» »

firmware na sony psp

firmware na sony psp

allstar ::

Zdravo
kupujem psp in se na to zadevico ne spoznam najbolj in bi prosil nekoga ki je v tem bolj domač da mi razloži določene pojme kot naprimer zakaj različni firmwari v čem se razlikujejo. ali lahko z starejčim firmwaru npr. 1.5 brskam po netu. čul sem da uničiš psp z različnimi downgraderji (BRICK) torej ali predstavljajo velik rizik programi ti. homebrew. zakaj služijo emulatorji ipd...

fubick ::

trenutno firmware 1.5 ponuja največ homebrew aplikacij (ilegalnih). PSP uničiš če je downgrade fake, ker na netu je velik tega kako downgradat, tko da morš naložit downgrade 2.0->1.5 ... 2.6->1.5 iz kake strani vredne zaupanja in ne iz neke čisto tretje...Emulatorji pa služijo temu da lahko poganjaš igre na PSP'ju ki so drugače namenjene za razne konzole (sega, nintendo, playstation 1, itd...)
Drgač vsak novejši firmware ponuja več možnosti (radio, tv, itd...)
Firmware 1.5 drgač nima internet explorerja, sam obstaja program ki emulira novejšo verzijo, in nato ti je omogočena vsa vsebina te novejše verzije :)
Tko da če boš kupoval naj bo firmware 2.0 lahko pa tudi 2.6 sam nevem točno kako se zadevo downgrada...


lp

allstar ::

hvala za to zanima me pa še če se bi mal špilal z nalagnji različnih up in downgradov in se mi zalomi da nastane brick ali se ga še da rešiti oziroma je zadeva fuč za v koš

jamiroq ::

homebrew je možen na vseh verzijah med 1.0 do 2.80. ali direktno ali pa preko eboot loaderja (noobz.eu). na voljo je tudi custom firmware 2.71 se-b (oz. trenutno že se-c), ki je v vseh pogledih boljši od 1.5, saj možnost poganjanja homebrew aplikacij a-la 1.5 združi s funkcionalnostjo fw 2.71 ter devhooka (oz. umd emulatorja).
glede brickanja: če znaš brat in veš kaj delaš imaš bolj malo možnosti, da bi kaj uničil, po mojem.
edit: brickan (stock) psp lahko obudiš le z mod čipom, ki pa je drag kot žafran. 2.71 se-b in novejši pa imajo vgrajen recovery mode preko katerega lahko poženeš eboot kakšne firmware nadgradnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Psp odklep (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Konzole
25646726 (19090) Peter6
»

PSP-3004

Oddelek: Konzole
72450 (2233) levstek
»

PSP(Nimam Pojma) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
11211259 (9997) ZaOstali
»

Nakup PSP

Oddelek: Kaj kupiti
323258 (2713) Fury
»

Kdaj bo Playstation Portable Giga Pack pri nas?

Oddelek: Kaj kupiti
161773 (1505) chipxsd

Več podobnih tem