» »

Kateri program je najhitrejši za pošiljanje datotek (MSN, mIRC ...?)

Kateri program je najhitrejši za pošiljanje datotek (MSN, mIRC ...?)

Tomson ::

Zanima me, kateri od teh programov je najhitrejši za pošiljanje datotek med seboj? (MSN, mIRC, SiolKomunilator)?

FTP serverja verjetno na dinamičnem IPju ne gre naredit?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

PaX_MaN ::

MSN sploh ne. Vsaj default, brez pluginov ne. FTP se pa da naredit, tudi na dinamičnih IP-jih. Rabiš samo programček, ki ti IP naslov posodobi vsakič ko se spremeni, in pa domeno, s katere se bodo na ta IP preusmerili podatki. En program, slovenski, obstaja tukaj. Pa ne pozabi odprti vrat na ruterju.

Gwanaroth ::

Ni toliko odvisno od programa. Je bolj od pošiljateljevega uploada in downloada na sprejemni strani.

Počasno gre prek tistih servisov, prek katerih ne gre pošiljanje direkt od klienta do klienta, temveč prek servisnega strežnika.

FTP lahko postaviš na dinamičnem IPju. Na recimo www.dyndns.org si naredi eno (brezplačno) poddomeno, ki bo vedno kazala na tvoj dinamični IP. IP domene posodabljaš s programom, ki ga inštaliraš. Tako (pod)domena vedno kaže na tvoj računalnik.
Lights often keep secret hypnosis..

Tomson ::

Kaj dinamični IP bi bil 192.168.2.10?

Na dynDNS dam add recursive dns - pride namreč 30$. al to ni to?

Še to me zanima, Bulletproof FTP mi vedno ko hočem connectat javi za port 21, (unable to start server, port 21 may be already in use) Kaj lahko uporabim tudi keri drugi port?

V ftp programu pa verjetno vklopim DYNAMIC IP - Enable IP changes monitor ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

amigo_no1 ::

Preko torrenta.

Tomson ::

Glede na to da rabim poslat samo en velik file (private) konkretnemu uporabniku, torrent verjetno ne pride v poštev.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

jRk0 ::

preko irca gre najhitreje. zakaj bi se zafrkaval z ftpjem in cem podobnim. mIRC ma cist vse not, dcc je pa tudi direct client to client, niti ne rabis pol vec na serverju bit. plus tega ma tudi resume, ce se vmes kaj zalomi.
You fuck up once, you loose two teeth.

Tomson ::

KAj pa IRC pa MSN, je podobna zadeva? ker včasih vem, da preko DCCja ni bla hitrost maximalna možna (UL), sam to je blo par let nazaj ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

ales85 ::

Jaz sem do sedaj izkusil še najboljši prenos preko mIRCa in pa preko FTP strežnika. V obeh primerih so mi izkoriščali maksimalen upload.

Tr0n ::

Pac uporabis tisto, kar imas na obeh racunalnikih ze instalirano. Ne komplicirat. :)

globe ::

www.sendspace.com oz. katera od alternativ (megaupload, rapidshare,...) file enosatvno nalozis na njihov streznik, potem dobis link do filea in to je to. mislim da lahko uploadas fajle do 100 mb.

Tomson ::

Mam 800mb velik file, tak da sendspace odpade. Ma ja bom probal prek IRCa al pa MSNja ... bo najenostavneje.

Hvala vsem za pomoč ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Adrijan0 ::

Jaz veliko po skypu pošiljam, pa mi stalno pošilja z max hitrostjo.

darkolord ::

Načeloma mora vedno eden od obeh imeti odprt(e) port(e). Velikanske razlike v tem, po katerem protokolu se svar potem prenaša, ne bi smelo biti.

Če imaš odprte ustrezne porte, bo na primer prenos tudi prek MSN praktično enako hiter... Če ne, pa gre prek proxyjev, ki stvar precej upočasnijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos velikih datotek

Oddelek: Loža
387053 (5741) hojnikb
»

statični IP

Oddelek: Omrežja in internet
356030 (5172) Bakunin
»

Irc...kako dobiti tak ident?

Oddelek: Omrežja in internet
192186 (1793) NevarHere
»

Postavitev FTP streznika

Oddelek: Omrežja in internet
132853 (2680) feliche
»

lastna domena z dinamicnim IPjem. Kako?

Oddelek: Omrežja in internet
61639 (1495) sgdjkdlsugi4

Več podobnih tem