» »

Home made ohišje

Home made ohišje

segi ::

LP
Odločil sem se in naredil si bom svoje ohišje.
Okvir bo iz železa stranice pa iz plexi stekla, prav tako sprednja maska.:DEasy.

Zanima me samo kako naj noter montiram matično ploščo. MISLIM DA bi bil fajn kakšen pladenj.Imam ga namen vzet iz starega ohišja.Seveda pa največji problem šele pride.
KAKO NARDIT ZADNJO STRAN OHIŠJA (TISTA STRANICA KJER VEN GLEDAJO PRIKLJUČKI IN ZADNJI DELI GRAFIČNIH IN PODOBNOH KARTIC)?
vEČINA OHIŠIJ IMA VSO ZADEVO MALO NOTER POGREZNJENO, VENDAR JE TO FUL PROBLEM NARDIT.

Imate kakšne predloge???????????
Predlagajte!!!!!!!!!!!!!!!

Hvala :D
Kupiti moram tudi še napajalnik. Kakšni so najmočnejši in cena ter kje jih prodajajo.
Ali gre vsak napajalnik k vsaki matični plošči??
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

krucymucy ::

TO sem tud jest delu... eno kišto no okvir od neke 386 - sam je full veliko!
Plata: Plato sem postavil na 5mm debel pleksi in skozi luknje na plati navrtal še lukjne v pleksi. V pleksi sem naredu še 3mm navoje in pršravfu z klasičnimi šraufi... (tisti iz medenine)
Zadnja stran: Iz kište sem odrezu skoraj kompletno zadnjo stran in naredu novo iz Al ... tud luknje za dva napajalca... iz prejšnje pa sem odrezal tisti del, ki pride na priključke na plati ... no pol pa sem vse skupi pritrdil z slepimi kovicami...

tec ::

Napajalel pase vsak, da je le ATX, seveda ce imas ATX tudi plosco.

segi ::

Kul, samo jaz bi rad imel zadnjo stran iz plexi.Pa me zanima kako si to nardil iz aluminija?

Kako si pa rešil problem glede tistega ko se gor tudi kartice prišraufajo.Pa je malo noter vgreznjeno.
Prosim če mi še enkrat poveš, bolj natančno ker te nisem razumel.:8)
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

ls ::

ti prodam jst en poceni 400w napajalnik ce rabis:D
ls@email.si

Krofojed ::

Mlacom ima 550 W Enermaxa, ki pa stane slabih 50.000 SIT. Na Infosu so bili pa eni tipi, ki so menda sele dogovarjali, da bi pri nas kdo prodajal njihovo robo (tako da ne vem, kaksna je situacija zdaj), in so imeli napajalnik z >600 W. Pomisli pa, da se ti cenovno dosti bolje izide, ce das noter dva napajalnika - ce imas svoje ohisje, bos ze nasel prostor zanju. Ce seveda sploh rabis toliko moci - ako mislis imeti pol ducata diskov ali pa kake Peltierje, potem najbrz jo, sicer pa po mojem ne.

krucymucy ::

Iz prejšnjega ohišja sem izrezal kompletni del, ki drži kartice skupaj s tistim delom ki ima luknje za tipkovnico, miš...
To sem nato s slepimi kovicami pritrdil na aluminjasto plato ki sem jo pol pritrdil na ko0vinsko ogrodje - prav tako s slepimi kovicami ... bom probu mal poslikat pa bom objavu... če pa te zanima še kej pa vpraši!!!

SkIDiver ::

Jz bi si pa naredu orng mjhno ohišje, ker pač tazga nucam. Naredu bi ga pa iz kovine, najraje aluminija. Kašn pleh priporočate?

VASkO ::

jaz sem si tudi sam narisal nacrt za leseno ohisje, ki je v izdelavi in mislim, da ni boljsega nacina kot to, da vzames neke elemente s kakega starega ohisja in jih montiras v novo - plosca za maticno plato, kletke za diske in 5,25" enote pa se tazadnjo stran, kjer kartice ven gledajo, to je najenostavneje narediti.

sirotka ::

To si bom jst zdej naredu

segi ::

Hvala za oberazložitev glede zadnje stranice.
Sk|Diver: Iz aluminija boš bolj težko kaj nerdil ker ga boš težko varil doma.Ura varenja pa stane 3000 sit plus materijal.Če boš vzel rosfraj boš dal za materijal več kot za računalo.Tudi to boš težko varil doma.(jaz lahko ker je foter varilec oziroma inžiner varilstva in pločevine in imam doma aparatov toliko kot krožnikov.>:D )
Bom ga vprašal kaj svetuje pa ti povem jutri ob takem cajtu.

Les mi ne diši najbolj.Kako pa boste tisti ki delate iz lesa to zrihtali.Mislim zadnjo stranico.

jutri vam povem še mere za ohišje in mogoče še skico gor dam!:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Marjan ::

Celo kišto iz lesa bi bla res jeba!

Jest sem naredu iz lesa samo spredno stranico, in zgleda noro dobr 8-).

Pofotku sem tud že, tko da bojo slike hmal. Bom dal tud sem na forum!

SkIDiver ::

segi čakam na tvoj odgovor. U bistvu bi šlo lahko tut na drug način, recimo netanje z neti skupi. Pa tut varjenje bi po moje šlo. Poznam enga k ma aparate za te zadeve. Mene sam zanima, ker pleh bi bil bolši?

krucymucy ::

Ja aluminij - je dost trden in pa najpomembnješe - je lahek ...
Z neti ga pa skup prpopej...

Boeing ::

najbolje je lepo kletke in stranice iz stare kište, potem pa ogrodje oz. kišto iz lesa... priporočam 5mm avio vezano ploščo... lahka in zelo trdna...
spresnjo stranico pa iz karbosnkih vlakem po svoje nardiš pa je
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

segi ::

Prosim povejte mi kako se semle nalepi slika

Ko bom to zvedel oziroma pogruntal bom objavil slike slice.
Aluminij je res najlažji in tudi najbolj kompliciran za varjenje.Če ima kolega to mašino pol itak ni problema.Vendar rado pri varjenju aluminij malo potegne zato ni odveč izdelava šablone.S tem se seveda delo poveča in čas tudi.

Jaz bom ohišje delal iz cevi 20×20 nato pa ga bom dal plastificirati v črno barvo.Tako ne bo prevajal električnega toka.

Mere in vse ostalo pa povem ob skici (ko bom uspel jo na forum prelepit.:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

TinkaPinka ::

segi: sliko najprej upload-aš na kak tvoj server na spletu, nato pa imaš v dodajanju posta možnost kliknit na gumb Image.
Ali pa si oglej zadnje vprašanje v slo-techovih Pogostih problemih.
I am easy to please as long as I get my way.

TESKAn ::

Kdo pravi, da je iz lesa kišto naredit teško? Jast jo mam, pa ni bil tak problem:D.
Za odzadi je pa res najboljše, če daš kar od stare kište - najmanj dela.
P.S.: prosim, če lahko dajete samo linke od slik, če so slike velike...gre namreč na živce, če maš pol besedilo čez rob monitorja in morš pol med branjem premikat...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

VASkO ::

@segi

zadnja stranica ima samo dve luknji - za papajalnik in eno luknjo, kam pritrdis celo zadnjo plosco z rezami za kartice in porte, to je najmanjsi problem

edini problem, ki mam ga jaz, je ta, da me mizar podjebava v stilu - naslednji teden bo, naslednji teden bo... mi je ze zal, da sem mu dal nacrte

TESKAn ::

VASko:
- dej mu težit VSAK DAN. Slej ko prej se te bo naveličal in ti naredu:D.
- vklopi veze - najboli je, če mizarja pozna fotr al kdo iz žlahte, naj mal 'prtisne'.
Pa velik uspeha:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

segi ::

Skica je tukaj, no zdaj pa je.Klik!
Glede zadnje stranice je blem ker je treba zadevo tako nardit da se bodo kartice lahko privile.Verjetno bom iz starega ven vrezal.Kaj pa vi predlagate??
OPIS:
Imel bom dva 300W napajalnika ali pa mogoče še močnejša, ki se bosta napajala s enim kablom.Pomeni ena vtičnica v 220 V.To mi bo en štromar zrihtal.Noter pridejo tudi Matejevi šalterji ki jih bom poskušal sam izdelat, če pa bom Mateju mail poslal.Imelo bo 8 5.25 rež in dve reži za disketnik.Pladenj za matično bom vzel s starega ohišja.Imelo bo tudi dva nosilca za disk.Vso ohišje bo na kolicah in zgoraj bo imalo dva močna ročaja.Sprednja stran bo narejena iz plexi stekla in imela bo pokrivalna vratca.Na eni strani bo se dala stranica odpirat in imelo bo ključavnico.Vse stranice bodo iz plexi stekla, zaradi neonke in ostalih dodatkov.V prihodnosti pričakujem tudi vodno hlajenje.Spredaj bosta, tako kot zadaj vgrajena 2 100×100 ventilatorja.
Mere ohišja: VIŠINA 900 mm ; DOLŽINA 500 mm ; globina ali širina pa 300 mm.
Narejeno bo iz aluminija ali kakšne druge litine.nE VEM TOČNO Ker bo še vse foter povedal in izračunal težo (je tehnolog kovin in inštruktor 4. stopnje varenja >:D).To bi bilo v kratkem vse.:D


Glede aluminija je stvar kočljiva.Baje ga najbolj spiga po varjenju.Seveda sem jaz laik predlagal fotru rosfraj, pa je rekel da kilo te kovine okrog stane 2600 sit.Kilo Al stane 160 sit, železa pa 130 sit. Seveda za varjenje aluminija potrebujete posebno mašino.Ne žal s CO2 ne gre.Prav tako morate obvladat varjenje in obvladat vse elektrode na tržišču ter poznati njihovo namembnost, če hočete varit aluminij.Seveda sem nato jaz predlagal medenino (edina kovina ki sem se jo spomnil), foter pa rekel da se kruši in baje še tega midva ne morema varit doma.No saj bi lahko pri njem v službi:D.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

TESKAn ::

Hm, če datoteko linkaš z diska, jo boš lahko samo ti gledal. Tako da jo moraš spravit na net. Če ne veš kako, mi pošl pa bom jaz zrihtu.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

segi ::

Ej stari dobiš mail s mojo skico.Ker me ta html malo jebe.Bom še enkrat poskusil okrog enih.:D

POL PA ŠE PRIDE DRUGI DEL OPISA!!!!>:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

segi ::

Evo skico sem poslal TESKAn-u in on jo bo sedaj gor dal.:D
Opis bolj podroben še pride.Malo komentirajte mogoče se da še kaj izboljšat.:D
Hvala!
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: segi ()

TESKAn ::

Ok, slikca se nahaja tle.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

VASkO ::

grda je, moja je 300x lepsa

Jebiveter ::

Mene una slikca spominja na kaksno sliko 7-letnega otroka, ki je nekje vidu eno fotografijo in je pol risal po spominu! :D LOL :D

segi: Ce se lotis delat ohisja po lastnih nacrtih ti priporocam, da se naucis uporabljat kak preprost CAD program al al pa recimo Rhinoceros (3D-CAD). Bodo dosti lepse "slikce" pa tudi kaj drugega se bo dalo razbrat iz same slike.

ostali: A je kdo ze pomislu, da bi si naredu ohisje v stilu tistih ta prvih za P4? V mislih imam tista ohisja, ki so imela MB-tray na levi strani namesto na desni in je bila plata obrnjena na glavo! Baje imajo taka ohisja zelo dober air-flow in se procesor bolje hladi! Je za prestudirat (za kar pa jest nimam cajta!)...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

jRk0 ::

Pa ti ves kaj pomeni skica?;)Ce ze delas kaj takega, bi lahko vsaj z geotrikotnikom kaj narisal, res ni tak problem, pa kake grobe mere pa to. Pa ta slikica je v cudnem pogledu, daj se malo potrudi no;(
You fuck up once, you loose two teeth.

segi ::

Res se opravičujem za tako grdo skico oziroma če bi se temu sploh lahko reklo skica. Se popolnoma strinjam z vami.:8)Vendar to sploh ni načrt in ne prava skica. To je skica alfa verzije, ki je namenjena le mojemu fotru in meni. S njo si bova pomagala predstavljati moje ideje o izgledu ohišja in njegovi sestavi. Ker se foter ne spozna na računalništvo sem mu sploh mogel razložiti kako zadeva naj bi zgledala in kakšno uporabnost naj bi imela. Nastala je v dobrih 10 minutah. Prav s tem namenom sem jo namenil tudi vam.
Glede prave skice oziroma načrta pa ne skrbite>:D. Foter mi ga bo naredil v njihovem službenem programu, kjer bo vse skotiral in natisnil na papir v določenem razmerju. Tisti načrt bom seveda tudi objavil in to kmalu.
SE ŠE ENKRAT OPRAVIČUJEM ZA GRDO SKICO

Ohišje mislim dat 2× plastificirat v črno plastiko, tako da ne bo prevajalo električnega toka.Ker bodo stene oz. ogrodje iz profila, ki je votel, bom vse nepotrebne kable speljal v njegovi notranjosti (neonka, Matejevi šalterji ...). Na dnu pridejo tudi kolice.


MAtične plošče ne bom obračal, ker pri tako velikem ohišju ni potrebe po boljšem pretoku zraka.>:D

Zanimajo me mrežice za ventilatorje.Ali obstajajo kakšne kul mrežice in kje v MB bi jih dobil?? Lahko tudi v LJ, če pošljejo po pošti.:D

DAJTE MALO KRITIK ALI PA KAJ BI PO VAŠEM MOGEL POPRAVITI ALI DODATI NA OHIŠJU!!!!

Ali bi hlajenje povečal če bi na dno ohišja montiral ventilatorje??
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

rc-car ::

Ok, ohisje je cudno.. pa mal te perspektiva in pogledi jebejo >:D

Ce bi jest poskeniral moje ustvarjanje med poukom zgodovine bi bila dosti lepsa kista, kot pa ta..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

segi ::

Zdaj ste me pa tako uničli, da bom samo za vas narisal eno skico.Lepo skico.:D

Dajte malo komentirat.
Rc-car kaj je tako čudnega pri ohišju?
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

rc-car ::

Mah, meni deluje cudno..

Jest bi premaknil napajalnik cisto na vrh ohisja, tako, da bi bil potem boljsi pretok zraka..

Pa se nekaj ostalih resitev ni najboljsih, ampak bos ze.. Poskusi narisati lepo sliko v merilu..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

boogoo ::

rc-car, če daš pri tak visokem ohišju napajalnik na vrh so kabli prekratki.

segi:
Ni mi pa jasno zakaj rabiš tolko 5.25˝ slotov???? Drugače me pa zanima kak bo zgledal končen produkt.

boogoo ::

Pa še to mrežice za ventilatorje se v MB dobijo v HTE (Koroška) in v čipu (zraven Merkur Studenci)

rc-car ::

boogoo: to pa res ni problem..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

segi ::

Tudi sam sem mislil dati napajalnika na vrh ohišja vendar sem ugotovil da so kabli prekratki.ZAKAJ NI TO PROBLEM?? KAKO GA REŠIM??
Molex ni problem podaljšat ampak tisti kabel za na matičnp ne bi rad rezal in podaljševal in se nasploh zezo. Kaj pa vi pravite na to!?!?!?!?:)

8 rež 5.25 rabim zaradi sledečih zadev.Imam dva cd-roma, matejeve šalterje ki zasedejo dve reži.Zvočno kartico CREATIVE LIVE, ki zasede eno.K plati Asus mislim kupit tisti dodatek, ki ga vidite pod rubriko "ŠE SE KADI".Na en disk bom dal RACK, oziroma bom imel rack.Tako mi še ostane ena reža v katero bo mogoče še kdaj prišla kakšna komponenta.OHIŠJA NE MISLIM DELAT ZA ZDAJ, AMPAK GA MISLIM IMET KAR NEKAJ LET.



KATERE ZADEVE SE VAM ZDIJO DA NISO DOBRO RAZPOREJENE? DAJTE MALO KOMENTIRAT IN KRITIZIRAT IN HVALIT IN IN IN.....:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Eric Cartman ::

No ja s(li)kica je smesna, drugac pa zlo podobno mojim nacrtom.
rocaji: poskusi z unimi, ki so vdolbljeni oz. zlozeni v ohisje
visina: pazi na stabilnost, se posebaj s kolescki
racki: 8x 5,25" = prevec, pomoje bi lahko zreduciral
iPanel: pomoje ni najboljs
Vso sreco, pa da mi naus reku da te kopiram ko bo moj narjen ;)
mum can I watch american gladiators?

Dami ::

Če misliš ti met 8 slotov bo to WTC ohišje:D. A se že kej študiral da bi nardil kockasto ohišje? Maš matično na eni strani, periferijo pa na drugi? Jst sn že ful dost študiral in dost skic narisal, sam pol sn vse opustu kr nism najdu nobenga k bi mi to vse skup iz Al skup sešvasal....pa še grd bi bil:D. Zato sn si kr chiefteca kupu pa sn čist happy.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

segi ::

Dami daj objavi malo tvoje skice, da jih vidimo.
Če ne moreš pa mi jih pošlji namail.

Moji ročajo bodo fiksi in ne bodo se premikali.
Daj povej kako jih boš ti nardil??
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

segi ::

Kako pa boste rešili težave s zadnjo stranico???
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

seawolf ::

Za zadnjo staran ohišja poskusi dobt zadnji del kakšnega ohišja ki se ga da odstranit in privij ga gor.

Eric Cartman ::

Erm, rocaje bom naceloma take kupu, razn ce naum mel res noro cajta da si jih bom sam naredu. Ko bom najdu en link enga case moda ti bom pokazu. Za zadnjo stranico pa sem po dolgotrajnem premisleku prisel do zakljucka, da bo vzeta od kakega starega. Mal sem preracunaval in se zajebaval z merami in se mi ne da vec ukvarjat s tem, falis milimeter in se zadeva podre. Lepo vzames kako s 7,8 PCI rezami in je problem resen. Za prikljucke na MB, pa ali lepo zrezes kos sam, da se pa dobit take "ploscice" ki ponavad pridejo z maticnimi in lepo zapolnijo luknje okol prikljuckov.
mum can I watch american gladiators?

segi ::

Tudi sam razmišljam o tej rešitvi, ki se mi zdi najbolj sprejemljiva.
Ali imaš kakšno skico ali načrt? Daj pošlji mi jih.
Moj načrt je še v delu.

Malo napiši material in sestavo ter mere in velikost.Skratka opiši malo tvoje ohišje.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Eric Cartman ::

Nacrtov tut jest nimam, no mam na roko narisano skico v priblizno naravni velikosti ;) in se par detajlov. Trenutno namrec delam vodno hlajenje en case mod in nimam cajta niti dnarja se za cel ohisje narest. Poleti pa sto procentno. Aja se to, nacrte ti folk ponavadi tezko da, vedt mors da je not vlozenga ful dela, nasveti in pomoc pa ponavad ni problema.
mum can I watch american gladiators?

kuglvinkl ::

Tip je hotel prjavt, da ti jih lahko proda :D
Your focus determines your reallity

segi ::

Ej model nisi malo vode na svoj mlin obrnil.:D
OK.Če mi jih res hočeš prodat mi pa povej ceno.
Vseeno pa bi rad videl vsaj skico, da nebi neko sranje kupu.No vseeno najprej objavi skico podobno moji nato pa se dogovoriva o prodaji oz. kupčiji.

Pa pohiti ker se mi mudi!:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

kuglvinkl ::

Segi, počas počas, to sem rekel jaz in ne Eric... :D.
Your focus determines your reallity

segi ::

OK.
Se opravičujem.:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

segi ::

Sicer bi mi pa pasalo če bi mi kakšen kul načrt kdo prodal po ugodni ceni.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ohišje iz aluminija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
365472 (4644) krucymucy
»

Ohisje! need help (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
653651 (3188) ToMi`
»

Imam leseno kisto!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352127 (1352) pozorhudmaček
»

Kaj naj modificiran na ohišju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271334 (1132) R0K

Več podobnih tem