» »

Prenos velikih datotek

Prenos velikih datotek

finpol1 ::

A je kako mogoče komu prek neta poslat 2-3GB velik fajl? kakšen share, dropbox mogoče... karkoli?
  • spremenil: finpol1 ()

einstein :P ::

nisem ziher, kako velike fajle lahko tukaj pošiljaš ampak vredno je poskusiti: https://rapidshare.com/
STAY OUT OF MY TERRITORY!

DrSergioDJ ::

wetransfer, gre do 2gb
...

StoneFox ::

DrSergioDJ je izjavil:

wetransfer, gre do 2gb


Se strinjam

boss-tech ::

Koliko pa lahko sedaj pošiljaš preko gmail? Oz preko drive gre vseskupaj lahko...
http://tovornik.info

finpol1 ::

s



To mi pokaže na rapidshare, zdaj ne vem, a naj počakam?

Fajl je 3 GB velik

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ahac ()

Tody ::

Hmm FTP? Torrent? :)

bdoxx ::

4gb usb ključek pa po pošti (:

Rias Gremory ::

@OP
Torrent? Samo je z tem več dela.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

jan_g ::

boss-tech je izjavil:

Koliko pa lahko sedaj pošiljaš preko gmail? Oz preko drive gre vseskupaj lahko...


Google drive ima omejitev 10GB na posamično datoteko. Ampak tega z brezplačnim accountom niti ne moreš doseči, ker je omejen na 5GB. Za dropboc sedaj iz glave ne vem, ampak se mi zdi, da ima tudi kar visoko omejitev, tako da za avtorja te teme ne bi smel biti problem.

EDIT: dropbox sploh nima omejitve velikosti, v kolikor uploadaš prek clienta (na webu pa ima omejitev 300MB). Seveda do velikosti tvoje kvote, ki jo imaš na računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

googleg1 ::

In če si študent in si sodeloval v Space Race imaš trenutno >15GB prostora. Dropbox seveda.

dr.Akula ::

Lahko z uTorrentom; primi fajl z miško, ga nesi (dobesedno) v uTorrent in ko se ti pokaže zraven tisti + samo spusti, pojavilo se ti bo okno, klikni Dobi povezavo, potem pa to povezavo pošlji kolegu, ti pa tačas sej torrent. Seveda je za to opcijo fino, da imaš upload čim večji... Upam, da je dovolj razumljivo razloženo.

Edit: pozabil povedati, tudi kolega mora imeti inštaliran torrent odjemalec, da lahko prejema datoteko (obvious :=)
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

DimmniBurek ::

Dropbox, če nimaš dosti placa v raru razdeliš na npr. 3 dele. Oba bosta uporabljala dropbox nonstop, ker je zakon.
There Is No Stronger Drug Than Reality

RejZoR ::

Včasih smo uporabljali Civil Netizen, ampak je razvoj programa padel v vodo :( Naredil si parcel, prejemniku poslal slip, ki ga je dal v program. Nakar so se podatki po P2P sistemu prenesli brez zajebavanja z IP naslovi in logini.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

judoka ::

Direkt preko skypa je ena opcija.

mitjau ::

http://filezilla-project.org/

en namesti server (tam ko imaš datoteko)
drugi pa klienta...


FTP = file transfer protokol

RejZoR ::

Pri FTP-jih je klinac, ker se moraš zajebavat z IP-ji (oz si moraš naštimat še No-IP storitev).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Relanium ::

Tako množično se uporabljajo torrent odjemalci, da res ne razumem v čem bi zdaj bil problem ga še tule uporabit.

Upload pa itak za vsako zadevo rabiš dober, tu pa lahk nadaljuješ drugič al pa daš na pavzo.

Phantomeye ::

googleg1 je izjavil:

In če si študent in si sodeloval v Space Race imaš trenutno >15GB prostora. Dropbox seveda.



University of Ljubljana is 45 points away from 25 GB!

Tako malo je manjkalo da bi dobil maksimum. Okoli 10 ljudi, mogoce 15.... Drobiz.

jan_g ::

Relanium je izjavil:

Tako množično se uporabljajo torrent odjemalci, da res ne razumem v čem bi zdaj bil problem ga še tule uporabit.

Upload pa itak za vsako zadevo rabiš dober, tu pa lahk nadaljuješ drugič al pa daš na pavzo.


Ni nobenega problema, samo to zahteva malenkost več znanja. Mnogo ljudi kaj več kot klikniti na link ne zna oz. noče znati.

r3dkv1c4 ::

finpol1 je izjavil:

A je kako mogoče komu prek neta poslat 2-3GB velik fajl? kakšen share, dropbox mogoče... karkoli?

če imas gmail si namesti google drive in pošlji

max 10gb

RejZoR ::

Včasih smo si velike fajle tud pošiljal preko mIRC in MSN Messenger. Šlo je v real-time, vse pa je bilo odvisno kako hiter upload je imel tisti, ki ti je hotel posredovat fajl.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

googleg1 ::

RejZoR je izjavil:

Včasih smo si velike fajle tud pošiljal preko mIRC in MSN Messenger. Šlo je v real-time, vse pa je bilo odvisno kako hiter upload je imel tisti, ki ti je hotel posredovat fajl.

Ker seveda sedaj pa je download važn za deljenje. Te nori časi. Vse je na glavo.

martincek1 ::

Ne torrenta, če bo datoteko sprejemala kakšna računalnško slabo pismena ženska (ali fant, da ne bo zjutraj poln mail pritožb). Sem pošiljal 2x preko torrenta, obakrat ženski, in bi bilo hitreje, če bi torrent poslal na Japonsko in bi jo tam nekdo pobral dol, zapekel na DVD in poslal s priporočeno poštvo v Slo.

r3dkv1c4 ::

martincek1 je izjavil:

Ne torrenta, če bo datoteko sprejemala kakšna računalnško slabo pismena ženska (ali fant, da ne bo zjutraj poln mail pritožb). Sem pošiljal 2x preko torrenta, obakrat ženski, in bi bilo hitreje, če bi torrent poslal na Japonsko in bi jo tam nekdo pobral dol, zapekel na DVD in poslal s priporočeno poštvo v Slo.

hahahah...

offtopic mam kolega ki se ubada z golobi pismonoše, če rabiš kdaj pomoč se lahko v podobnem primeru obtnes nanj.
Bo hitreje

Mercier ::

Teamviewer je dost kmečka stvar za v roke vzet. Pa še načeloma jo imajo in znajo uporabljat mnogi, ki imajo probleme z uporabo računalnika.
Vzpostaviš sejo, poklikaš filetransfer in sfiletransferiraš.

Relanium ::

Mercier je izjavil:

Teamviewer je dost kmečka stvar za v roke vzet. Pa še načeloma jo imajo in znajo uporabljat mnogi, ki imajo probleme z uporabo računalnika.
Vzpostaviš sejo, poklikaš filetransfer in sfiletransferiraš.

Sem že mel primer ko sem hotel eni poservisirat PC na tak način (ker nima pojma) in se je ustrašla da bo kak virus dobla in je ni blo mogoče prepričat.

Jebiga, računalniška nepismenost je problem za nekatere.

Yohan del Sud ::

OP je napisal, če prav razumem karkoli, samo da je preko neta. (Kje je tipo zej, je kaj zrihto?)

Ampak prvo vprašanje tu je kakšen ima sploh upload. Ne moreš tlačit medveda v cev. Tudi če ima lasten FTP ali HTTP strežnik, za tak fajl rabi pri 1mb uploadu teoretično koliko? Okrog 10 ur? (tak na uč, me bitna matematika še vedno jebe).
www.strancar.com

Shegevara ::

Tale Filezilla je čist noro hud program za FTP in HTTp, toplo priporočam

boogie_xlr ::

Pri FTP je tko da more bit na eni strani server na drugi strani pa client. Seveda je za end to end prenos še vedno najboljši P2P, za kar je tudi namenjen.

boogie_xlr ::

Yohan del Sud je izjavil:

OP je napisal, če prav razumem karkoli, samo da je preko neta. (Kje je tipo zej, je kaj zrihto?)

Ampak prvo vprašanje tu je kakšen ima sploh upload. Ne moreš tlačit medveda v cev. Tudi če ima lasten FTP ali HTTP strežnik, za tak fajl rabi pri 1mb uploadu teoretično koliko? Okrog 10 ur? (tak na uč, me bitna matematika še vedno jebe).

1Mbit/sek je približno 125kByte/sek oziroma 0,125MByte/sek, če je 1GB velik file, ga bo prenašalo 1000MB / 0,125MB/s = 8000s = približno 2uri in 13 minut AMPAK to je samo če je prenos konstantno pri 0,125MB/s, kar je teoretični maksimum, v praksi pa je maksimalna hitrost nekoliko nižja, da ne govorim, da prihaja do nihanj.

dragana ::

Kaj pa Synaman? Jaz sem z njim prenesel tudi 40GB datoteko. Postaviti ga je lažje kot FTP.

B-king ::

HEj ...

Ko sem bil v študentu, mi je kolega iz študenta k meni domov preko VDSL linije pošiljal filme (datoteke) velike po 1.5-2 Gb preko MSN Messengerja (programa od windowsa za chet).

Upam da sem pomagal.

r3dkv1c4 ::

B-king je izjavil:

HEj ...

Ko sem bil v študentu, mi je kolega iz študenta k meni domov preko VDSL linije pošiljal filme (datoteke) velike po 1.5-2 Gb preko MSN Messengerja (programa od windowsa za chet).

Upam da sem pomagal.

leta 1997...
danes smo pa 2013 in obstajajo boljše zadeve....
v večini primerov je pa odvisno od linije...kaj ti pomaga orodje če pa leti upload 60kb/s

amigo_no1 ::

Optika ftw.

r3dkv1c4 ::

amigo_no1 je izjavil:

Optika ftw.

tako je!

Veron ::

dr.Akula je izjavil:

Lahko z uTorrentom; primi fajl z miško, ga nesi (dobesedno) v uTorrent in ko se ti pokaže zraven tisti + samo spusti, pojavilo se ti bo okno, klikni Dobi povezavo, potem pa to povezavo pošlji kolegu, ti pa tačas sej torrent. Seveda je za to opcijo fino, da imaš upload čim večji... Upam, da je dovolj razumljivo razloženo.

Edit: pozabil povedati, tudi kolega mora imeti inštaliran torrent odjemalec, da lahko prejema datoteko (obvious :=)

sam najraje tole uporabim. Če slučajno pride do prekinitve povezave iz bilokaterega razloga, enostavno nadaljuješ naprej.

Golden eye ::

Probi tole...piše da velikost datoreke ni pomembna ;)
http://www.speedyshare.com/

hojnikb ::

#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upload par fajlov

Oddelek: Omrežja in internet
263959 (3315) Pesimist
»

UTorrent upočasni uporabo surfanje po internetu

Oddelek: Omrežja in internet
193419 (3262) hojnikb
»

Utorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7413692 (9247) Brainstorm
»

Kako najbolj "robustno" prenesti veliko podatkov?

Oddelek: Omrežja in internet
171597 (1017) b4d
»

Kako posredovat nekomu fajl 258 mb

Oddelek: Omrežja in internet
232996 (2269) fr1k

Več podobnih tem