» »

Cukanje Divx, vendar samo obcasno1

Cukanje Divx, vendar samo obcasno1

HitriPepe ::

Stvar je taka stoji pa takole: mam masino celeron 466, 256 ram, ati 8 mb agp, 40 GB Hd+rack in mi v windows 2000 vcasih stekajo divx filmi. Zdaj imam abit bh6, tako da je Bx cipovje in baje to nebi smelo delat. Mam se ene windowse 98 in v njih tudi steka. Zdaj vcasih pomaga, da na novo zazenem racunalnik, vcasih spremenim resolucijo vcasih pa odprem z drugim playerjem, vcasih pa divx sploh ne morem gleadati, ker prevec cuka. Bil sem ze tudi pri mnogih kolegih in tudi njim se to obcasno dogaja za nas vse zanima ce je kdo to ze resil?
www.STROJI.NET

dynamite ::

Morda je film slabo narejen. Se posebno pri NTSC ripih je treba paziti na frame rate pri kodiranju in ce ni vse OK, se bo film zatikal. To velja, ce so drugi filmi OK. Ce pa se tudi ti povecini zatikajo, potem skopiraj film na disk, zapri odvecne programe, izklopi equalizer v WMP(ce ga uporabljas) in ce uporabljas DivX 4.x si vseeno instaliraj 3.11alpha verzijo codeca. Saj, lahko imas oba, samo pri instalaciji 4.x izberi 'No', ko te vprasa, ce hoce predvajati se 3.x content.

HitriPepe ::

Ja poskusil sem že marsikaj, sem še neki bral stare poste, tak da bom še probal tisto kar tam piše. To z codeci sem že poskusil, imem pa sem tudi primer, ko mi je en film bs player predvajalo na glavo obrnjen. Zgleda, da ne neke specifične rešitve. Če gledam kolko je procesor obremenjen je tam okoli 60, zdaj pa nisem 100% če je takrat ko cuka 100 ali je manj. vglavnem bom pogledal...
www.STROJI.NET

BigHugo ::

Kakšno barvno globino imaš nastavljeno? Pri Atiju je bolje 16bitna barvna globina. Preizkušeno!

LP BigHugo
LP BigHugo

BigFoot ::

hmm...sicer je longshot, samo probat ni greh. posnem si film na disk, pol pa z www.divx-digest.com potegni program DivFix. potem s tem programov precekiri film.
ker men je en film tud tko dela, pol sem ga pa z DivFixom postimu.
samo glede da to da tebi vecina filmov zajebava to verjetno ne bo pomagalo. e, nikoli ne ves
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Santa ::

Dost je odvisno od kvalitete DivXa oz. RIPa.
Mam podobno konfiguracijo računalnika, pa mi nekateri cukajo nekateri pa ne. Pravega nasveta nimam, ker lahko poskusiš vse našteto, pa še vedno ne bo delalo. Jaz grem pač gledat drug film, če preveč cuka. Kot da ni drugih zadost.
Če bo Pek to bral, bo mel kak pameten nasvet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako popravt pokvarjene Divx-e?

Oddelek: Zvok in slika
81206 (987) AtaStrumf
»

div3?

Oddelek: Zvok in slika
91393 (1230) Kawl6
»

Kako popraviti .avi

Oddelek: Sedem umetnosti
161768 (1503) dobaluka
»

Edonkey2000 POMOČ ker znoritis dobivam!

Oddelek: Pomoč in nasveti
121037 (771) zile
»

DivX: slika se ustavi, zvok gre naprej - fix

Oddelek: Zvok in slika
111834 (1666) undefined

Več podobnih tem