» »

Hlajenje z 0dB

Hlajenje z 0dB

matej_jack ::

Zanima me kako se v praksi obnesejo 0db hladilniki, brez ventilatorja za socket 939, AMD 64 3200+ Venice.
Gledal sem nekaj takega npr.
Silverstone Fanless Heatpipe Cooler Nitrogon NT01 V2.0

elasto_mania ::

poglej malo sonic tower

xVENOMx ::

Če nabavlaš nekaj takega se moraš vprašat ali izklaplaš računalnik, ko ga ne uporabljaš ali pa ga puščaš vklopljenega.

Če ga imaš skozi vklopljenega ti odsvetujem od nakupa razen če dokupiš dva 60mm ventilatorja, ki se data pritrdit tu gor.

elasto_mania ::

ja ma se bo čulo probaj sonic tower in naštimaj gor 1 120mm vent da dela skoraj pasivno bo boljše

elasto_mania ::

imaš tudi v funtechu sonic tower

YaN-cH ::

Imam isti procesor in jst sm kupu tega (varjanta brez ventilatorja) in zdraven sem dal še ta ventilator. Temperatura (povprečna je na 42 st.) pri vključenem in izključenem ventilatorju mi med zimo ni prese 45st (tudi med igranjem), sedaj če ugasnem ventilator naraste na 47st (stem da mam dobro cirkulacijo zraka v ohišju). Predlagam ti, da ne uporabljaš termalne paste katero dobiš zdraven (vsaj zdraven tega), ko sem jo zamenjal s to termalno pasto se je temperatura spustila za 2 st.

P.S.
Pri teh pasivnih hladilnikih preveri če ti gredo v ohišje in če ti pašejo na matično

igor0203 ::

Kupi tega Sonic Tower, ker je zelo dober hladilnik. Če pa daš še en 120mm vent gor, si pa sploh zmagal ;)

A.J. ::

Jaz imam Big Typhoon brez ventilatorja na Sempronu 2300+ na originalni frekvenci 1583 MHz in voltaži 1.3 Volta, pa temperatura ni nikoli višja od 46°C pri temperaturi v prostoru okrog 28°C.
Stvar je v ohišju, ki je izolirano z BeQuiet oblogami, v njem pa je edini ventilator 14cm v napajalniku LC6550G in je predelan, da stoji na 2cm debeli mehki peni.
Diska sta na svojem nosilcu in se ju sliši samo ob hudem brskanju, pa še to ni omembe vredno.
Sliši pa se samo pihljanje ventilatorja po komponentah napajalnika.

Izkušenj s SonicTower-jem pa na žalost nimam, ampak se mi zdi, da ne bi bilo bistvene razlike.

igor0203 ::

No tale je še boljši. Opazil sem, da ga uporablja kar nekaj znanih OCjerjev.

Tuniq Tower

matej_jack ::

Aha hvala, bom pogledal malo. Imam ohišje TT Soprano, ki ima na ohišju že vgrajene 3 ventilatorje, eden je na stranici, na pleksi steklu, en spredaj, ki piha not eden pa zadaj piha ven. Tako da glede cirkulacije zraka ni problema. Matična je pa Asus A8N-E.
Hvala za odgovorje!

edit. Kaj pri tem Sunbeam Tuniq Tower 120 gre ventilator not v hladilna rebra, tam ko je luknja?
edit 2.:\ Vidim da ja. Kaj je kje napisana kaka lista kompaktibilnosti z matičnimi ploščami?

Zgodovina sprememb…

Baxxxter ::

sonic tower je zelo dober ;) sem ga kupil pred dvema tednoma. najprej sem mel namen še nabavit 120mm vent. sam so temperature dost dobre brez venta, tak da sem pustil kr brez.:D

Brvar ::

Kolk dobre?:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brvar ()

Baxxxter ::

hmmm okol 5° nižje v primerjavi z stock hladilnikom. hladim pa A64 X2 3800+ idle 35°, v igrah nikol ne preseže 42°.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Baxxxter ()

para! ::

Kje se da kupit ta tuniq tower?

lp
Death before dishonor!

L-U-K-A 1 ::

Men se zdi tale dobr hladilnik Thermalright XP-90C Sploh pa če daš gor še en 92mm ventilator

AndrewSmith ::

V Bof/BigBang je SI-120 za 9900sit.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Brvar ::

Big Typhoon + Artic Silver 5 + 120mm vent po izboru

LP!

AndrewSmith ::

Sej BigTyphoon ma ze vent montiran.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

SpIcA ::

Ima in tudi zelo tihega!>:D (17DBa, če se praw spomnim)
P4 RULZZZ!

Brvar ::

Ja, če si jst, je tisti vent glasen (16db, 1350rpm). Glih zato je kul, da ga lahko zamenjaš z tišjim, ali npr. kakšno 190CFM Delto. Po izboru...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623043 (18940) svetetko
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579737 (7872) Jst
»

Zamenjava ventilatorja za procesor

Oddelek: Kaj kupiti
231940 (1678) AndrewSmith
»

A bo tole "neslišno"?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181669 (1333) PrimozR
»

Problem pri hlajenju na Abil NF7-s

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81097 (1023) Shybby

Več podobnih tem