pritožujejo zaradi vijoličaste barve.

nonenone ::

kaj pa dell, 24 colski oz 30 colski

XS!D3 ::

@zdrago Dell 24" in 30" sta kokr vem 16:10 in ne 4:3 kot on išče, pa tud cena je glede na njegov budget X2 ozeroma X4, tko da pomoje ne pride v upoštev čeprov sta huda monitorja drgač.


Drgač če mene prašaš je pomoje ql kšn Philips čeprov nimam iskušn z 20" 4:3, sam mam sicer HP-ja 17" (sej bo treba menat), čis ql zadevca drgač. Vrjetn je bl odvisn kašna je matrika not, pa da ni glih kšne leve ferme, najbolš pa da zadevo sprobaš še kje v štacuni.

ripmork ::

sam imam HP-ja (2065) in sem fejst zadovoljen z njim, slika je super (barve, kontrast, vidni koti so super in sem se takoj navadil na tegale LCD-ja, ki je nadomestil starega CRT-ja),
edina stvar ki mu jo očitam je, da v primeru ko monitorju občutno zmanjšaš osvetlitev, na srednje-svetlih odtenkih opaziš nekako rahlo utripanje oziroma slabši vertical refresh rate,
kar zna bit mal moteče v določenih primerih, toda sam imam itak svetilnost našponano na tovarniško nastavitev - in problema ni sploh.

Osebno bi uč vrgel še na Phillipsa (so tudi kvalitetni monitorji), konec koncev pa tudi LG ni mimohod...
v vsakem primeru dobiš kvalitetno matriko. Dell, Apple20"+, HP modeli 20"+ ter LG-ji in Phillipsi imajo namreč S-IPS matriko istega proizvajalca - LG Phillips.

Morda si pojdi modele ogledat še v rač. štacuno, IMHO pa bi bila taprava izbira ali HP ali pa Phillips.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

enigma ::

Posamezne monitorje si bom seveda predhodno ogledal.
Po specifikacijah so bolj kot ne isti.
LG ima dodatne zvočnike
HP pa 2x DVI (ostala dva VGA + DVI)

Zanima me uporabniške izkušnje (npr. nerodno postavljeni gumbi,
neumni meniji, slabo stojalo,... kaj pa vem, kaj v tem stilu)
Pač to kar ne moreš videt na prvi pogled ali prebrat iz specifikacij.



@24 colskega wide modela,
verjemam, da je odličen, a za 1000€ rajši vzamem dva zgoraj našteta 20"
Delovna površina bi bila občutno večja.

ripmork ::

jap, prav imaš, za ceno 24-inča dobiš dva zelo solidna 20 colarja, kar je res večja delovna površina.
konkretno lahko nekaj več povem o telem HP-ju: monitor ni pretirano lahek(kar je super ker je stabilen kot treba) , stojalo je masivno in izdelava brezhibna, Pivot funkcionira bp,
monitor pa lahko preprosto štimaš po vertikali gor in dol, obračaš, itd...

menuji so meni osebno čist ok in pregledni, pač vsaka firma mal po svoje to spelje, je pa itak nastavljiv - simple ali advanced interface, opacity, itd...

tule pa sem našel še eno stran, da ne bo kake hude zmede glede matrik link
- samo vpišeš noter firmo, izbereš model in ti piše katero matriko ima dotični model....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Robert_S ::

RIPMORK , a igraš kej špile na svojmu HP-ju , ker jest iščem nek gamerski monitor ?

ripmork ::

igram ne, sem sicer sprobal en demo nekaj časa nazaj, samo ker me je zanimalo kako izgleda furat avto na tavelikem zaslonu, in ni kakih pipomb...malce ghostinga je, ampak zanemarljivo malo, v primerjavi s kakim poceni LCD-jem je vsekakor boljši, bi pa po moje ( če boš dosti igral ) v poštev bolj prišla kaka druga matrika...

Ne vem kak bi se obnesel pri kaki streljačini, če dobiš možnost sprobaj na bilokaterem S-IPS panelu igrat pa se boš lažje odločil.V vsakem primeru malce ghostinga je,
za moje pojme res zanemarljiv, a odvisno predvsem od posameznika koliko je komu to moteče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372980609 (45445) hariscorale
»

Vsi S-IPS in PVA LCD monitorji ki se dobijo pri nas

Oddelek: Kaj kupiti
196649 (5413) Zheegec
»

Kateri 20"LCD monitor kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
354544 (3673) Ted
»

LCD 20" NE-wide nakup

Oddelek: Kaj kupiti
111524 (1363) opeter
»

20'' LCD monitor za približno 100k

Oddelek: Kaj kupiti
182059 (1506) Trdi

Več podobnih tem