» »

Prizemeljska digitalna televizija DVB-T MPEG4

Prizemeljska digitalna televizija DVB-T MPEG4

zmaki ::

Na Slo-Tech nisem našel posebnega oddelka za prizemeljsko digitalno televizijo (DVB-T), pa bom kar vprašal tukaj :

RTV Slovenija je že začela oddajati v Ljubljani in Mariboru (drugje bo kmalu, še letos) prizemeljsko digitalno televizijo (DVB-T). Oddaje so (ali bodo) v MPEG4 formatu, in ne v običajnem MPEG2, kot pri sosedom (Avstrija, Italija, itn..). To pomeni da vsi televizorji z digitalnim tunerjem kupljeni doslej (z MPEG2 dekoderjem) niso primerni za sprejem le-teh oddaj, potrebni so novi (z MPEG4 dekoderjem).

Ali kje sploh v Sloveniji lahko kupim napravo za sprejem slovenske prizemeljske digitalne televizije (DVB-T), torej ali televizor ali set-top-box (z obvezno MPEG4, in po možnosti še MPEG2 dekoderjem) ?
.
  • spremenil: zmaki ()

icek ::

Lahko prosim zaupas, od kje informacija, da oddajajo MPEG4? Meni se to zdi zelo cudno, saj se skoraj ni sprejemnikov, oz. so zelo dragi.
Rider of Theli
www.air-tv.net

zmaki ::

icek ::

Nisem nasel dela, kjer bi pisalo, da RTVSLO ze oddaja MPEG4. Govorijo samo o nadaljnem razvoju oddajanja.
Rider of Theli
www.air-tv.net

zmaki ::

Po zadnjih informacijah RTV SLO oddaja DVB-T z Krima na 37. TV kanalu, še vedno v MPEG2 formatu.

Od 01.01.2007 bodo začeli z oddajanjem v MPEG4 formatu, tudi na še nekaj drugih oddajnih lokacijah po Sloveniji, vključno z Mariborom in na Primorskem.

Želim biti pripravljen, torej še vedno ostaja moje vprašanje vsem, ali kje sploh v Sloveniji lahko kupim napravo za sprejem slovenske prizemeljske digitalne televizije (DVB-T), torej ali televizor ali set-top-box (z obvezno MPEG4, in po možnosti še MPEG2 dekoderjem) ?

Čudno, kjerkoli po trgovinah z elektroniko ali spletnih trgovinah vprašam za kaj takega, me samo belo gledajo...

icek ::

DVB-T mpeg4 sprejemnikov se naceloma ni. Zaenkrat vem samo za eno firmo na svetu (zinwell), ki so ta teden sporocili, da so koncali z razvojem prvega DVB-T mpeg4 sprejemnika. Ce RTVSLO pravijo, da bojo 1.1.2007 zaceli predvajat mpeg naj se sporocijo, kje se dobijo sprejemniki.
Ceprav jaz se vedno mocno dvomimi o tem.
Rider of Theli
www.air-tv.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418473 (9947) mysterio
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26957756 (34468) Alexius Heristalski
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399468 (6376) Alexius Heristalski
»

LCD TV (MPEG-4)

Oddelek: Zvok in slika
204324 (2088) Alexius Heristalski
»

DVB-T sprejemniki

Oddelek: Zvok in slika
167238 (6149) Alexius Heristalski

Več podobnih tem