» »

Mobitelov študentski paket: pazite, kam kličete !

Mobitelov študentski paket: pazite, kam kličete !

Cokolesnik ::

Posredovano na Mobitelovo službo za reklamacije kot tudi na Zvezo potrošnikov Slovenije:

Spoštovani!

V uradno objavljenih cenikih storitev na Mobitelovi spletni strani za naročniški paket Itak ( cenik ) lahko v rubriki "Cenik pogovorov v notranjem prometu" zasledimo 2 tarifi pri

1. klicanju Mobitelovih naročnikov/Mobiuporabnikov (2,4 SIT / minuto v času vikendov, praznik ves dan) in
2. številke, ki uporabljajo Mobitelovo omrežje (21 SIT / minuto v istem času).

Naj poudarim, da gre pri obeh(!) omenjenih tarifah za klice na omrežne skupine 031, 041 in 051, pri čemer uporabnik ob vzpostavitvi klica v določenih primerih ni seznanjen s tarifo, ki jo bo Mobitel obračunaval za vzpostavljeni klic. Lahko se namreč zgodi, da naročnik opravi klic na omrežno skupino 031 nevedoč, da klicana številka ni v Mobitelovem omrežju, torej da klicani ni Mobitelov naročnik oz. Mobiuporabnik, temveč da je klicana številka v Debitelu - ponudniku, ki uporablja Mobitelovo omrežje.

Nenazadnje je Mobitelov uporabnik pri klicanju na Mobitelove številke, ki so bile v času možnosti prenosa številk med ponudniki morebiti prenešene k drugim ponudnikom mobilnih storitev, vedno s tem seznanjem neposredno pred vzpostavitvijo klica (v primeru, če je bila Mobitelova številka z omrežno skupino 031, 041 ali 051 prenešena k Debitelu, Simobilu, Izimobilu in podobno). Klici na številke z omenjenimi omrežnimi skupinami (kot že rečeno denimo Debitelovi uporabniki) in katere niso bile nikoli prenešene, pa kot rečeno, ostajajo pri ugotavljanju cene prepuščeni uporabniku, da sam poizveduje pri prejemniku klica o tem "Ali si pri Mobitelu ali morda pri Debitelu, saj imaš omrežno 031 oz. 051?".

Ker je v navedenem naročniškem paketu cenovna razlika med omenjenima tarifama precejšnja, se sprašujem, zakaj navkljub dejstvu, da smo uporabniki Mobitelovih storitev venomer seznanjeni s tarifami o opravljenih storitvah že vnaprej, v tem primeru ni storjeno nič za konkretno informiranje uporabnika o tem, koliko bo plačal za opravljeno storitev.

In kaj pravite Vi ? :\
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Dr_M ::

men se zdi cist logicno, da je tko.
normalno, da bo mobitel mel take tarife samo za promet med njihovimi uporabniki, ne pa tudi med drugimi, ceprov uporabljajo njihovo omrezje.


folk ma res cist prevec cajta in se spotakne cist ob vsako malenkost. vsem je treba metat polena pod noge in vsakega spluvat...

grow a brain, ffs.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WarpedGone ::

Treba se bo navadit da 031, 041 ne pomeni MOBITEL, niti da 040 ne pomeni SIMOBIL.
Zbogom in hvala za vse ribe

largie ::

natančno preberite. če prav razumem, Čokolešnika moti da pri klicu na debitelovo številko, ki je že od vsega začetka bila debitelova NE dobiš obvestila o klicu v omrežje drugega operaterja, kot je to pri prenesenih številkah. meni se to zdi vsekakor omembe vredno in razlog za ukrepanje.

Cokolesnik ::

Ja, natančno preberite. Kakšni kljukci so tukaj. :\

Dodano: če imajo Debitelove ali katerekoli druge številke drugih ponudnikov kak skupni imenovalec (da imajo Debitelovci denimo 051 8xx xxx ali 031 5xx xxx), torej skupni številski blok, naj to nemara dopišejo v cenikih! Če pa temu ni tako, potem pa ne vem - bodo Debitelovci veseli, če se bo pri klicih na njihove številke oglasil odzivnik navkljub dejstvu, da niso prenašali številke nikamor? Hmm...
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

mat3 ::

Preklopi na Simobil in ne bo problemov :)), edini problem so vezave ;(
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3 ()

ahac ::

Tole je sploh ekstra bedasto, ker je bil ravno Mobitel največji zagovornik dolgih motečih sporočil pri prenosu številke.. seveda zaradi tega, da bodo vsi uporabniki vedeli koliko plačajo.
Simobilov pisk takrat ni bil dovolj, ker uporabnik ne bi vedel kaj pomeni.. potem pa pridejo ven z tem paketom. Pa ne samo Debitel.. tud za Izi mobil ne boš vedu kje je. Očitno se boš moral na pamet učit kam spada katera številka.

Sicer si je pa Mobitel z tem paketom ustvaril en problemček, ker cena medomrežnega povezovanja (ki naj bi bila stroškovno naravnana) ne bi smela bit višja od cene klicev v omrežju... trenutno pa menda je.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Loki ::

ce prav vem, te glasovno opozorijo, da klices v debitelovo "omrezje", ko hoces opraviti klic. sem slisal ravno par dni nazaj primer.
po nekaterih drugih podatkih naj bi pa slisal pisk, preden poveze telefona (za to nebi vedel).
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Cokolesnik ::

@Loki nisi povsem razumel. Preberi še enkrat.

****** OSTALI, POZOR ********
Pravkar sem poklical na Debitelov center za pomoč naročnikom in izvedel naslednje (kar bi morali sicer objaviti Mobitelovci na svojih cenikih, da bi uporabnike lažje seznanili z različnimi tarifami pri klicih na 031, 041 ali 051 številke):

- vse Debitelove številke se začenjajo z 041 4xx xxx ali 051 4xx xxx
- vse Izimobilove številke se začenjajo z 051 8xx xxx.

Po zagotovilu Debitela naj slednji ne bi imel številk v drugih številskih blokih, tudi Izimobil ne (preverjeno na Izi kontaktnem centru). Za številke, ki so bile prenešene od dneva naprej, ko je prenos številk med mob. operaterji mogoč k njim (Debitelu, Izimobilu) oz. k Simobilu, pa kot že rečeno, s pomočjo odzivnika izvemo tarifo našega klica.

P.S. V svojem imeniku najdem kar 5 številk z 041 4xx xxx, na nobeni seveda ni odzivnika. ;(
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Cokolesnik: eno uprasanje.

Za številke, ki so bile prenešene od dneva naprej, ko je prenos številk med mob. operaterji mogoč k njim (Debitelu, Izimobilu) oz. k Simobilu, pa kot že rečeno, s pomočjo odzivnika izvemo tarifo našega klica.

P.S. V svojem imeniku najdem kar 5 številk z 041 4xx xxx, na nobeni seveda ni odzivnika. ;(

torej, je teh 5 uporabnikov na debitelu ze skos, al so nardil prenos?

logicno je, da ce niso delal prenosa, da ni odzivnika.
sicer pa, a koga moti, da placa po NORMALNI tarifi in ne po neki extra znizani, ki velja samo med mobitelovimi narocniki/predplacniki?


tole use skupi me mal spominja na enga kekca iz mobisuxa...lohk povem hecno zgodbo, ce koga zanima...:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkolord ::

Kaj ti pomaga ta znižana tarifa, če ne veš kdaj (oziroma pri katerem klicu) velja?

Tako kot da bi veljala samo takrat, ko kličeš Mobiuporabnike

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Dr_M ::

Kaj ti pomaga ta znižana tarifa, če ne veš kdaj (oziroma pri katerem klicu) velja?


to je pa samo vasa krivda. zmeri bolj ste americanom podobni. vsaka stvar more met 3ft velik napis in po moznosti se ene 10 zvocnih opozoril da veste za kaj se gre.

sej je stvar jasna. 040 ma svojo tarifo, stacionarni ma spet svojo tarifo, debitelove stevilke majo svojo tarifo itd. nevem kaj tuki ni jasno?
drugac pa za debitel stevilke ni ZVISANA tarifa, ampak je normalna.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkolord ::

Jao. Jaz bi rad govoril po ZNIŽANI tarifi, ki jo tako na veliko oglašujejo. Kaj tle ni jasno? Tvoj nasvet je, naj bomo raje zadovoljni s tem, da imamo možnost govorit po normalni (=dragi) tarifi?

ahac ::

Dr_M:
Ko kličeš z Mobitela na Simobil veš, da kličeš v drugo omrežje (ker je 040 ali pa odzivnik) in lahko enostavno ugotoviš koliko plačaš. Za klice na Debitel pa ne veš (razen, če veš katere cifre ima Debitel.. česar seveda nihče ne ve na pamet). Ampak vseeno pa tud za številke prenešene z Mobitela na Debitel je odzivnik.
Jaz mislim, da je kar veliko ljudi, ki veselo kličejo Debitel ali Izi cifro, ampak mislijo, da plačujejo 1 cent/min. To pa zato, ker stvar NI jasna. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Dr_M ::

in kaj pri 041-4xx-xxx in ostali omeznih cifra ni jasno??
jest vem za to, odkar je debitel obstaja.
tako kot sm vedu, da so bile vse 041 2,5,8,9 predplacniske in 3,6,7 narocniske stevilke, 4 pa debitel. sicer se je pri drugih omreznih od mobitela mal pomesal, ampak pribljizno tako je ostalo.

ce pac ne veste kaj sploh uporabljate, potem ne uporabljat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

V-i-p ::

Dr_M, ne pametuj. Sploh s svojo oznako si zelo brihten. Gre se za to, da so Debitelove cifre iz MOBITELOVEGA OMREŽJA in marsikdo ne ve, da takšne številke NE KLIČE po NIŽJI CENI. Kar pa ni prav. To je isto, kot bi Simobil oglaševal klicanje znotraj 040 po 1 sit, pozabili bi pa dodati da ima polovico 040 cifer v najemu Vega in takšne cifre pa ne boš klical po 1 sit, ampak po 30. Večini ne bi bilo jasno, od kod visoki računi... Ti še narišem?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Fizikalko ::

Dr-M, tako nakladaš, da glava boli. Precej predplačniških je šlo na naročnino, cifro pa obdržalo.

Vse skupaj je valjda nateg - naj bo opozorilo kot pri vseh drugih ne-mobitel cifrah, ali pa naj agencija, če je že prisilila Mobitel v to, da se vifre obdržijo pri prehodu iz enega operaterja na drugega, prisili tudi opozarjanje ali pa enake tarife.

Se pa vidi, kako butasta je tale Zveza potrošnikov Slovenije... Namesto, da se obešajo na en klinčev pomfri, naj raje pogledajo takele nečistoče.

Sicer pa: odloča naj potrošnik sam, IMHO. Komur gre nategovanje Mobitela na k..., naj gre drugam. Jaz, če ne bi imel službenega, bi že zdavnaj oddurhal h konkurenci.

DominusSLO ::

Dr_M
Se ti zdi normalno, da ne veš, koliko boš plačal za določeno storitev? Ali še huje, da plačaš 10x več, kolikor si računal? Meni ne..
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Jan987 ::

Dobro samo e bodo naredili odzivnik anj naredijo potem takega da ga lahko izklopi tisti ki KLIČE, torej da če bo meni šlo to na živce bom lahko izklopil an.

Sicer pa smo eni na Izimobilu in imamo vse lepo po 29 sit in ni nobenega problema glede cen.:D

Dr_M ::

Precej predplačniških je šlo na naročnino, cifro pa obdržalo.

ja in? se vedno je bla to prvotno predplacniska stevilka. ce nimas pojma kaj govoris, raj bodi tiho.

Dr_M, ne pametuj. Sploh s svojo oznako si zelo brihten.

aha, ti si pa pametn, ker ne locis mobitelovih stevilk od debitelovih? cestitam.


Se ti zdi normalno, da ne veš, koliko boš plačal za določeno storitev?


iz mobitelofvega cenika Klici na številke Mobitelovih naročnikov in Mobiuporabnikov, Klici na druge številke, ki uporabljajo Mobitelovo omrežje, v druga mobilna omrežja. ok kaj tuki ni jasno?? a nej bo se imenik vseh narocnikov drugega ponudnika istega omrezja?? pa ne morte bit tok retardirani.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkolord ::

In to, da so na primer izimobilove številke 051-8xxxxxx, je kar samoumevno? Ne nabijaj

Dr_M ::

eh skoda se pregovarjat...nima se smisla z vami ubadat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

roli ::

Če imaš človeka v imeniku veš katerega operaterja ima in koliko boš plačal.Če pa sem ter tja pokličeš na slepo ti pa tudi ne bo zmanjkalo milijonov.Jaz za vse moje v imeniku vem katerega operaterja imajo.Res pa je,da jih imam samo 12.
http://www.r00li.com

V-i-p ::

Dr_M, kot sem rekel, lahko ti narišem. Zdaj ti bom problematiko ki jo tu debatiramo še "narisal", potem pa obupam nad teboj.

Imaš Petrol. Pri njem tankaš po ceni 100 tolarjev za en liter bencina. Petrol vemo vsi kakšen je. Značilne rdeče barve, napis PETROL, barve, črpalke so iste, itd... Potem pa jaz ustanovim podjetje ŠESTROL. Ker je gradnja novih črpalk zame preveč, vzamem 30% vseh PETROLovih črpalk v najem. Črpalke ostanejo iste, barve, napisi, logotipi,... Samo jaz prodajam liter bencina za 200 tolarjev. Ti hočeš it tankat na PETROL, vedoč, da boš plačal 100 tolarjev za liter bencina, ker pa je črpalka ista, ne veš da sen nisi ustavil na PETROLu ampak na ŠESTROLu. To izveš šele, ko na blagajni vidiš račun. Plačat moraš več, kot si mislil, da boš. Jaz, kot prodajalec pa ti pribijem: pozanimali bi se, katere lokacije so od PETROLa in katere naše, od ŠESTROLa. Nekako ni fer, a ne? Ampak saj pravim, grem to raje steni povedat...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Fizikalko ::

>>Precej predplačniških je šlo na naročnino, cifro pa obdržalo.

>>ja in? se vedno je bla to prvotno predplacniska stevilka. ce nimas pojma kaj govoris, raj bodi tiho.

In kaj mi pomaga, da vem, da je bila nekoč ta cifra predplačniška, pri tem, da vem, kakšna je zdaj? Stari, možgane v roke.

Cokolesnik ::

Danes sem prejel od Mobitela uradni odgovor:

"S tem se ne strinjamo, saj je skrb za naročnika naša absolutna prioriteta. V ta namen se pri klicih na telefonske številke, ki so bile prenesene iz Mobitelovega omrežja v omrežje drugih operaterjev, oglasi odzivnik, ki opozarja, da je klicana številka v uporabi v drugem omrežju in je zato cena klica dražja".

8-O

In še...

"Za vsako telefonsko številko pa lahko preverite pri katerem operaterju se uporablja s pomočjo ukaznega niza *130*telefonska številka# kliči. Storitev je brezplačna."

Kdo je to vedel od sodelujočih na forumu, v tej temi ali kdo je to zasledil na Mobitelovi spletni strani, ceniku za paket Itak in podobno? ;(( Med drugim so v zvezi s tem pojasnili, "da ne morejo kar tako objavljati stotine ukaznih nizov po cenikih."


In še... Po občutku sodeč (danes sem jih namreč telefonsko obvestil, da me njihov odgovor ni zadovoljil) so užaljeni, ker sem prvotno sporočilo poslal še na varstvo potrošnikov, brez da bi počakal na njihov odgovor. Da bi pri ceniku pri postavki za klice na številke ponudnikov, ki gostujejo v Mob. omrežju dodali, da postavka velja za klice na že znane številke 051 in 041 4xx xxx (kot smo že omenili v temi), pa pravijo, da to ni smiselno, saj bo nekdo prenesel številko iz denimo Debitela na Mobitel in bodo v tem primeru Njega zavedli, torej, da so izbrali optimalno rešitev, kljub dejstvu da bi se vsem klicajočim na Dotično osebo javljal odzivnik, da je šel k Mobitelu.


Ne smem pa pozabiti še na naslednjo izjavo (prav tako telefonsko) ob koncu pogovora: "ste prvi, ki je na to opozoril in dokler se nad tem ne bo pritožilo več uporabnikov, se običajno ne reagira". In to, da "naj bomo zadovoljni z Mobitelom, saj so v nasprotju s Simobilom, ki je namesto odzivnika uvedel le pisk, ki ga lahko uporabnik mimogrede presliši v aparatu med klicanjem, naredili nam uporabnikom veliko uslugo in vzdržali pritiske na tem področju".

Človeka na drugi strani kot predstavnika Mobitela je lahko sram po mojem mnenju. Seveda je oseba podpisana na pisnem odgovoru.

Želim vam prijeten Revolucionarni vikend. Mene so Itak razočarali! :|
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Jaz sem že zelo dolgo pri Mobitelu in z njimi nimam težav. Na ceniku piše tole: Klici na druge številke, ki uporabljajo Mobitelovo omrežje...
Če bi ti res bil "prijazen" uporabnik, bi jih opozoril na to napako in dodal, da enostavno rešijo s tem da dodajo zadaj* in spodaj napišejo katere številke so v katerem omrežju so. Torej, še ena opomba. In verjamem, da bi rekli, da bodo za to poskrbeli v najkrajšem času. Meni so vedno tako odgovorili in zares v kratkem času rešili mojo težavo. Ampak očitni nisi "prijazen" uporabnik...

Že sam tvoj pristop je bil drugačen, nič čudnega, da so tudi oni drugače odreagirali. Vse je v pristopu. ;)
Saj poznate pregovoro: Dober glas seže v deveto vas.

p.s.:In če ne boste jim pisali vi in opozorili na tole napako (kot sem zgoraj napisal = torej prijazno!!), jim bom sam, ko bom imel čas.

Svašta, glede česa vsega se folk krega za prazn nič. :\

In kaj pravite Vi ?
Da se preveč napihuješ in ne znaš pristopiti k problemu najbolje.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Cokolesnik ::

SmeskoSnezak: jaz pa že zelo dolgo nisem prebral takšne replike, zato iskrena hvala za tvoje mnenje.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

ahac ::

In to, da "naj bomo zadovoljni z Mobitelom, saj so v nasprotju s Simobilom, ki je namesto odzivnika uvedel le pisk, ki ga lahko uporabnik mimogrede presliši v aparatu med klicanjem, naredili nam uporabnikom veliko uslugo in vzdržali pritiske na tem področju".


Heh.
Ja. Oni so menda na začetku namesto kratkega sporočila ali piska raje dal 20 sekund blebetanja v slovenščini in angleščini. Seveda zato, da bo čim bolj moteče za uporabnike (da ne bi prestopal).
Z tem, da imajo v omrežju različne cene so pa lepo pokazal, da jih res skrbi koliko uporabnik plača.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490151371 (16092) Steinkauz
»

na izi (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
565961 (4442) Jan987
»

Prenos iste Gsm številke v katerokoli omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
354170 (3322) tengo
»

Pošiljanje sms-jev

Oddelek: Mobilne tehnologije
424732 (4065) CaqKa
»

20 marec+simobil

Oddelek: Loža
212146 (1872) Cveto

Več podobnih tem