» »

Filesystem : RAW

Filesystem : RAW

unioff ::

Se je že komu zgodilo da je vaš HD kar izgubil informacijo o svojem file-systemu?

Trenutno rešujem to težavo na maxtorju 200GB. Baje se taka reč rada zgodi če imaš večji disk (nad 137GB) in nepravilno nastavljen BIOS. Zanima me če kdo ve kako se take napake prepreči.

Lahko pa vam povem eno izmed rešitev če se vam je to še zgodilo, ker vem da je težko kar pozabiti na recimo 160G podatkov od tega cca 20G zelo pomembnih. Rešitev je sicer zelo dolgotrajna če niste pripravljeni plačati.

Potrebujete : priporočljivo je imeti 2x toliko prostora kot imate podatkov na X disku in ZAR

Program je trial in z njim lahko obnovite le 4 mape na enkrat. to ni tako grozljivo če nebi za te 4 mape potreboval vsakič 3 h, pa ne da imam zanič opremo ali (athlon 3500, 1Gb ram). ampak ne se žalit to še ni vse! sicer zaenrat še nimam časa za neumnosti, ampak program mi pokaže mape in datoteke ki sem jih imel na disku pred formatiranjem.

Kurativo torej imamo kaj pa preventiva za ta problem?
...ampak Laško je pa še vedno zakon!

dustphoenix ::

Če na disku nimaš kaj posebnega, ga pretvori v ext2 ali ext3 datotečni format in iz neta potegni driverje za ext2 (delajo tudi za ext3), da bo znal WinXP uporabljat to particijo...

Kaj se pa recoverya tiče, si nabavi od O&O Easy recovery, (na netu najdi veš kaj - da ne bo trial!) in ti bo 200Gb podtkov na 15x formatiranem disku, v 45min povrnilo!! :D

Testirano!

EDIT: če pa ti to ne odgovarja, si naredi vsaj 2x100GB particije.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Testiraj disk na drugem računalniku (če ga zazna, in kako je datotečni sistem (če je isto RAW)

Kot prvo: ničesar ne piši to takem disku (pretvorba v EXT2,3 je sprememba in to ni dobro) !
Kot drugo: uporabi chkdsk (proizvajalec MS)
Kot tretje: če ni rezultata z chkdsk preveri disk z proizvajalčevim orodjem za diske
Kot četrto: če proizvajalčevo orodje pravi da je disk fizično OK, uporabi testdisk (je zastonj) ali
GetDataBack (dobi nekje celo verzijo in še enkrat ponavljam: ničesar ne piši to takem disku! )

Je bil disk v RAID polju ?

Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

Kateri datotečni sistem (fat16,32, ntfs , ext2,3) si prej imel na disku ?

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

Poskusi s tem:
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

Meni je rešu cel disk, pa še brezplačen je.
Samo ne piši nič gor, pusti tako kot je in poženi tale program.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAS; DNS-323 okvara

Oddelek: Strojna oprema
19941 (667) suunto
»

ext2 particija pod Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
131237 (1067) HyperGL
»

Particije - najboljša postavitev

Oddelek: Operacijski sistemi
121776 (1630) Pegaz
»

Linux bo morda pospešil delo računalniških forenzikov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
1524587 (22997) poweroff
»

Kako skriti disk v Visti 32 bit?

Oddelek: Operacijski sistemi
61039 (971) 'FireSTORM'

Več podobnih tem