» »

Ali mora mobitel odklenit telefon po izteku vezava?

Ali mora mobitel odklenit telefon po izteku vezava?

OZZY ::

Nekaj me zanima. Ali je Mobitel dolžan, da po izteku vezave na zahtevo naročnika odklene telefon, ki je zaklenjen na njihovo omrežje- seveda zastonj. Pač gre za to, da se garancija ne izgubi. SIcer bi to verjento lahko na pooblaščenem servisu nardil ampak zaračunajo...Zame je tak telefon samo na pol uproaben in ni popolnoma funkcionalen, kot bi moral bit zato mslim, da je mobitel to dolžan naredit...kako drugo pravniško mnenje?
Go with the flow.
  • spremenil: OZZY ()

zee ::

Telefoni, kupljeni pri Mobitelu od lanskega januarja naprej, so odklenjeni. Na tvojo zahtevo ti ga odklenejo tudi pred iztekom vezave, ako si ga kupil pred januarjem 2005. Dovolj je sprehod do Mobicentra. Sam se to naredil s svojim K500i pred letom in pol brez težav (in se obenem nasmejal skupaj s tam zaposlenimi referentkami).

zanima me sicer, zakaj tudi Simobil ne prodaja odklenjenih telefonov ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Primoz78 ::

...zadnje leto (mogoce se kaj vec) so vsi Mobitelovi telefoni odklenjeni...za starejse - zaklenjene pa nimam pojma...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Vice ::

zanima me sicer, zakaj tudi Simobil ne prodaja odklenjenih telefonov ...

Saj jih, ali pa sem imel do sedaj tako prekleto srečo, da sem lahko na njihovih telefonih uporabljal sim kartice tudi od njihove konkurence

OZZY ::

Ok hvala za odgovore..pol zgleda da je odklenjen...Nisem ga sicer porbal z drugo sim amapk sem rpedvideval da so še vedno zaklenjeni..Čwe so od rpejšnjega januarja odklenjeni potem je tud moj odklenjen...Če pa ni bom pa šel pa to zrihtal..

Hvala za odgovore..
Go with the flow.

nokia6310 ::

Mene pa zanima zakaj se je sploh mobitel odločil, da prodaja odklennjene telefone, a verjetno zato, ker jih itak vsi znajo odkleniti in so z dodatnim zaklepanjem samo stroški?
No od simobila pa res ni lepo, da ne sledi trendom konkurence. Lahko bi se zgledovali po mobitelu.

TRIROG ::

@nokia6310 ...

Mobitel je operater s pomembno tržno močjo al nekej takega so ugotovili ...

APEK ga je zato "prisilil" da telefone prodaja odklenjene ... pa da ne sme zavezat ljudi več kot za 12 mesecev ...

BTW za vse ki imate stare anekse pri mobitelu še slklenjene za čas 24 mesecev( ko jih je bilo mogoče skleniti tudi za več let ) ... in so bili sklenjeni pred 02/06... bodo vsi ti aneksi propadli maja 2007 ... ne glede na to do kdaj ste iz njih zavezani ...

edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

kronik ::

Jaz imam aneks iz oktobra 2005 za dve leti, torej to pomeni, da lahko prekinem narocnisko razmerje ze ze mesca maja? Ce da, me zanima koliko casa prej je potrebno obvestit Mobitel?

Primoz78 ::

@TRIROG kaj pa UMTS vezava?...na Mobitelovih straneh pise, da je se vedno 24 mesecev...to velja za telefone v akcijah oznaceni pa so z **

citiram:
** Sklenitev/podaljšanje naročniškega razmerja Mobitel GSM/UMTS za 24 mesecev. Velja za vse, ki nimate veljavnega aneksa UMTS št. 14/2005.


Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Primoz78 ::

...torej a to drzi ali ne?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

username ::

Kolikor vem, morajo že nekaj časa prodajati le neodklenjene aparate ter na zahtevo brezpačno odkleniti aparate, ki so bili pri njih kupljeni pred tem.
Letos poleti so mi brez problema odklenili aparat, kupljen konec 2003.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

OZZY ::

A simobil mora tud odklenit na zahtevo al ne....Pač tam piše, da so zaklenjeni na njihovo omrežje...Al ta direktiva velja samo za mobitel, da mora met odklenjene.
Go with the flow.

karafeka ::

TO vejla samo za Mobitel. Simobil pa ti brezplačno odklene po preteku vezave (24 mesecih).

pingec ::

Čakaj malo, zakaj mobitel mora, simobil pa ne?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

'FireSTORM' ::

ker je mobitel mobitel, simobil je pa simobil....

to so si oni sami določili...
Those penguins.... They sure aint normal....

SasoS ::

Ne bi rekel da sami :P
Prej zato ker so operater s pomembno tržno močjo, kar simobil ni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so Mobiteli še zaklenjeni ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
94909 (4588) Sami
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034768 (19872) Veron
»

Odklepanje mobitelov.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9340460 (18580) Jazzie
»

simobil zaklep telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5213543 (9034) Entity
»

Mmobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
504907 (3054) Jan987

Več podobnih tem