» »

[MS Office][Excel] Tabela s kupom podatkov in "drop down" meni z izbiro samo ene vrstice na novem listu

[MS Office][Excel] Tabela s kupom podatkov in "drop down" meni z izbiro samo ene vrstice na novem listu

iskra ::

Stvar je sledeča:

Imam tabelo z nekaj sto jeklenimi profili, ki so razvrščeni glede na osnovno dimenzijo profila. Poleg osnovne dimenzije imam še sedem in več stolpcev s podatki (dolžinska masa, vztrajnostni moment J, ...).

Na novem listu bi rad izvedel preračun konstrukcije in sicer tako, da imam tam samo eno vrstico, v kateri bi iz "drop down" menija izbral profil glede na osnovno mero (recimo da je kvadraten - a). Nato bi se ostali podatki ustrezno prikazali v tej vrstici (a, W, J, ...) in ves preračun nosilca, ki je že zastavljen, se ustrezno spremeni.

Tabela s podatki:
a J W ...
10 5 8
20 7 9
30 9 15

Nov list:
|a| __ __
izberem a, J in W se prepišeta iz tabele v ustrezne celice:
20 7 9

Predlogi zelo dobrodošli :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.
  • spremenilo: CCfly ()

Loki ::

zelo "zacetniski" postopek
podatki so urejeni po vrsticah... pravega profila ne izberes iz drop down menija, ampak zapises ustrezno stevilko vrstice, zraven tega podatka pa klices ustrezna podatka iz profilov (M,I), ki ju uporabis za izracun. dela tudi cez vec sheetov, primer si poglej tako, da uporabis copypaste (imenovati moras sheet).

tako sem jaz enkrat nekaj delal, ker ne znam VBScripta. je malo cumbersome, ce hoces spreminjat, ampak dela.

dajem se tole, zgleda da bi delalo tudi brez vb
http://www.meadinkent.co.uk/xldropdown....
http://www.google.si/search?hl=en&q=exc... :8)

kaj so to, strojni elementi, varjena konstrukcija? :))
I left my wallet in El Segundo

iskra ::

Loki tnx - bom zdej se dal v to.

Strojni elementi so, ampak 2 - za seminar delam roko za LCD TV in bi rad čimveč varjant preizkusil v najkrajšem možnem času :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Loki ::

se slucajno spomnis, kaksen je bil ze password za te vaje? rabil bi eno, se ga ne spomnim vec.
I left my wallet in El Segundo

iskra ::

Eko še tabela, za boljše razumevanje: xls fajl.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

iskra ::

Verjetno je stud0607 za letos.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

iskra ::

Slabo kaže - kup časa šlo v nič... Še kak predlog?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

darkolord ::

Mislim da ti iščeš "Scenario" -> Google "Excel Scenarios"... Dropdown pa narediš s filtrom

Gwanaroth ::

Bom še jaz ponucal to temo.

Imam sledeč problem.

V excelu imam podatke v spodnji obliki:

cca 450 vrstic, v prvem stolpcu zap. št, v drugem šifra, nato ime proizvoda, količina, enota in 7 stolpcev s cenami.

Rad bi vse to strnil v en drop-down list, da bi izbiral med proizvodi, ko bi določenega izbral, bi kliknil "dodaj" or smth. in to bi se mi potem dodalo spodaj na račun.

Ima kdo idejo, kako to realizirat, ker v Excelu (in makroji) sem popolnoma mrzel ? Oz. če kdo ve, ali že obstaja kaj podobnega..?

Hvala za pomoč.
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gwanaroth ()

darkolord ::

Gwanaroth: mogoče ti kaj pomaga tole ali pa tole (ene par različnih templejtov za račun)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

excel makro in vb, kopiranje vrednosti

Oddelek: Programiranje
161286 (1045) max00slo
»

pomoč excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
383450 (2174) sax8er
»

Avtomatizacija v Wordu

Oddelek: Programska oprema
81163 (875) ufek
»

excel ali calc - kako se naučiti uporabljati

Oddelek: Programska oprema
51576 (1477) ToniT
»

Excel-pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
5958 (918) Skrat

Več podobnih tem