» »

Izdelava in objava Spletne strani

Izdelava in objava Spletne strani

SeeN000 ::

Vem da so ze taksne teme vendar bi rad na kupu imel vse to. Kako dati svojo spletno stran na internet? in da jo tudi google najde. Ce lahko gdo podrobno napise, bi ga zelo prosil. Zanima me pa tudi kako narediti forum? Ne da bi bil phbb, da bi se forum po barvi in po vsem ujemal s stranjo. A gdo mogoče se ve za kako dobro free domeno? ki nudijo veliko prostora? čim vec odgovorov in pomoči bi prosil. Hvala

#000000 ::

Kako izdelat spletno stran ? obstaja par načinov, lahko greš na w3.si oz. SEMLE in se podučiš malo o html kodi, kodo lahko pišeš kar v beležki in jo shraiš kot "moja_stran.html" lahko pa seveda tudi uporabiš kakšnega izmed mnogih html editorjev, recimo NVU ki je zastonj pa še slovensko zna.

Ampak če boš poznal vsaj osnove html-ja ti bo dost lažje delat.

Forum po lastnem designu ?
Vzameš nek free template za phpbb in ga prirediš, po svojem okusu.
Za to potrebuješ nekaj znanja iz html in php kode, dobijo pa se verjetno tud kakšni plugini za NVU ali kak drug editor, ampak še vedno moraš vedet kaj delaš, maš pa en kup vodičev po netu tko da ni tolk težko kokr se sliši.
Poleg tega moraš obladat tudi vsaj en grafični program da boš lahko naredil grafiko ki jo boš uporabil za redesign, recimo photoshop ali fireworks (oba sta na žalost plačljiva).

Kako naložit stran na server ?
Recimo z FTP clientom, lahko tudi prek windows-ew, ampak najbolše je FTP client, recimo Filezilla ki je zastonj.

Frehostov je malo morje, eni imajo reklame drugi ne, eni delajo BP cel cajt drugi imajo omejen ali prenos ali velikost datoteke itd. sicer za začetnika je freehost majka, ampak na dolgi rok se ne obnese, ker crkne ravno takrat ko je najmanj treba.

Tko nekako, verjamem da bo še kdo kej dodal ali me popravil če sem kej zamočil. LP

edit: link na iskalnik freehostov, označiš kaj rabiš in ti lepo izpiše kaj je na voljo. LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

SeeN000 ::

Hvala ti za tak odgovor. To mi bo pomagalo. Lahko pa se gdo drugi kaj napiše...Hvala

baker ::

Najbl simple za začetek je če greš na www.blogger.com in si izdelaš blog.
Dobil boš zastonj hosting, poddomeno. Izdelava je zelo preprosta!! Velike razlike med blogom in spletno stranjo pa itak ni.

Če pa hočeš forum in zahtevnejšo stran ti je pa #000000 povedu kako.

Dodaj v google
Samo če boš hotu da res kdo pride na tvojo stran iz googla je stvar malo bol komplicirana.
Rabil boš dobro vsebino (v kateri so vključene prave besede) in veliko linkov iz drugih strani.

damjan11 ::

Najboljši ponudnik free web speaca bo verjetno kar tvoj ponudnik interneta, saj vsi ponujajo nekaj MB zastonj. Program NVU je kar dober program za začetnike, kakor sem jaz. Na njihovi strani imaš tudi video navodila, kar je zelo pohvalno. Z njim sem v dveh dneh iz nič znanja ustvaril eno spletno stran, ki je porazna a vendar je moj izdelek. Za registracijo domene sem uporabil .TK ki je zastonj in je tudi brez reklame, ki se da izbrisati je pa res, da moraš imeti določeno število obiskov na strani.
Veliko uspeha, pa lep pozdrav.
Damjan www.tadeja.tk

habermas ::

Verjetno najbolj enostavna varjanta bi bla, da štartaš svoj blog. Poleg bloggerja, ki ga je že omenil baker sem nekaj časa nazaj sprobal tudi wetpaint.com in moram rečt da je kr kul. Pri vseh teh servisih boš dobil brezplačno poddomeno in boš lahko po mili volji ustvarjal.

Malenkost bolj napredna bi bila uporaba kakega Wordpressa ali Joomle, to ti priporočam da si pogledaš v bližnji prihodnosti, ko boš že malo bolj domač. Z njima lahko spletno stran brez posebnega programerskega znanja sestavljaš precej enostavno, tudi forum lahko enostavno namestiš in upravljaš, pa še mnoge druge stvari.

Glede free domene: tudi jaz sem dolgo časa deloval na principu free zadev, kar pa vedno ni najboljša rešitev.
Če si npr. registriraš lastno .com domeno boš odštel cca. $8 ali malo več kot jurja in pol (za celo leto). Mnogi ponudniki ti bodo za ta denar brezplačno ponudili še nekaj prostora,blog, dobiš tut svoj lasten mejl, kar je precej kul za ta denar. Pa še ne rabiš se ukvarjat s postavljanjem domačega strežnika.

MihaFirst ::

Če pa nuncaš pravo stran pa ti to dela težave ti jst za 10k zastonj nardim spletno stran..... aja, za 50€ :D
www.gamma.si

Brilko ::

edi... da neboš na črni listi podražitev pristal ko cene takle dviguješ. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
277264579 (888) Netrunner
»

brezplačni program za izdelavo spletne strani

Oddelek: Programska oprema
4620653 (8359) m!cho
»

Izdelava spletne strani (amatersko) čoko&sex

Oddelek: Izdelava spletišč
424276 (3438) Lion29
»

Internetna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
535724 (4912) Mipe
»

Spletna stran!

Oddelek: Izdelava spletišč
191734 (1277) Jinx

Več podobnih tem