» »

Avtomobilsko zavarovanje- par idej in vprašanj (kje je najceneje, ga je možno opraviti v tujini, kaj si mislite o Generaliju itd)

Avtomobilsko zavarovanje- par idej in vprašanj (kje je najceneje, ga je možno opraviti v tujini, kaj si mislite o Generaliju itd)

1 2
3
»

Go-ahead ::

Je pa tako zavarovanje s franšizo 5% od višine škode malo dražje, kot z 1% franšizo od vrednosti novega avta.

Vikking ::

BCSman je izjavil:

Vikking je izjavil:


Bonus/Malus premije je vezan na osebo in ne na avtomobil. Se pravi bo bonus/malus takšen kot ga ima oseba.


Torej če imaš zavarovana dva avtomobila in z enim povzročiš nesrečo, se gre pri obeh za tri razrede gor?


Ne. Za vsak naslednji avto posebi zbiraš bonus/malus. Npr.: imaš avtomobil zavarovan nase, ter si z leti pridobil 20% bonusa. Kupiš še en avtomobil, ter ga tudi zavaruješ nase. Za drugi avtomobil začneš znova se pravi z 0%. Tako za vsak naslednji avtomobil. Ker ima vsak avtomobil svojo polico.

Nekatere zavarovalnice oz. agenti se da zmenit da ti odobrijo isti bonus pri naslednjem avtomobilu kot ga imaš pri prvem, ko zavaruješ drugi avtomobil.

Primer: da pridno zbiraš bonus za 2 avtomobila ki ju imaš zavarovana nase. Pa drugi avtomobil podariš oz. prodaš sinu, ki je pravkar naredil izpit. Lahko preneseš ta drugi bonus na sina. Sicer URADNO se da samo iz žene na moža oz. obratno, a s pogajanji se da marsikaj doseči.

Primer: da drugi avtomobil prodaš tretji osebi, ter bonus obdržiš. Drugi bonus, ki si ga zbiral ti bo veljal 3 leta, če v tem obdobju ne zavaruješ ponovno drugega vozila pade na 0%. Da začne ponovno teči triletno obdobje, je dovolj da se avto zavaruje za 1 dan. Smotrno, če si že zbiral drugi bonus (da npr. želiš obdržati drugi bonus dokler otrok ne naredi izpita za avtomobil).

Zheegec ::

Go-ahead je izjavil:

Je pa tako zavarovanje s franšizo 5% od višine škode malo dražje, kot z 1% franšizo od vrednosti novega avta.

Načeloma je zelo odvisno od nesreče do nesreče. Če gre samo zadnji odbijač recimo, je menjava recimo 1000€ (ali več?), torej plačaš 50€, če bi imel pa 1% franšize od vrednosti novega avta bi pa plačal 350€ (nov je bil okoli 35k€). Se bo treba pozanimati, bolj me zanimajo razni hakelci, če je recimo toča plačajo oni samo popravilo ali tudi barvanje, ki je ponavadi potrebno? Itd itd...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T0RN4D0 ::

Če imaš nad 100% premijo ti mora vsak vsaj pol sposobn agent resetirat na začetek zavarovanje.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tody ::

T0RN4D0 je izjavil:

Če imaš nad 100% premijo ti mora vsak vsaj pol sposobn agent resetirat na začetek zavarovanje.


ja, to se preprosto naredi, dokler takih ljudi ne bo preveč, potem se bodo zavarovalnice zavarovale, v smislu da bodo vklopili preverjenje prejšnih polic.

Torej če imate več kot 100 % enostavno pri naslednjem zavarovanju rečete da ste zgubil polico in podpišete en papir. Toda če bodo analitiki zaznali velik porast teh ljudi, bodo dali omejitev da bodo morali zastopniki preverjat ljudi in to po vseh zavarovalnicah. Tega zaenkrat še ni se pa lahko hitro zgodi.

T0RN4D0 ::

Ni še ne, tako da trenutno moraš imet preveč denarja če dejansko plačuješ 120%. Če ti slučajno preverijo greš na drugo zavarovalnico. Na vseh po mojem še dolgo ne bodo preverjali.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Go-ahead ::

Zheegec je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Je pa tako zavarovanje s franšizo 5% od višine škode malo dražje, kot z 1% franšizo od vrednosti novega avta.

Načeloma je zelo odvisno od nesreče do nesreče. Če gre samo zadnji odbijač recimo, je menjava recimo 1000€ (ali več?), torej plačaš 50€, če bi imel pa 1% franšize od vrednosti novega avta bi pa plačal 350€ (nov je bil okoli 35k€). Se bo treba pozanimati, bolj me zanimajo razni hakelci, če je recimo toča plačajo oni samo popravilo ali tudi barvanje, ki je ponavadi potrebno? Itd itd...


Mislil sem na zavarovalno premijo, ki je višja pri prvem primer( 5%). Je pa res tako zavaroovanje se bolj izpa lča za stare kripe, kjer si hitro v totalki

Zheegec ::

Nič, bo treba do agenta, pa malo pogledati, že kar vidim da bo nad 1500EUR ta špas :)

Še nekaj, od česa primarno zavisi cena kasko? Od cene nabave vozila najbrž...? Ko imaš totalko je pa važna cena po Eurotaxu... jao jao, znajdejo se tile :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

AndrejS ::

Samo to še ni vse... Ko narediš totalko ti avto ocenijo po eurotaxu, in tej ceni odbijejo "rešene" dele in avto tebi pustijo.
Tako da so mi ponudili samo 50% po eurotaxu in avto je ostal meni :(

Zheegec ::

AndrejS je izjavil:

Samo to še ni vse... Ko narediš totalko ti avto ocenijo po eurotaxu, in tej ceni odbijejo "rešene" dele in avto tebi pustijo.
Tako da so mi ponudili samo 50% po eurotaxu in avto je ostal meni :(

Ja, to vem, saj ne nameravam narediti totalke, ko se bo pa kakšen idiot (po možnosti s ":)" v imenu) zaletel vame bom imel pa jaz več škode, kot on v svojem Polotu... Kasko pa rabim za točo in parking ter krajo :)
Sem pa slišal eno foro na Avtomobilizem.com, da so enemu izplačali vse, moram poiskati na kakšen način...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

To bi tudi mene zanimalo.

A je način določanja vrednosti sploh naveden v zavarovalni pogodbi ?

Zakaj recimo Eurotax in ne kaj drugega- trenutna tržna vrednost na danem področju recimo ?

A se sploh da dobiti tekst zavarovalne pogodbe online ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zheegec ::

A je način določanja vrednosti sploh naveden v zavarovalni pogodbi ?

Kolikor vem je čisto povsod omenjen Eurotax...

[edit] pa mislim da je tako, da oni OCENIJO vrednost razbitine in ti potem od vrednosti po Eurotaxu izplačajo vrednost-ocena razbitine, ne sme biti pa izplačilo nikoli manjše od 50% vrednosti po Eurotaxu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Brane2 ::

Saj sem dal skozi proceduro za fotrovo Corso nedavno tega.

Vem, kako gre. Ni mi pa jasno, v kolikšni meri je za to podlaga v pogodbi in zakonih.

Zakaj ti recimo, če ti izplačajo totalko ker se jim zdi popravilo predrago, prekinejo kasko ob izplačilu, tudi če si se lotil avto popravit sam ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Pa še ena stvar.

Recimo da ocenijo totalko in da je recimo pri Eurotax vrednosti tvojga avta EUR10k preostala vrednost po nezgodi EUR3k, EUR7k ti pa izplačajo.

Če se avta ne splača popravljat ( zaradi česar je bila koneckoncev ocenjena totalka), potem se očitno pričakuje, da ga boš šel ti prodajat.

S tem boš pa, kot vsak prodajalec imel zajebancije, stroške in rizik. Lahko upravičeno zahtevaš provizijo za prodajo ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Go-ahead ::

Zavarovalnice pri odgovornostnih škodah operirajo z neko nadomestitveno vrednostjo vozila. Se pravi z denarjem od razbitine in odškodnino, naj bi v primeru totalke dobil dovolj denarja za nakup podobnega vozila kot si ga imel.

Kasko je pa nekaj drugega.


Sicer pa kaj vse nekateri uveljaljavljajo (okrnjeno spolno življenje v primeru telesnih poškodb).

http://www.oskodovanec.si/forum/13-tele...

Brane2 ::

(Rekla-kazala)3
On the journey of life, I chose the psycho path.

Go-ahead ::

>brane 2. Saj verjetno ne misliš, da ti bo kdo pripopal dokument, s katerim ti bo plačevanje odškodnine za posteljne aktivnosti potrdil.
Se plačuje tudi to, je pa res da brez odvetnika ne gre. Osebno poznam ljudi, ki so to odškodnino dobili.

Ravno zaradi take megle na odškodninskem področju je postavljena stran www.oskodovanec.si
V forumu sodeluje že nekaj zastopnikov in cenilcev, problem je pa v tem, da primanjkuje vprašanj.

Brane2 ::

S tisto stranjo je problem kredibilnost.

Za ST recimo vem, kdo stoji za njim.

Kdo stoji za tisto ( in podobnimi stranmi ) in za koga dela ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

In ko govorimo o megli, AFAIK zakonodaja pravi vsaj za on-line "medije", da morajo imeti na svoji strani dostopne podatke o lastnikih.

Mogoče ta stran ni medij ( nisem šel gledat kriterije,s e mi ne da), ampak zdi se mi, da je za nekoga, ki bi rad odstrl meglo to minimum minumima.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Go-ahead ::

Brane2 je izjavil:

S tisto stranjo je problem kredibilnost.

Za ST recimo vem, kdo stoji za njim.

Kdo stoji za tisto ( in podobnimi stranmi ) in za koga dela ?


Kredibilnost ali nekredibilnost strani se izkaže tudi z njeno uporabo. Bolj je problematična kredibilnost odgovorov v forumih. Vendar če jih boste malce prečekirali, boste opazili , da tudi ta ni problematična.

Za stranjo stoji par ljudi, ki bi radi razjasnili meglo na odškodninskem področju. Delajo zate, za soseda, zase,... Pričakujejo pa, da bodo stran oblikovali predvsem tisti, katerim je namenjena (OŠKODOVANCI).

Go-ahead ::

Kaj pa če bi kdo začel odstirat meglo v gradbeništvu, bi se tudi izpostavil?

PS: Je lep dan , bom nekaj časa off line!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Brane2 ::

Go-ahead je izjavil:


Kredibilnost ali nekredibilnost strani se izkaže tudi z njeno uporabo. Bolj je problematična kredibilnost odgovorov v forumih. Vendar če jih boste malce prečekirali, boste opazili , da tudi ta ni problematična.


V bistvu je. Odgovori so medli in zlahka si lahko predstavljam, da bi stran urejal nek zavarovalniški agent, ki dela za kako večjo zavarovalnico, s polno vednostjo in nadzorom svojih šefov. In tudi on bi izstrelil kot iz topa, da seveda DELA ZATE.
No, po vprašanju ali dveh bi pristavil, da pa čisto majčkeno dela tudi za šefa in služba. A ker je v službi razveseljevanja tebe, seveda dela ZATE.


Za stranjo stoji par ljudi, ki bi radi razjasnili meglo na odškodninskem področju. Delajo zate, za soseda, zase,... Pričakujejo pa, da bodo stran oblikovali predvsem tisti, katerim je namenjena (OŠKODOVANCI).


V to definicijo razstiranja megle bi padel tudi naš bivši tiskar, ki je v zaporu. Tudi on je s poceni denarjem razveseljeval ljudi. Seveda je delal predvsem zate, pa čiiiisto mičkeno tudi zase. Zakaj so ga zaćorkirali ?

Zato, ker je delal ( po izjavah inšpektorjev _full_ dobre) ponaredke bankovcev za 100 DM. In to v količinah na palete. Zase je pa obdržal res čisto malo - količinsko zanemarljivo.



Za kakršnokoli upoštevanja vredno težo zato mora IMHO stran imeti najprej te stvari razčiščene.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Go-ahead ::

No pa dejmo malo razvit teorijo zarote.
Po moje je tisto stran postavil direktor neke zavarovalnice.
In sedaj bi on rad, kaj že??? (da se ugotovi, katere?)
Mogoče vam bo poslal privatno sporočilo in vas nagradil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Brane2 ::

Pomagal strankam. Tistim, ki sicer ne bi prišle direkt k njemu.

Zunaj je standard, da se takšne in drugačne zveze prikažejo javno. Ko nekdo recimo piše članek o nekem ponudniku, ponavadi pred samim člankom ali za njim na vidnem mestu označi ali ima s predmetom članka kake neočitne vezi, ali je recimo lastnik njegovih delnic, tam zaposlen, mogoče stranka itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Go-ahead ::

Ali obstaja minimalna verjetnost, da bi si zastopniki mogoče radi olajšali delo, v smislu odgovarjanja na večna vprašanja in bi se raje posvetili sklepanju novih polic!

Brane2 ::

Obstaja. Mislim, odgovarjam na vprašanje, če je bilo tako mišljeno.

Začel si z vprašanjem, na konec pa postavil klicaj. Which is it ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Go-ahead ::

Brane2 je izjavil:

Vem, kako gre. Ni mi pa jasno, v kolikšni meri je za to podlaga v pogodbi in zakonih.

Zakaj ti recimo, če ti izplačajo totalko ker se jim zdi popravilo predrago, prekinejo kasko ob izplačilu, tudi če si se lotil avto popravit sam ?


Kaj so te nategnili?? Meni se zdi da ja. Če pa hočeš to preveriti boš moral preverit nekje drugje.

Mogoče moje!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Brane2 ::

Na tem je insistiral fotr. SPloh pa je bila stvar non-issue. Ko je bil avto spet vozen, sem bil že praktično spet na registraciji.

Čez mnoge stvari sem šel brez vprašanja, ker je fotr tako hotel in ker se mu je mudilo, a rad bi se iz njih kaj naučil za naprej.

Aja, mogoče še to- ni treba ravno blefirat o pomanjkanju prostega časa.
Kot slišim od agentov, je promet _zelo_ upadel. Če govorimo o stvareh odkrito in pošteno, gre za iskanej novih strank, ne za prihranek na času.

S čemer ni nič narobe, nasprotno, le vonj po blefu na vsakem koraku me moti.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Go-ahead ::

Se zavedam, da bodo nekateri na forumu pričakovali protiusluge. Ali naj mu zbrišemo temo, kljub temu, da je posredoval koristno informacijo?
Ali se zavedate, da določene strani niso profesionalne, so pa koristne.

Brane2 ::

Kar se izbrisa teme tiče, ne vem- ne verjamem, vsaj ne še.

Niso pa vse informacije dovoljene na tak način po pravilih STja- četudi so mogoče komu koristne.

Mene osebno moti skrivanje koristi pod plaščem "to delam praktično samo za vas",kjer so podatki o dejanjskih izvajalcih dostopni ene tolk kot pri unih tipih, ki vsako nedeljo sredi avtosejma izvajajo stari trik s tremi škatlicami in kroglico...

Ali se zavedate, da določene strani niso profesionalne, so pa koristne.


Zavedamo se. Kakšne zveze ima to nujno s teboj ? Mislim, kako iz tega "nekatere strani so splošno koristne" izpelješ "tudi moja je taka" ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Pa da ne bo,da pljuvam.

Poslal si mi željo na ZS, da ti povem, kar mislim o tem sajtu. Tole je forum in je javen, sploh pa ne maram skrivanja, zato sem ti to povedal tu, ko si že načel temo s tem siteom.

In IMHO je osnova vsega pošten, odkrit podatek o lastniku. Šele ko veš nekaj o tem, ki ti ponuja informacije in ko to lahko preveriš, lahko gradiš _neko_ zaupanje v podatke.

Če me zanimajo recimo podatki o avtomobilskih gumah, grem na adacovo stran in za vsak slučaj potegnem cross-reference s kako stranjo, kjer uporabniki sami ocenjujejo določene gume in s parimi drugimi stranmi. Čisto tako, da vidimo če ni kdo komu plačal za "ugodno mnenje".

Ravno tako je tu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Go-ahead ::

Ok. Hvala za mnenje.
Na ZS sem ti, kot si opazil poslal sporočilo zaradi tega, ker v poskusih, da bi pridobili neko kritiko strani preko odprte teme v Slo techu nismo uspeli. Očitno je tukaj postalo že skoraj pravilo, da se sproži razprava v debatah o prometnih prekrških, ko pa imaš praktičen problem, tudi v zvezi z mnenjem o strani do tega ne pride. Dobiš pa kup ponudb na ZS, kjer bi ti vsi radi pomagali seveda proti plačilu. Zato si dobil ZS.

Glede lastništva. V lasti fizične osebe, ki skuša to stran postaviti. Zaenkrat toliko o lastništvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Brane2 ::

A je ta fizična oseba zavarovalniški agent ali kakorkoli drugače poslovno povezana z zavaroavalnico izven vloge stranke ( torej zavarovanja svojega lastnega avta, bajte itd ) ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Darja ::

Na novo bom sklenila avtomobilsko zavarovanje za Opel Astro, letnik 2007. To bo moja prva zavarovalna polica, zato nimam popusta iz prejšnjih let nikjer. Katero zavarovalnico mi priporočate? Kako zanesljiva je Generali, glede na tako ugodne premije?

Go-ahead ::

Triglav je junija bistveno preuredil - pocenil avtomobilska zavarovanja. Sicer pa zahtevaj več ponudb?

ivanuscha ::

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Na cesti
854214433 (120) jeremenen
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841860 (7926) Mateja88
»

Zavarovalnica Sava - nadomestno vozilo

Oddelek: Na cesti
3813170 (11065) koyotee
»

Kaj storiti ob prometni nesreči - zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8720213 (12785) ...:TOMI:...
»

avtomobilsko zavarovanje

Oddelek: Na cesti
434779 (2149) St235

Več podobnih tem