» »

resetiranje Biosa?

resetiranje Biosa?

Hux ::

Kak se te to naredi in gre sploh na MSI K7T Turbo raid.
Namrec pred pol leta sem mislo Bios upgrejdat in sem kr zagnal program iz winsev ter rezultat je bil grozno piskanje in obisk serviserja.

Kak so to oni potem popravli ker racunalnik namrec ni vec startal in nic samo piskal se je kot frulica. A bi lahko to tudi jaz doma naredo?

ChiefThunder ::

mogoče ti ni dobro uspelo flashat in so oni to še enkrat nardil. Za sam reset biosa imaš pa na plošči jumper za "clear ccmos", malo v manual poglej za točno lokacijo...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

JLP ::

Če pa tega CCMOSa ne najdeš pol pa kr baterijo vn uzem.
Live long and prosper!

Hux ::

hm sem baterijo vun vzel in nic pomagalo. Ja bios sem flashal defektno vednar z baterijo vun vzet ni bil problem resen. Torej kaj so oni tocno pol naredli da so lahko na to plato ki prakticno ni vec sla vsaltat spet stari bios gor dali?

ChiefThunder ::

pomoje, je... starga oz. enga delujočega. Za verzijo poglej pri začetku boota, pa pause stisn...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Hux ::

ja saj bios je spet ista verzija torej stari samo kak mu je to uspelo na tej plati ki vec nisem mogo niti racunalnika zagnat? Torej monitor se nikakor ni vklopo torej kak je on resetiral ali pa dal gor novega oz istega?

BigHugo ::

LOL;(
Pečitaj si navodila za flash biosa. Tudi če ga zaje**š, se da, samo čitaj, če pa stvari ne obvladaš, pa pusti namiru.

LP BigHugo
LP BigHugo

Hux ::

ja saj zaj vem bolse vednar vseeno cem vedet kak resit problem ce se spet to ponovi brez da nesem na servis.

BigHugo ::

Še enkrat: prečitaj navodila za flashanje biosa ali poišči rešitev na enem izmed spletnih iskalnikov (google, altavista, yahoo, ...).
Če pa stvari ne obvladaš, pa pusti vase skupaj na miru.
lp BigHugo
LP BigHugo

Hux ::

Pa kaj ti razumes slovesnki? Mojo vprasanje je ce se da bios kak resetirat ali ne in ce nimas pojma se ne vmesavaj!

JanezH ::

Ja BIOS se seveda da resetirat - ampak to pomeni, da se ti resetirajo na privzeto samo nastavitve v BIOS-u, ki je drugače pravilno delujoč. Resetiraš ga z jumperjem na matični plošči (ali če za nekaj časa vzameš ven baterijo). Če pa sam flashas BIOS in se ti kaj zaserje, potem pa ti nobeno resetiranje BIOS-a ne pomaga, ker tudi če ga resetiraš boš resetiral tistega, ki je zasran in računalnik se ne bo zbudil. Rešitev je samo še servis, kjer imajo napravo ki ti podatke z pravilnega eproma skopirajo na tvojega, ki ima nepravilne podatke. Ali pa ti samo zamenjajo eprom. Pri tem pa seveda mastno pokasirajo. ;(( Koliko pa si plačal za servis? :D

GaPe ::

Hux2, če boš hotu take probleme sam reševati, si kupi eprom programator.
Don't steal! The government hates competition.

Hux ::

nic nisem placo ker sem se delo norega in sem reko da mam garancijo in da sploh nevem kak se je to lahko zgodilo! Seveda sem disk neso na drugi racunalnik in vse flash programe ter podobne zadeve dol zbriso! :D
Vendar kakorkoli ze za placat ce bi mogo bi blo le jurja pa pol!

SLOWWWeb.net ::

Hux2: mislim da moraš biso nadgrajevat iz čistega dosa in ne pod winsi oz. v windowsih-večina plat, za tvojo ne vem,...serviser je BIOS prepisal, in za taka početja se plačuje od 8-14k sit 8-O .

Probaš lahko tudi z BISO resetom v bios navigacijskem meniju :\ .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star rac+nov disk=tezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
111279 (1106) Simulacrum
»

Flashanje biosa od grafe

Oddelek: Navijanje
81253 (1092) Asgard
»

Kako obnoviti BIOS?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191639 (1243) GaPe
»

IBM deskstar 40GB - Bios Upgrade

Oddelek: Strojna oprema
131410 (1113) Sponka
»

Za popi**it DobeSeDno

Oddelek: Pomoč in nasveti
11982 (775) Ziga Dolhar

Več podobnih tem