» »

Se zahodna civilizacija poneumlja?

Se zahodna civilizacija poneumlja?

«
1
2

Stepni Volk ::

Če na hitro in zelo površno pogledamo zgodovino človeškega poneumljanja, odkrijemo, da so takoj po izumu tiska, na veliko trdili, da knjige poneumljajo. Tudi revije in Dr. Romani poneumljajo. Odkrili so radijo. In radijski generaciji otrok, so tudi govorili, da radijo poneumlja (npr.: Woody Allen: Radio Days). Ob pojavi televizije, se je seveda takoj ugotovilo, da televizija poneumlja. Zato ob iznajdbi računalnikov ni trajalo prav dolgo, da se je dognalo, da računalniki poneumljajo. Internet poneumlja, igre poneumljajo.
Postaja torej razviti svet neumnejši od nerazvitega?
In kam to vodi?
neobjavljeno.blogspot.com

Timmah ::

spet bomo ratal neandartalci >:D
donde esta francesca

_marko ::

->Postaja torej razviti svet neumnejši od nerazvitega?

NE, ne postajo. Ljudlje so poprečno bolj pametni-razgledani-informatirani kot so bili v preteklosti.

Vodi pa v čim večjo tehnološko razvitost.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

NavadniNimda ::

Stepni volk - edina nevarnost, ki preti sodobnemu človeku je, da postane zadrt in zavrt v svoji malomeščanski zaplankanosti. To je rekel veliki pisatelj Hermann Hesse v svojem romanu Stepni Volk.

Stepni Volk ::

_marko - ne opažam nobenega bistvenega porasta razgledanosti med ljudmi, navkljub vsem sodobnim in hitrim dostopom do informacij. Kvečjemu nasprotno. Vedno višjo medodvisnost, ki jo je lepo ponazoril že Douglas Adams v tisti zgodbici, ko so znanstveniki naplahtali borzne posrednike, telefonske monterje, frizerjw... da planetu grozi propad, ter jih kot "predhodnico" izstrelili na romanje po vesolju. Žal so potem pristali na nastajajoči zemlji - računalniku, kjer so takoj za nacionalno valuto razglasili listje, ter zaradi inflacije takoj začeli zažigati drevesa. Prvotni prebivalci, neandertalci so se umaknili, počasi izumrli in odgovor o vesolju in sploh vsem ni bil nikoli podan (razen 42).
Podobno se je godilo z znanstveniki na domačem planetu. Niso znali popraviti telefonov, vodovodov, si ostriči las... in planet je podobno romal v propad.

Če pogledam sebe, nisem sposoben pridelati hrane zase. Mi jo morajo drugi. Podobno z ogrevanjem, prebivališčem, avtomobilom... vedno več stvari, ki jih samostojno ne morem vzdrževati in popravljati. Moja stopnja odvisnosti je vedno višja.
In medtem gledam poneumljajoče reklame, ki me počasi programirajo, da moram imeti še več stvari... biti še bolj neumen sredi kupa stvari, ki jih v večini primerov ne potrebujem.
neobjavljeno.blogspot.com

Stepni Volk ::

Vsa sodobna informacijska tehnologija na razpolago, toda slovenceljni še vedno nočejo imeti za soseda osebo, ki se je okužila z virusom HIV. Še več, takšno osebo terorizirajo na vse možne načine, da bi se jo znebili.
Ne samo, da ne gledajo POP TV-ja po 23h (kjer je bila dober dokumentarec na temo AIDS), tudi sicer očitno ne premorerjo toliko moči, da bi se informirali, da virus HIV-a ne skače naokoli po zraku.

"Ljudje so ovce." Adolf Hitler

Očitno ima še vedno prav. Poglejte vse pogrome in genocied v zadnjih nekaj desetletij, ko je bila na voljo satelitska TV, radijo, internet... a se je vseeno zgodilo. Ljudje verjamejo, ker je to veliko enostavnejše, kot biti razgledan. Preprosta enačba potem tudi pravi, da splošne razgledanosti ne bo, dokler ljudje verujejo. In ker je razlogov za verovanje vedno na pretek... bomo ostali poneumljeni, ne glede na tehnologijo.
neobjavljeno.blogspot.com

Vajenc ::

Z delitvijo dela oz. specializacijo se je kvaliteta storitev in proizvodov zelo hitro dvignila in se še dviguje. Nič hudega če ne znaš popravit avta, plačaš in ti ga strokovno popravi mehanik. Če želi mehanik več prometa, pa najame tebe, da ga primerno reklamiraš (npr. če si v oglaševalskem poslu) in vama obema šteje v plus, da veliko ljudi bolšči v ekran tudi ko so reklame ;).

Stepni Volk ::

To drži, toda jaz kot človek sem vedno bolj neuporaben. Nerazgledan. Moj ded je znal vse sam. Moj oče le še del stvari. Sam ne znam več skoraj ničesar. Sem le uporabnik. Moja splošna razgledanost, ter predvsem uporabna vrednost je veliko ožja...
Tisto, kar se je ves čas očitalo ameriškemu izobraževanju, se nam odvija pred očmi. "Stara dunajska šola" napram ozko specializiranimi foh idioti. Nekoč je beseda inženir nekaj pomenila, v smislu splošne razgledanosti. Danes čisto nič.
neobjavljeno.blogspot.com

Vajenc ::

To drži, toda jaz kot človek sem vedno bolj neuporaben. Nerazgledan. Moj ded je znal vse sam. Moj oče le še del stvari.
Ded si verjetno sploh ni znal predstavljati, kaj je PC računalnik. Vprašaj očeta, če ve kaj je http, če zna narediti spletno stran, naj te on vpraša najtežje vprašanje kar si ga spomni in ti ga boš lahko našel na www, ne znaš kuhati - vtipkaš kulinarika, ne znaš zvezati žic pri štromu - vprašaš na ST ... IMO nismo manj uporabni in razgledani, le prilagojeni.

_marko ::

->ne opažam nobenega bistvenega porasta razgledanosti med ljudmi, navkljub vsem sodobnim in hitrim dostopom do informacij.

Ljudje so bolj obveščeni in razgledani npr o tem kaj se med drugim dogaja doma in na drugi strani sveta. Internet in tv jima nudita te informacije. Prejšna generacija te možnoosti ni imela. Danes poprečen srednješolec ve veliko več kot pa je pred 30imi leti. Je pa najbrž tudi res, da zna naredit manj del, ki si jih ti našteval. Ampak glej, sirvival of the fittest - in v tvoji družini si najbrž ti najbolj prilagojen na današnji svet. Ne pa tvoj ded in oče. (najbrž)

Tvoja zgodbica je nerealna SCI-FI.


Danes so ljudje o AIDSU veliko bolj informirani kot v preteklosti - res je da ga je danes več, a v preteklosti je bila medicinska osveščenost manjša. Ravno zaradi manjka tehnologije.
Aktualne bolezni 30 - 40 let nazaj niso bili tako dobro opozarjane kot je to danes virus hiv.


->oglejte vse pogrome in genocied v zadnjih nekaj desetletij

A genocidi prej se pa niso pojavljali? Še v večji meri so se. Manj smo razviti - bolj smo krvavi!
Le zdaj si ti o večini stvar obveščen. Prej pa žal ne.


->Nekoč je beseda inženir nekaj pomenila, v smislu splošne razgledanosti. Danes čisto nič.

Jah, nekoč je pomenil zato, ker jih je bilo malo. Univerzitetna izobrazba je izstopala - danes že skor vsak dela magisterij.

Drugače se pa z Vajencem strinjam.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Keyser Soze ::

Ima pa le delno prav Stepni Volk.

Kaj ti rabi razgledanost, če si praktično invalid. PRaktično je mišljeno "v praksi". Leži ti samo teorija.

Teoretično ni težko biti genialec. Vendar slej ko prej prideš v situacijo, ki zahteva praktika. Takrat pa na žalost ne pomaga če si še tako nadarjen teoretik. Zaenkrat naš svet še ni razvit do te mere, da bi bilo dovolj samo poznavanje teorije. Še vedno je potrebno zamenjat gumo, žarnico, improvizirano popravit kakšno zadevo. Tu se pokaže kako je folk ob uporabi moderne(ne še dovolj) tehnologije postal "razvajen" oz. nazadnjaški.

Problem je v lenobi, ki jo omogoča tehnika dandanes. Ni dovolj napredna, da bi to omogočala realno. Omogoča samo navidezno, ko pa odpove je pa kriza.
OM, F, G!

_marko ::

->Kaj ti rabi razgledanost, če si praktično invalid. PRaktično je mišljeno "v praksi". Leži ti samo teorija.

Noben invalid nisi, prilagojen si današnji družbi. In ja, boljše je bit takšen kot smo mi in ne takšni kot so naši očetje.
Pa čeprav se bo zdaj vsul kup kritik...
Če je že kdo v poprečju 'invalid' v današnji družbi je to starejša generacija...


->Leži ti samo teorija.

Enostavno ni res. Od kod ti to? Še vedno faxi ostajajo in nato gospodarstvo...
A ti bi pa drva sekal? Zakaj? Če jih gozdarsko podjetje hitreje, ceneje in boljše...


->Še vedno je potrebno zamenjat gumo, žarnico, improvizirano popravit kakšno zadevo. Tu se pokaže kako je folk ob uporabi moderne(ne še dovolj) tehnologije postal "razvajen" oz. nazadnjaški.

Vse to znam in sem tudi že storil - pa mislim, da večina ljudi bi to tudi znala.
Pa tudi, če se komu zgodi da ne zna menjati gume bo pač poklical AMZS.

->Problem je v lenobi, ki jo omogoča tehnika dandanes.

Lenoba je super, zaradi naše željene lenobe se je tehnika med drugim tudi razvijala ;)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

globoko grlo ::

imeti veliko informacij še ne pomeni biti razgledan

razgledan = imeti razgled :D, da pa imaš razgled, se moraš povzpeti na hrib (znanje, modrost, izkušnje) tega pa na netu ne dobiš

torej dostop do informacij je že kul in koristno, ampak nisi nič bolj razgledan kot prej. dnevnik oz. 24kur ti da neko kvazi idejo o lastni pomembnosti, o soudeležbi pri odločanju o pomembnih stvareh

torej, kar je stepni napisal, kr drži

sj mogoče bo pa to tko zgledal v prihodnosti, se ti pokvari juice maker, pa pride juice mehanik in ti ga popravi, ker na roko si itak ne znaš limone stisnt>:D

Vajenc ::

Problem je v lenobi, ki jo omogoča tehnika dandanes.
To pa ja, fizično leni postajamo. Npr. če moram prepleskati stanovanje, traja ene pol leta, da grem dejansko kupit vse potrebno in potem namesto 2 dni dela, traja skoraj teden dni, zaradi neizkušenosti. Ali pa drva nasekat, moj oče naseka za polovico več drv na vikendu, ki so tudi lepših oblik, čeprav sem fizično močnejši. Ampak omaro iz dreves, pa ni znal narediti ne oče, ne ded, ker je bila specializacija že tedaj. Res je tudi, da je vse več ljudi specializiranih le za par trendovskih poklicev (pravo, ekonomija, politika, kriminal) in vse manj za danes manj družbeno priznane dejavnosti (npr. v SLO sploh nimamo poklicnih vodovodarjev).

globoko grlo ::

no ja, lenoba le ni dobra stvar, leni ljudje že niso razvijal stvari, ker so leni

razvijal so jih non-leni ljudje za lene ljudi:D

zee ::

zahodna civilizacija se po mojem mnenju močno poneumlja pod vplivom "velike sestre" na drugi strani luže. povezano je v dobršni meri s televizijo, za katero se mi zdi, da se vse premalo ljudi zaveda, da ima ogromno moč - bistveno večjo kot radio ali tiskani mediji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

TESKAn ::

Včasih je moral biti vsak 'človek za vse' - moral znat se znajt, in postorit vse okoli hiše. Danes je znanja toliko, da enostavno ne moreš bit 'človek za vse' - vsaj ne preveč dober. Tako se ljudje specializiramo za precej ozka področja, če pa česa ne znamo naredit oz. si ne upamo naredit, pa pokličemo (in plačamo) strokovnjaka. Tako kot drugi potem kličejo (in plačajo) nas, da postorimo nekaj, v čemer smo dobri. Tako da IMO se (v povprečju gledano) zahodna civilizacija ne poneumlja. Samo ne moreš več gledat enega samega človeka kot merilo, ampak jih moreš vzet več.

Drugače pa opažam trend lenobe med novimi generacijami - če smo včasih videli besede 'vodno hlajenje' in smo si rekli 'uu, to bi pa jaz mel!', smo prebrskali internet, ugotovili kako in kaj, si naredili bloke, nekje dobili radiator in črpalko in vse skupaj sestavili. Dandanes je pa vse preveč tem 'kako naj si naredim vodno hlajenje?', kjer mulc teži 'uee, jst bi tut meu, dej povejte, kje naj kupim'. Enostavno se ljudem ne da niti malo mignit, raje težijo na forumu.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_marko ::

->imeti veliko informacij še ne pomeni biti razgledan
->torej, kar je stepni napisal, kr drži

Aja, kako pa potem veš, da so naši očetje bili razgledani. Tvoja logika ne štima.
Iz več informacij si lažje razgledan, zato je danes tudi poprečen človek bolj razgledan.


->zahodna civilizacija se po mojem mnenju močno poneumlja pod vplivom "velike sestre" na drugi strani luže.

Tak en mit je, da pa v preteklosti je pa bilo to boljše. In takrat so bili vsi razgledani.
Podoben tistemu, ki pravi kako so ljudje v prazgodovini bili srečni in v sožitju z naravo.

Je pa tudi nekaj hecno, a vas sodelujoče v tej temi pa ni nič poneumilo? :\ Čudno, ane...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Keyser Soze ::

@marko

JEj, si pa razseciral moj post, da je popolnoma zgubil pomen. Ne vlečt stavke iz konteksta.
Ne govoriva o lenobi, ki jo OMOGOČA tehnologija. Govoriva o LENOBI, ki jo NAVIDEZ omogoča tehnologija.

Nekaj je kar imaš res pred sabo in nekaj je TO, kar se ti zdi, da imaš pred sabo. Na žalost je dandanes tako, da smo na stopnji nekje vmes med našimi očeti in našimi otroci, ki si bodo to razkošje res lahko privoščili.

Ljudje trenutno precenjujejo tehnologijo. Ker nam ne omogoča takšne mere lenobe kot jo pričakujemo.

P.S.: Glede sekanja drv pa... Pomoje sem bolj poceni in efektivnejši od gozdnega gospodarstva kar se tiče sekanja drv. Preprosto zato, ker v Slovenij še ni takšne tehnologije kot recimo v skandinavskih državah(ker je predraga).
Nisem praktični invalid, niti teoretični. In se mi zdi prav fajn, ko srečam kakšnega "naprednega" meščana, ki ga kaj kmalu lahko postavim na trdna tla. Pol pa njegova bejba gleda, kaj dela s takim tipom, ki je kot ena "pička".:D
OM, F, G!

_marko ::

->Govoriva o LENOBI, ki jo NAVIDEZ omogoča tehnologija.

Komot me popraviš, daj mi naštej par primerov prosim.


->In se mi zdi prav fajn, ko srečam kakšnega "naprednega" meščana, ki ga kaj kmalu lahko postavim na trdna tla.

Učitno le ni bil tako napreden, če si ga lahko postavil na tvoja realna tla ;)
Ampak poanta je v tem, da imaš na voljo tolko resourcov kot jih pač imaš. In izrabil jih boš tako kot boš ocenil, da je zate najbolje. In danes je zagotovo bolje biti dober programer, farmacevt, kemik.... in meti pol miljona prihodka na mesec še pred 30imi kot pa znati vse....

In tisti napredni meščan ti bo bejbo kaj hitro odpelja z novim na kredit kupljenim SLKjem... ;)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Vajenc ::

In tisti napredni meščan ti bo bejbo kaj hitro odpelja z novim na kredit kupljenim SLKjem...
:D , mogoče je Stepni volk mislil na kaj takega - puhloglavost.

_marko ::

Sploh ni to puhkoglavost.
Evolucijska psihologija je to fantje, debela denarnica danes je 10cm več v preteklosti! :)
(podzavestno ženske iščejo najprimernejšega osebka za zaploditev)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

_marko> (podzavestno ženske iščejo najprimernejšega osebka za zaploditev)

Kakšni so podzavestni kriteriji pa seveda ne moreš vedeti, zato je nesmiselno govort, kako ženske podzavest vleče na denar. Jih ne preveč.

Tear_DR0P ::

hmm drva znam cepit, drevo znam podret, se je pa mal ustavl, ko sem moral nataknit svinjsko kračo na kavelj, ker nisem vedel katera kita je dost močna, da bi jo zdržala, še bolj se pa ustavi, če poskušam ubit žival, na tak način, da ta ne bo trpela - moj starata je to znal, znal je tudi nabrat 1001 rastlino za čaj

je pa res da imam jaz nekaj drugega - določeno znanje sem pridobil od "prednikov" - imam znanje, kaj so ljudje pred menoj znali, zato vem, da če bo jutri armagedon in nas preživi le peščica mi ne bo treba izumljt peščenjaka, samo ugotoviti bom moral kako dobiti zadostno temperaturo, da bom topil železo, hitro se bom tudi naučil nabirati zelišča, če pa se bo svet razvil še bolj, se bom naučil uporabljati tudi računalnike za pojutrišnjem
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Vajenc ::

Evolucijska psihologija je to fantje, debela denarnica danes je 10cm več v preteklosti!
Maš prav glede psihološkega učinka na orgazem, ampak evolucijsko-na dolgi rok to ne drži. Denarna sreča je kratkoročna ;).

_marko ::

->Kakšni so podzavestni kriteriji pa seveda ne moreš vedeti, zato je nesmiselno govort, kako ženske podzavest vleče na denar. Jih ne preveč.

No jype, daj si malo Dawkinsa preberi. Drugače pa je morda podzavestno beseda res malo nerodna.


->Maš prav glede psihološkega učinka na orgazem, ampak evolucijsko-na dolgi rok to ne drži. Denarna sreča je kratkoročna ;).

Kaj glede evolucije na dolgi rok ne drži. Pazi, tu ni govora o sreči.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

kekz ::

Meni se je vedno "zanimivo" zdelo, ko si videl tujca, ki se mu je pokvaril avto.
Če je bil zahodnjak, je brezupno skakal okoli avta in se z rokami držal za glavo. Če je bil vzhodnjak, je avto porinil v stransko uličico, privlekel ven gedore in začel šraufati. :D

Jaz si štejem v dobro, da mi ni pretežko pošraufati tudi moderne zahodne jajca s polno elektronike.
Mi je že kdaj prav prišlo, da lahko sredi morja sam pošraufam motor od barke, ko res težko koga prikličeš v pomoč.
Po drugi strani je pa tudi novi Gugl moj najboljši prijatelj.
Pa tudi, če me zbudiš sredi noči, bom vedel, kdo je bil prvi kitajski cesar, čeprav je Jonas v kvizu trdil, da si ne predstavlja Slovenca, ki bi to vedel iz glave.

Sem pač generacija usmerjenega izobraževanja, za katero so trdili, da jih je to usmerjeno izobraževanje ultra poneumljalo. >:D

_marko ::

->Sem pač generacija usmerjenega izobraževanja, za katero so trdili, da jih je to usmerjeno izobraževanje ultra poneumljalo. >:D

Nas bo poneumljalo so govorili neumni. (pa nočem bit žaljiv do nikogar)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Vajenc ::

Kaj glede evolucije na dolgi rok ne drži.
Otrok odraste kvalitetneje v zdravem družinskem odnosu s povprečnimi prihodki, kot v pokvarjeni bogati družini. (imo)

jype ::

Vajenc> Otrok odraste kvalitetneje v zdravem družinskem odnosu s povprečnimi prihodki, kot v pokvarjeni bogati družini. (imo)

Pokvarjenost družine in razvoj otroka nima tesne zveze z materialnim stanjem družine.

Tudi v revnih družinah se lahko vzgoji lopove.

_marko ::

Bi rekel, da je možno, da je 'lopov' še hitreje pri revnih, ker najverjetneje nebo tako izboražen itd...
(le ugibanja...)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Meni se zdi, da Stepni Volk pretirava.

Prav to, da ne nosi vsega znanja vsak posameznik, omogoča, da se to znanje hitreje in zanesljiveje razvija.

Pa če nočeš bit fohidiot imaš danes zaradi tehnološkega razvoja vse možnosti, da se razgledaš, pa še v knjižnico ti ni treba.

Vajenc ::

Malo offtopic, ampak, da razčistimo. Nisem rekel revne, ampak povprečne družine. Reveži so v evolucijskem procesu verjetno bolj prikrajšani (šola, internet ... stane). Govoril sem o puhloglavi blondinki, ki se odloči za SLK - oplojevalca, zaradi oznake SLK. Morda bi jo čakal za naslednjim vogalom primernejši samec, s katerim bi lepše živela in vzgajala nasledstvo. In ja vem, da si z denarjem danes kupiš tudi zdravje, vendar v bolj psihološko zdravem odnosu, se lahko izogneš tudi veliko boleznim.

Keyser Soze ::

@marko...

Heh, primer bi rad. No prav. Ko boš ti skušal zamenjat počeno gumo na SLKju in boš teoretiziral v nedogled kako in kaj, se bom mimo pripeljal jaz v SL65 AMGju in bo tvoja bejba (ker ima rada "večje") hopnila v moj avto in se odpeljala z mano.
Naslednjič, ko bo meni počila guma na SLu jo bom pa tako ali tako zamenjal v par minutah, ker imam prakso in ti ne boš imel časa odpeljat svoje ex bejbe (ok, sej je ne bom imel več s sabo, ker je tako ali tako samo za enkratno rabo - rada ima "večje").

Da ne rečem vse požrtih živcev doma, ko se kaj pokvari v kuhinji ali pa kje drugje in je treba klicat serviderja če ne znaš sam popravit stvari. In kako bo bejba gledala na tvojo "dolžino" če je vse kar znaš naredit par tablet in pa odpret denarnico. Damn...

Sam poveličujem tehnologijo do tidste mere, ki jo je vredna. Še rajši jo pa že mal prej spljuvam, ker vem, da bo samo tako hitreje prišla ven boljša. Nekateri pa apč trenutne gizmote bijejo v nebesa in se popolnoma zanašajo na njih.

Samo kot sem rekel. Tehnologija res ni še tako napredna, da bi si lahko privoščili lenarjenje v tako veliki meri, kot si ga.
OM, F, G!

jype ::

Keyser Soze> Samo kot sem rekel. Tehnologija res ni še tako napredna, da bi si lahko privoščili lenarjenje v tako veliki meri, kot si ga.

To spet nima veze s tehnologijo. Lenarijo tudi v totalno nerazvitih delih sveta, kjer je najbolj advanced high-tech pravzaprav hiša iz blata.

Jaz mam pa tehnologije povsod okoli sebe polno, pa mi ni nikoli dolgčas.

SmeskoSnezak ::

Stepni je mogoče narobe formiral svoj post.

Jaz pravim, da se ljudje poneumljajo sami. Saj sami čepijo pred tv ekrani in jim suflirajo novice, kako naj mislijo in kaj naj mislijo. Ljudje pač ne mislijo več z svojo glavo.(ne mislijo o vsem!! tisto kar se morjo naucit pa znat, za tisto še že mislijo) Lahk temu rečeš lenoba, evolucija ali pa napredek. Tisti redki, ki pa to počno, niso "neumni" in živijo življenje kot je treba.

Takorekoč, ljudje so ovce (Hitler) (nekje od zgoraj prepisano). Pa še ena je: Mislim, torej sem. (pozabo od koga je to)

Lahk bi napisal "roman" o tem, a sn raje vam napisal povzetek "romana". :D
@ Pusti soncu v srce... @

Vajenc ::

Smeško, sej to je jasno, da te noben ne sili, da gledaš zaprepadene ksihte na CNN, ali pa povabljive reklame na POPu. Komot si lahko pogledaš le kakšno znanstveno oddajo, ali pa tekmo košarke. Tehnika poneumlja tiste, ki bi bili poneumljeni tudi z vaškimi govoricami.

SmeskoSnezak ::

Ja, včasih se je tako poneumljajo = vaške govorice, babje čenče. Zdaj so to nadomestili tv,radio,internet, etc.

Sistem se navidez spreminja. Način pa ne. :)
@ Pusti soncu v srce... @

Thomas ::

> bom vedel, kdo je bil prvi kitajski cesar, čeprav je Jonas v kvizu trdil, da si ne predstavlja Slovenca, ki bi to vedel iz glave.

Jonasov problem. Ampak res.

Drugače pa, zadeve napredujejo in "poneumljanje" je samo urbana legenda. Širijo jo pa tisti, ki zaostajajo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Meni se pa zdi, da je stopnja 'poneumljenosti' priblizno ista.

Je pa res, da se zaradi naprednejse tehnologije siri hitreje, kot se je prej.

Ampak tako kot se siri 'poneumljenost' hitreje, tako se hitreje siri napredek.

BigWhale ::

Aja, jaz ne bi menjal gume. Mislim, gumo se, kaj vec pa na zalost ne. Sem zato poneumljen? Najbrz, bi pa poklical vlecno sluzbo, ki bi odvlekla pokvarjen avto in pripeljala nadomestni avto.

Pleharca bi pa rekla, 'wow, ti si car, k mas veze in poznanstva'.

Al kaj vem kaj. ;)

kekz ::

"> bom vedel, kdo je bil prvi kitajski cesar, čeprav je Jonas v kvizu trdil, da si ne predstavlja Slovenca, ki bi to vedel iz glave.

Jonasov problem. Ampak res."

No, sicer sem opazil, da sem ga polomil. Pač danes je petek in smo že zgodaj začeli z RD žurko sodelavca. In se pač poneumljamo s substancami. >:D
Vprašanje v kvizu je bilo, kdo je bil prvi kitajski PREDSEDNIK!


Kar se tiče vlečnih služb in avtomobilov.
Nekajkrat sem že obstal z avtom v takih krajih, da me živ bog ne spravi ven, vlečna služba bi me pa že iskala vsaj en teden :D .
Enkrat je bilo zanimivo sredi Bosne (dejansko sredi ničesar). Zarožljal je menjalnik in ugotovil sem, da mi je vse olje izteklo. Saj vem, da imajo v Bosni tudi vlečne službe, ampak takrat še niso bili časi mobilcev in pojma nimam, koliko časa bi pešačil do prve civilizacije. Sem pač odstranil iz motorja ekspanzijsko posodo, da sem prišel do posode, vanj izlil 1l olja iz motorja in ga nalil v menjalnik.
Motor in menjalnik uporalbjata sicer povsem različno olje in 1l ni dovolj zamenjalnik, ampak bilo je dovolj, da sem se pripeljal do prve civilizacije, da smo potem bolj zares uredili zadevo.

Thomas ::

> kdo je bil prvi kitajski PREDSEDNIK!

Moraš vedet brez Googla. Sun Jat Sen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kekz ::

"Moraš vedet brez Googla. Sun Jat Sen."

Jaz že vem, me pa vedno preseneti kakšno dejstvo, npr. ko so ob bližajočem prazniku 26.12. v ulični anketi spraševali ljudi kateri praznik in v kakšno čast sploh praznujemo. Rezultati so bili porazni. Še najbolj pogosto odgovor: praznik svetega Štefana :D
Pa niso samo najmlajših oz. otrok spraševali.
Ali pa, ko na kvizu vprašajo kdo je bil prvi slovenski(!) predsednik.

Včasih sem potem tudi zgrožen, koliko neuporabnih stvari se meni valja po glavi. :|

jype ::

Men se zdi, da je danes sicer fino, če veš, kaj je glavno mesto te pa te države pa kdo je bil prvi predsednik one, ampak...

Bistvo je, da veš, kam pogledat, če ne veš, pa bi rad izvedel.

Thomas ::

Hja. Ene stvari pač "morš vedet".

Zdej če jih ne, nobene prave škode. Morda imaš v resnici kaj pametnega na tistem mestu, kjer bi se sicer nahajal Nkrumah.

Mau tega junka v glavi je koristno, kot balastna voda za prekooceanko, ali pa "odvečna DNA" v celicah.

Zagotavlja neko stabilnost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

Ker mi je crkno internet za 2 urci, bom odogovoril še za nazaj.

vajenc:

Jaz ti pa pravim, da ta blondinka v resnici niti ni taka puhkoglavka.
Zakaj ne? Ker na tak način omogoči najboljše pogoje za svojega otroka. Svoje gene zlije z najboljšimi.
To se dogaja že celotno zgodovino.

Včasih so bili najboljši geni od Konana, Rambota itd..., danes pa morda od kakega finančnika z debelo denarnico in lepim izgledom.


->Morda bi jo čakal za naslednjim vogalom primernejši samec,

Morda pa za naslednim še boljši... etc.. potem nikol nebo nič.
Nek prag pa seveda mora biti presežen.


Kajzer:
Neumen primer si dal. Stvar se je šla načeloma za tekmovanje med dobro staro 'šolo', ki te vzgoji tako, da znaš gumo menjat in novo, ki te poneumlja in te usmerjeno izobražuje tako, da moraš kupovati in prodajati usluge.


->Glede sekanja drv pa...

Ne se delat, da nisi razumel....


->In kako bo bejba gledala na tvojo "dolžino" če je vse kar znaš naredit par tablet in pa odpret denarnico. Damn...

Če bo sosedi mož popravil mikrovalovno, ti boš pa kupil novo - boljšo. Če bo sosed zunaj popravljal Daiwuuja, tebi se pa pokvaril Mercedez in boš poklical za nadomestnega Golfa potem vemo kje smo...
Ne misli si, da dnar ni nič. Z dnarom še levaki ne zgledajo tako levi ;)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

->li pa "odvečna DNA" v celicah. Zagotavlja neko stabilnost.

Ja, če se ti integrira kak nenevaren virus v junk DNA ni sile, če se ti pa v gen za LDL receptor pa več ni tako fajn. Ta DNA dela na verjetnosti.
Moje mnenje. Neuradno.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Vajenc ::

Ker na tak način omogoči najboljše pogoje za svojega otroka. Svoje gene zlije z najboljšimi.
Pa sej o tem sem ti govoril. Denar igra zelo majhno vlogo pri vzgoji otroka (če zna biti zadovoljen z avtomobilčkom je mnogo bolje, kot da mu električni motor pomeni premalo). Ok, če je denarja res premalo je kažin, drugače pa nima veze. Sej prej si lepo povedal primerjavo SLK in 10cm, včasih(še danes) je veljalo, da 16cm organ lahko teoretično zadovolji ženo tako kot 25cm, vendar vemo, da je orgazem močno psihično povezan in če žensko vzburja velikost je ta še kako pomembna. Ampak evolucijsko to ni pomenilo prav dosti, drugače bi bili vsi BigWhaleji. In podobno je tudi z SLK(denar) - ni evolucijsko pomemben.

Thomas ::

Vse je evolucijsko pomembno. Pasji drek je faktor in vse je faktor. Tako evolucija dela.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šolski sistem poneumljanja otrok v osnovnih šolah? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10823210 (19310) alexa-lol
»

Watson študira medicino (spet) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6216467 (13769) KleBac
»

Zakaj sovražim računalnike in na sploh tehnologijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
539471 (6889) gruntfürmich
»

Telefoni poneumljajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
587883 (5738) BigWhale

Več podobnih tem