» »

OpenOffice glede na raziskave cenejši od komercialne konkurence

1
2
3

Microsoft ::

Kak ma pa OO kaj help?

RedArmy, najceneje je, ce hodis naokrog kar pes, zivis nekje pod enim mostom, pijes samo vodo. Zakaj torej vsi ne pocnejo tega? Pa se zastonj je!!!
Kaj mislis?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Matek ::

Kak ma pa OO kaj help?
Tipicno, nimas vec argumentov za nadaljevanje debate (PDF), pa raje spremenis temo na neko podrocje, kjer bos lahko nadvladal sogovornika.

RedArmy, najceneje je, ce hodis naokrog kar pes, zivis nekje pod enim mostom, pijes samo vodo. Zakaj torej vsi ne pocnejo tega? Kaj mislis?:\
Bolane primerjave, popolnoma bolane. Mi primerjamo cene izdelkov s podobno funkcionalnostjo, vi pa hocete s taksnimi primerjavami zapeljati debato, ker spet nimate argumentov. Ce imamo dva avta s podobnimi zmogljivostmi, kvaliteto in dizajnom, ju lahko cisto upraviceno primerjamo po ceni in recemo, da je prednost enega, da je dosti cenejsi od drugega. Bedarija pa bi bila reci, da je najceneje, ce nimas avta - ravno to pocnete vi. Pri taksnem "varcevanju" namrec izgubis funkcionalnost, medtem ko pri nakupu primerljivega izdelka ne izgubis na funkcionalnosti (oz izgubis do te mere, da se prihranek se vedno zelo izplaca).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

darkolord ::

Ce imamo dva avta s podobnimi zmogljivostmi, kvaliteto in dizajnom, ju lahko cisto upraviceno primerjamo po ceni

Tukaj pa se "zmogljivosti, kvaliteta in dizajn" precej razlikujejo. Brez direktnih primerjav pa tega ne vidiš :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Matek ::

Se vedno ni razlika niti slucajno dovolj velika, da bi upravicila razliko v ceni.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

darkolord ::

Ljudje, ki to kupijo, upravičeno mislijo drugače. In teh je veliko.

Lamur De Zur ::

Kupijo zadevo, ce dovolj dobro ne poznajo alternative. Slaba informiranost je tu pac velik krivec.

Microsoft ::

Matek, jst sem povedal, kje je problem z PDFjem. Pri Adobeju. Oni so odlocili, da nocejo, da ima koncni uporabnik Office paketa moznost izvoza v PDF. Tko da, vse proteste, pripombe in zelje na support@adobe.com.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

darkolord ::

Pa odločte se že enkrat, al bomo primerjali vgrajeno funkcionalnost al vse. In se tega držite. Ne pa da tukaj o PDFju, ki je v OOOooo vgrajen, v drugi temi pri Firefoxu pa vedno plugine tlačite zraven.

spenstar ::

Se vedno ni razlika niti slucajno dovolj velika, da bi upravicila razliko v ceni.

Matek, ce imas volume license agreement z Microsoftom, potem je ceneje, kot si to predstavljas. V nasi firmi se je izracunalo, da se ne splaca narediti migracije. Prvic, prevec bi stalo, drugic ni pravih orodij, da ne govorim o developmentu, tukaj je pac VS zakon. Se strinjam, da se da prisparat. Vendar je treba priznati, da so MS Office in nekateri server produkti SharePoint, MSSQL, Exchange, Windows Server predobri, da bi Open source lahko konkuriral. :)
SPENSTAR--builder

opeter ::

da so MS Office in nekateri server produkti SharePoint, MSSQL, Exchange, Windows Server predobri

bolje rečeno so uporabniki navajeni na to... zaradi tega neradi (oz. sploh ne) menjajo ustaljeno
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Microsoft ::

Ma ok, ko smo ze glih pri serverjih. Kje si lahko preberem kaj na temo namestitev OOja v vecjem okolju? Ker mi iskanje za deploy office with sms vrze dost uporabnega.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Matek ::

Matek, ce imas volume license agreement z Microsoftom, potem je ceneje, kot si to predstavljas. V nasi firmi se je izracunalo, da se ne splaca narediti migracije. Prvic, prevec bi stalo, drugic ni pravih orodij, da ne govorim o developmentu, tukaj je pac VS zakon. Se strinjam, da se da prisparat. Vendar je treba priznati, da so MS Office in nekateri server produkti SharePoint, MSSQL, Exchange, Windows Server predobri, da bi Open source lahko konkuriral.
Ma ja, spenstar, dejstvo je, da imas en kup podjetij, kjer uporabljajo Word in Excel za popolnoma banalne naloge, taksnih podjetij je, upam trditi, dosti vec kot tistih, ki so podobna tvojemu primeru. In tu bi se dalo ogromno prihraniti.

Sicer se pa definitivno strinjam s tabo, v primeru, ki si ga navedel, je OOo neprimeren. Sam ne zagovarjam dejstva, da je OpenOffice vsesplosno boljsi od MS Officea, niti slucajno, manjka mu precej zadev, ki ste jih nasteli, ima tudi kaksno prednost, predvsem pa je dostojna alternativa, ki bi veliki kolicini uporabnikov povsem zadoscala.

Pa odločte se že enkrat, al bomo primerjali vgrajeno funkcionalnost al vse. In se tega držite. Ne pa da tukaj o PDFju, ki je v OOOooo vgrajen, v drugi temi pri Firefoxu pa vedno plugine tlačite zraven.
Tu je treba se upostevati, kako so plugini izvedeni. Extensioni v Firefoxu so zelo dostopni, njihova namestitev predstavlja precej pozitivno izkusnjo za koncnega uporabnika (pregleden seznam, enostavna instalacija), kar pa ni vedno dejstvo. Bolj, kot je zahtevno najti in namestiti plugin, manj predstavlja njegova funkcija plus za dolocen software, tako da tu se ne strinjam s tabo, da bi se bilo treba cisto crno-belo odlociti, ali plugine stejemo, ali ne.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Microsoft ::

Matek, za take male jajce se naredi avtomatska instalacija z ze zgoraj omenjenega SMS streznika.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

jype ::

Microsoft> Matek, jst sem povedal, kje je problem z PDFjem. Pri Adobeju. Oni so odlocili, da nocejo, da ima koncni uporabnik Office paketa moznost izvoza v PDF. Tko da, vse proteste, pripombe in zelje na support@adobe.com.

Že leta na support@microsoft.com pošiljamo poizvedbe, kako naj na svojih delovnih računalnikih (ki imajo nameščen resen operacijski sistem in resno razvojno okolje) beremo dokumente, ki jih ustvari Microsoftov pisarniški paket, pa še danes ničesar pametnega nismo izvedeli.

Sicer pa lahko ugotavljate kar hočete, OOo je cenejši vsaj za evropsko javno upravo.

jype ::

Microsoft> Ma ok, ko smo ze glih pri serverjih. Kje si lahko preberem kaj na temo namestitev OOja v vecjem okolju? Ker mi iskanje za deploy office with sms vrze dost uporabnega.

V resnih velikih okoljih je to lažje kot rečt "keks". Tudi bistveno hitreje in ceneje kot s SMS, pa še nadgrajevanje je bistveno lažje in OOo ne teži uporabniku, da naj reboota ob nameščanju popravkov.

Če maš pa Microsoftove operacijske sisteme, se pa seveda zelo zaplete: za administracijo potrebuješ ustrezne corporate licence, za posodabljanje moraš vsako leto nameniti taka in taka sredstva, ker stari operacijski sistemi niso podprti... Skratka, glavobol za IT managerje.

kopernik ::

@Microsoft:
Ja, na Linux sistemih to ni tak problem. Lahko delaš tudi kernel upgrade na oddaljenih mašinah.

Za Windows oper. sisteme pa je potrebno imeti nekaj podobnega Microsoftovemu SMS. Če alternativa obstaja, boš ti bolje vedel kot jaz. OO sam po sebi ne ponuja orodja za kaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

LuiIII ::

Za domačega uporabnika (veliko večino) je vprašanje kateri office je boljši brezpredmetno. Oo je pač zastonj in več kot dovolj uporaben paket. Če gledamo pošteno, je MS Office predvsem zaradi piratiziranja opcija za domačega uporabnika. Sam uporabljam na delovnem mestu MS Office, ki ga bom kmalu zamenjal za Oo saj mi ne nudi nobenih prednosti in še plačati ga moram. Seveda sem nekoliko specifičen uporabnik saj za končno sestavlanje dokumentov uporabljam InDesign (Word in Write sta glede postavlanja slik, formul in oblikovnih možnosti pod mojim standardom), ne rabim nekih hudih tabelarnih izračunov ali makrov in predstavitve pripravljam v Flashu (PowerPoint predstavitve se mi upirajo).

Lui

Microsoft ::

Če maš pa Microsoftove operacijske sisteme, se pa seveda zelo zaplete: za administracijo potrebuješ ustrezne corporate licence, za posodabljanje moraš vsako leto nameniti taka in taka sredstva, ker stari operacijski sistemi niso podprti... Skratka, glavobol za IT managerje.

V tem odstavku vidim samo finance "zaplete", ne pa tudi tehnicnih. Pa se financni so zelo vprasljivi, ker nimamo nikakrsnih podatkov o okolju, kjer se to izvaja.



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

G-man ::

Two words: vendor lock-in.

Zarad tega ne uporabljam več MS-jevih produktov na računalnikih, ki jih jaz upravljam. Karkoli rabim, prenesem takoj iz interneta, brez iskanja torrentov, crackov ali keyev. Operira v vseh možnih programih in operacijskih sistemih. Brez stroškov razen internetne mesečne naročnine (kar ni niti omembe vredno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

jype ::

Microsoft> V tem odstavku vidim samo finance "zaplete", ne pa tudi tehnicnih. Pa se financni so zelo vprasljivi, ker nimamo nikakrsnih podatkov o okolju, kjer se to izvaja.

Kako s SMS nadgradiš OpenOffice?

Matako ::

da so MS Office in nekateri server produkti SharePoint, MSSQL, Exchange, Windows Server predobri

Tukaj sta res dobra MSSQL in Windows Server (2003). MSSQL je res odlična, zmogljiva in zanesljiva SQL baza in MSWS2003 je gotovo med boljšimi verzijami tega OS in tudi sicer odličen serverski OS.

SharePoint... mah to je kar nekaj - izgleda kot nek poletni študentski projekt, veliko poziranja malo učinka. Odkar je iz firme odšel zadnji, ki je ostalim predaval o neverjetnih prednostih te "rešitve" zaseda prostor na našem strežniku samo še zato, ker smo nanj pozabili - ob prvem čiščenju gre.

MS Exchange... no to pa je čisto zlo..... takorekoč antiteza dobrega softwera. Ima v bistvu vse čez kar je vredno pljuvati. Nizko kvaliteto (obskurne napake pri osnovnih stvareh kot je mailserver), sabotažo standardov, je zapleten tam kjer ni treba in premalo tam, kjer bolje da bi bil, integracija s čim normalnim je poden in še in še... skratka totalno sranje.

Osebno mislim, da je MS Excange Server najslabši MS izdelek, takoj za MS BOBom (pa ta je bil samo debilen, delal pa je).
/\/\.K.

mjk ::

izjava, da je vsak ki se izobražuje za ofice idoit, ki ne loči riti od srajce je idiotizem. Znanj je namreč ogromno tudi izven računalništva in ljudje, ki to znanje imajo niso vsi rasli z računalniki kot vsi, ki so sedaj mlajši od 30 let.
OO je vsekakor dobra alternativa za MSo, a ima še vedno par napak (precej pri formulah)
Aja pa če misliš, da sam veš toliko o oficu sem prepričan, da se nisi poglobil v office več kot napisat pismo in kako excel razpredelnico povezano z accesom napisal.
Če pa misliš, da ma vsak čas dneve zabijat z branjem tutorialov in iskanjem le teh po netu pač nisi čisto pri pravi.
Te tečaji so usmerjeni predvsem v ljudi, ki znajo marsikatero stvar, le da jim računalniki niso prva in edina stvar v življenju ...

Lp,
Miha

P.S.: Open office je resen konkuren MSo, le da je stvar še vedno v tem da marsikej, kar ima MSo oo še nima ... je pa res da je sama oblika zapisa datoteke 1000 bolj urejena in pregledna (samo primerji dokumentacijo patenta med mso doc in oo odt formata)

jype ::

Jaz sem že programiral za obe "pisarni" in čeprav ima MSO precej boljšo dokumentacijo, jo OOo poseka v infrastrukturi: programiranje v Pythonu je nebeško v primerjavi s programiranjem v VBA.

Najboljši je seveda Autodeskov AutoLisp :)

Najbolj možnost programiranja pogrešam pri Adobejevih sicer odličnih aplikacijah.

MrStein ::

Microsoft :
Matek, jst sem povedal, kje je problem z PDFjem. Pri Adobeju. Oni so odlocili, da nocejo, da ima koncni uporabnik Office paketa moznost izvoza v PDF. Tko da, vse proteste, pripombe in zelje na support@adobe.com.


In problem z gonilniki pri linuxu je pri proizvajalcih hardvera.
Tko da, vse proteste, pripombe in zelje na support@proizvajalec.com.

In smo s tem kaj rešili ? Seveda ne.

PS: Dobrodošel nazaj.
PPS: Pa sorry za omembo L-besede.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

darkolord ::

Matako: No, potem pa povej kako alternativo SharePointu... če ste nanj v firmi pozabili ker ga pač ne znate uporabljati, še ne pomeni da ni v redu...

Extensioni v Firefoxu so zelo dostopni, njihova namestitev predstavlja precej pozitivno izkusnjo za koncnega uporabnika (pregleden seznam, enostavna instalacija), kar pa ni vedno dejstvo.

A je namestitev PDF plugina za Office 2007 kaj bolj zahtevna od namestitve enega extensiona?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Pithlit ::

A mi lahko nekdo razloži koliko ljudi v državnih upravah potrebuje (oz. dejansko uporablja) te napredne funkcije, ki jih nekateri tako zelo radi vlačite po tej in podobnih temah? Pravzaprav... kolikšen procent ljudi sploh dejansko potrebuje te funkcije?

IMHO ne prav velik, recimo tam okoli 0.5% in manj. Za vse ostale pa je OOo (zame celo notepad variante - oz. nano/pico) dejansko najcenejša alternativa, pa se lahko, zaradi mene, MS, MS in Darko (pa še kdo drug) postavijo na trepalnice...
Life is as complicated as we make it...

darkolord ::

Pred 50 leti je bil vsem papir čisto dovolj. A je zdaj isto?

Če bi vsi tako razmišljali (pa na srečo ne), bi živeli še v jamah. Jame so poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Matek ::

A je namestitev PDF plugina za Office 2007 kaj bolj zahtevna od namestitve enega extensiona?
Kolega Mavrik mi je zadnjic hotel narediti PDF enih fizikalnih formul iz doc datoteke. kot uporabnik ms office 2007 je seveda najprej odsel na lov za tem pluginom, cez 10 minut pa namestil CutePDF printer.

Pred 50 leti je bil vsem papir čisto dovolj. A je zdaj isto? Če bi vsi tako razmišljali (pa na srečo ne), bi živeli še v jamah. Jame so poceni.
Neumna primerjava, ki sem jo kritiziral ze v preteklosti. Torej moramo kupiti izdelek z vec funkcijami, kot jih dejansko potrebujemo, da se bomo morda navadili na njih in s tem pomagali napredku? Ce mene vprasas, mora prej proizvajalec prepricati s temi funkcijami. Ti si kot tisti trgovci iz nasega clanka, ki bi prodali 1500 eur vredno kisto studentu za pisanje seminarskih. Ker zdaj bi mu sicer cenejsa cisto zadostovala, ampak morda bo cez par let hotel igrati zahtevne 3d igre.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Pithlit ::

Darko: to ni odgovor na moje vprašanje ampak tipično fanboyevsko izogibanje. In niti ni ravno na mestu...
Life is as complicated as we make it...

darkolord ::

Pithlit: No ok... Odgovor: 100%. Odgovor pa je bil čisto na mestu. Če misliš drugače, argumentiraj, "nisi me prepričal" varjante me ne ganejo prav dosti.


Matek: Heh, to pa je skoraj tako, kot da nekdo ne zna pridet do Googla. "office 2007 pdf" - ne boš verjel, prvi zadetek.


zaviralci razvoja>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Matako ::

Matako: No, potem pa povej kako alternativo SharePointu... če ste nanj v firmi pozabili ker ga pač ne znate uporabljati, še ne pomeni da ni v redu...


Mah mi smo v bistvu ugotovili da ga sploh ne rabimo. Se pravi alternativa v našem primeru je .. nič.

No omeniti moram, da je "SharePoint" v našem primeru pomenil SharePoint Portal Server (in ne SP Team Services) in kot rečeno se razen nekega brezdelneža, ki ga je forsiral nihče ni kaj prida poglabljal ne v eno ne v drugo.

Po mojem je težava vseh teh kolabo-softverov (vkl. Lotus Notes & Co.), da v kar lepem številu dosti tipičnih srednje velikih podjetij enostavno ne obstaja problem za njihovo rešitev. Vsa ta dokumentno, kolaboracijska kaj-vem- kaj "infrastruktura" se dostikrat čisto preveč trudi nekaj na suho.

Ampak ne vem če sva se s tem kaj bolj približala temi niti, tako da boje da neham ...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

darkolord ::

Ok, se mi je zdelo... CNC stružnica recimo meni tudi ne bi kaj dosti pomagala, če bi jo imel... :D Torej to, da je stvar "kar nekaj" je prišlo iz napačnih ust ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

linuxdady ::

Pithlit:

To sem že razložil v prejšnji bitki. Dne 11.2.2006 sem na tem forumu napisal:
Večina vas je očitno moj prvi prispevek v tej temi spregledala.
Delam v državni upravi in uporabljam OOo. Večina zaposlenih v državni upravi nas potrebuje pisarniško programje izključno za oblikovanje besedil - skratka, računalnik uporabljamo kot pisalni stroj. Takih nas je vsaj devetdeset odstotkov. In prehod z MS Word na Swriter je za opravila, za katera ju uporabljamo, praktično neopazen. Kakšno šolanje? Da bomo na tečaju izvedeli, da črko "č" tudi v OOo napišemo tako, da pritisnemo tipko "č"?


Ampak mladiči na temle forumu, ki dela državne uprave sploh ne poznajo, očitno bolje vedo, kaj uradniki potrebujemo, kot mi sami.

trnvpeti ::

bravo matek
tocno tako ko si rekel
enim zmanjka argumentov
in potem menjajo temo
in tako v nedogled :)

trnvpeti ::

opeter,
ne da neradi menjajo
ampak skoraj ne morejo zamenjati
in zaradi pritiska microsofta (razni popusti, ce hoce velika stranka stran)
in zaradi zaprtosti samega sistema
in potem stranka rajsi odneha, ce nima znanja

trnvpeti ::

pa se kaksni tehnicni problemi so
recimo ze exchange5.5 na exchange2000 je vcasih velik problem
ali pa recimo sql server, iz starejse na novejso
ali pa share point portal server
ali pa razvoj kaksne web aplikacije, pa instalacija dll-jev
pa je potem treba narediti upgrade, huh
....
a se nastevam?

Matako ::

Ok, se mi je zdelo... CNC stružnica recimo meni tudi ne bi kaj dosti pomagala, če bi jo imel... :D Torej to, da je stvar "kar nekaj" je prišlo iz napačnih ust ;)


Ja saj točno to se dogaja. V veliko podjetjih se kar nabavlja nek softver, ki NAJ bi optimiziral nek proces, potem se pa na veliko išče primere uporabe, kjer bi to prišlo prav. Pač ne preveč namišljen nakup - saj ne bi bilo nič narobe, če ta prog. oprema ne bi kar veliko stala in dostikrat za nakupom stoji nekdo, ki kar nekaj muva, samo da ne bo izpadlo, da ni čisto brez idej.

Drugače pa seveda, če stvar res ustreza potrebam je nakup zelo koristen in potem tudi ni "kar nekaj". Samo to je res zelo različno od podjetja do podjetja.
/\/\.K.

trnvpeti ::

linuxdady napisal
To sem že razložil v prejšnji bitki. Dne 11.2.2006 sem na tem forumu napisal:

Večina vas je očitno moj prvi prispevek v tej temi spregledala.
Delam v državni upravi in uporabljam OOo. Večina zaposlenih v državni upravi nas potrebuje pisarniško programje izključno za oblikovanje besedil - skratka, računalnik uporabljamo kot pisalni stroj. Takih nas je vsaj devetdeset odstotkov. In prehod z MS Word na Swriter je za opravila, za katera ju uporabljamo, praktično neopazen. Kakšno šolanje? Da bomo na tečaju izvedeli, da črko "č" tudi v OOo napišemo tako, da pritisnemo tipko "č"?

Ampak mladiči na temle forumu, ki dela državne uprave sploh ne poznajo, očitno bolje vedo, kaj uradniki potrebujemo, kot mi sami.

zadel si :)
90% ali pa še vec bi jaz rekel
med drugim delam za drzavno upravo :)
prihranek bi bil ogromen
prvo leto, kaj sele naslednja
potem bi se pa poznalo tudi doma
ker bi v sluzbah videli, da tudi doma ne rabijo MSO ampak bi imeli OOo

samo potem....
bi bil pa M$ v skripcih
in si seveda ne sme dovoliti prehoda na OOo
in ce si ne sme dovoliti to
potem pac izvede par akcij(taksnih in drugacnih)
da do katastrofe ne bi prislo

imagodei ::

darkolord@Najcenejše je edino, če ne uporabljaš nič. Ti kar pogumno, ok?

Napaka. Če ne uporabljaš nič, je to najdražje. Poskusi imet firmo, namesto kladiva uporabljaj skalo, namesto [various]office programov kar na roke piši dopise, ERP programa pa tudi ne rabiš, bo staro dobro računovodstvo zadostovalo... >:D Fakture lepo na roke pišeš, itak ti bo časovno zneslo, saj s skalo in koščenim nožem ne boš imel veliko artiklov za prodajo.
- Hoc est qui sumus -

darkolord ::

imagodei: Exactly. Ampak tako kot je razlika med "nič" in "nekaj", je razlika tudi med "nekaj" in "nekaj boljšega". Eni pač tako računajo:

skala = poceni, papirji = poceni, računanje na roko = zastonj ==> skupaj = prihranek!!

trnvpeti: nad svojim sporočilom imaš gumbek "uredi". Use it.

Če smo že pri tem, jaz tudi nekaj delam za državno upravo, pa tam recimo SharePoint (in njegove featurje -> MO) čisto lepo uporabljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

trnvpeti ::

nekaj delas :)
pa povedali so ti da dela
sam se reci, VERJEMITE MI

Pithlit ::

linuxdaddy: vem

darko: 100%? Gobice niso zdrave... Naj ti zaupam da precej dobro vem kako in kaj se z Offic programjem dela v upravi... 99% folka ne uporablja drugega kot Word. Ostali pa...
Life is as complicated as we make it...

driver_x ::

He he, prav zanimivo branje te teme. Sicer malo spominja na debato, kaj je bilo prej: kura ali jajce ... Dajmo raje narediti eno tekmovanje v Paintball-u: na eni strani MS fani, na drugi pa OSS-ovci.

trnvpeti ::

kaj pa tisti , ki smo vmes :)

opeter ::

Eno banalno vprašanje: zakaj ni RTF postal univerzalni format, ker od vsepovsod in od vseh dobivam le DOC? ;(

Vem, da se zdaj razvija OpenDOC, pa razni drugi na xML temelječi formati, ampak zakaj ni RTF postal nek kvazi standard, kot je recimo nekaj let PDF v glavnem prevzel štafeto od PostScripta (no ja, ne vsepovsod, se pa še vedno dela PS, ampak univerzalen pa je).

edit: napake...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Poldi112 ::

Ker zaradi monopola ms-ja nihče ni čutil te potrebe.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

darkolord ::

Ker je preveč omejen (format)

Trnvpeti: dej najprej svoje sporočilo preberi, OK?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

trnvpeti ::

ce je standard
moras odpreti
dokumentacija
in potem dobis konkurenco
in enim to ne pase

zato se tudi zavlacuje pri standardih za dokumente

pac, samo moje mnenje

darkolord ::

sam se reci, VERJEMITE MI

madviper ::

Fantje dajte mal pomirit to razburkano debato, drugač jo bom jaz!
Spet ste začeli klasičen flamewar. Lepo Vas prosim, da ga tudi TAKOJ končate!

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Anketa]Če bi bile igre odprtokodne, bi bile:

Oddelek: Igre
172252 (1932) Bananovec
»

Hrvaška sprejela odprtokodno direktivo

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
495496 (3244) Stepni Volk
»

Slovenska država ne pozna odprtih standardov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
17014703 (11792) krho
»

Tudi Yahoo! bo sledil uporabnikom

Oddelek: Novice / Zasebnost
212772 (2275) BBB
»

Programski patenti proti P2P

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
274138 (3194) Microsoft

Več podobnih tem