» »

brezžična povezava obstaja ali ne?

brezžična povezava obstaja ali ne?

mahathma ::

nameravam si kupiti LCD ali plazmo, ne vem še kaj, nekaj nad 100 cm diagonale. Problem pa imam s tem da imam "lajtengo" za TV na drugi steni in ne na tisti na katero bi najraje obesil TV. Zanima me ali obstajajo kake brezžične povezave, s katerimi bi rešil moj problem.
Po domače - tv bi dal k steni ki nima vtičnice za anteno ali karkoli pač že....ker pa imam stanovanje izdelano ga ne bi rad spet nekej rušil zaradi ene TV škatle....
Vnaprej hvala

danix1 ::

Brezžičen prenos antenskega signala, kolikor vem, ne obstaja. So pa pred kratkim imeli v Big Bangu brezžični sprejemnik in oddajnik video signala, ki je imel v oddajni enoti vgrajen TV tuner in seveda priklop za na kabelsko, v sprejemni pa Scart izhod in daljinec. Torej zadeva ni prenašala antenskega (iz kabelske) signala ampak že video signal (in seveda zvok) iz kanalnika vgrajenega v oddajniku.
Sprejemnik si preprosto vklopil v Scart na TV-ju.
Kanale si nato menjaval z priloženim daljincem, ne pa z televizijskim daljincem.
Naprava je torej delala to kar ti iščeš.
Vendar je vse skupaj stalo okrog 16.000 SIT in je bilo namenjeno za kakšne 55 cm televizorje
nahajajoče se v kakšni kleti ali podstrešju, ne pa za pol miljonske plazme ali LCD. Kajti TV tuner v tej napravi seveda ne more dosegati kvalitete onega vgrajenega v Plazmo ali LCD. In še brezžični prenos A/V signalov je ponavadi katastrofa - velikokrat so motnje, slika in zvok sta ponavadi slabša...
Zato ti resnično priporočam, da potegneš antenski kabel do novega TV-ja.
Zadeva se seveda da urediti brez rušenja stanovanja, z kakšnmi okrasnimi "tunelčki" za kable ali pa kabel poizkusiš vtakniti pod "parket lajsno", ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

mahathma ::

ja sej se mi je zdel da bo kaj takega, hvala za izčrpen odgovor. Mogoče še malo neumno vprašanje - je ta antenski kabel standarden (uni beli, malo bolj trd) ali mogoče obstaja kaj mehkejšega. Zadevo bi lahko rešil s cevjo v steni, ki sem jo namenil vleki kabla za zvočnike, sedaj bi pa dejansko pozicije obrnil...torej poleg kablov za zvok še antenskega. Problem pa je v tem da je to klasična (mislim da 12mm) gibljiva cev za v zid (tuboflex, samo da je uni oranžni)...
lp

BluPhenix ::

Brezžičen prenos antenskega signala, kolikor vem, ne obstaja. Ta stevek se nekako tepe sam s sabo ;)

Mislim, da bo najlažje da napelješ en tanek kabelček iz vtičnice do plazme. Vse rugo bo precej drago in uporabnost vprašljiva. Poglej malo kje bi se ga dalo speljat, verjetno boš našel kakšen način pod preprogo, ali pa recimo po kotih ... skratka se da nareditit da postane precej nevidna zadeva.

Ja antenski kabel je lahko tudi mehkejši, vendar ne veliko. Problem je, ker je glavna žila iz žice, ne pletenica (omogoča večji gibljivost kabla). Se pa dobijo tanjši kot nekoč. Če te pa skrbijo ovinki v cevi, jaz sem doma napeljal po kotih brez problema. Pač pejdi v eno trgovino pa reči da rabiš tanek in mehek antenski kabel, ti bodo že znali potem svetovat. Če ne pa pejdi v drugo trgovino.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

mahathma ::

Super, torej mehkejši antenski kabli obstajajo, bo šel v trgovino in vprašal kako in kaj...hvala.

AndrewSmith ::

Ce se ne motim,obstajajo podobno izdelani
kabli namenjeni zvocnikom,keri imajo srednjo
zilo iz pletenice in so zelo mehki.
Ne vem pa ce se za ta namen isto obnesejo.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

BluPhenix ::

Ne. Ker nimajo prave impedance.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

SavoS ::

Točno tak... za antenski kabel se uporablja asimetrični kabel in mora imeti impedanco 75 OHMOV, tako da uporabljat kakšne druge kabel NI priporočljivo in uspešno, tudi NI dobro uporabljati kablov za CB, UKV postaje, ker so impedance tam 50 Ohmov!
Ne uporaljaj pa kakšnih kablov, ki so simetrični - torej kablov za zvočnike in njnim podobni....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri antenski kabel in razdelilce?

Oddelek: Zvok in slika
132730 (1937) cegu
»

Slaba slika na vseh digitalnih TV, dobra na analognih CRT TV

Oddelek: Zvok in slika
247668 (5595) Senitel
»

Amino T2 scart --> RCA ali S-VIDEO

Oddelek: Omrežja in internet
103422 (2839) Putimir
»

Novogradnja- katero cev za projektor

Oddelek: Zvok in slika
112431 (2267) BluPhenix
»

Motnje pri povezavi graficna (TV-OUT) --> TV

Oddelek: Zvok in slika
291993 (1648) kuglvinkl

Več podobnih tem