» »

Brezžična povezava Hi fi - zvočniki

Brezžična povezava Hi fi - zvočniki

motomat ::

Pozdravljeni!

Pravkar sem se preselil v novo stanovanje. Ker ne bi rad vlačil kablov od hi-fi do zvočnikov po dnevni sobi, me zanima, ali ima kdo izkušnje z brezžično povezavo.

Rad bi povezal glasbeni stolp (Pioneer) in prostostoječe zvočnike (Jama). Razdalja med njimi je cca 6 metrov.
Kakšna je kaj cena take rešitve? Ima kdo kakšen link, idejo....?

Hvala:)

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Če gre za pasivne zvočnike (zvočnike brez ojačevalca), potem to kar tako ne gre. Prvi pogoj so aktivni zvočniki. V tem primeru se z brezžično povezavo znebiš zvočniških kablov, zato pa rabiš napajalni kabel za priklop ojačevalca na elektriko....

Kaj več ti bodo pa stručkoti povedali...

LP

Jože

motomat ::

...res sem laik na tem področju - kako naj vem ali so zvočniki aktivni?
Hvala

TRIROG ::

ja le majo svoje napajanje, največkrat to pomeni da jih moraš priklopiti na elektriko ...

danix1 ::

Pozabi na brezžično, saj zvočniki niso aktivni, vsaj kolikor vem jih Jamo ne izdeluje. (aktivni so, ko imajo vgrajen ojačevalec, torej imajo tudi priklop za elektriko in linijski vhod.
Uporabi kable, tako kot 99,9% prebivalstva. Če imaš parket jih lahko prev lepo spelješ pod "lajsno" oz. robom od parketa (običajno je zabit z žeblji, tako, da ga lahko dvigneš, položiš pod njega kabel in ga pribiješ nazaj). Če pa ne, pa obstajajo raznorazni plastični, kovinski ali leseni tunelčki, ki jih pritrdiš na steno (čisto pri tleh) in po njih spelješ kabel.
Kar se pa tiče brezžične povezave, pa bi jo po moje morali zakonsko prepovedati za Audio in Video signale, saj še nisem zasledil brezžične povezave, ki bi delovala 100%. V večini primerov se pojavljajo motnje, pokanje v zvočnikih, šum, slabša slika in zvok, ipd. Skratka nobena A/V brezžična povezava ni robustna in brez komplikacij. Brezžična tehnika naj bo samo za telefone, računalnike, ipd., ne pa za HIFI in video.
Boš že našel eleganten način za skrit kable, do zdaj ga je še vsak, ki ga je hotel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžična povezava TV antene s televizorjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223436 (2231) Pac-Man
»

Dva bluetooth zvočnika ali eden?

Oddelek: Zvok in slika
426015 (5209) Darko!
»

wireless 5.1 Surround Sound System

Oddelek: Zvok in slika
71474 (1283) CompMaster
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634555 (17326) josko674
»

brezžična povezava obstaja ali ne?

Oddelek: Zvok in slika
71812 (1685) SavoS

Več podobnih tem