» »

Avtomobilsko zavarovanje- par idej in vprašanj (kje je najceneje, ga je možno opraviti v tujini, kaj si mislite o Generaliju itd)

Avtomobilsko zavarovanje- par idej in vprašanj (kje je najceneje, ga je možno opraviti v tujini, kaj si mislite o Generaliju itd)

1
2
3

SkIDiver ::

Pr Generali že par let. AO, AO+, delni kasko in sedaj dve leti tudi polni kasko. Avto zavarovan na žensko, stroški pa so sledeči;

Osebno vozilo, 1.3/44kW, letnik 2000, 5 potnikov

(tole je za cca 9 mesecev)
Avtomobilska odgovornost 43.001 sit
AO-plus 10.166 sit
Avtomobilska asistenca 1 sit

(za obdobje enega leta)
Polni avtomobilski kasko 15.596 sit (8% odbitna franšiza, 10 premijski razred, 15% paketnega popusta in 4% popusta za takojšne plačilo)
Delni kasko;
-kraja 5.000 sit
-parkirišče 6.313 sit
-steklo, svetlobna telesa in ogledala, divjad 5.015 sit
Nezgodno zavarovanje voznika in potnikov v motornem vozilu 1 sit
Pravna zaščita 1.350 sit
Avtomobilska asistenca 1 sit

Skupaj 92063 sit oz. 384.17€

Do sedaj uveljavljeno 1x parkirišče in 1x ogledalo.
Včasih so malo počasni in zmedeni a vseeno bistveno ugodnejši od ostalih. Za enkrat zadovoljni.

Imamo pa z njimi že izkušnje z odškodnino in tudi nimam pripomb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

fosil ::

Brane, ljudje so utihnil ker so ugotovil, da se ti ne da nič dopovedat. Po tvoje so vedno vse drugi krivi, sam pa nikoli nič.
In če vedno nisi dojel bistva, problematične niso zavarovalnice, ampak ti.

Pa še komentar na SkiDiverjevo ponudbo, 8% franšiza je ogromno, temu bi skoraj težko še rekel kasko. Franšiza se vedno računa na novo vrednost vozila, torej če stane nova Astra 4 mio, to pomeni, da imaš pri škodi 320.000 franšize, torej toliko škode kriješ sam, ne glede na to koliko star je tvoj avto in koliko škode je bilo. Če je škoda manjša kot to, seveda ne dobiš nič.
Tako je!

kekz ::

Jaz sem imel 17 jurjev franšize, škoda je pa znašala 17.600 SIT.
In sem jo uveljavljal ter dobil 600 SIT >:D :D

SkIDiver ::

fosil vem. Ni polni kasko zavarovan s tem namenom;) Pri 6 let staremu avtomobilu se tudi ne izplača kaj preveč. Bolj pride prav kombinacija kraja, ki je možna samo v kombinaciji s polnim kaskom. That's the point.

Brane2 ::

Brane, ljudje so utihnil ker so ugotovil, da se ti ne da nič dopovedat. Po tvoje so vedno vse drugi krivi, sam pa nikoli nič.
In še vedno nisi dojel bistva, problematične niso zavarovalnice, ampak ti.


Če uporabljajo tako kakovostne argumente kot ti, potem jih razumem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

metalc ::

Še eden, ki je pred pol leta od Triglava prebegnil h Generaliju, samo obvezno zavarovanje. Odškodnine nisem še nikoli uveljavljal (trkam na les, da bo pri tem tudi ostalo), tako da ti glede tega ne morem nič povedati. Moral izpolniti še en ekstra obrazec, da so me skenslali pri Triglavu. Sicer sem pa podedoval bonus (to je menda itak po zakonu), dali so mi še dodaten popust, ker imam vozniški izpit že več kot 10 let, pa dobiš še dva kupona za brezplačno pranje. Skratka, prišlo me je nezanemarljivo ceneje kot pri Triglavu. Aha, Generali nima kuponov, če se zabiješ, moraš izpolniti evropsko poročilo o nezgodi, pa menda znajo samo pohendlati dalje. Je pa res, da me vsakih nekaj mesecev spamajo z Levjepisom == brošura z reklamami za ostale zavarovalne produkte.

Phoebus ::

Brane2: Zakaj bi tisti ki ima močnejši avto več plačal? Enostavno- tistemu ki ima več, se več vzame. Na veliko se govori kako bi bilo to pošteno pri kaznih, pa pri zdravstvu (seveda v obratni smeri- tistemu ki ima manj naj se manj vzame), ko pa si kupiš 130+ kW avto, daš za bencin 60+ tisoč mesečno, pa je težko dat še več za zavarovanje, ane? :\

Če te to moti, si kupiš enega SDI-ja z tistimi 13 konji ki jih ima in padeš v nizek razred, pa je.

Phoebus ::

Brane, pa še to- če te tako zelo moti zavarovanje pri nas, naredi sledeče:

a) idi v ameriko na 2-mesečni dopust
b) kupi rabljen avto, ker je seveda cenej kot 2 meseca rent-a-car-a
c) zavarovanje ni obvezno, zato se NE zavaruj
d) naredi nesrečo z malo materialno škodo

e) opazuj, kako boš plačeval kot zmešan. Ne za zvit blatnik, ampak za zvit blatnik, odškodnino za neizpravnost avta, odškodnino na psihične motnje, pa še kako zdravstveno, ker se je špeh premaknu iz riti do bokov.

In potem se vrni k nam in jokaj, kako nepravičen sistem je ;)

Brane2 ::

Brane2: Zakaj bi tisti ki ima močnejši avto več plačal? Enostavno- tistemu ki ima več, se več vzame. Na veliko se govori kako bi bilo to pošteno pri kaznih, pa pri zdravstvu (seveda v obratni smeri- tistemu ki ima manj naj se manj vzame), ko pa si kupiš 130+ kW avto, daš za bencin 60+ tisoč mesečno, pa je težko dat še več za zavarovanje, ane?


1. Imam avto 85 kW in ne 130 kW

2. Zakaj primerjaš kazni in javne storitve posebnega značaja s privat storitvijo ? ne bi imel veliko proti taki solidarnosti,, če bi šel ta denar v javni žakelj in če bi bil ta žakelj transparenten- kot javni pač morajo biti. Da vidim, kaj se s tem denarjem dogaja. Če pa gre za storitev zavarovalnice, ki mi to zaračuna kot STORITEV in ne DAJATVE, potem me pa to jasno zanima.
Saj tudi ko si v štacuni kupiš obleko, ti je ne zaračunajo v skladu z letnimi prihodki, avtom s katerim si se pripeljal itd, a ne ?

Če te to moti, si kupiš enega SDI-ja z tistimi 13 konji ki jih ima in padeš v nizek razred, pa je.


In še vedo preplačaš zavarovanje, ker zavarovanje škode, ki jo lahko povzročiš povzročiš nima nič neposrednega z višino premije zanj.

To je tako kot bi hotel zavarovati bajto pred poplavo in zavarovalničar ne bi prišel pogledat tvoje bajte, ampak sosedov avto. WTF ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Brane, pa še to- če te tako zelo moti zavarovanje pri nas, naredi sledeče:

a) idi v ameriko na 2-mesečni dopust
b) kupi rabljen avto, ker je seveda cenej kot 2 meseca rent-a-car-a
c) zavarovanje ni obvezno, zato se NE zavaruj
d) naredi nesrečo z malo materialno škodo

e) opazuj, kako boš plačeval kot zmešan. Ne za zvit blatnik, ampak za zvit blatnik, odškodnino za neizpravnost avta, odškodnino na psihične motnje, pa še kako zdravstveno, ker se je špeh premaknu iz riti do bokov.

In potem se vrni k nam in jokaj, kako nepravičen sistem je ;)



O.K. Ti me pa tačas počakaj v Bagdadu, kjer zavarovanje JE obvezno, pa bova po dveh mesecih kakšno rekla, prav ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Folk, ne razumem vas. ZA matično ploščo ste pripravljeni zabit dan in jo it iskat na hrvaško, da uidete DDVju. Pri tem vaše zavednosti ne moti dejstvo, da ste pri tem zajebali slovenskega cesarja.

Še je zelo aktivnih kar nekaj threadov o avtorskih pravicah, kjer nezanemarljiva grupa folka na glas razlaga, da je plačevanje programov neumnost, če so na razpolago zastonj. Raje se ne vprašajmo, koliko folka to misli, pa ni rekla na glas, še manj, koliko folka to aktivno prakticira.

Za 0,02EUR cenejši prazen kakovosten DVD ste pripravljeni odkorakat na severni tečaj in ga v v lastnih gatah pritrogat nazaj domov.
Monitorji in ostalo blago se naroča iz tujine, pa če je 10 EUR cenejše.

Celo v tej temi mi je nekdo razlagal, kako je nategnil lastno zavarovalnico za 130 kSIT ( kar je sicer prav fino kaznivo).

Noben se ni obregnu ob to. AMPAK DA PA NEKDO HOČE CENEJE, A LEGALNO SKOZ PRIT ? TO PA NE !!!! DRŽ'TE CIGANA !

WTF ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

In kar se USA cen tiče, kot slišim, so prav primerljive z našimi, tudi če recimo ne upoštevaš razlike v plačah.

Sem slišal od amera, ki dela pri nas prav zanimive primerjave.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kekz ::

"Enostavno- tistemu ki ima več, se več vzame."

Reče se, tistemu, ki dela več (bolje) se več vzame. Posledica: bomo pač delali malo manj (oz. slabše). Jaz to že občasno prakticiram. Čakam samo še, da me bodo v trgovini vprašali, koliko zaslužim in mi potem zacolali kruh po 4€.


Nekoč sem se pogovarjal z enim Kanadčanom, ki se je zelo razburjal čez njihov sistem, ker jim menda pri plačah poberejo davka in prispevkov lahko celo 1/3 in jim potem lahko ostane "samo še" 2/3.

Koliko ti poberejo pri nas (če imaš več?). Nisem prepričan, ali ti poberejo "samo" 3/4. Sicer bo letos menda ene 10% manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

Phoebus ::

Kekz: bilo je 50%, zdaj so znižali za par % najvišjo stopnjo in znižali število stopenj.

Brane2 ::

Ja, najprej ti poberejo ene tolk, potem pa je še v vsem kar kupiš s tem še ene 20% DDVja ( razen v hrani pa še nekaj drobnarijah, kjer je 8,5%).

Koliko dejanjsko izkoristiš, si zračunaj sam. >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Čisto tako, da vam razblinim iluzije. Skočite semle:

http://www.racunovodja.com/izracuni/obr_plac_2006.asp

In vnesite podatke za izračiun plače. Brez skrbi. V bistvu se od vas IIRC išče samo prvi podatek "brutto plača".

Vpišite tja recimo 200.000 in poglejte kaj se zgodi z davki, kaj gre kam, koliko potem še delodajalce plača na to in kaj vam potem ostane pod "netto izplačilo".

Tole je obrazec za lansko leto, a tudi za letos bodo podatki praktično isti...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kekz ::

"bilo je 50%"

Figo! 50% je bilo samo dohodnine. Poleg tega je bil še davek na plačilno listo (plača delodajalec, pa nima veze, tudi to je davek na plačo), pa pokojninsko, invalidsko, zdravstveno zavarovanje ...

Od teh prispevkov običajno ne dobiš nikoli povrnjenega toliko, kot si plačal. Niti ne moreš izbirati višine plačila. Če bi bilo to običajno zavarovanje, bi moral imeti vpliv na višino (in tip zavarovanja).

Poleg tega te v zdravstvu, ko se prikažeš, jebajo do onemoglosti z letnimi čakalnimi dobami, čeprav si že zdavnaj vse plačal vnaprej. Če plačaš takoj (v resnici je to kasneje) imaš pa privilegije. :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

Brane2 ::

še tisto, kar je mogoče komu zanimivo. Poglejte, koliko od ene take plače dobi ZZZS za zdravstveno zavarovanje. Za osnovno, da se razumemo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Phoebus ::

Brane2: to je že preko teme o zavarovanju avta.
Imamo socialno državo. Seveda požrešno, ampak ko se tako zelo radi primerjamo s švico mi povej- kako pa je tam? Za avto: Kupiš dva, dobiš enega ;)

Toliko pač stane, da imajo nekateri penzije, da si zavarovan (pustimo tistih 5 jurjou ki jih doplačaš), da se lahko zaletiš z avtom in ne pridejo najprej preverit kakšno zavarovanje imaš in šele potem reševat.
Pa zato da si lahko doštudiral brez bogatih ali do konca življenja zapufanih staršev.

Kot pravim, amerika bi bila zate obljudena dežela. Samo vzet bi moral 20-letni kredit za šolanje otrok, pa ne bi smel imet kake hujše bolezni ali poškodbe. Pa seveda bi si moral sam naložit denar za starost.

Povej mi- a ne ločiš pojmov in pomena stvari; malo prestar si že, da ne bi razumel kaj je zavarovanje, kaj je davek, kaj je sociala, ipd.

Se pa vsekakor strinjam da se marsikdaj denar troši neracionalno.

Brane2 ::

Ne omenjam jaz plač zaradi teme, ampak zato ker je nekdo drugi tu načel to temo.

Sem jih pa dal tudi zaradi zdravstvenega ZAVAROVANJA. To je tudi zelooo zanimivo in sicer zame konkretno zato, ker nikjer niso konkretno opisane pravice zavarovanca. Ja, je nekaj naflancano, ni pa konkretno navedeno v zakonu. Mislim, če se gremo korekten "plačam-dobim" in če je "plačam" na par decimalk natančno zakonsko definiran, kje je "dobim" ?

Prasice ne razlagajo preglasno, da bo "dobim" definiran s posebnim zakonom in da to počnejo zato, ker v EU take svinjarije praviloma ne gredo skozi.

To o zakonu vem slučajno, ker sem to rabil prejšnji mesec za soseda in sem klical na ZZZS za mnenje ali dva.

In brez skrbi, če si sam obračunavam plačo in jo izplačujem, seveda brez teh obrazcev, kot sem ga navedel zgoraj, verjento vem kaj o razliki med socialo in storitvijo, v kar BTW spada opisano zavarovanje.

Ne more ti biti vseeno, ko sam nakažeš parsto kSIT svojega denarja ZZZS, nato pa čakaš mesec ali dva na zobarja in ta te gleda ko "poslednjeg bednika" ker pač nisi hotel dodatni skeširat za privatnika in te vpraša a boš dal denar za poštene materiale al gre k zidarju po malto...

No, tebi je mogoče lahko vseeno, meni nekako ni. Ali pa, da vidim koliko dobi ZPIZ, nato mi pa Bajuk razlaga, da ne ve, kako bo s penzijami. WTF ? Potem raje ta denar obrnem sam !

In podobno je z avtomobilskim zavarovanjem. Koliko je tu dejanjsko zavarovanja rizika in koliko preseravanja, kurberaja, kraje, nagrad in "reprezentačnih večerij", ki bi nahranile pol Slovenije ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Hm, kot vidim, imajo tako Mariborska zavarovalnica, Generali in Tilia precej ugodnejše pogoje od Triglava. Vsaj kar se tiče avtomobilskega zavarovanja.

Vsaj po tem, kar so mi predstavili.

Vsi, ki sem jih vprašal, so zbežali od Triglava. Fotr me je odpeljal k znanki, ki je agentka in mi je naračunala najugodnejš varianto, kar je pri njej ZM, znanec prisega na Generalija in mi je predstavil svojega "agenta", ki je dal tudi od sebe vzpodbudne cifre. Bomo videli. Še par dni imam za tuhtanje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Je pa v obrazcu, ki definira splošne pogoje za zavarovanje avtomobilske odgovornosti AO-06 zelo zanimiv odstavek - 6. Člen - OBMOČJE VELJAVNOSTI ZAVAROVANJA, odstavek 4:


Za vozila s tujo registracijo, za katera je sklenjeno mejno zavarovanje
avtomobilske odgovornosti po teh zavarovalnih pogojih, velja
zavarovanje samo na območju Republike Slovenije ter na območju
držav Evropskega gospodarskega prostora in Švici. V teh državah
zavarovalnica prevzema obveznost do oškodovanca v skladu z
določili drugega odstavka tega Člena. Mednarodne zelene karte
v zvezi s tem zavarovanjem ni mogoče izdati.



Se pravi, v Sloveniji LAHKO zavarujem vozilo, ki je registrirano drugje in ima tujo tablico.
Tako zavarovanje ga krije na področju EU, zelene karte pa ne morem dobiti zanj.

Če to lahko storim v Sloveniji, potem pač zaradi harmonizirane zakonodaje lahko to storim na recimo
Madžarskem za avto, registriran v Sloveniji.

Sem kje falil ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

kekz ::

To ni nič posebnega. Nekatere države celo zahtevajo ob vstopu plačilo zavarovanja pri njih (npr. nekatere afriške).
Tujega (mednarodnega) zavarovanja pač ne priznajo.
Enako pri nas določena zavarovanja iz bolj levih držav ne velja in potem ob vstopu skleneš naše zavarovanje.

Ni pa to zadosten pogoj za registracijo vozila. To je le način, če prideš iz Culukafrije z avtom, da se lahko pri nas voziš. Kar poglej zeleno karto, za katere države samo velja.

Brane2 ::

Že že. Ampak mene zanima efekt tega na zavarovanje v EU.

Ti očitno lahko tu zavaruješ avto, registriran recimo v Belgiji, in vsaj kar se EU tiče, te bo to zavarrovanje krilo povsod, tudi v Belgiji.

Če to lahko narediš, potem verjetno lahko zavaruješ avto, registriran v SLO tudi drugje in te to zavarovanje krije v celotni EU, tudi v SLO... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

AlienGT ::

Brane2: Ti očitno lahko tu zavaruješ avto, registriran recimo v Belgiji, in vsaj kar se EU tiče, te bo to zavarrovanje krilo povsod, tudi v Belgiji. Če to lahko narediš, potem verjetno lahko zavaruješ avto, registriran v SLO tudi drugje in te to zavarovanje krije v celotni EU, tudi v SLO...

- Ne drži. V Sloveniji lahko zavaruješ avtomobilsko odgovornost le pri članici škodnega sklada pri Slovenskem zavarovalnem združenju, kar pomeni da sklepanje zavarovanja v Belgiji in ostale variante odpadejo.

- Mejna zavarovanja, ki jih tudi omenjaš, veljajo samo za tiste države, ki niso članice biroja zelene karte in se sklepajo pri vstopu v državo (npr.Slovenijo).
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

Brane2 ::

tega ne razumem najbolje. jasno mi je, da v SLO ne moreš zavarovat vozila pri katerikoli zavarovalnici, ampak samo pri določenih.

Enako je verjetno recimo v Belgiji. Ampak Belgijsko zavarovanje ti velja tudi tu in slovensko v Belgiji. Obenem v SLO lahko zavaruješ avto, ki je sicer registriran v Belgiji in verjetno tudi v Belgiji avto, ki je sicer registriran v SLO.

Ali pa hočeš reči, da v SLO ne moreš registrirat avta, ki ni zavarovan pri od cesarja požegnani zavarovalnici ? To bi verjel.

Čisto tako,kot snov za razmišljanje- kaj sploh je pogoj za registracijo vozila ? Moraš biti državljan države, v kateri registriraš vozilo ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

pumaxx ::

Najbolj zanimivo je opazovat ljudi, kateri imajo sklenjen Fuuul kasko z oh in sploh možnimi kombinacijam. Ko pa počijo pa preračunavajo kaj se jim splača: koristit kasko ali sam plačat in obdržat bonitete. In rezultat je ponavadi sam plačat (razen če je totalka). In naslednje leto bodo zopet veseli da so "malo" plačali za suuuuuper kasko.

NE HVALA.

AlienGT ::

Brane2: Tega ne razumem najbolje. jasno mi je, da v SLO ne moreš zavarovat vozila pri katerikoli zavarovalnici, ampak samo pri določenih.

- Ta del drži. Ravno bistvo pa je, da ne sklepaš zavarovanja posebej v vsaki državi, ker ti velja v vseh državah podpisnicah zelene karte.

Brane2: Obenem v SLO lahko zavaruješ avto, ki je sicer registriran v Belgiji in verjetno tudi v Belgiji avto, ki je sicer registriran v SLO. Ali pa hočeš reči, da v SLO ne moreš registrirat avta, ki ni zavarovan pri od cesarja požegnani zavarovalnici ? To bi verjel. Čisto tako,kot snov za razmišljanje- kaj sploh je pogoj za registracijo vozila ? Moraš biti državljan države, v kateri registriraš vozilo ?

- Še enkrat, ne moreš skleniti zavarovanje za tvoje vozilo v Belgiji, ker bi s tem kršil tako ti kot tudi belgijska zavarovalnica Zakon o obveznih zavarovanjih v prometu in Zakon o zavarovalništvu. Morda še enkrat preberi moj zgornji post, kje lahko kdo zavaruje svoje vozilo in stvar ti bo razumljiva.
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

Brane2 ::

Pa saj opisani 6 člen 4 odstavek ti to dovoljuje, če prav razumem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aha. Si bom prebral še ta zakona.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kekz ::

Če hočeš imeti tujo registracijo, moraš imeti vsaj začasno bivališče tam. Državljanstvo seveda ni pogoj.
Ali pa podjetje in gre potem registracija na podjetje.

Nisem prepričan, ali je dovoljeno, da je avto registriran na ime tujega prijatelja in ga potem ti voziš. Včasih ni bilo, zdaj najbrž vsaj za področje EU to je dovoljeno. Včasih je bil problem pri kršenju carinske zakonodaje, tega zdaj med članicami EU ni več.

Naš cesar ti ne bo izdal prometnega dovoljenja na belgijsko zavarovanje. Najbrž pa ni nobene ovire, da v Belgiji ne bi sklenil kaska, če boš našel zavarovalnico tam, ki bo to hotela. Saj kasko je prostovoljno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

AlienGT ::

Pa saj opisani 6 člen 4 odstavek ti to dovoljuje, če prav razumem.

Na to sem ti že odgovoril. Quote: "Mejna zavarovanja, ki jih tudi omenjaš, veljajo samo za tiste države, ki niso članice biroja zelene karte in se sklepajo pri vstopu v državo (npr.Slovenijo)."

To pomeni da nekdo, ki pride s svojim avtomobilom v Slovenijo (npr. brazilski državljan z ladjo pripelje svoj avto v Slovenijo) kupi zavarovalno kritje avtomobilske odgovornosti pri prehodu meje. Avto ima registriran v Braziliji, ne velja pa mu zavarovanje tukaj. Belgijski državljan ima zavarovano tovrstno kritje v okviru svojega obveznega zavarovanja v Belgiji. Bo šlo?
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

Brane2 ::

Saj to pravim. Belgijski državljan ni mogel tam REGISTRIRAT svojega avta, ne da bi mu ga zavarovala kaka od požegnanih Belgijskih zavarovalnic.

Sedaj ko je registriran, mu nič ne more preprečiti, da bi ga zavaroval v Sloveniji. Bi bilo pa to dvomljivo početje, ker bi zavarovanje plačal dvema zavarovalnicama.

Kot iz tega vidim, ni čisto res, da takega avta ne sme ZAVAROVATI tle.

Ampak ko smo že pri registracijah in če ti ni treba biti državljan, da avto registriraš kjerkoli v uniji, kaj ti preprečuje, da ga registriraš recimo na madžarskem in ga tam tudi zavaruješ ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

papircek 1 ::

lp

mene nekaj zanima..avto imam zavarovan pri TILIJI..zadnic mi je neznani storilec poskodoval avto na parkiriscu..in cenilec mi je ocenil avto na totalko..potem mi je pa poslal ponudbo odskodnine 350 euro.in jaz sem ga vprasal kako je prisel do taksne vsote in mi je rekel da mi isplacajo 70% skode avta..pa me je zanimalo kako je on prisel do tako majhne vsote pa je rekel da mi na kupoprodajni pogodbi pise 500 euro in se je po tem ravnal..v resnici pa je moj avto vreden po eurotaksu 898 euro..zanima me ce lahko on meni ponudi odskodnino glede na kupoprodajno pogodbo???

koyotee ::

wtf, ti si moral pokazat kupoprodajno pogodbo?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

T0RN4D0 ::

Hehe, se boste enkrat naucil na kupoprodajne dejanske zneske pisat, itak je mogoče za kakšno kavo razlike če napišeš 500€ al pa 1500...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Alencica ::

LOL, sem prebrala od začetka.

Brane2, si mogoče potem le našel kako far_cry varjanto za zavarovanje (via Bulgaria ...) ali si ostal pri "klasiki" naših vrlih stebrov židovskega finančnega trga?

To je čist res, kar si napisal, za plačat, ni problema, pride agent na dom, kamoli hočeš, samo da vplačaš premijo, katere pogodba ima miljon znakov in je font 6, obsega pa x strani.
A potem, je na triglavu vrsta do porshe verovškove, pomika se pa 1 stranka/uro. Jasno, da že čist nakurjen tja prideš, kje boš v takem čustvenem stanju trezno ravnal z dnarjem. Ni varjante!
gg, triglav!

Sem pa vidla te oglase za generali. "Varni" vozniki so tisti, ki ne prijavijo škode. Torej ti imaš dejansko lahko 4 nesreče, a če vse plačaš iz svojga, si - kar se njih tiče - še vedno varen voznik.

Tudi jaz ne vem, zakaj je potrošnik VEDNO leva stranka v tem finančno-zavarovalniškem (banke & zavarovalnice & co.) primežu. Delno tudi zaradi odnosa strank (pretirano spoštovanje) kot se tudi v tej temi odseva.

BCSman ::

Zanima me ali se malusi prenesejo, če greš na drugo zavarovalnico? Včasih vem da se niso in si začel lepo na ničli.

Brane2 ::

Se prenesejo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Go-ahead ::

Če si v preteklem letu imel več nesreč in bi moral letos plačevati 120% premije za avtomobilsko zavarovanje se z menjavo zavarovalnice temu izogneš?

Brane2 ::

Kot vem, ne.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BCSman ::

Kaj pa če ga naslednje leto en družinski član zavaruje, se začne na 0%?

Vikking ::

BCSman je izjavil:

Kaj pa če ga naslednje leto en družinski član zavaruje, se začne na 0%?


Bonus/Malus premije je vezan na osebo in ne na avtomobil. Se pravi bo bonus/malus takšen kot ga ima oseba.

Zheegec ::

jaz se pa ravno odločam za kasko. Imajo kje kasko brez odbitne franšize? Če prav razumem - če se skrešam v betonski zid, potem pri 1% odbitni franšizi sam krijem do 1% vrednosti NOVEGA avtomobila (cca 400)?? Torej škode za 2000, zavarovalnica krije 1600?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Utk ::

Vsi imajo tudi brez odbitne. Vprašanje samo, ali greš na ziher in takoj plačaš 200 evrov več (ne vem kolko točno bi prišlo), ali tvegaš 400, ČE se razbiješ.

Zheegec ::

Dobro, ČE se razbijem :) Samo za parking in točo je potem isto odbitna franšiza in se že splača brez. Je pa na splošno samo cca 200EUR +/- razlike?

Kolega priporoča Triglav, so kakšne bistvene razlike glede kasko, kdo kaj študiral drobni tisk?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fosil ::

Če parking zavaruješ posebej potem odbitne franšize ni.

Pa ko primerjaš zavarovalnice je poleg cene dobro pogledat kaj ti še zraven nudijo. Recimo triglav ima zraven še brezplačno asistenco, mi je enkrat prišla zelo prav ko sem pustil luči prižgane ;(( pa še kakšne take malenkosti, recimo nadomestni avto in podobno.
Tako je!

BCSman ::

Vikking je izjavil:


Bonus/Malus premije je vezan na osebo in ne na avtomobil. Se pravi bo bonus/malus takšen kot ga ima oseba.


Torej če imaš zavarovana dva avtomobila in z enim povzročiš nesrečo, se gre pri obeh za tri razrede gor?

Brane2 ::

Ne.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Go-ahead ::

Aktualna jetudi varianta, kjer je franšiza določena v procentih od stroškov popravila.
Recimo popravilo 1000 Eur
Franšiza 5%
Tvoj strošek 50EUr.
Na www.oskodovanec.si/forum/latest imaš gor par zastopnikov.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Na cesti
854214516 (203) jeremenen
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841863 (7929) Mateja88
»

Zavarovalnica Sava - nadomestno vozilo

Oddelek: Na cesti
3813171 (11066) koyotee
»

Kaj storiti ob prometni nesreči - zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8720215 (12787) ...:TOMI:...
»

avtomobilsko zavarovanje

Oddelek: Na cesti
434779 (2149) St235

Več podobnih tem