» »

vodno hlajenje za E4300 (navit)

vodno hlajenje za E4300 (navit)

korenje_ver2 ::

Kero je poceni in dobro hlajenje za E4300 procesor. Rad bi ga navil na 3500Mhz in da bo deloval zelo stabilno.

Je ta komplet vredu? https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...

jan01 ::

Vzemi raje:
-Big Typhon 40€
-Thermaltake BigTyp 120 VX 50€
-Scythe INFINITY SCINF-1000 54€
Da ne omenjam zalmanove serije 9xxx

Shark-357 ::

Vzami Schyte Infinity.

bluefish ::

poceni vodna hlajenja se ponavadi ne obnesejo preveč bolje, v primerjavi z dobrim zračnim.
Poleg tega pa, ni za vse krivo hlajenje.

|KoRn| ::

Meni vodno od TT BigWather peša pri navitem e6600, sam nisem pa prepričan, da se "on air" hladilniki kaj bolje izkažejo kakor vodno...
Nazadnje sem primerjal na žalost Zalmana 7700Cu vs. TT Bigwather, kjer je bil slednji pri navijanju več kakor samo opazneje boljši (pri ekstreme oc tudi razlika med stabilnim delovanjem in plavimi zasloni). Glede na to, da sam iščem tiho hlajenje mislim, da je izbira vodna nr.1 choice. If I am wrong please correct me.
Freak on a leash!

Čmrlj ::

Scythe infinity z dvema 12cm ventoma se lahko primerja že z dokaj solidnim vodnim hlajenjem.Men mojega e6400@3.7ghz-1.5v(realno) ne spusti preko 60 stopinj, v igrah cca 55 max, v orthosu pa za trenutek pride na 65 potem pa drži 60-62 stopinj.To je na plati p5b-deluxe na p5wdh bi bile temp cca 10 stopinj nižje. V sobi imam cca 24 stopinj

edit: imam pa dva taka venta in zadeva je zamene dovolj tiha klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Carmack ::

@čmrlj: tak vent imam jst in je praktično neslišen in premakne kar zajetne količine zraku...priporočam!
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

korenje_ver2 ::

ma taki zracni hladilniki so dobri sam ko so novi. potem ko se zapacajo s prahom jih moras skos dol snemat in pucat.

Čmrlj ::

Moj je star pol leta pa ga nisem še dol snemal,itak pa moraš na vsake tok časa mal kišto spucat se ti ne zdi,pa jaz tud na pol leta termalno pasto menjam.Sj radiator pri vodnem se tud zapaca s prahom in ga morš glih tko vsake tok mal spihat.

arabc ::

a radiatorja pri vodnem pa ni treba pucat oz spihat praha al kaj lol :)

Jst osebno bi raje odlično zračno kot pa povprečno oz slabo vodno.

Čmrlj ::

Evo da ti še neki povem,imel sem zdaj tri dni Zalman Reserator na posojo in glej ga zlomka temperature so bile celo višje za 5 stopinj kot z Infinity-jem.Upam da ti to kaj pove (btw tako vodno košta cca 200eur).Pa blok je bil od Eddy-ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

celada ::

Zalman reserator je navadno sranje, soory za vodno hlajenje je to sranje za tisino je pa super.

Čmrlj ::

Sem videl ja da je navadno sranje.Pravim da če hočeš dobro vodno, ki ti bo hladilo samo gpu, boš dal 3x več denarja kot za odlično zračno hlajenje in zadeva nebo nič tišja,temperature bojo pa cca 10 stopinj nižje v full load pa še to vprašaj.moram dobit kako močnejšo pumpo pa drug radiator, eddy-jev blok ima itak že pa bom sprobal( če bo spet posodil:D ), kako se obnese proti Infinity-ju .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

korenje_ver2 ::

potem je kle se problem odvajanja toplega zraka iz kiste... to pa ni kr tko.

*TV* ::

no tudi sam imam reseratorja, pa ni glih sranje. Je pa res da se z najbolsimi vodnimi ne more primerjat. Ampak meni ni cilj najnizja temperatura, ampak popolnoma neslisen racunalnik, cemur pa vse pohvale reseratorju.

Lahko recem, da se graficna obcutno bolse navija z reseratorjem (6600 GT komot laufa na iz nazivnih 500/1000 na 600/1200 pri temperaturi max 60-62), procesor pa je trenutno navit iz 1800 na 2400, temp. max 40-45.

lp

Čmrlj ::

TV pri takem procu je že vredu, ampak daj ga na navitega c2d( ko gre za 1.5ghz oc in več), bo pa pokleknil( nažalost).korenje_ver2 jaz kište ne uporabljam imam neki alati bench podstavek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Ali-baba ::

Ima mogoče kdo kake izkušnje s tem vodnim blokom EK-Wave LGA775 Acetal? Zanima me kakšen je performance, ker bom prešaltal na intela čez par mescov. Že sedaj imam sestavljeno vodno hlajenje in mi je zelo ineteresantno in ni šans, da grem na zračno hlajenje, čeprav je preprosto, zelo učinkovito in poceni.
To live is to die

Čmrlj ::

eddy-jevi bloki so zakon, in so eni izmed boljših, če ne celo najboljši vodni bloki na svetu.

*ziga* ::

potem je kle se problem odvajanja toplega zraka iz kiste... to pa ni kr tko.


potem pa naredi tako...no moje ni ravno urejeno:D




p.s tale moj akasa hladi odlicno

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

Čmrlj ::

ziga just like mee:D

korenje_ver2 ::

grdo

Čmrlj ::

korenje_ver2 , ko boš vsake tok časa probaval nove kompanente,v modal kompanente in imel 1kg cooler,potem boš videl da je bolje tako že zaradi same dostopnosti do kompanent.

korenje_ver2 ::

I have a life.

Čmrlj ::

Ja kupi pol tisto vodno ki si dal link pa ne mislit da boš imel kaj boljše temp kot z Infinity,kvečjem slabše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zalman Reserator 2

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
244053 (1960) xvidx
»

Rabim vodno hlajenje za CPU, NB & GPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151696 (1408) Eddy
»

Zalmanov (P)Reserator vodni komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
493158 (1507) Good Guy
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835325 (4237) mimax
»

Vodno hlajenje termaltake

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482538 (1646) BaRtMaN

Več podobnih tem