» »

Vračilo blaga pri nakupu iz mimovrste

Vračilo blaga pri nakupu iz mimovrste

l0g1t3ch ::

Ali to spodnje pomeni, da če na mimovrste.com kupiš npr. wifi kartico in potem ugotoviš, da ne deluje dobro, da je ne moreš več vrniti ?
Embalaža je bila odprta izjemno previdno in sama kartica je nepoškodovana.

Blago mora biti vrnjeno nepoškodovano, brez vidnih znakov uporabe, v nespremenjeni količini in nepoškodovani embalaži. Če potrošnik morda artikel že začne uporabljati ali če pri tehničnih izdelkih posamezne komponente odpre ali sestavlja, odstop od pogodbe žal več ni možen.

M-XXXX ::

Bullshit, seveda lahko vrneš. Nima veze kaj imajo oni napisani, zakon je nad pravili trgovine.

vonmimek ::

v roku 14 dni lahko vrneš izdelek brez navedenega razloga

Nikonja ::

Prosim preberi milijon postov na temo vračil in ne, če je izdelek uporabljen ti ga trgovec ni dolžen prevzeti nazaj ker tebi pač ni všeč !!!
Lahko zahtevaš zamenjavo v roku 8 dneh od nakupa na podlagi stvarne napake izddelka in v tem primeru ti je bodo zamenjali, dnar nikoli ne dobiš nazaj.

Preberi 37 člen:
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

LP

Ziga Dolhar ::

Ignoriraj Nikonjo. Poslušaj M-XXXX-a.

Zapisani pogoji Mimovrste so žal (pun intended) rahlo nedopustno strožji od zakona in jih gre v tem delu ignorirati.
https://dolhar.si/

greencorn ::

Iz lastnih izkušenj:

Kupil sem pripomočke za igranje Wii iger, ker so mi delovali plastično sem jih vrnil (v orginal embalaži, ampak sem jih preizkusil) in so mi brez težave nakazali denar. Jih moram zelo pohvalit, ker niso komplicirali, tako da vedno nakupujem tam. Napiši nazaj da z izdelkom nisi zadovoljen in ne bodo komplicirali. Vsaj meni niso.

Jack

menjalnik ::

Kaj pa jaz, ko sem izbral osebni prevzem na mimovrste, zame velja isti zakon, kot če bi mi prinesli na dom?

M-XXXX ::

menjalnik je izjavil:

Kaj pa jaz, ko sem izbral osebni prevzem na mimovrste, zame velja isti zakon, kot če bi mi prinesli na dom?

Osebno prevzel pomeni kupil tam, ali naročil preko interneta in tam prevzel? Če si imel drugo sitacijo imaš iste pravice ja.

menjalnik ::

M-XXXX je izjavil:

menjalnik je izjavil:

Kaj pa jaz, ko sem izbral osebni prevzem na mimovrste, zame velja isti zakon, kot če bi mi prinesli na dom?

Osebno prevzel pomeni kupil tam, ali naročil preko interneta in tam prevzel? Če si imel drugo sitacijo imaš iste pravice ja.


Aha, hvala za pojasnilo, toliko da vem če bo kaj narobe

l0g1t3ch ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Ignoriraj Nikonjo. Poslušaj M-XXXX-a.

Zapisani pogoji Mimovrste so žal (pun intended) rahlo nedopustno strožji od zakona in jih gre v tem delu ignorirati.


Torej lahko izdelek mirno vrnem, čeprav sem kartico montiral v PC in ugotovil po dveh dneh da ne dosega pričakovanj.
Embalaža pa je seveda bila lepo odpakirana.

Hvala za odgovore.

M-XXXX ::

Da.

wwwampy ::

Pozdrav!

Imam vprašanje.

Po kakšni uri uporabe monitorja (z IPS matriko) me začne boleti glava in peči oči. Res je, da je komaj dva dni minilo od uporabe, pa vendar. Občutek je zelo neprijeten. Potem rabim nekaj časa, da sploh "pridem k sebi". Sem pa gledal glede vračila blaga, pa me muči tole, da je originalna embalaža že popisana (hčerka mi jo je namreč popisla z barvicami). Gledal sem, da imajo zelo stroge pogoje... No, sej ne bi rad vrnil zadeve, ampak če me bo tako glava bolela po uporabi, potem ne vem...

Prosim za kak nasvet. Hvala.

tx-z ::

sicer offtopic ampak probi zmanjšat brigthness na 20% ...
tx-z

wwwampy ::

Potem pa komaj vidim... No, kaj pa kontrast?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wwwampy ()

tx-z ::

Komej vidš? Ne vem, men so vsi ti novi monitorji ful presvetli za neko daljšo rabo. Kontrast pač prilagodiš da bo lepa slika na tisti svetlosti... No, sej ne vem a je lih 20% pr teb..ampak pač zmanjši da ne bo tok svetlo...Mene je to na začetku motl, lahko je pa kej druzga.
tx-z

wwwampy ::

Zdaj imam svetlost 35 in kontrast 100%. Ampak se bojim, da je matrika, zato bi rad menjal blago.

kmetek ::

ni matrika, ti si.

opeter ::

Imaš morda očala? Ker stari monitorji so imeli malo drugačno (mat) prevelko od teh novodobnih. Se moraš kar navadit, se strinjam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

wwwampy ::

Ne, jih ne nosim, je pa res, da je občutek podoben kot sem ga včasih doživel pri kakšnih slabih 3D igrah. Malo omotice, pa rahla slabost, ko se je vse tako "čudno" premikalo. Ja upam, da mine, ker me kar "peče" glava na zadnji strani.

Upam, da ni IPS matrika. Ali pa LED? Ne vem... Prej sem uporabljal navaden LCD monitor, 20".

bastadu ::

Tole s popisano škatlo zna biti problem. Jaz sem enkrat kupil monitor preko interneta in takoj vrgel embalažo stran. Čez nekaj dni je monitor crknil in tako nisem bil opravičen do takojšnje zamenjave z novim, ampak so mi ga poslali v popravilo in je trajalo skoraj mesec in pol ...

737 ::

LED osvetlitev utripa s kakšnimi 200Hz, zato glavobol. Profi monitorji imajo še vedno CFL osvetlitev in zato tudi boljšo barvno reprodukcijo.

opeter ::

@wwwampy, kateri monitor pa si kupil? Model mislim ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

wwwampy ::

Ker smo tukaj zašli iz teme priporočam, da nadaljujemo v "moji" temi, kjer o tem že poteka diskusija: HP ali AMD

Še odgovorim:
Pravijo, da LCD-ji več nimajo veze z utripanjem. Tako sem slišal...

Gre za Dell U2412M model monitorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wwwampy ()

Zheegec ::

wwwampy je izjavil:

Ker smo tukaj zašli iz teme priporočam, da nadaljujemo v "moji" temi, kjer o tem že poteka diskusija: HP ali AMD

Še odgovorim:
Pravijo, da LCD-ji več nimajo veze z utripanjem. Tako sem slišal...

Gre za Dell U2412M model monitorja.

LCD ne, osvetlitev pa. Samo je dosti višja frekvenca utripanja. Kontrast na 100% je noro preveč. Daj na manj. Jaz imam brightness na 7% in contrast na 10%, je pa res da imam dosti višji rang monitorja.
Pa najdi opcijo (če jo ima, to imajo samo boljši monitorji) sharpness in občutno znižaj. Drugače pa kje najti stari U2410, ki je bil bistveno boljši, samo bo najbrž tudi dražji.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Brias ::

@alien

on ga ze lahko najde in pridvidevam da celo placa ....

ce bodo v mimovrste nazaj sprejeli njegovega z porisano skatlo ....

to je problem :(

sv-pt ::

wwwampy je izjavil:

Gre za Dell U2412M model monitorja.


Imam ta monitor in na 100% brightness nikakor ni za gledat. jaz ga imam na 43% brightness in 75% contrast. (po priporočilih na netu)

wwwampy ::

sv-pt je izjavil:

wwwampy je izjavil:

Gre za Dell U2412M model monitorja.


Imam ta monitor in na 100% brightness nikakor ni za gledat. jaz ga imam na 43% brightness in 75% contrast. (po priporočilih na netu)

Tako sem sedaj tudi sam nastavil, po Briasovih priporočilih. Kako si drugače zadovoljen s tem monitorjem? Si kdaj imel težave z glavobolom, pekočimi očmi?

Je torej ta neprijetna zadeva zaradi LED in ne zaradi IPS?

kr?en ::

Imam doticni monitor doma in v sluzbi in nimam nobenih problemo, ki jih ti opisujes. Imam pa oboje (brightenss, contrast) nastavljeno na 60.

opeter ::

Jaz imam sicer en starejši LG S-IPS monitor, ki ima še CFL osvetlitev in imam Brightness nastavljeno 40, Contrast pa na 50.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

wwwampy ::

Aha, opažam, da imate kar nizko vse te zadeve. Ma mislite, da je lahko to razlog za glavobol oz. rahlo slabost ali bolj tole osveževanje? Lahko sploh kaj naredim glede osveževanja, če je to glavni razlog?

Brias ::

pa se to malo svetujte ,,,,


wwwampy ima integrirano graficno, 775 plata ( intel gma 3100 ) ...


a je kdo ze kaj tako predpotopnega na 24col ips obesil?

wwwampy ::

Brias je izjavil:

a je kdo ze kaj tako predpotopnega na 24col ips obesil?

Jaz :) Ja, mene tudi zanima ali je res nujno, da kupim novo grafično. Ker ne bi ravno... Budget pa to...

opeter ::

Brias je izjavil:

pa se to malo svetujte ,,,,
wwwampy ima integrirano graficno, 775 plata ( intel gma 3100 ) ...
a je kdo ze kaj tako predpotopnega na 24col ips obesil?


Jaz sem imel dve leti na Intel GMA950 priklopljen 20,1" IPS ekran. Res pa je, da ima moj ekran samo 1600x1200 pik resolucijo in ne full-HD.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

veqlargh ::

wwwampy je izjavil:

Aha, opažam, da imate kar nizko vse te zadeve. Ma mislite, da je lahko to razlog za glavobol oz. rahlo slabost ali bolj tole osveževanje? Lahko sploh kaj naredim glede osveževanja, če je to glavni razlog?


Oj. Sem imel TRI te monitorje. TRI. Imajo tako zjeban PWM vezje da je groza. Kot rečeno, imel sem tri enake monitorje, menjal sem samo zaradi tega, vsi so bili isto zanič (imam občutljive oči, takoj sem zaznal zelo slabo osveževanje). Lahko preveriš: vzemi fotoaparat, usmeri ga v monitor in glej če gredo kakšne horizontalne čerta po zaslonu - če je hitro osveževanje tega ne boš videl. Osveževanje pa ni osveževanje slike ampak je to način kako zmanjšuje svetilnost. Daj na 100%, tam ti bo samo izžgalo oči, ampak ti ne bo slabo :D No, šalo na stran, na 100% brightness ti ne bo utripal, ker bo to vezje za zmanjševanje svetilnosti izklopljeno, vse pod pa že preklaplja.

Rešitev je ali da menjaš za nov enak model (brez veze po mojih izkušnjah) ali pa za čisto nov model (jaz sem potem vzel 23" verzijo, ki je OK). HP-jeva alternativa je OK, samo je bila skoraj enkrat dražja takrat, zato zame ni bil opcija.

wwwampy ::

Hvala za vse infote. Sem znižal svetlost in kontrast, tudi ostrino, pa je še zmeraj podobno.

Tukaj je super link o tem: http://www.flatpanelshd.com/focus.php?s...

Jaz se najdem v vseh točkah in res ne vem, kaj naj naredim. Ga kdo kupi? :) Resno, rabljen 3 dni. Drugač mi je totalni zakon monitor, samo res mi je preveč moteča zadeva. Pač preobčutljiv na to osveževanje, kot kaže.

kmetek ::

dej naj nekdo pride k tebi pa pogleda no....več oči več vidi.....

wwwampy ::

Ženi je vse ok, mene pa kar nabije... Res, tako kot piše v članku zgoraj. LED je krivec za vse to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7014332 (3690) Han
»

Kateri monitor priporočate do 200€?

Oddelek: Strojna oprema
4814877 (13421) webmojsterrr
»

HP ali AMD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15719112 (17490) Brias
»

24" monitor do €300

Oddelek: Kaj kupiti
345085 (3832) ZaphodBB
»

Kateri monitor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921391 (16592) hotig

Več podobnih tem