» »

na izi

na izi

«
1
2

CaqKa ::

na izi

mislim da je slotech lahko sram da nima novic o takih novostih na slovenskih tleh. fuj in fej.

btw.. še sploh kdo ureja tale oddelek?

kopernik ::

Novico lahko sam spišeš, lahko podaš samo link ... in jo bo kdo drug(pisun) spisal, če bo hotel. Za oboje je primerna povezava "pošlji novico" in nikakor tale oddelek (če se pritožuješ zaradi novic).

veteran ::

Caqka, ne jamraj. Za take novice raje beri Mobisux, je bilo že prejšnji teden objavljeno.

Na ST so pa zato vedno sveže novice o najnovejšem M$ vaporware-u. Vse je za neki dobr. :)

Nejc Pintar ::

ta na izi se nebo nikoli prijel. Lahko si ga kvečjemu zmečejo name.
Lahko je biti prvi, če si edini!

veteran ::

Zakaj se pa ne bi prijel?? Cene v iziMobil predplačniškem paketu so prav zanimive: 29 SIT/min v vsa slo omrežja, mobitel pa hoče 44 SIT/min.

Jan987 ::

jest nameravam jit na to iz klastičnega sos paketa pa me zanima če se splača?

Jan987 ::

jest sm zdej že kšn teden in je drugač skoz vredu delov sam račun je mal manjši zarad cenejših klicev


oz. manj porabim ker ni računa:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan987 ()

neres ::

Js tudi razmišljam da bi šel na Izi mobil.
15 sit manj na minuto. Samo me zanima če bo še dolgo tako, glede na to da Izi mobil plačuje Mobitelu gostovanje torej ima več stroškov?

Jan987 ::

pomojem da bo.

ombre ::

Jaz grem tudi na IZI, sedaj ko bo moja Vega pobegnila iz Slovenije. Ker pač ni prenosa številk, sem si zbral eno tako lepo na njihovi strani.
No glede da ima podobne storitve kot m@ mislim da mi ne bo hudo...
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Jan987 ::

Pomojem bo šlo kar dost vegovcev na izi, sploh tisti ki so meli predplačniški paket, tisti ki pa so meli naročnino pa bodo gotov šli na simobil.

Kolk pa je menal vega naročnikov

neres ::

ombre: Kako misliš ni prenosa številk? A so ti rekli?

Ker kot piše tukaj se načeloma da, za 2500sit. Ne vem pa, kaki so kriteriji za to da ti odobrijo ali ne...

Matek ::

A vsi tak malo kličete, al kak to, da se vam splača bit na tem Izimobilu. Simobilovi orto smart paketi majo klice v lastno omrežje 5 sit, smse 5 sit, pa še v druga omrežja ceneje kot tole (22 sit ob opciji mobilni). Sicer gre res za naročniški paket, ampak zadeva se komot pokrije, če malo več kličete.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Jan987 ::

Pomojem da če recimo do ene 5k na izi-ju, za več pa je pol orto smart oz. za tiste ki tega ne morejo met orto 1/2/3.

Mobitelove ponudbe tle sploh ne pridejo blizu.

Samo 4/5 mojih sošolcev ma mobi in ko sem pač jim povedov kolk je to cenej pa to so pol vsi rekl ja mam tle tolk lepo številko pa to. Sej če bi bil mal mn tupast folk bi blo vredu, sploh zame zdej k sm že na izi zato k bi pač usakga k bi pač za usakga k bi ga prepričov dobu 500sit na račun. Sam fora je v miseljnosti folka k z mobitelam nimajo nobenih problemov, pol pa mislejo da jih bodo na izi-ju imel.

CaqKa ::

sem gledal cenik

MMS in klice v telekom imajo fejst ugodno.
sicer pa mislim da je naročnina orto smart ugodna pri že nekje 4 ksit na mesec.
je impulz pri simobilu vseeno za skorajda tretjino cenejši.
sms pa za tri četrtine.

Calligula ::

A je se 6 sekund opozorila, da je cifra prenesena oz kako je zdej z nadleznim obvestilom...?

ombre ::

Iz Vege ne deluje prenos številk, ker Agencija ne pusti. Tako da sem ravno danes dobil številko od IZImobila in ja deluje že. V glavnem tako kot mobi. Morda da so nekateri naročniški paketi cenejši ampak jaz ne maram biti vezan na dve leti, + tega da bi pro Orto smart imel paket samo eno leto... Pol pa bi me priklopili na navaden smart, kar pa mi ni všeč...Ne maram dajat 1500 sit naročnine - to rajši pokurim po kartici. Kar se tiče prepaid telefonije je pa Izi zelo ugoden, se brez problema kosa z naročniškimi paketi... Plus tega da imam rajši kartico. Pač ni naročnina za vsakogar. Kar se pa tiče klicarjenja na s!mobil pa tja zelo zelo malo kličem...
Za prenos iz Vega omrežja za akcijo iziMaj k dobiš še 6000 sit gor pa moraš zraven izpolnjene dopisnice poslati še kopijo tvoje sim kartice ali odrezek od vega računa... Ma ja se strinjam Jani123: folk pač noče iti dol z M@bitel ker pač misli da bo imel težave z ostalimi operaterji, čeprav Izi uporablja isto omrežje...
OmbreMan - Galaxy of knowledge

CaqKa ::

>>> Kar se pa tiče klicarjenja na s!mobil pa tja zelo zelo malo kličem...

kaj natančno si hotel povedat?
itak ima izi za vsa omrežja isto tarifo in je za prepaid ultra ugoden.

Jan987 ::

Hotu je povedat da semu halo ne splača

KoKi ::

zelo zanimivo, kako omejeno vsi gledajo na mobilno telefonijo. samo cena sms-ov pa pogovorov. a ste pozabli, da je za ze omenjeno potrebna neka naprava, ki pa ni 0SIT? jaz sem do sedaj pribljizno na leto pa pol menjal telefon. vsi so bilo od 50 do 60k v redni prodaji, jaz sem pa dal za nih okoli 20k (razen zadnji je me stal 60k v redni prodaji pa 120k). in glede na to, da je pri mobitelu narocnina za studentski paket 1.300 je potem: (55-20) - 18*1.3= 11.6. se pravi, da sem v letu in pol prihranil z narocnino in telefonom 11.600SIT (vejetno se kaj vec...), ko bi na predplacniskem dal samo za telefon. seveda so se za bonus impulzi drazji (da ne omenim gprs itd, ki ga ima studentski paket cenje). je pa pri najcenejsih telefonih razlika tud dosti manjsa, ampak vseeno, ce si izracunas vse skupaj se dosti bol spaca narocnina. jaz sem profitiral v vsakem primeru.

aja, se to. v telefonu mam okoli 50, pa ni niti ena stevilka od simobla, tako da bi mene prisel simobil v vsekem primeru drazje, pa se v 2 letih lahko vzames samo 1 telefon, pri mobitelu pa 3 (saj ne da jih mores, samo se mi je ze 2x zgodilo, da je kak cudno priletel na tla in je bila menjava poterbna). tako da je simobil vs mobitel cisto odvisno od posameznika.

vedno je treba vse stroske sestet, ne samo naspol. ;)
# hackable

Jan987 ::

ne ne moreš .Lohk maš 3 anekse na enkrat ki pa pol ne tečejo istočasno. To se pravi da čebom jeest zdele vzel 3 bom moral biti naročnik do 2012 s tem da si bom čez dve leti spet lahkokupil SAMO 1 telefon, in bom moral biti naročnik do 2014. Drugač se pa telefona da dobit po cenah oz. kakšen procent višje kot jih ponuja mobitel, ker imajo pač podjetja z mobitelom sklenjene dogovore za cela omrežja in jim dajo vse telefona po taki ceni, oni jih pa pol lahko vzamejo še zase (če je seveda politika podjetja taka in če si je podjetje z mobitelom tako dogovorilo)!

jest10 ::

jani123: za koga ti to zdej govoriš? Če za Mobitel potem se motiš. Aneksi tečejo vzporedno.
V 2 letih pa lahko vzameš 2 navadna tel in enega UMST.
To kar praviš ti že več kot leto ne velja več.

Jan987 ::

A zdej tečejo usporedno? A pol tud za une k sm jih jest prej sklenu pred recimo 2,3,4 leti pa je že 2 leti od zadnjega, poj lahko prekinem pri mobitelu pogodbo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan987 ()

zee ::

Vzporedno tečejo aneksi samo, če imaš aneks za en navaden telefon in za en UMTS telefon.

Leta 2008 naj bi baje vsi Mobitelovi uporabniki, ki imamo anekse, doživeli amnestijo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Jan987 ::

To se pravi tud če mam zdej do 2010 bom 2008 brez useh aneksov?

Če je tko pol bo pa simobil do 2010 mel več k 1.000.000 uporabnikov

jest10 ::

Misli si, da jih bo imel toliko>:D
Sicer se pa kmalu obeta dvig cen. Zelo verjetno by by pogovori po 5sit.

Drugače pa, čeprav imaš še anekse od prej lahko vzameš UMTS aparat. Temu bo naročnina tekla vzporedno.

zee ::

poudarjam, BAJE.

dvig cen? zakaj že?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Goldee ::

Tud mene zanima zakaj se obeta dvig cen? Od kje ti ta informacija? Drugače pa lahk rečem, da je SiMobil, kot je rekel že madmanmato, ful dobra izbira. Paket orto smart 1 je ful ugoden. Kakšen študentski paket dej! Prej sem pri Mobitelu dajal po 8k na mesec in lahk rečem, da nisem pretiraval s klicanjem. Ko pa sem šel na SiMobil so se mi stroški znižali na 3 - 5k, kar mi je ful uredu in lahk rečem, da ne grem nazaj na Mobitel več. Nikoli! Fuj, pa take cene. Izimobil pa ima enotne tarife, sam se tud to pokrije, tak, da ne vem, če je najboljša izbira!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Jan987 ::

S prvim majem ima tudi mboi paket enotne klice v vsa omrežja 44sit

jest10 ::

Tako nekaj nakladajo v Financah.
Naj bi se čimbolj poenotile cene med ponudniki, da bi bilo prehajanje uporabnikov med njimi lažje.
In mislim da je zelo malo verjetno, da bi to poenotenje pomenilo nižanje cen:D S-mobil se pa tudi nekaj ogreva za UMST-nekje bo moral dobiti denar za to.

Goldee ::

Glede višanja, enotenja cen bi jaz rekel tko - če je SiMobilu kaj do uporabnikov ne bo višal cen, ker čene bo še te uporabnike, ki jih ima, izgubil. Največ ljudi se odloči za SiMobil ravno zaradi res ugodnih cen. Po tem je daleč pred vsemi ponudniki. Vsi ostali argumenti so na strani Mobitela. Na žalost.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Fury ::

Poenotenje cen bi blo precej bustasto se men zdi? Pomoje clo illegal glede na monopolne/konkurencne zakone etc... samo to bl tko iz glave brez pravne podlage :)

CaqKa ::

>>> aja, se to. v telefonu mam okoli 50, pa ni niti ena stevilka od simobla, tako da bi mene prisel simobil v vsekem primeru drazje

če imaš študentski paket pri mobitelu imaš klic na mobitel mislim da 20 sit. sms tudi..
na simobilu pa imam 22sit klic na mobitel in 5 sit sms.

ti čist hipotetično govoriš ČE nebi nikoli klical na simobil..
jaz ti pa čist tak povem da ziher kličeš na simobil/vego/izi/telekom.. nekaj od tega ziher..
in tista 2 tolarja prednosti spušiš da ti ni nič jasno.
sicer nevem kako je ob vztrajni rasti števila simobil uporabnikov mogoče ne imeti simobil številke v imeniku.. ampak ok..
no jaz imam kar precej simobil številk za klicat. in kličem jih po 5 sit.. kjer tista 2 sit tvoje prednosti tak izničim da ti ni nič jasno.
edini dober argument v prid mobitelu so mislim da zastonjski video klici.. kjer si pa spet omejen na peščico ljudi..

še komentar na subvencionirane telefone..
glede na to da imajo odslej telefoni 2 leti garancije, telefon menjam le še na dve leti.
pri telefonu NE dam več kot 40ksit. če pa je komu potrebno dati več za telefon in hkrati še misli bit predplačnik...
jaz si mislim svoje o človeku ki je predplačnik in ima zadno nokiino muho..

KoKi ::

waw, dobesedno si se spustil v mene. se pocutim prav ogrozenega. :) no, ker me ne poznas, ti morem najprej povedat, da jaz nisem eden izmed tistih, ki bi zagovarjal žnj, nasprotoval pa đš, samo zato, ker je pac žnj in žnj je najboljsi in ah in sploh. dokaj dobro poznam svoje potrebe in se na osnovi teh tud odlicim, kaj bi bilo za _mene_ najbolj primerno. saj jaz nimam nic proti tebi, niti proti temu, da si pri konkurenci, hvala bogu da si, ce bi bili vsi pri mobitelu, bi simobil propadel, in bi spet bili v kameni dobi. meni pac usterza mobitel in to celo z vsem bolje kot simobil. a ni to krasno? skoraj vedno ima konkurenca kako stvar, ki bi jo rabil pa je ne mores dobit ali pa je drazja (v bistvu ne vem, kje se je tako za mene enolicno, kot pri gsm-ih). saj meni bi tud bol ustrezalo, da bi bili vsi na simobilu in da se bi vsi lepo klicali za 5sit, pac ni tako.

samo da ne bo pomote, pri mobitelu je 21sit na minuto, se pravi, da 1sit prihranim. :) jaz ti cisto prakticno povem, da nena klicem v simobil z dveh razlogov:
1. ne klicem ljudi, ki jih nimam v imeniku. do sedaj tud ni bilo potrebe (in to ze kar nekaj let), ce pa kdaj bo, pa se bom prilagodil (in se to vedno ne pomeni, da bom kar prestopil h konkurenci).
2. v imeniku nimam nobenga s simobila.
sedaj pa ce mi ti ne verjames, da ne klicem na simobil ali da nimam nobene njihove stevilke v imeniku, pa mi je vseeno. racunov ter imenika pa ti ne mislim kazat. :)

imam pa 3 vegine uporabnike in od tega enega se kar pogosto klicem. ta je ze sedaj sel na mobitel. pa tudi opcija mobilni za vego ne velja in tudi ce bi sel k simobilu, se mi zarad njega nebi izplacalo prestopit. imam se tudi par telekomovih, ampak to izkljucno zato, ce bi me kdo polkical z hisnega telefona, da bi vedel kam spada (ne vem ce se je do sedaj 2x zgodilo).

edino, kaj zraven telefonije se uporabljam je gprs, ampak tudi ne toliko, da bi se moral obremenjevat. sms-ov posljem 10 na leto (spet lahko verjames ali ne, po zelji :) in to se samo ce res koga nujno rabim pa ne dvigne telefona (ceprav vsi nazaj poklicejo, tako da ni problema). umts-a pa ne poterbujem, zato mi je v tem primeru tudi vseeno pri kom sem, tudi ko bom kupoval naslednji telefon, bo zadno kaj bom pogledal.

glede garancije pa je tako, ce ti prineses telefon, kateremu mores baterijo polnit 2x na dan, ali pa ima tipke ze malo nacete ali pa mogoce ekran ze malo pusca, te serviser samo odslovi ze nasmeskom na obrazu. ;) sem pac tud malo neroden. :(

sicr pa nebos verjel, ampak obstajajo tudi ekstremi, ko si kupo telefon za nevemkoliko sit, pa je predplacnik. sicer kaksnega z narocnino naheca da ga vzame, ampak ...

no, dejansko pa sem s to temo zacel cisto z razloga, ker (kot sem ze napisal), nobeden ne pristeva cen telefonov. to da sem sam pri mobitelu, sem pa dal samo kot primer, ker sem tud sebe primerjal, nisem se pa nameravla spuscati v nobeno "vojno". :)

dost bo.
# hackable

jest10 ::

Goldee@Fury: Nekaj je pa sigurno. Teh 5sit/min ne morajo furati v nedogled. Cena ni stroškovno naravnana in ne prinaša dobička. Res da s tem dobivajo uporabnike, dobička pa ne ustvarjajo. In če resno mislijo z UMTS bodo potrebovali denar

Jan987 ::

Ja sej dokler je tolk ljudi na mobitelu s jim to splača, ko pa jih bo na simobilu več pa nevem če se bo. Poleg nega pa nevem kaj je glavna fora tega umts-a kernet dost hitr tud z edge laufa, videoklicov pa tud nubeden ne uporabla (saj kokr jest poznam ljudi k majo umts telefon)

Fury ::

jest10 - kar se mene tice je tko.. recimo da klicem 50% v simobil 50% v mobitel. Sem na simobilu z opcijo mobilni torej me pride (5+22)/2 = 13.5 SIT/min povprecno. To mi je se sprejemljiva cena ce jo dajo za flat-rate med vsemi (torej znotraj in zunaj simobila). Vem da bo slo gor samo upamo da ne na tok k ma mobitel.

Jan987 ::

Če bo mel iste cene k jih ma mobitel pol bo ustov na cifri naročnikov, ki jih ima ker pol nobeden nebo dajal 2,5k da bo prenesu številko, pridobu pa nebo nič

Goldee ::

Teh 5sit/min ne morajo furati v nedogled. Cena ni stroškovno naravnana in ne prinaša dobička. Res da s tem dobivajo uporabnike, dobička pa ne ustvarjajo.

Se strinjam, ampak kot je rekel jani123, dokler ima Mobitel še vedno 1.000.000+ uporabnikov se SiMobilu res ni kaj bati. Ko pa se bo ta številka prevesila bolj SiMobilu v prid, kar se tudi dogaja, bodo šle cene navzgor. Kako bo takrat ukrepal SiMobil bomo videli, a skoraj upam si trditi, da bo še vedno ugodnejši od Mobitela. A kdo razpolaga s podatkom koliko uporabnikov imata SiMobil in Mobitel? Kaj pa IziMobil? Čist tko me zanima..

Jan987 ::

Izimobil ima okoli 7.000 (podatki iz prejšnega meseca), simobil jih ima okol350.000 (zelo groba številka ki se pojavlja v medijh), za mobitelpa nevem

CaqKa ::

koki, vidim da sva si dokaj podobna kar se uporabe mobilne telefonije tiče.. tudi jaz sem si preračunal kaj je zame najbolj ugodno. ja oni vega uporabnik ko ga imaš je res pain in the ass (majke a folk ne vidi da je vega v bistvu najdražja?)na srečo nimam jaz nobenga na vegi :) no jaz imam dosti številk na simobilu, to da sem na simobilu pa tudi botruje malo temu da nočem bit pri našem monopolistu. simobilu je ta trenutek vsaj malo mar za svoje uporabnike.. sploh odkar je pri vodafonu. no tudi jaz nisem pošiljal tolko smsov.. in tudi jaz sem dobil klice nazaj.. sicer pa dosti raje uporabljam telefonski odzivnik kot pa sms. no vse skupaj se je malo obrnilo od takrat naprej ko imam smse po 5 sit.. iz prejšnih nekje 10 smsov na mesec sem sedajle prišel na cca 100. 10x20=200, 100x5=500 mah.. je pač simobil za 300 sit/mesec na boljšem. se jim je že splačalo smse pocenit. vsaj kar se mene tiče. kar se umtsa tiče tudi jaz še ne vidim potrebe po njem.

>>> glede garancije pa je tako, ce ti prineses telefon, kateremu mores baterijo polnit 2x na dan, ali pa ima tipke ze malo nacete ali pa mogoce ekran ze malo pusca, te serviser samo odslovi ze nasmeskom na obrazu. ;)

rade volje dam za dober telefon 10ksit za novo baterijo in 5ksit za novo tipkovnico, sploh ker vem da je to potrošni material in da sem ga jaz obrabil. nekaj čisto drugega kot nedelujoči smerni križec po pol leta uporabe (SE K750i), ki je bil v tovarni slabo izdelan...

>>> A kdo razpolaga s podatkom koliko uporabnikov imata SiMobil in Mobitel? Kaj pa IziMobil? Čist tko me zanima..

to bi tudi mene zanimalo..
moji zadnji podatki iz glave so.. 1,6mio mobitel, 0,6mio simobil, 40k vega..., s tem da za simobil nisem čisto prepričan, če podatek štima, saj kot pravim je iz glave.

verjetno bi te podatke morale imet katere te naše agencije...

/edit sem mimo falil s simobilom... beri zgornji post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Goldee ::

Mobitel:

1. 1.2006 znaša 1.365.397. Od tega je 707.340 naročnikov Mobitel GSM/UMTS, 568.393 Mobiuporabnikov in 89.664 Debitelovih naročnikov. Mobitel UMTS uporablja 25.715 Mobitelovih naročnikov, paketni prenos GPRS pa 462.756 Mobitelovih uporabnikov. Planet uporablja že 60 % uporabnikov Mobitelovega omrežja GSM/UMTS, kar je ena najvišjih penetracij na svetu.
Kopirano iz tega linka.

Simobil:

Si.mobil je leto 2005 zaključil s 359.560 uporabniki, kar predstavlja 22,7-odstotni tržni delež. Delež naročnikov se je v letu 2005 povečal na 49%. Povečal se je delež prihodkov iz podatkovnih storitev, ki je ob koncu leta 2005 znašal 16,7% od celotnih prihodkov iz storitev.
Kopirano iz tega linka.

Za Izimobil pa ne najdem podatka. 8-) Vega pa itak odhaja.

#000000 ::

VEGA je bla vedno sux, če pogledaš da jih za informacije ne moreš poklicat niti na eno normalno (fiksni tel.) cifro, ampak so že tukaj vsiljevali svoja jajca. 070 pa nej grejo u 3pm od kje so pršl. LP

Jan987 ::

Ja ta moja za izimobil je točna ker sm jim za foro poslal mail.

CaqKa ::

no tisti paketi z zakupljenimi minutami so bili verjetno res dobri.. samo ne za mladež na katero so ciljali.

bond007 ::

VEGA je bla vedno sux, če pogledaš da jih za informacije ne moreš poklicat niti na eno normalno (fiksni tel.) cifro, ampak so že tukaj vsiljevali svoja jajca. 070 pa nej grejo u 3pm od kje so pršl. LP


Vega mega city je bla super zamisel in veliko uporabnikov bo razočaranih z odhodom vege. Pogovori in smsi znotraj skupine = 1sit, kupil si kartico za jurja pa si se lahko pogovarjal 16 ur :O Zame je bilo to idealno...

#000000 ::

Ja sam to je blo ene par let nazaj se mi zdi. U bistvu pa so vedno bli oderuhi, ker če si klical kamorkoli drugam si plačal ko žuti. Mogoče majo zato varovalno rumeno barvo, v naravi se ve kaj pomeni rumeno črna, samo begaj čim dalj. >:D LP

bond007 ::

Vega mega city kartico si lahko še do včeraj kupil. Tudi sam sem jo še včeraj polnil, danes žal to ni več mogoče. Tudi klici drugam sploh niso oderuški.
Klici na stacionarni telefon 15 sit/ minuto, na druga mobilna omrežja 35sit/minuto, sim kartica stane jurja, na kateri je že za 500 sit pogovorov. Skratka res dobra ponudba...

#000000 ::

Dobr mogoče sem kej zbrkal in je konkretno ta city dober, ampak v bistvu je bila vega na koncu najdražja, sej so že na začetku hoteli vedet kok keša na mesec jim boš dal, (govorim o naročnini) paket recimo 500 je bil cca 14.000 sit, in če si govoril manj si plačal isto, če si govoril več, pa dodatno. Kar men ni všeč, zakaj nebi plačal točno tolko kot si govoril in nič več, in če bi vsi kompletni dal intervale na 5 sec, bi tud blo uredu. LP

KoKi ::

Vnesite tukajDobr mogoče sem kej zbrkal in je konkretno ta city dober...
ko primerjas mores vedno vse zavzet. vega je bla za narocniske pakete najdrazja, ce si pa primerjal samo predplacniske, pa je bila dalec v prednosti. dosti ljudi, ki sme jih poznal, so imeli vego kot drugi telefon (si si pac priskerbel kak zglodan telefon), da so se lahko s kolegi/punco klicali za 1sit. nekateri, ki nimajo stacionarnih prikluckov, so klicali tud na telekom. sedaj je izi npr. 1x drazji da se o mobiteu/simobilu ne ogovarjamo. pa tud 35sit v druga mobilna omrezja je bilo do prihoda izi-ja najcenjse. vsekkaor skoda, da ni vec vege (pa ceprav jaz od njih nisem mel nobene koristi).

caqka, z telefoni sem dal samo primere. dejasko je bil pri tistem z tipkovnico glavni razlog da sem ga menjal ta, da vec sim kartice ni hotel sprejeti, pa tudi vsi ostali so bili ze tako naceti, da ce bi kerega videl, bi rekel: "aaa, ta pa vec nebo dolgo.", tako da se popravilo nebi izplacalo. :)
# hackable
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz mobitela na simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
263687 (2457) gdjv
»

Mmobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
504954 (3101) Jan987
»

Prenos iste Gsm številke v katerokoli omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
354170 (3322) tengo
»

Moitel, SiMobil, ...?

Oddelek: Mobilne tehnologije
192926 (2497) Utk
»

Pošiljanje sms-jev

Oddelek: Mobilne tehnologije
424732 (4065) CaqKa

Več podobnih tem