» »

izbira hladilnika in termalne paste

izbira hladilnika in termalne paste

Spiky28 ::

no, tudi jas sem ugotovil, da rabim nov hladilnik:)) . Prosim vas za mnenje. Odločam pa se med naslednjima hladilnikoma:

Thermaltake Big Typhon
in pa
Zalman CNPS 9500-AM2


..mam pa:
-CPU: AMD Athlon 64 X2 3800+ (AM2)
-Mother board: ASUS M2NPV-VM

vprasanje imam tudi glede termalne paste, a bi bla ta vredu? Artic Silver 5

p.s.Pa če bi mi kdo lahko povedal kolk na debelo to gor namazat, pa a samo na proc al na hladilnik tudi?

M-XXXX ::

Artic silver 5 je najbolša pasta. Pasto se maže zelo na tanko (sam pa po koncu mazanja kapnem še eno kaplico na sredino)

Čmrlj ::

Hladilnik vzami tega

mihamedo ::

defenitivno usem sycthe infiniti al pa ninja model kladita precej bolje kot zalman ali tt in je dobesedno neslišen
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

miko 55 ::

artic silver 5
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Spiky28 ::

960g...namestitev brez odstranjevanja plate8-O

TOP ::

To da je Infinity bolši od TT ni res poglej malo teste pa boš videl.Drugače,ti lahko povem iz prve roke imel sem oba na testu obdržal TT.Bolše hladi TT 3-4 stopinje od Infinityja.Če pa daš gor 2X120 na Infinity pa je bolši pri Loud 3-4 stopinje sam je tud precej glasnejši.Zato je brez veze dat 3k več,dosegel pa ne boš nič.Aja testiral sem na C2D sistemu.

Čmrlj ::

Se strinjam z TOP-om infinity je boljši z dvema ventoma od TT(tuniq tower).Sam TT neboš dobil v eu:(.
Pri low RPM ventilatorjih, cca. 18db sta približno enaka, pri močnejših ventih oz uporabi dveh ventilatorjev je pa Infinity boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

TOP ::

U se opravučujem napisal sem TT mislil sem Big Typhon.Pardon

Čmrlj ::

Big typhon je tud kar vredu,sem ga tud jaz imel in je bil slabši cca 5 stopinj kot infinity.Idle je bil pa pri typhonu boljši.Mislim da infinity pokaže svojo moč šele pri full load-u.

Spiky28 ::

Men je tut zlo pomembno da je računalnik tih, tak da 2h ventilatorjev ziher ne bi dal gor.

M-XXXX ::

Men je tut zlo pomembno da je računalnik tih, tak da 2h ventilatorjev ziher ne bi dal gor.

Sam imam 2x 120vent gor, delata pri 21dci, čisto tiho (na ohišju-pa imam še enega 120, ki je na isti ravnini kot infinity tako da imam na 15cm 3 ventilatorje! Čisto tiho ampak fajn prepih)

TOP ::

natoxt dobro bi bilo,če bi dal od spreda enega da ti dovaja hladen zrak.

M-XXXX ::

Al ga bi sam nimam nikamor ventilarotja za dat!!! GRRRR;(

Spiky28 ::

evo...kupo sem Thermaltake Big Typhon :)


p.s. A termalno pasto morem na površino hladilnika namazat ali na cpu?

sid911 ::

Na CPU. In to zelo na tanko.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

minime ::

Imam Thermaltake Big Typhon. Ko razbremenim procesor temperatura v trenutku pade za cca 5stopinj. Je tako dober? Je mogoče da ni dobrega stika med procesorjem in hladilnikom ?

Spiky28 ::

Mislim, da je vredu.

p.s. S čem naj očistim staro pasto iz procesorja?

AndrewSmith ::

Cistilni alkohol.
Lahko tudi aceton ce nimas drugega,ma je boljsi alkohol
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

fras ::

Imam CBPS 9500 OEM, kupljen v mlacomu za 7k sit. Ker imam skoraj dobesedno neslišen računalnik sem si kupil ta cooler z namenom, da bom naknadno zamenjal ventilator, ker so Zalmanovi sleeve bearingi preglasni pri visokih vrtljajih, vendar sem ugotovil, da je ventilator undervoltan na 3-3,5V (z uporabo priloženega potenciometra je hladilnik še vedno veliko preglasen) popolnoma neslišen, medtem ko je hlajenje samo par stopinj slabše (nikoli ne preseže 40 stopinj:opteron 144, 1.35V, 2700MHZ). To, da hladi skoraj enako pri visokih in nizkih vrtljajih potrjuje dobro izdelavo, saj se toplota instantno in enakomerno razporeja po celotni površini coolerja in ne rabi veliko pretoka zraka, da se učinkovito ohlaja. Menim, da je gledano s perspektive cena/zmogljivost, to najboljši nakup.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623021 (18918) svetetko
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417960 (15083) Wofk
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579731 (7866) Jst
»

vodno hlajenje za E4300 (navit)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231575 (1048) Čmrlj
»

Zamenjava ventilatorja za procesor

Oddelek: Kaj kupiti
231940 (1678) AndrewSmith

Več podobnih tem