» »

e6600

e6600

dado89 ::

Nameravam si kupiti Intel core 2 duo e6600 ki ga bodo konec leta umaknili iz trzisca ... Zanima me ce naj pocakam do konca leta ali raje kr kupim.... bodo cene sle gor al dol ..
Hvala za odgovore .....:)
Lp

falotXP ::

Zakaj naj bi ta procesor umaknili iz prodaje še letos?

dado89 ::

Objavili so da bodo po novem letu e6600 in e6700 z 4mb L2 umaknili .... dali jim bodo 2 mb in pocenili.:)

koyotee ::

LOL
21. januarja pride E4300 z 800Mhz FSB da se bo lazje navijal ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

joker16_7 ::

Naj se navija lažje, ampak sedajšnji 6600 ima pa 4MB predpomnilnika, to pa tudi ni od šale...:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Pesimist ::

samo kaj ti pomaga ce ga nemores tak navit ko bos onega cenenega ki bo hitrejsi predvidevam :D

Jaz ga na tvojem mestu nebi kupo, sem ga tudi sam mislo prvo ampak glede na teste reje navijem cenejsega te. Ker koliko se je izkazalo je 6300 clockan 200Hz visje kot defautlni 6600 hitrejsi za par fps oz ms pri kodiranju. Kar pa seveda ne pomni da tudi 6600 nemores kloknit hehe. Ampak nekak reje klokam cenejsi procesor kot drazji. Sej teh dodatnih 2MB se nikjer ne pozna.
Ne pri programah in ne pri igrah. To je tudi primarni vzrok zakaj so se odlocli ga ne vec producirat v taki varianti.

joker16_7 ::

Že že, ampak kolk ej pa po tvoje klokan 6600? A sploh veš? Poleg tega pa ne moreš vedel kakšna bo razlika med prihajajočim procom in tem ki je trenutno v prodaji. Tako da počakajmo da pride na prodajne police in testi na računalniške forume in potem sklepajmo. LP ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

koyotee ::

Sedaj recimo: E6600 laufa na 2.4ghz
E4300 bo laufu default 1.8ghz vendar na 800 fsb, z lahkoto bo sel na frekvenco in cez E6600 za bistveno manj denarja ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

joker16_7 ::

Zelo modro si to povedal. Kaj pa če navijemo 6600? A, kaj pa potem? >:D Potem se lahko tvoja zadevica skrije v luknjo sred puščave. >:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

bond007 ::

E4300 bo pol cene e6600. Tko, da primerjati ta dva med sabo je mal nesmisel. E4300 bo imel OGROMEN potencial za navijanje!

Pesimist ::

Sej clockan 6600 je tam kot je. Vprasanje je ali reskiras procesor za 30k ali reje za 80k za par FPS vec. :D
Sicer pa jaz nisem fan clockanja nikol bil zato tudi ni zacudeno da moj trenutni 2.2Ghz procesor laufa na 1Ghz ko ne igram nic :D

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bond007 ::

Počasi prihajajo rezultati navijanj E4300 vn. Zadeva se navija po pričakovanjih - cca 100% OC na stock coolerju :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

nsane ::

Oooo noro, me že prsti srbijo...

mtosev ::

hehe nice lepo in hudo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

koyotee ::

joker16_7 nevem v keri puscavi bos pristal...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

joker16_7 ::

Tiho koyotee. Najprej navij E4300 in povej na keri frekvenci ti dela stabilno, kolk je FSB, voltaža in podobno. Potem ti bom pa še jaz povedal svoje rezultate. Šele nato bomo vidli kaj je boljše. Kot vidim se res dobro navija. Kaj pa stabilnost?:\ Dvomim da je na bondovem screen shotu procesor res stabilen. S tem imam v misliš težko prebavljive aplikacije in špile. Ja; sekundo ali dve pol se pa vse sesuje...:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

JIM22 ::

joker16_7: Kok jest vem se bo E4300 navijal tako kot E6600 in tud stabilne frekfence nej bi ble tle nekje. Kok se folk meni se nej bi navijal tale e4300 bolše kot e6300 ali e6400(se navijajo tud 3500mhz in več). Množilnik bo 9, kar pomeni 400fsb x 9=3600mhz. In zaradi nižjega 800mhz vodila bo lažje navit tud plato(ne bo problema z visokim fsb). Največji + teh procesorjev pa bo ker bodo dosti poceni in se bo z nijim dosegalo visoke frekfence. Razlika med E4300 in E6600 je v 2mb L2 keša, ka se pa pozna na enaki frekfenci 5-10%, ampak to ne pomeni velik, ker bo procesor več kot polovico cenejši od E6600 in bo za poceni denar dal veliko od sebe. Taman za overclockerje.;)

EDIT:
joker16_7: vidim da nimaš ti neki dober OC proc. Tak da lahko računaš da bi te kak z E4300 znau prehitet.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

joker16_7 ::

Samo malo JIM22; tole kar vidiš v podpisu ne drži čisto. Glede voltaže so to nastavitve v BIOS-u. V resnici pa so te voltaže bistveno nižje, vsaj nekje 0,03V, zato ker mam plato, ki močno undervolta. Torej bi lahko zadevo še bolj navil. Poleg tega da nimam nekega ful dobrega vodnega hlajenja, ki bi mi še bolj zmanjšalo temperature se ne morem spuščat tako daleč. Če pa bi temu posvetil 1 teden dela in zajebancije bi se verjetno končalo šele pri 3,6GHz - verjemi. Poleg tega me pa itak ne zanima do kam boš ti z svojim E4300 prišel. Pa če prideš do 5,0GHz mi je vseeno. Ajde čaw >:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

koyotee ::

Evo vidis, lih tok nas zanima kok se teb navija, tisti rezultati pa so s STOCK coolerjem, kaksni bojo z vodnim bomo pa se videli...

p.s.: 0.03V je enako 0
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

JIM22 ::

Eh, pusti ga. Vidiš da nima blage veze. Lahko zaklučmo z tole temo.:\

Sorry dado89, glej kok jest vem ne bodo umaknili e6600 iz prodaje. Pridejo novi modeli z višjim fsb in nižjim množilnikom, kar ne bo najbolš za navijat. Tak da za pocen dnar in velikim OC potencialom je oz. bo E4300 zmagovalec. Drugače pa če imaš denar pa kamot kupiš e6600 z dobrim steppingom. Ni pa straha da bi šli iz prodaje in tud pocenil ne vem če se bodo.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

joker16_7 ::

Seveda, tebi 0,03V nič ne pomeni v resnici pomeni pa to 50MHz....>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

JIM22 ::

Brez komentaja.|O
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mravla74 ::

Popolnoma se strinjam z JIM22-om, E4300 rešuje relativno nizek fsb in bo zelo zanimiv za overklokerje, še posebej ker ne bo treba kupit drago plato ki bi morala bit stabilna pri 500Mhz fsb za navijanje ampak bo se že z FSB 370-400Mhz dosegel velik overclock (to gre predvsem na račun E6300 ki rabi visok fsb da dosežemo frekvenco 3,3ghz in več), glede procesorjev z 4mb cache-a so pa testi pokazali da večina aplikacij profitira relativno malo če primerjamo 4Mb cache in 2Mb cache.

JIM22 ::

mravla74: bravo! Najbrž bo pob zastopo. Sam smo že full offtopic.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628350 (15085) smarty
»

AMD X2 Brisbane, Windsor 65nm - dobri navijalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
647135 (4964) MEDENA
»

E6420, E6320,E4400

Oddelek: Strojna oprema
292616 (1603) bond007
»

Core 2 Duo 1.8 vs. Core 2 Duo 2.4

Oddelek: Kaj kupiti
141800 (1284) murmur
»

Nizje cene procesorjev Core 2 Duo - KDAJ?

Oddelek: Strojna oprema
311858 (1167) opeter

Več podobnih tem