» »

simobil unlimited

simobil unlimited

vesolec ::

rabim pomoč,ker nimam pojma, kaj naj naredim in tudi simobilovi hlapci mi ne znajo pomagat.na preizkušnjo sem vzel simobilov unlimited paket brezžičnega interneta.čeprav deluje v HSDPA omrežju in se nahajam sredi maribora mi downloada max 200-250kbps
kar je nenormalno počasi.le včeraj, v nedeljo zjutraj je delovalo
tako kot je treba(tudi po 1000kbps in več).ali je prenos podatkov odvisen od obremenjenosti omrežja simobil in je zato v nedeljo zjutraj ko so vsi spali deloval tako hitro?hvala za pomoč...

robbe ::

Vsekakor je prenos odvisen od obremenjenosti omrežja(centrale). Važna pa je tudi sama moč signala.

Matofast21 ::

Sam sem testiral zadevo z isto kartico, okolica Lenarta 3km od bazne postaje torrenti so leteli
največ 20kb/s hitrost je fejst nihala, speedtest.si download 50kb/s, moč signala je polna, v ljubljani se nekje hitrosti 300kb/s že dosegajo s to kartico. Torej če ne dosegaš večji hitrosti ni v tvoji bližini HSPDA postaje.

Saeed ::

Kako pa je s tem 15 dnevnim testiranjem?
Ali se pri tem kaj zavezujem?

mat3 ::

Pozdravljeni,

zahvaljujemo se za vaše elektronsko pismo.
Obveščamo vas, da ugodnost 15-dnevnega preizkusa v času od 07.04.2008 do 30.06.2008 avtomatično pripada vsem novim naročnikom družbe Si.mobil d.d. (v nadaljevanju Si.mobil), ki sklenejo naročniško pogodbo za podatkovni paket Mobilni internet Unlimited (v nadaljevanju: naročniška pogodba) in hkrati kupijo USB modem ali Vodafone Mobile Connect Express kartico (s sklenitvijo Pogodbe o zagotovitvi posebne ugodnosti, s katero se kupec (naročnik) med drugim obveže, da bo naročniško razmerje na podatkovni paket Mobilni internet Unlimited trajalo najmanj 24 mesecev). Kot novi naročnik Si.mobila se šteje vsakdo, ki s Si.mobilom še nima sklenjene naročniške pogodbe za katerikoli podatkovni naročniški paket. Ugodnosti te akcije je mogoče koristiti le enkrat.


2V kolikor s storitvijo mobilnega interneta, USB modemom ali Vodafone Mobile Connect Express kartico kupec (naročnik) ni zadovoljen, lahko v 15 dneh od dneva nakupa, USB modem ali Vodafone Mobile Connect Express kartico vrne in s tem odstopi od Pogodbe o zagotovitvi posebne ugodnosti in naročniške pogodbe. Vrnitev USB modema ali Vodafone Mobile Connect Express kartice je mogoča le na prodajnem mestu, kjer sta bila nakup in sklenitev naročniškega razmerja opravljena v rednem delovnem času tega prodajnega mesta. V kolikor se 15-dnevni rok izteče na dan, ko prodajno mesto ne dela, se rok za vrnitev izteče prvi naslednji delovni dan.

Pogoji za odstop od Pogodbe o zagotovitvi posebne ugodnosti in naročniške pogodbe:
- vrnitev USB modema ali Vodafone Mobile Connect Express kartice v brezhibnem stanju, nepoškodovanega in v originalni embalaži (ali USB modem oz. Vodafone Mobile Connect Express kartica ustreza takemu stanju, odloči Si.mobil po lastni presoji, najkasneje v roku 7 dni),
- vrnitev USB modema ali Vodafone Mobile Connect Express kartice v roku 15 dni od dneva nakupa,
- vrnitev kartice SIM,
- vrnitev USB modema ali Vodafone Mobile Connect Express kartice na prodajnem mestu, kjer je bil nakup opravljen.

Lepo vas pozdravljamo.

Naročniški sektor
Si.mobil - Vodafone
Anica Košak


Odgovor Simobila na vprašanje o 15 dnevnem brezplačnem testiranju tega paketa. Tudi mene zanima kaj več izkušenj s tem paketom ,sploh na Primorskem.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

KoMar- ::

Matofast21: A to govoriš o kilobitih na sekundo (kbit/s oz. kb/s) ali o kilobajtih (kB/s)? Veliki oz. mali "b" je pomemben, veš ;)

T0RN4D0 ::

Mislim da je jasno da je govoril o bajtih. Je pa, kolk sem zasledil po netu zadne dni to bolj kot ne ena žalost, ker ljudje pričakujejo da bo povsod letel s 320kB, realnost je pa precej bolj žalostna tud na mestih kjer se sploh lahko povežeš s 3g...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

taryka ::

Za takšne ljudi, ki pa so do sedaj imeli na voljo le klicni dostop ali pa še tega ne, je to prav priročna zadeva. Jaz sem ena izmed tistih, ki sem uporabljala klicni dostop in ta simobil unlimited je definitvno 100x bolši že zaradi tega, ker je naročnina fiksna pa tudi veliko hitrejši je kot navadni dial up modem. Tako, da jaz sem zadovoljna.

neni ::

Tudi jaz sem se spravil testirati Simobilovo ponudbo internet unlimited [http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?cid.... To je bilo v Ljubljani na Fužinah.

Sprva sem kartico vštekal v Express port in je bila povezava porazna. Cel čas je nihala med 200b - 250kb max. Več pa res ni nikoli spravilo skupaj. Potem pa sem kartico priključil preko PCMCIA adapterja in je naenkrat delala "normalno". Maximum hitrost, ki mi jo je napisalo je bilo 1,8Mb/s. No na tak način je bilo mogoče youtube gledati normalno, kar na express ni bilo. Tako da če ima kdo probleme naj sproba še to.
Zanima me, če bo isto danes čez dan in proti večeru, kadar je omrežje najbolj zasedeno. Bom še testiral na kakšnih drugih lokacijah v Ljubljani in Mariboru. Vam sporočim, kako bo kaj delala. Upam, da to komu kaj pomaga, ker vem, da je kar nekaj ljudi imelo težave s prepočasno povezavo.

Lokacija: Ljubljana - Fužine
Ura: 02:53
Max hitrost: 290KB/s



Lep pozdrav

PS: Nisem se zmotil nič v uprabi Mb in KB :D ja in res je... Je pomembno :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neni ()

krop ::

Pa kaj bi še radi za ta dnar

Goldee ::

PCMCIA kartica - simobil. V centru Ljubljane (Trg Republike) dosega hitrosti:


speedtest.si

Pritisnite START

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 107.07Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.38Mb/s



Za 17€ dokaj sprejemljivo. Bomo videli pa kako lovi v okolici Nove Gorice.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Goldee ::

Vendar problem je, ker hitrost malce niha. Pade tudi pod 1Mbit/s.
No, maximalen prenos je bil:


Pritisni START za ponovno meritev

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 405.37Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.55Mb/s


Cool. Za potrebe srfanja, maila in podobnih aplikacij je čez glavo dosti.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Sheteentz ::

Lep pozdrav. Jaz sem nabavil tole zadevo v upanju na dokaj hiter internet in dobim tole

speedtest.si

Pritisnite START

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 64.85Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 308.15kb/s

Prvi teden je delalo super, pol je pa začelo srat. Je krivo prezasedeno omrežje (test je bil narejen sedaj, ob enih ponoči) ali mogoče pokvarjen modem? Sem pa na Viču, nasproti interšpara.

madmitch ::

Ker veliko okoli bluzim, me najbolj moti, da imajo slabe UMTS roaminge. Le par držav je, kjer je možen. Drugače pa, za to, za kar je namenjeno, meni dobro služi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

hojnikb ::

Ka pa pingi? lahk kir sproba pinge

iNooby ::

kaj se bunite,lejte kak hitro meni dela!

speedtest.si

Pritisnite START

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 15.43Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 18.35kb/s

samo mi odgovarja glede na to da sem tud jaz mel prej klicni dostop,pa da je neomejena uporaba,po eni strani pa qrac ker tak slabo vleče :\
Haters gonna hate...

zee ::

slabe in/ali oddaljene bazne postaje...tak je...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Silvano ::

Obstaja kakšna možnost, da se preko omenjenega internetnega paketa (USB modem) poveže v internet z dvema ali tremi računalniki hkrati?

Goldee ::

Obstaja kakšna možnost, da se preko omenjenega internetnega paketa (USB modem) poveže v internet z dvema ali tremi računalniki hkrati?


Seveda. Preprosto nastaviš da PC, na katerega je priključen USB modem, deluje kot gateway za ostale računalnike (ki so verjetno povezani v switch/hub).
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Silvano ::

Eh, seveda,.. hvala Goldee ;)

Kako pa bi bilo, če bi na omenjeno povezavo laufal kakšen strežnik na katerem bi bila pač neka lastna internetna stran? Sploh ponuja SiMobil statične IP naslove?

Goldee ::

Eh, seveda,.. hvala Goldee ;)

Kako pa bi bilo, če bi na omenjeno povezavo laufal kakšen strežnik na katerem bi bila pač neka lastna internetna stran? Sploh ponuja SiMobil statične IP naslove?


Sistem ti vsakič, ko se povežeš na internet preko dotičnega modema, dodeli drug IP naslov.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Matofast21 ::

Si predstavljajte, če greste s tem v tujino, poznam primer uporabe par dni v tujini, ko so mu s to kartico zaradi limita na mesec zablokirali račun, blokada mislim da je pri 2100 EUR, s tem bi si lahko plačeval približno 8 let interneta prek bakrene parice :D.

Zgodovina sprememb…

madmitch ::

A si nor? Jaz sem vsak mesec vsaj teden dni v tujini (EU) in nikoli ne presežem 200€ pa ga veliko uporabljam. A je filme snemal al kaj? Malo je tudi treba pogledat, kakšni roamingi in s kom so.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447373186 (48797) Tero
»

speedtest.si

Oddelek: Omrežja in internet
1513594 (11982) Pesimist
»

EDGE internet na laptop

Oddelek: Strojna oprema
232828 (2828) flukturr
»

Blokiran upload?

Oddelek: Pomoč in nasveti
82539 (2316) farko
»

Router hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
102023 (1832) MrLord

Več podobnih tem