» »

excel ali calc - kako se naučiti uporabljati

excel ali calc - kako se naučiti uporabljati

Tear_DR0P ::

že večkrat sem videl račune (prodajne ne matematične) napisane v excelu, ki omogočajo lažje izstavljanje računov, ni potrebno računat davka, ker s formulo narediš avtomatske izračune ipd. zdej ko je treba računat še v evre, bi se takšne račune zelo rad nauču delat še sam, kr se mi ne da več sproti računat vseh zneskov, davkov in za kone še evrov - ampak trenutno nimam nobenega takšnega računa, da bi si ga pogledal in se naučil

poleg tega sem videl kako database zgrajene na excelu, kjer si iz drop down menija lahko izbral več možnosti, kako se te kao database naredi?
a me zna kdo napotit na pravo mesto, kjer bi se lahko teh reči naučil?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

Jaz sem kar nekaj aplikacij v Excelu napisal from scratch, tam nekje leta 2000. Ucil sem se iz Excel helpa...

;>

Tear_DR0P ::

hmm kok sm lahk tkole falil
če se zdi potreba po tem, dajte tole premaknat v programsko opremo

ja help bi bil kr primeren kraj, bom zaenkrat probal sicer s calcom od OO
sam če ma kod kak template za ponudit me tud ne moti. Pač sm človek, ki mora stvar razstavit, da vidi kako deluje - bog ne daj da bi delal ljudi :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

MAC.H ::

Celice z besedilom in neto zneski lahko oblikuješ po mili volji. V celico, kjer bi rad izračunal znesek z DDV-jem, vpišeš formulo:

=C5*1,20 (enačaj je obvezen, C5 pa je recimo celica, kjer je neto znesek, lahko je seveda katerakoli celica)

Recimo, da se rezultat nahaja v celici A15. Potem se v celico, kjer želimo opraviti pretvorbo v evre, napiše formulo:

=A15*239,64

Če govorimo o računu, potem je verjetno treba sešteti več zneskov skupaj. To se naredi z uporabo tipke za samodejno vsoto (gumbek z veliko grško črko sigma) in označevanjem celic, ki naj se seštejejo.

Preprosto bazo je mogoče v Excelu narediti tako, da se podatke vtipka po stolpcih, nato pa se vklopi menu Podatki/Filter/Samodejni filter, ki naredi tiste dropdown menije.
MAC.H

Tear_DR0P ::

sej formule znam vnašat
bolj me zanima kako pol printat word like, brez da mi piše sheet 1 in te reči, ampak kot je reku BW, morm mal help prebrat
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

ToniT ::

Ta sheet 1 in podobno ti piše v glavi in nogi. Izklopi tiskanje glave in noge!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč v excelu

Oddelek: Programska oprema
172380 (1995) bosces
»

Povprecja v Excelu

Oddelek: Programska oprema
162093 (1638) prtenjam
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314555 (3977) veteran
»

Prosim za pomoč pri VBA

Oddelek: Programiranje
351978 (1781) apachee
»

rabim pomoč v excelu

Oddelek: Programska oprema
101323 (1216) nodrim

Več podobnih tem