» »

celeron2 in tualatin celeron 2

celeron2 in tualatin celeron 2

Binji ::

Moj prijatelj hoce nadgraditi svoj sistem (celeron 700) s tualatinom 1.2GHz. Je to zdruzljivo med sabo glede formata procesorja?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

burekar ::

Se tvoj prijatelj zaveda, da je celeron 700 pri 100fsb(1050) enako hiter, če ne celo hitrejši od tualatina?
Mal voltažo povišat, pa bo...
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

OldSkul ::

V bistvu je problem v tem da ne veš če bo tale celeronček zdržal 1050 mhz!

tha_man ::

burekar, od kod ti tale ideja? Tualatin je že pri enaki frekvenci hitrejši od starega jedra, kaj šele pri višji!
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Mr.B ::

Če je tulatino tisti celeron z več cacha ter 0.13 mikronsko tehnologijo , potem dvigne brez težav iz 100FSB-jev na 133FSB-jev pa mu ni treba nič voltaže dvigovati. Sklepam da se ga da naviti še bolj.

Za plato pa pejdi na proizvajalčevo stran , in boš videl če podpera zadeva novega celerona. Sicer je podnožje enako , ampak so napetosti druge , tako da mora preveriti tam. Sicer pa bo v vsakem primeru moral Bios nadgraditi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Binji ::

Ne pase;(
Kaj pa kaksna druga ideja za nadgradnjo? Denar JE problem:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

burekar ::

Jst ti še vedno priporočam navijanje trenutnega, pa raje kakšna boljša grafična al pa kej takga. Pač daš gor en malo boljši hladilnik. Kakga thermaltake-a z 80*80 ventom, ki je čist tih, pa še pocen je.
tha_man:
Moj celeron 700 je pri 1176 po Sandri enako hiter kot P4 1600. Pol pa še reč, da ni vse skupi en velik nateg.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burekar ()

tha_man ::

burekar, Tualatin *ni* P4, ampak izboljšan P3 ki se tudi manj greje. Celeron na Tualatin jedru je pri enaki frekvenci ponekod kar precej hitrejši od starega Coppermina. P4 je pa res nateg.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

sirotka ::

p4 ni nateg, ampk je sandra, pol je tud moj c2@950 tok hitr k 1gh p3?
aja kupi si naj tualatina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

robertos007 ::

burekar idi rajši bureke pečt, ker očitno nimaš pojma o PC-jih. tvoj procesor hitrejši od P4. LOL!
v Sandri ti pokaže marsikaj, idi rajši probat kakšno bolj zahtevno aplikacijo ali pa 3D igro, pol boš videl kje je tvoj celeronček. pa tualatin 1.2 je tudi hitrejši od tvojega. da pa se ga navit na 1500 brez problema.

burekar ::

robertos007:
Dej ne mi ti srat tule, ker si ti tule tist, ki nima pojma. P4 je totaln nateg zarad tega, ker kao še ni bilo napisanih pravilnih programov zanj. In ja, moj procesor je hitrejši od P4. Mogoče tudi zarad tega, ker mam dober RAM in pa vse BIOS nastavitve tako, kot je treba.
Pa glih v 3D špilih je hitrejši, zato mi ne srat tule(drugič).
Pa burek ti bom v tvojo danko zatlaču, če boš tak smart-ass.
Binji:
Men se zdi grafična še vedno najboljša varianta.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burekar ()

OldSkul ::

Burekar ne pametuj!!!
Me prov zanima kako pa ti moreš vedet da je Tvoj celeron hitrejši od P4. Potem bi mogel imet doma dve mašini z isto grafično,...... da bi lahko vedel.

tedybear ::

AJDE fantje ne se kregat! JAO!
K eni iz vrtca.....
KABEL RULA!!!

burekar ::

sadar:
Da je P4 nateg, to ni nič novega. Kdor ne bere samo slo-tech-a, ampak še mogoče kakšno tujo overclocking stran, ve za kaj se gre. Sam vedno se more najt nekdo, ki je najbolj pameten, in se ga ne da prepričat v njegovo zmoto. In tukaj je to robertos.
Po kmečki logiki itak, da je P4 hitrejši. Kar je dražje, je seveda boljše, a ne? Med Quadrom in Geforce-om je po kmečki logiki trikratna razlika, in ne razlika položaja enega upora. Po tej logiki je tudi Zemlja ravna...
Pentium 4 je dober po memory bandwithu, ampak bandwith je samo bottlenecking. V praksi se 2000MB/s nikoli ne rabi. U špilih ga pa nese, ker je crappy. Pa sej, če ste preveč leni, da bi prebrali Telebajskov dober članek o P4, ali pa vsaj povzetek, potem nima smisla...
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

burekar ::

binji:
Še vedno- boljša grafična kartica. Razen če hoče tipo sam DVD-je rippat.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

robertos007 ::

Burekar hura tvoj celeronček je najboljši procesor na svetu! Super. Naj si intel rajši pogleda tvoje nastavitve v biosu in kvaliteto rama kot pa da razvija nove procesorje. saj nima smisla razvijat dalje P4 ko pa je že tvoj celeron hitrejši od njega. rezultate v sandri si lahko porineš zraven bureka v tvojo rit, ker moja je malo premala. zdaj se bo oglaso še kakšen s TNT2 navitim do nebes z vodnim hlajenjem in trdil da je hitrejši od GF3.

burekar ::

robertos:007
Moj celeron ni najhitrejši na svetu, je pa ena izmed najboljših variant, kar s tiče cene/kakovosti in sposobnosti navijanja.
Najbolj navita Riva se nikol ne bi mogla kosat z Geforce-om 3, ker je vmes več let razlike.
S P4 se pa celeron2 lahko kosa, ker je c2 oskubljen P3, ki je hitrejši od P4 glede na Mhz:hitrosti. Sej naviti Duroni tudi totalno pogazijo P4-ke z nižjimi frekvencami, tak da ne hvalim mojega c2, ampak kritiziram Intel ter njihovo recentno nesposobnost. Moj naslednji proc itak da ne bo Intelov.
Preberi si Telebajskov članek, potem pa kritiziraj(da boš imel vsaj eno podlago za kritiziranje).
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

burekar ::

P.S:
Mislim da je tvoj ass več kot preveč velik za take stvari, sej je najverjetneje dnevno vrtan.
Admini:
To je samo response, da ne bo kake pomote.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

400MHz pri 100fsb ali 550MHz pri 75fsb?

Oddelek: Strojna oprema
291762 (1365) Poldy
»

C500 proti PII 600

Oddelek: Navijanje
141395 (1259) ali3n
»

Celeron 2,5 in 2,6 GHz

Oddelek: Novice / Procesorji
302027 (2027) kuglvinkl
»

celeron 800/900

Oddelek: Navijanje
372050 (1464) Brane2
»

Lastniki Celeronov 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
663921 (3219) Boško

Več podobnih tem