» »

Prenos iste Gsm številke v katerokoli omrežje

Prenos iste Gsm številke v katerokoli omrežje

tengo ::

Zanima me, če ste kaj seznanjeni s tem zakonom, ki je v veljavi z 1.1.2006, ali ste zamenjali operaterja in podobno..., jaz sem takoj zamenjal operaterja, saj sem spoznal, da nekateri nas dobesedno lupijo po žepu, ko pa daš vlogo za prenos številke ti pa ponudijo kar brez naročnine in ceneje pogovore kot so meni-po šestih letih-kot na tržnici-legalna kraja
Lp
McLaren Mercedes se ve...
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

iso2000 ::

Daj malo več povej o vsem skupaj! Pri kom si bil, kam si se "preselil" in kdo ti ponuja dodatne ugodnosti? Drugače sem seznanjen s tem, da lahko sedaj obdržiš številko neglede na operaterja.

LP

tengo ::

Ja prej sem bil 5 let pri Debitelu, sedaj sem pa prenesel številko na Simobil saj na moj mesečni račun, ki znaša 24000 sit, me pride na Simobilu cca 10000 sit vsak mesec ceneje!!! Pa da ne bo pomote, da bi delal reklamo Simobilu ampak Debitel jim ne seže do kolen.Torej imel sem še dve številki pod mano in sem sedaj prenesel vse tri.Ko se se začel zanimati pri Debitelu, da imam željo zamenjati operaterja, se je pa začelo......
Dobil sem 2 klica, da naj malo premislim, da bi mi ukinili naročnino-ki sem jo plačeval vsa ta leta in podobno....
Torej vsa ta leta so me lupili po žepu, zato ne bi ostal pri njih tudi če bi bilo vse zastonj, kar seveda ne bo......

Simobil je res mnogo, mnogo ugodnejši operater!!
McLaren Mercedes se ve...

SkIDiver ::

Jz sem tud odšel iz Mobitela k Simobilu.

Pri mobitelu sem imel študentski paket in so me stali klici znotraj mobitela 26sit/min. Sedaj pri simobilu me stanejo klici iz simobila v mobitel z opcijo mobilni 22sit/min. Sicer plačam 500sit/mesec naročnine za opcijo mobilni vendar se mi splača, ker sem večino klicev opravljal znotraj družine. Sedaj je skor cela družina na simobilu zato živelih 5sit/min.

tengo ::

Ja definitivno se splača, moti me edino to, ker vsak ki me kliče, pa ni na simobilu, se oglasi tajnica in pove, da je številka prenesena v drugo omrežje(pove v slo in eng jeziku 6 sekund), malo je moteče, ker kdo misli, da sem v tujini in enostavno odloži, ko me pokliče, ampak se bom že navadil....
McLaren Mercedes se ve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tengo ()

ahac ::

Zaradi tega sem vidu že dost pritožb po forumih. Po moje zanalašč zavlačujejo z tem sporočilom, ker za marsikoga (poslovne številke) je to zelo moteče... pa upajo, da bo tko manj prestopov.
Na Simobilu je menda samo kratek pisk pri številkah prenešenih drugam.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

tengo ::

Jah kaj naj rečem-lopovoščina, dokler so nas lupili po žepu je bilo vse ok, zdaj ko zgubljajo naročnike Mobitel, kot Debitel pa nalašč to delajo.
McLaren Mercedes se ve...

bond007 ::

Vsi vemo zakaj to Mobitel dela. Mislim, da je vsem jasno (najprej sporočilo v slovenskem jeziku, nato še v angleškem, potem pa še nekaj sekund tišine). Pač so barabe in hočejo zajebavat ravno tiste ljudi, kateri so odšli k Simobilu. In imajo odlično ciljno skupino.

Je pa nekaj. Oni mislijo, da je to kar delajo čisto legalno .... pa ni! O tem je govora tudi na mobisuxu. Namreč v zakonu piše, da naj bi za ta obvestila poskrbel operater h kateremu je bila številka prenešena - 85% vseh prestopov je bilo iz Mobitela na Simobil, in za te ljudi bi moral sporočilo urediti simobil (kateri ima btw za svoje bivše uporabnike, ki so se prestavili k Mobitelu to sporočilo urejeno s kratkim piskom). Res skrajno neprofesionalen in nesramen odnos Mobitela do svojih bivših uporabnikov.

Celotne firme, ki so prešle iz Mobitela na Simobil (večina zaradi oderuških cen Mobitela) imajo zeloooo velike probleme. Izpad klicev je bil na začetku blizu 50%, sedaj so se ljudje malo navadili, še vedno pa je to totalno nesprejemljivo. Ljudje se ali ustrašijo sporočila, ali mislijo, da je bila številka spremenjena ali pa se jim preprosto ne da čakati toliko časa, da bi končno začelo zvoniti.

Treba bi bilo ukrepati in kot vidim so eni že začeli

bond007 ::

Odgovor mobitela na to problematiko je skrajno smešen. Citiram iz prejšnega linka:

"Mobitel v nasprotju s prakso konkurence mobilnikov v svoji ponudbi ne zaklepa na svoje omrežje in s tem uporabnikov ne zavezuje k uporabi Mobitelovih storitev"

Pa kaj ima to veze z tem opozorilnim sporočilom????;(( Seveda ne zaklepate mobitela, ker jih NE SMETE, ker tako pravi APEK.

Ste jih pa prej, ja, ko ste jih še lahko.:\

tengo ::

Ja na Simobilu pravijo, da so dobili ogromno pritožb na to zadevo glede odzivnika! In kaj to pomeni? To pomeni da lopova kot sta Mobitel in Debitel masovno zgubljata naročnike in upam, da jih bosta še naprej, samo ogromno ljudi ni seznanjeno s tem, ko jim omenim, naj gre na cenejšega operaterja, kar je sedaj definitivno Simobil! Ko sedaj razmišlam...., res so nas pošteno in legalno ožemali..., pa srčno upam, da ne bomo imeli tega odzivnika, ki je čisto zgrešen!
McLaren Mercedes se ve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tengo ()

Utk ::

Še en razlog več da grem na simobil, iz mobitela seveda. Tako veliki pa toliko dražji, pa še tolk zajebani.

tengo ::

Crnie nič ne boš zgrešil!
Meni kot sem že omenil ne cca 25000 sit telefona(Debitel, kar je isto kot Mobitel), je sedaj na Simobiluod 14 do 15000 sit za vse iste usluge!!!!!!
Za to razliko imam VSAK MMESEC plačan Trio paket na Siolu!
Thx Simobil!
McLaren Mercedes se ve...

jurre ::

lol...eni to sedaj clo dojamejo:D na sreco sem ze skoz pri simobilu:P

Jan987 ::

jas sem šel iz mobitelovega sos-a na izimobil ki je res full cenejši. pozna se za okol jurja na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan987 ()

tengo ::

Jani mislim, da bi se ti pri Simobilu poznalo krepko čez jurja, sicer je pa to tvoja odločitev in upam, da si zadovoljen
McLaren Mercedes se ve...

OmegaBlue ::

Heh mobitelovci tako lepo jamrate.. kaj pa mi ki smo na Vegi :P
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

bond007 ::

Ja to je pa sploh kriza. Da tisti z prenesenimi številkami za uporabnike vege sploh ne obstajamo. Ampak to bojo porihtal v krakem (vsaj naj bi)

Utk ::

Vega je pa sploh čudna...že od začetka se stalno tožarijo zaradi omejevanja konkurence in tako naprej, ko pa nekaj naredijo proti temu, prenos številk, so pa zadnji, oz. še zakon kršijo s tako zamudo...da crkneš od smeha:) Kdo jih bo pa še resno jemal, če bojo še kdaj se kaj tožili.

Jan987 ::

tengo: nebi se mi poznalo preveč, saj recimo med letom govorim kar nekaj, denimo med počitnicami pa imam prometa za pribljižno 200sit tako da bi bila edina smotrna odločitev halo 36, ki pa je nekoliko dražja. Pri iziju pa mi ustreza tudi da kličen na navadne številke po 29 sit in kolikor sem si računal me izi tudi med mesci s 'full'' porabo pride nekoliko ceneje kot pri simobilovem smartu. Glede na to pa da imam med počitnicami ene 2 meseca ''posta'' ko sm večinoma na dopustu in imam telefon izklopljen da me ne morijo preveč:D

pri mobitelu pa je ZAENKRAT še kolega ki pa telefonira nekoliko več kot jaz in ima cca. 10k račun pri mobitelu od tega je ene 7k pogovorov v vseh omrežjih. zato bi se mu verjetno najbolj splačal simobil samo me zanima kako je najbolje odkleniti mobilni telefon na vsa omrežja oz. samo na simobil . ima pa tako kot jaz nokio 3200

ahac ::

Mislm, da tud pri Mobitelu odklenijo, če nima več aneksa.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Ch4N93 ::

je verjetno res moteče to sporočilo če traja cca. 6 sekund. pa verjetno res kar nekaj ljudi prekine klic, ker mislijo da je klicani nedosegljiv (in ne poslušajo sporočila do konca)

ampak kako zaboga pa je potem boljši kratek pisk, ki ne pove nič? moteče je res manj, samo opozori pa tudi majhen krog ljudi, tj. samo tiste, ki so na tekočem s stvarmi.
Ni nam lahko...

bond007 ::

Povej mi, kdo te pa po telefonu obvesti, da se ti je povečala mesečna naročnina oz. so se povečale tarife (recimo) pri mobitelu. Pa se je že to zgodilo. Recimo si pri mobitelu zavezan in ti na lepem povišajo naročnino za študentski paket (kar so že storili). A te gospodična pokliče in reče, da so ti pač povišali naročnino oz impulze oz ceno za poslani SMS? :\

Seveda lahko se SAM informiraš pa pogledaš na spletno stran ali pa pokličeš na mobitelov center, ampak to lahko storiš tudi za ta pisk. Če dobro pomisliš, ta izgovor ni na mestu. A bi bilo normalno da bi ob vsaki podražitvi, ko koga kličeš dobil sporočilo "Pozor od 1.2.2006 kličete 20% dražje, potem pa še v angleščini ane...". Sei pa je ja ta Mobitel tako prijazen in bi lahko še to povedal ane, ko tako skrbi za svoje uporabnike:\
Dobro, če si zelo pozoren mogoče vidiš razliko konec meseca na računu (pa še to samo za naročnino, za impulze pa ne (piše samo skupen znesek).

desperados ::

upam da bo mobitel zgubil še veliko naročnikov da bo za reklamo lahko malo spustil cene:D

imam študentski paket pri mobitelu za enkrat se js ne premaknem od mobitela ker dvomim da bi pri simobilu lahko prišel pod 2k (z naročnino vred) kar mi pri mobitelu zaenkrat še uspeva (kdaj pa kdaj) zakaj ker večino mojih storitev je le gprs morda še kak sms

moji pogovori pa so v smislu taki; prideš? ______ ok ajd!

če pa se premislim pa bo vsa tale neprijetnost z odzivnikom načela moje živce...

tengo ::

Če je Simobil fer za kratek pisk, bi lahko tudi Mobitel bil...., za kratek pisk ali 6 sekundni vmesnik pa se mi zdi, da ve malo število ljudi-pritožb je veliko glede tega dolgega vmesnika, pa mislim, da niso zaman mar ne?
McLaren Mercedes se ve...

KTr1sk ::

Kaj vi porečete na http://www.izimobil.si/index.jsp jaz mislim da se stvar zelo isplača, kaj ima mogoče kdo? Jaz sem mobiuporabnik in niti ne vem koliko je cena pogovora, mislim da je neki okrog 40sit/min pri izi je pa vse 29sit/min kar se mi zdi zelo ugodno pa na vsa omrežja je enaka cena, prosim če ima kdo kaj izkušenj z tem ponudnikom na povej-hvala
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

tengo ::

Ja prej sem imel res od cca 19-23 K račun, zdaj ga imam pa cca 10K-očitna razlika za iste usluge, pa tudi odzivnik je skrajšan samo v slo jezik, tko da se bom navadil ...
McLaren Mercedes se ve...

Jan987 ::

Ja izimobil bi bil za večino folka v slo res najugodnejša rešitev, saj bimoral porabiti okol 7k če gledaš povprečje kam pa koliko kličešda bi se splačalo. Jest pa poznam ogromno folka k pokur do ene 5k na mesec tko da...

misso ::

Ali lahko greš iz naročnine na drugega operaterja predplačniškega(izimobil) ?

Aja pa še nekaj ko omenjajo ta pisk. Zdej sem se malo pogledal izpisek klicanih številk pa sem opazil, da kolega ki ima debitela za operaterja sploh me ne opozori da kličem njega, res da je že več kot 2 leti pri njem in ima predpono 041:8) .

ahac ::

Debitel je isto kot Mobitel.. tle ni piska, ker je 041 4..... Debitelova normalna številka (mogoče še kakšna.. ampak za 4 vem, da je bila Debitelova).

In ja.. da se prenest z naročnine na Izi (in tudi na Halo in Mobi).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

SkIDiver ::

Mobitel je ena velika kmetavzarija.

Pogodbo za prenos številke iz mobitela na simobil sem podpisal en dan prepozno in tako so seveda na mobitelu vlekel tistih svojih 7 dni za odklop cifre do konca, da so odklop naredil 1. februarja in mi tako zaračunal še 1100 sit naročnine za februar.

Žal mi je samo, da nisem prestopil že prej! Račun se je iz 12, 13k sit zmanjšal na 3, 4k sit na mesec odkar sem na simobilu.

jest10 ::

SkIDiver: mali popravek(čeprav pozno). Klici znotraj Mobitela so 21sit in ne 26sit

ombre ::

A kdo mogoče ve, če že lahko preneseš telefonsko iz Vege na Izimobil?
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Jan987 ::

Ja verjetno lahko če je omogočeno med vsemi operaterji

ahac ::

Ni možno.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

tengo ::

Men se zdaj res smeji ko nisem več pri Debitelu in uživam na Simobilu z enkrat manjšim mesečnim računom-pa še govorni umesnik je kratek, tko da me nič ne moti....
McLaren Mercedes se ve...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaš ponudnik mobilne telefonije

Oddelek: Mobilne tehnologije
333816 (2698) zee
»

Tretji operater mobilne telefonije: Tuš mobil

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4710617 (5256) neres
»

Mobitelov študentski paket: pazite, kam kličete !

Oddelek: Mobilne tehnologije
284372 (3397) ahac
»

na izi (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
566169 (4650) Jan987
»

Moitel, SiMobil, ...?

Oddelek: Mobilne tehnologije
193006 (2577) Utk

Več podobnih tem