» »

cevovodi na grafični kartici

cevovodi na grafični kartici

MagElan ::

zdravo!
mene pa zanima, če bi mi lahko kdo v dveh treh stavkih povedal kaj so cevovodi na grafični kartici, za kaj so dobri, pomembnost števila le-teh...
se odločam o nakupu solidne grafične kartice pa me zanima razlika med 16 in 24 cevovodi.
hitrost jedra in rama je pri kartici z manj cevovodi hitrejša, tako da je najverjetneje vseeno katero bi izbral, me pa zanima kaj je pomembneje ali cevovodi ali hitrost jedra in rama??
hvala lepa :)
LP
-=MagElan=-

Senitel ::

Pixel in vertex cevovodi-i izvajajo funkcije, ki se kličejo za vsako izrisano piko in vsako izrisano oglišče.
Groba in hitra primerjava med kartico s 16 cevovodi in 24 cevovodi je da množiš to številko s frekvenco jedra in potem primerjaš.
Hitrost rama pa pride do izraza predvsem pri višjih ločljivostih, mehčanju robov in anisotropnem filtriranju.

Matako ::

Cevovod je splošen termin za način procesiranja, ki spominja na tekoči trak v tovarni.
Praktično vsi moderni procesorji delujejo tako, ne samo grafični.

Predstavljaj si, da ukaz (za prikaz nečesa v primeru GPU) razbije recimo na 5 osnovnih korakov. Cevovod pomeni, da v enem ciklu (takt - GHz pa to) sprejmeš prvi ukaz v prvo stopnjo cevovoda, ki izvede 1. korak.

Nato pride naslednji cikel 1. ukaz se pomakne na izvajanje 2. koraka v cevovodu HKRATI pa se izvaja 1. korak naslednjega ukaza.

V 3. ciklu imaš sedaj v cevovodu v obdelavi 3 ukaze itd.

Kot tekoči trak...


Z večimi cevovodi pa imaš lahko paralelno izvajanje večih ukazov.

V osnovi se pri GPU vse vrti okoli ene same stvari. Pretok podatkov. Throughput - to ti je moto, če načrtuješ GPU. Več cevovodov tu definitivno pomaga!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple naznanil prehod na Intelove procesorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8010659 (8678) mercutio
»

ATi s teoretično 32 cevovodi

Oddelek: Novice / Grafične kartice
393325 (2295) Dr_M
»

Katero grafično kartico naj kupim študiram že 2 meseca !!!

Oddelek: Kaj kupiti
462312 (1388) hrosc
»

kaj novega je prinesla tehnoligija p4

Oddelek: Strojna oprema
151261 (1066) BigWhale

Več podobnih tem