» »

Visok CPU usage

Visok CPU usage

mkovac10 ::

Pozdravljeni,

imam problem odkar sem na PC naložil PCI wireless kartico Tp-Link, naložil aplikacijo TWCU ter driverje, poskusil tudi z najnovejšimi na njihovi strani...Izklopil sem tudi opcijo, da mi Winsi sami upravljajo z brezžičnim omrežjem, ker naj bi za to lepo skrbel njihov programček. Na laptopu to vse lepo laufa...

Zadeva je taka, da ko imam PCI na PCju kartico priklopljeno in ko mi lovi omrežje (router drugače dela ok ker uporabljam tudi laptop na wireless) imamm CPU usage oz uporabo procesorja med 90 in 100%, če pa karkoli zaženem skoči na 100% in potem mašina "zmrzne". Sem poskusil z navadno mrežno kartico in preko kabla in tako mašina dela brez problemov. Torej je nekaj na tej wireless kartici...

V čem je problem? kakšne nastavitve? pokvarjena PCI kartica?

Hvala za pomoč...

matija

Klemzz ::

probi inštalerat sam driverje od kartice brez tistga programa k je prložen...

mkovac10 ::

Sem tudi to poskusil pa ista zgodba...vse se upočasni, signal sicer je, internet je izjemno počasen, procesor pa dela med 90-100%...

m

nurmaln ::

skor sigurn je problem v drajverjih, probi najt kakšne alternativne al pa novejše

si slučajno za grafiko kej nadgrajeval drajverje?

Person ::

Mogoče starejši PC? Pa slučajno ne podpira dovolj velike različice PCI vodila?
Let's make something useful!

mkovac10 ::

ne za grafiko nisem, če je stvar v tem lahko tudi to. bom še poskusil poiskati kej na strani tp-linka in upam da bo kaj...

hvala
mako dv

zee ::

poskusi odstraniti vse gonilnike in resetiraj računalnik. lahko se zgodi, da tvoja kartica dela že z gonilniki, ki so v Windowsih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

mkovac10 ::

Winsi nimajo gonilnikov za to kartico, najdejo nekaj tretjega, sem dal vse dol in delam z original driverji...
mako dv

nurmaln ::

Ja men se je zlo podobna stvar zgodila ko sem naložil originalne sveže drajverje za grafiko (4200ti), spu mi je stalno visel na 70-80%, med procesi pa ni bilo videti, kateri proces bi bil lahko kriv.
Ko sem namestil ene stare omega drajverje se je zadeva normalizirala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik HP 6710b ne pokaže slike po stand by-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
452311 (1375) zuz3k
»

Acer Aspire 5315 wireless driver

Oddelek: Omrežja in internet
3410506 (4494) amigo_no1
»

Prosim če mi gdo lahko pomaga TOSHIBA GEFORCE FX 5600 go ???? DRIVER ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
20940 (824) dj_zupy
»

PROSIM ZA POMOČ - NIKAKOR NE MOREM INŠTALIRATI DRIVERJEV

Oddelek: Pomoč in nasveti
251376 (1115) MaD_Mavr0

Več podobnih tem