» »

Ali so Mobiteli še zaklenjeni ?

Ali so Mobiteli še zaklenjeni ?

balluf ::

Pozdravljeni.

Verjetno bom zamenjal operaterja(Mobitel)in me zanima,če so telefoni v akciji/vezavi še zmeraj zaklenjeni kot so bili pred leti, ker bi ga še naprej uporabljal pri novem operaterju
Telefon je star 3 leta.

Hvala.

radmannsdorf ::

Niso več, razen kakšni appli mogoče, da boš pa 100%, pa enostavno vstavi sim kartico drugega operaterja in boš takoj izvedel ;)

GupeM ::

Smartphonei niso več če se ne motim. Kako je z dumbphonei pa ne vem. Vem da so jih Telekomu/Mobitelu prepovedali zaklepati zaradi monopola, nimam pa pojma ali zadeva še velja in kako je pri drugih operaterjih,

balluf ::

GupeM je izjavil:

Smartphonei niso več če se ne motim. Kako je z dumbphonei pa ne vem. Vem da so jih Telekomu/Mobitelu prepovedali zaklepati zaradi monopola, nimam pa pojma ali zadeva še velja in kako je pri drugih operaterjih,


Hvala za odgovor.

St235 ::

noben telefeon danes ne sme biti zaklenjen na operaterja. Tudi če se slučajno kakšen najde, ga je operater dolžan brezplačno odklenit na zahtevo uporabnika.

SaXsIm ::

Še kakšno leto nazaj (morda malo več) je simobil imel prakso, da si dobil zaklenjen telefon, ki so ti ga po izteku vezave brezplačno odklenili, če si zahteval. A potem te prakse ni več oz. je prepovedana?
SaXsIm

theBill ::

St235 je izjavil:

noben telefeon danes ne sme biti zaklenjen na operaterja. Tudi če se slučajno kakšen najde, ga je operater dolžan brezplačno odklenit na zahtevo uporabnika.

No tole sploh ne drži, niti ni zapisano v kakšnem zakonu ali pravilniku. To se vsak operater odloči po svoje, AKOS navaja le direktivo, da operater s pomembnim tržnim deležom in prevladujočim položajem na trgu ne sme zaklepati telefonov (in to je samo Telekom)

Noben predpis s področja delovanja Agencije zaklepanja telefonskih aparatov ne ureja, torej tudi ne prepoveduje. Posledično to pomeni, da lahko operaterji telefonske aparate zaklenejo na svoje omrežje (onemogočijo uporabo telefonskega aparata s SIM kartico drugega operaterja), če imajo to predpisano v pogojih poslovanja, pa lahko storitev odklepanja telefonskega aparata tudi zaračunajo.

Nadalje pojasnjujemo, da je s sklenitvijo prodajne pogodbe med vami in Simobilom prišlo do vzpostavitve obligacijskega razmerja, za presojanje katerega Agencija nima nobene pristojnosti. Svetujemo vam, da se skušate glede odprave napake sporazumeti s prodajalcem. Tako lahko napako v primeru nedelovanja opreme odpravite preko instituta garancije oziroma drugih institutov civilnega prava (za rešitev morebitnega spora je v tem primeru pristojno sodišče splošne pristojnosti), v primeru nepoštenega poslovanja prodajalca pa se lahko obrnete na Tržni inšpektorat RS.


http://www.akos-rs.si/dostop-do-storitev

Heavy ::

balluf je izjavil:

Telefon je star 3 leta.



Drugače imaš na internetu generatorje kod za odklepanje. Vzameš IMEI kodo telefona, generiraš novo kodo, katero vneseš namesto pin kode sim kartice. Par let nazaj sem odklepal Nokio 3310 vezano na Debital. 3 minute dela ;)

SeMiNeSanja ::

Kar pa očitno ne drži tudi za 3/4G usb ključke - sem pred kakim letom gledal enega na Mobitelu, da bi ga vzel za na Hrvaško (in tam dal njihovo SIM kartico not). Ko sem eksplicitno vprašal, če dela tudi na drugih omrežjih, oz. če je zaklenjen na Mobitelovo omrežje, so mi to potrdili ;(
Seveda ga potem nisem vzel...

Kar se telefonov tiče, pa drži - novejši so odklenjeni, starejše pa neseš k njim in ti jih odklenejo. Ni pa vedno čisto straight forward...baje da bi moral za enega čakat en teden, da bi pridobili tisto unlock kodo, pa se mi ni dalo čakat...

Sami ::

Telefoni v Simobilovi predplačniški ponudbi so tudi zaklenjeni.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobil: slab signal v stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6115337 (13704) car100
»

Odklep telefona pri simobilu

Oddelek: Mobilne tehnologije
248648 (6703) petzup
»

Simobil--Odklep Iphonov 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
144430 (3911) KoMar-
»

simobil zaklep telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5213932 (9423) Entity
»

Iz Simobila na Mobitel

Oddelek: Mobilne tehnologije
51851 (1717) mmorph

Več podobnih tem