» »

osn. plošča Gigabyte 8N-SLI

osn. plošča Gigabyte 8N-SLI

Matjaz79 ::

Mi lahko kdo pomaga pri težavi, ki jo imam. Kupil sem osn. ploščo GA-8N-SLI in poleg ostale opreme še grafično kartico Sapphire Ati Radeon X1300 256 Mb. Zgodilo se mi, da ko sem vse skupaj priklopil in zalaufal pc, ni bilo slike na mojem lcd ekranu. Najprej sem posumil težavo pri ram-ih, zato zamenjal ram, vendar isto. Zato sem poskusil še z drugo grafično kartico (Asus Ati Radeon X550 128 Mb) in zadeva je zalaufala (slika na ekranu). Zato sem vrnil grafično kartico prodajalcu in jo zamenjal z Asus Ati Radeon X1300 256 Mb DDR2, ampak zadeva z novo graf. kartico zopet ne dela.

Lahko kdo pove v čem bi lahko bila težava, ker meni že zmankuje idej. Še posebej pa mi ni zopet klicati prodajalca, da graf. kartica na osn. plošči (ki sem jo kupil pri drugem prodajalcu) zopet ne dela.

Hvala in LP,
Matjaž

ricola78 ::

Si poskusil oba izhoda na kartici? Ali zapiska kaj, ko zaženeš PC?

Matjaz79 ::

Zadnjič sem poizkusil na obeh izhodih pa ni blo slike, pc pa je uzadi normalno zalafu. Dans ko sem dobil tanovo grafično (Asus-ovo) pa na DVI nisem probal, ker sem predvideval da je isto kot zadnjič. In glej no glej, grem probat na DVI z konektorjem za navaden vga in dela. Hvala ricola78! Sam vseeno mi ni jasno zakaj na navadne vga izhodu pa ni slike.

sequAn ::

Imam podoben problem: ravnokar sem sestavil nov hardver in sicer matično Gygabite GA-M55S-S3, AM2 in grafično Geforce 7900 GTO. Nato sem priklopil LCD monitor preko DVI-VGA pretvornika na grafično, vendar na enkranu ni slike. Vse ostalo v kišti lepo laufa, samo slike ni. Kakšen nasvet? (btw: probal sem oba izhoda na kartici)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

22" monitor in resolucija 1680x1050

Oddelek: Zvok in slika
344302 (3063) tony10
»

Notebook na zunanji LCD (VGA) - slika skače

Oddelek: Strojna oprema
101534 (1413) Karen
»

Grafikulja za 3 monitorje

Oddelek: Kaj kupiti
132260 (1942) huelz
»

Trije monitorji na en računalnik preko DVIja

Oddelek: Strojna oprema
192141 (1791) 5er-->
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318757 (12273) Ursus

Več podobnih tem