» »

Excel-pomoč

Excel-pomoč

demokedes ::

Pozdravljeni,
V excelu bi rad naredil preprosto tabelco. V to tabelco bi vpisoval svoje izdatke. Vse skupaj bi naredil na pc-ju. Če bi se izkazalo, da zadeva dobro deluje, bi kasneje to prenesel na dlančnik.
Torej prilepil bom sliko in o pogledu nanjo vam bo malo več jasno. Torej, rad bi, da bi si v stolpciu kategorija, ko bi kliknil n ta stolpec, da bi s emi prikazal neke vrste drsnik, v kateri bi imel možnosti prej vpisanih kateogirj.

Za odgovore že vnapej hvala......

Lep pozdraf


Rok

Skrat ::

1. datum: funkcija bi izgledala nekako tako =IF(B6;NOW();""), kar pomeni, ce je kaj v celici B6, potem izpise trenutni datum, drugace vrne prazno. Funkcija NOW() vrne sistemski datum in uro, izpis (recimo, da zelis, da ti izpise samo datum) pa lahko uredis s Format Cells...
2. drop-down menu: to bos moral narediti z VB skriptom. Zadevo najdes v Control Toolbox in se ji rece Combp Box.
Free software is a matter of liberty, not price.

Equinoxe ::

Drop down menu se da narediti tudi brez VB skripta.8-O
V en poljuben stolpec moraš prej vpisati vrednosti, katere želiš imeti v drop down meniju.
Potem klikneš na stolpec (recimo črka C), da ga označiš, pa klik v meni na Data, pa na Validation, pa potem izbereš na zavihku Settings pod Allow: List in nato v belo polje Source vpišeš recimo =$H$2:$H$5 - kar pomeni da bojo v drop down mwniju na izbiro vrednosti iz stolpca H in to od 2 do 5 (lahko pa tudi izbereš in ni treba pisati).

demokedes ::

Joj pa sej vem, da sem tečen, sam....ok to sem mal pobaval, samo kr nekako nisem našel prave rešitve, torej kar bi jest želel...želel bi, da ko bi prišel na stolpec Kategorija, bi potem kliknil nanj, in bi se mi pokazala več izbir(Avto, Hrana, Piačaj, Žur...) inpotem ko bi kliknil na eno, da bi se mi prikazal točno tista......

Če ima kdo kako idejo, bi lepo prosil, za ćo, podrobnejši opis tega postopka....

lp

Rok

demokedes ::

Res nihče nima nobene ideje?

:(

Skrat ::

Zgoraj imas napisane DVE moznosti kako to narest. Ce ti to ni zadosti pa RTFM! ;(
Free software is a matter of liberty, not price.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtomatizacija v Wordu

Oddelek: Programska oprema
81163 (875) ufek
»

DataView, DataTable, DataSet

Oddelek: Programiranje
91140 (891) detroit
»

Excel..

Oddelek: Programska oprema
61306 (1178) smetko
»

[MS Office][Excel] Tabela s kupom podatkov in "drop down" meni z izbiro samo ene vrst

Oddelek: Programska oprema
91774 (1713) darkolord
»

asp-problem z datumom

Oddelek: Izdelava spletišč
111350 (1214) Old-Death

Več podobnih tem