» »

Vreme oz. "Zima 2006/2007"

Vreme oz. "Zima 2006/2007"

1 2
3
4

SmeskoSnezak ::

Jaz tud sovražim to zimo... ni snega, pa me otroci ne morjo delat. :D :D
@ Pusti soncu v srce... @

Fizikalko ::

:D

te delajo z nasmehom, če bi rabil namreč nujno sneg, bi bil SnežkoSnežak.

:roketa> ::

Super _marko. Zgleda, da mi boš lahko razložil. Katero spremenljivko sploh gledamo? In zakaj je porazdeljena normalno?

_marko ::

roketa:
Lahko uporabljaš z ali t statistiko, ki sta itak pri velikih vzorcih ZELO podobni normalni...
Imamo pa dovolj veliko število meritev.

Gledali bi pa naj poprečno letno temperaturo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

roketa:

Da ti bo jasno -> za namen te teme ja normalna porazdelitev čisto dovolj.
Če pa ni, pa pojasni zakaj ne?

(za namen te teme - torej ali statistično značilno ali ne, da obstaja taka zima. (pa recimo, da je IZ 95%))
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _marko ()

Vajenc ::

Ampak, a ti ni dovolj dokaza, da je bilo v preteklosti bolj toplo?
Ja na začetku je bilo neznosno vroče. Pa kaj potem, ... to niso bili normalni pogoji za življenje. Tudi v veliki ledeni dobi ne.

_marko ::

Vajenc:

A si bral sploh kaj sem napisal?


->Ja na začetku je bilo neznosno vroče.

Midieval warm period ni 15 oziroma 4 miljarde let nazaj.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Vajenc ::

Midieval warm period ni 15 oziroma 4 miljarde let nazaj.
Ja ok marko, ampak časovno predvidevanje za 10.000 let nazaj je podobno, kot predvidevanje o času nastanka zemlje. Pa še glede te statistike. Res pride "najlepša" krivulja pri velikih podatkih in takšen majhen podatek kot je jesen 2006 sploh ni opazen. Ampak jaz sem od začetka debate govoril o neobičajni temperaturi te jeseni.

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

Ej, ti maš probleme z razumevanjem let.

Prej 500 kot pa 10000 let.
Pa 2 linka sem dal, ki ti pojasnjujeta vse to...

Trdimi lahko z precej veliko verjetnostjo, da je blo v prejšnem tisočletju že bolj toplo kot sedaj.


->akšen majhen podatek kot je jesen 2006 sploh ni opazen

Točno, in tudi zato to ni nek problem.


->Ampak jaz sem od začetka debate govoril o neobičajni temperaturi te jeseni.

Govoril si, da je to nenormalno - če se prav spomnim. Kvečjemu bi lahko govoril, da je redko, da se zgodi taka jesen.

Pa še to, T je treba gledat globalno in ne samo lokalno.
Včasih nekateri ljudje takoj označijo efekt tople grede, ker je na njihovih nekaj 10tisoč kvadratnih km bolj toplo... to pa ni prav...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Vajenc ::

Gledal sem tisti graf, zato 10.000 let.
Govoril si, da je to nenormalno - če se prav spomnim. Kvečjemu bi lahko govoril, da je redko, da se zgodi taka jesen.
Zame je to nenormalno=neobičajno oz. tudi zate bi lahko bilo tako, ker kaj takega nisi doživel še nikoli in tvoji starši in babice tudi ne. Statistično lahko urediš tudi manj podatkov oz. za krajše obdobje in od vseh merjenj temperature v Lj., predstavlja letošnja max. obdobja merjenj.

_marko ::

zadeva se segreva, kar je sicer normalno, ni pa normalna hitrost s katero se to dogaja


vajenc: "Točno tako."

...

Take stvari si govoril na začetku. Normalno je, da se nekateri nismo strinjali.


->Statistično lahko urediš tudi manj podatkov

Seveda lahko, ampak je to neumnost.
Prosim naredi statistiko za met kovanci v treh poskusih in mi potem povej kakšna je verjetnost za cifro ali število.
Neumnost.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

:roketa> ::

Marko. Pustiva z in t statistike. Raje začniva pri osnovah. Globalna povprečna letna temperatura sploh NI naključna spremenljivka. Ali pač?

_marko ::

roketa:
Vem, da je za Gaussa potrebno naklučje. Vendar, ZA NAMEN V TEJ TEMI JE NORMALNA PORAZDELITEV DOVOLJ DOBRA.

Kaj ti sploh trdiš?! Trdiš, da je blo 500 let nazaj bolj mrzlo kot zdaj? Da midieval warm period ne obstaja?

Če ne trdiš tega nevem kaj sploh mutiš. Zrak mešaš.

Grem na fuzbal, uživajte...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

:roketa> ::

I shell leave you in peace. Viva ekonomski faks.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: :roketa> ()

_marko ::

->Viva ekonomski faks

Ne pametuj dečko, pojma nimaš o meni... |O

Nič, zdaj pa res.. grem navijat za Barcelono...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Keyser Soze ::

Tule sploh ni point toliko v gibanju temperature skozi stoletja.

Gre se za to, kakšna je definicija zime.

Winter is one of the four seasons of temperate zones. It is the season with the shortest days and the lowest temperatures. In areas further away from the equator, winter is often marked by snow.


Če ste se pa vi tako zapičili v samo gibanje temperature in popolnoma zanemarili ostale dejavnike zime pa pač ne morem pomagat. Ne vem, če je za zimo pri nas značilna samo nizka temperature (ne ZELO nizka temperature).

P.S.: pa probaj se distancirat od raznih nazivov tipa dečko, ipd. ter presojanj o tem kdo je neumen in pameten. Anger issues lahko rešuješ kje drugje. Se ve kdo.
OM, F, G!

Vajenc ::

you got a point :) in sedaj je zelo toplo za ta letni čas, lahko bi rekli nenormalno toplo ;)

_marko ::

roketa:
argumenta nisi ipak pokazal niti enega.

kajzer:
predpostavljanja in podtikanja o ef-u so pa vredu? izrazi dečko pa ne!? Če to trdiš si še manj relevanten kot roketa, ki ničeasar ne trdi.... :\

vajenc:
Upam, da si razumel point nekaterih od nas.
Imaš pa seveda vso pravico reči, da je sedaj nenormalno toplo.
Če bi bilo v Z&T te nebi jemali resno, tukaj pa je seveda ok.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Martin Krpan ::

Ostalo je pa spet bluz. Briga me zadnjih 100 let, a štekaš? Ker je to PREMALO. Tdu, če je še tko natančno. To, da to leto odstopa glede na zadnja desetletja, je itak očitno. Da je to nenormalno, pa nikakor ni mogoče iz tega zaključit.

Normalno je tisto kar se dogaja redno v nekem časovnem obdobju npr. plima in oseka ter vzhod in zahod sonca vsak dan,lunine mene vsak mesec in LETNI časi VSAKO leto. Vsekakor ni normalno ,če ni zime ampak jesen traja pol leta ,za njo pa pride pomlad ,ali pa celo takoj poletje. Vsaj ne na naši geografski širini.
Sicer za to "zimo" tega še ne moremo trditi saj ima še dovolj časa.
Z nekimi normalnimi temparaturnimi nihanji na vsakih X 1000 let pa tudi ne moreš zagovarjati normalnost ali nenormalnost enega leta.
To je isto kot bi trdil ,da je toča v velikosti teniških žogic ,ki je padala letos pri nas nekaj normalnega ,saj je npr.l.12672 pnš. padala toča v velikosti košarkarske žoge in to vsak dan.
Meni je zadosten dokaz ,da ta toča ni bila normalna,ker takšne ne pomni tudi 95 letni sosed.
Ljudje normalnost dogodkov ocenjujemo skozi svoj življenski vek ne skozi za nas abstraktne tisoče ali miljone let.

_marko ::

->Meni je zadosten dokaz ,da ta toča ni bila normalna,ker takšne ne pomni tudi 95 letni sosed.

Ker je to v loži, bom rekel ok.

Ko bo pa v Z&T boš pa takoj tenko piskal zaradi neumnostih 95letnega soseda.

Mislim, da je to jasno.


->Ljudje normalnost dogodkov ocenjujemo skozi svoj življenski vek ne skozi za nas abstraktne tisoče ali miljone let.

Ni res. Odpri temo v Z&T. Loža ni zato.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

BluPhenix ::

Pred 1 tednom so povedali na italjanski TV, da je bilo tako toplo v tem času nazadnje okoli leta 1920 (al nekaj podobnega), tako da očitno ni prvič, pa so potem vseeno bilo bolj hude zime.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

BigWhale ::

Letos MORA biti ZELO toplo pozimi. Zakaj?

Zato, da se bo fasada posusila, da se bo estrih susil dovolj hitro, da bo keramika suha... ;>

Ja... Pa zato, ker sem zlo mal olja kupil :P

Thomas ::

Sej kaj če ti olje, če maš dobr izolirano?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

A tisti z montažnimi hišami imate manjše probleme z kurjavo pozimi?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

Jest ne vem, a nič ne pomislite, kako okoljevarstveno pozitivna zadeva je topla zima?

Ni treba kurit toliko in spuščat dima v luft, ni treba s soljo posipat cest in onesnaževat podtalnice, ni treba spomladi toliko flikati lukenj na cestah z asfaltom, prazna smušišča pomagajo, da se bregovi zaraščajo in zmanjša erozija ...

Ni boljšega za okolje, kot nekaj dobrega starega globalnega segrevanja.

>:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Jah ne vem. Glede na to, da v skoraj vsaki temi zelene gor vlečeš bi rekel, da so tvoja skrivna strast in dolgoletna želja.

Tako da te mora zlo veselit to, da zgleda kot da bo zima brez snega. Pa še ptičkov ne bo treba futrat, da ne bi slučajno porušil naravnega ravnotežja. Anede?>:D
OM, F, G!

Thomas ::

Jest sem PROTI ptičjim hranilnicam. Mnogokje so prepovedane.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Zakaj si proti?

Ker krnijo naravo?

Al ker je spodaj vse posrano? :)

Thomas> Ni boljšega za okolje, kot nekaj dobrega starega globalnega segrevanja.

Ah, ampak, zdaj je pomlad, ene reči že klijejo, čez en mesec pa bumf, meter snega in minus trideset, v slabšem primeru celo najprej minus in potem sneg.

Subvencije za kmetijstvo bodo presegle vsak strošek obremenjevanja okolja z zimskimi športi!

Hecam se (čeprav imam rad sneg, se strinjam s Thomasom, da pozimi bolj packamo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Keyser Soze ::

Ja logično, da je proti. Ker rušijo naravno ravnovesje. "Tanajbl zagrizen tazelen". :P

Aja, pa ker več jedo ptiči je posledično več iztrebkov in več toplogrednih plinov. Potem pa pride do globalnega ogrevanja in se začne talit led na severu pol nas bo pa poplavil. Vidiš. On je vse naštudiral.
OM, F, G!

Thomas ::

> "Tanajbl zagrizen tazelen"

Včasih zagotovo. Če ima Zelenost kakšen smisel, potem zagotovo.

Zakaj ni pametno hraniti ptic pevk pozimi? Zato, ker njihovo populacijo to žene v smer, kjer recimo nabiranje muh in črvičkov na trnje za čez zimo, ni več moderno.

Odpada en pomemben regulator insektov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Tear_DR0P ::

ampak, zdaj je pomlad, ene reči že klijejo, čez en mesec pa bumf, meter snega in minus trideset

mater takih zim se pa še jaz spomnem, pa sm šele četrt stoletja tle, takšna zima, kot je letošnja je prav pogosta
zadnja takšna zima, ki se je spomnem, je morala bit 4-5 let nazaj, ko so se ljudje še po božiču spraševali, če bodo silvestrovali v kratkih rokavih, no na silvestra je pa stisnilo na -10

drgač pa obstaja pesmica ki pravi "and my all your christmasees be white", avtorji so sigurno morali videt kakšno toplo zimo
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Thomas ::

To tud Joe Pesci lepo prepeva, "Kaj če ne bo letos snežilo za Božič, kako bo Santa prinesel svojo debelo rit k nam?"

Tko nekako, wonderfull pesmca.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ejsi_Disi ::

Tak, kot je Tear Drop rekel. 4-5 let nazaj je bla mila zima. Se spomnim, ko smo doma za novoletno večerjo jedli frišn regrat.

jype ::

Ko sem bil jaz majhen, smo pa z balkona v prvem nadstropju hodili ven, ker je blo 2 metra snega!

Thomas> To tud Joe Pesci lepo prepeva, "Kaj če ne bo letos snežilo za Božič, kako bo Santa prinesel svojo debelo rit k nam?"

Pol pa nahrul otroke, k so mu ukradl cukre :)

Super Sonic ::

Večina (velika večina) ljudi ni zakompleksana tako (zelo) močno - kot ste tule nekateri - in zna normalno debatirat tudi o vremenu. Verjamem pa, da je to težko dojeti. Nekaterim.

Je pač 7 december in letos še ni bilo snega - nikjer. V bistvu tudi če človek hoče "izplunt" _n_-to količino denarja za smučarijo, ga nima kam, ker nikjer ni snega. Apriori, da ne.

To je potem hitro problem, glede na to, da nekateri hodimo na zrak in počnemo relativno normalne in manj retardirane stvari, kot večina tule.

Sicer je pa takole. Grem gledat nek dokumentarec, kjer je vse lepo opisano, kako bomo šli vsak cajt vsi rakom žvižgat, če ne bomo bla, bla, bla... Pa imamo še drugo stran, ki seveda tuli, da mi nimamo kaj, da je pač tako kot je in da je vse "normalno". Me briga za obe strani.

Dejstvo je samo, da je slaba zima. Zaenkrat. Filig za naprej je pa tud vsaj enako slab. O tem teče tema (naj bi tekla).

Paradoks.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Thomas ::

> Pol pa nahrul otroke, k so mu ukradl cukre :)

Vidm, da se spoznaš na kvalitetno muzko! :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatever ::

Eh ja, če ni snega pozimi, bo pa poleti.:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

_marko ::

Prva polovica decembra 2006 so se T dvignile tudi do 15 stopinj. Prihajalo je do podobnih odklonov kot letos.
Tole je bilo po radiju ravno sedaj.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

_marko: To si verjetno zamoču kakšno letnico?

_marko ::

jype:
Ja, map prav. Mislim, da je blo 2000? Sem pozabil...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Roadkill ::

Dons pa že vse zebe in jim ni prav, "ko je spet tolk mrzlo". :)
Ü

steev ::

Tok ste jamral. Se že začenja :|
:|

_marko ::

Sej še koledarske zime ni, pa mamo med nami precej glasne paničarje...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Vajenc ::

Ni koledarska, je pa meteorološka ;).

BigWhale ::

Thomas,

Ni sam izolacija vazna... Tam vec kot 15cm stiroporja se ti ne splaca dajat na bajto... ;) Sem pa razmisljal kako bi se obnesla izolacija, ki bi bila narejena iz takih 'zepov', ki bi bili iz stiroporja in bi iz njih delno izsesal zrak. to bi se bolj izoliralo.

Santa se bo pa z vlakom prpeljal, ce bo dez... :P

krneki0001 ::

Zakaj bi 15cm stiroporja sploh v osnovi nabijal na hišo???

Stiroporja je dovolj od 5 do 7cm pa čez omet in to velja za celo slovenijo razen za kake gorske koče, ki so pol leta v snegu(če sploh notri živijo takat)

BigWhale ::

No, to, koliko je dovolj in koliko ne je stvar zelo dolge debate. Eni pravijo toliko, drugi toliko. Mi bomo imeli po tanovem 10cm. ;)

_marko ::

BW:

Se spomnim, da si tehtal med montažno in normalno gradnjo.
Zakaj si izbral normalno?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Vajenc ::

Zakaj si izbral normalno?
Zaradi orkanov, ki bodo prišli v SLO :P
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

*** sneži 2016-2017 *** (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18134182 (17027) krneki0001
»

Januar nov rekordno topel mesec

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4814799 (11894) gzibret
»

Leto 2013 eno izmed najbolj vročih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10636970 (32890) donfilipo
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13724238 (21604) krneki0001
»

Zima, ki ni zima (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13217753 (13898) Riff

Več podobnih tem