» »

kaj mislite o mašini

kaj mislite o mašini

waters ::

Sam bi sestavil mašino. Ali je vse OK ali predlagate kaj drugega. Rabil bi jo za obdelavo iz digitalne kamere za domačo uporabo.

Ohišje ATXMidi tower 300 w
MB :DFI - AD70-SC (via kt266a/8233)
CPU: AMD ATHLON XP 1.6 / 266, 1.4 GHz
Hladilnik: TT VULCANO 6CU+ 7000 /BAKER
DDR RAM 256MB PC2100 DDR DIMM
Grafična: GEFORCE2 MX 400 64 MB TV OUT
Disk: IBM IC35 40GB 7200 ATA100
FDD 3.5 1.44 MB
Mrežna: ETHERNET 10/100 UTP PCI
Fire wire I will 1394 pci
Pekač: TEAC CDRW 24/10/40 IDE OEM

Predlogi ob približno enakih cenah zaželjeni!

BojlerTM ::

za graficno obdelavo je IMO matrox katrica boljsa izbira..
Za hladilnik bi pa jaz raje vzel vulcano 7, ce nic drugaga je vsaj nekoliko tisji.
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

TheJack ::

Nikakor ne jemlji ventilatorja s 7000 rpm. Čeprav se ti to trenutno ne zdi pomembno (sam sem bil v istem položaju), vedi, da dotični ventilator tako hudičevo tuli, da dejansko moti delo. Prižgi domači sesalec in vedi, da je Vulcano 6Cu+ 7000 le malenkost tišji... Bi delal v takem hrupu?

Glede ostalega le dve pripombi. Če se le da, vzemi močnejšo graf. kartico. Radeon 7500 ali GF2 Ti.
IBM-ovih diskov se izogibaj. Govorim iz lastne izkušnje. Maxtor bo boljša izbira. Morda bo IBM delal v redu, ampak zakaj bi tvegal?

tha_man ::

Tudi jaz predlagam Volcano7 ali Zalman CNPS 6000AlCu (bakren model je pretežek).

Boljšo grafično kupi le, če si res navdušen igričar, pri sami videoobdelavi ti ne bo prav nič koristila. Imam doma skoraj enak sistem (ista plata, CPU in grafična), zato ti iz izkušenj lahko povem da tud z MX400 lahko večino iger špilaš na 1024*768*32. Če pa boš uporabljal velik in kvaliteten monitor, si kupi Matroxa ali kakega cenejšega Radeona, ki imata boljšo sliko od večine kartic z Geforcem.

Z IBM diskom jaz ne bi riskiral, ker preveč crkujejo. Za videoobdelavo bi bil po mojem Seagate Barracuda IV kar pravšnji, ker ima po testih najbolj konstanten prenos podatkov skozi celo površino - to pa je bistvena zahteva pri obdelavi velikih datotek, sploh če to počneš v realtime. Pa še skoraj neslišen je (tudi to govorim iz izkušenj :D). Sicer so tud Maxtorji menda zelo dobri.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

tec ::

Ja..raje se izogibaj IBM diskom.

CaqKa ::

dajte mi malo o teh seageta baracuda povedat... sam tudi dosti delam z DV avijem pa me zanima tak malo o teh diskih imam pa drugace ibme in fujitsuje, ki so kar glasni in se fejst grejejo
waters video obdelava bo v glavnem odvisna od moci procesorja razen ce imas karto ki podpira hardversko DV kompresijo

tha_man ::

Osebno imam 40 GB model barakude IV, in sem zelo zadovoljen z zadevo. Za test lahko pogledaš npr. na www.xbitlabs.com. Sicer disk ni dosegel najvišjega prenosa med testiranimi diski, bil pa je najbolj konstanten po celi površini diska, ter v povprečju na ravni ostalih. Pri obdelavi videa v real-time ti nič ne pomaga če je disk na določenem delu noro hiter, če mu kasneje hitrost pade pod mejo. Sam se občasno ukvarjam z obdelavo audia, kjer so tud velike datoteke (sicer precej manjše kot pri videu, pa vseeno), to je bil tud eden izmed razlogov da sem si nabavil Baracudo (drugi je bil tako opevano tiho delovanje).

Prejšnja serija (III) je bila menda zelo vroča, štirke so pa čist kul. Meni temperatura še ni presegla 33 stopinj (izmerjeno z DTemp, ki odčitava temperaturo direkt iz v disk vgrajene termalne diode). Večji modeli se menda grejejo malce bolj (ker imajo več plošč), ampak je vse na ravni ostalih 7200 modelov.

Kar se glasnosti tiče, vrtenja sploh ni slišat, glave pa le malenkost. Vseskupaj je bistveno tišje od vseh diskov kar sem jih do sedaj slišal, vključujoč modele na 5400 rpm!
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Brane2 ::

To ni še nč.

Glih danes sem na bolšjaku pobral zanimivo mashino, ki:

-me je stala 1kSIT- ja, res je-1.000 SIT !!!!

-je v slim ohišju
-na MB je vdelana zvočna
-ima vmesnik za tape backup (!)
-ima vdelano shared RAM grafiko s TV Out
-Napajanje CPUja se da enostavno nastavt, vendar ročno (BIOS variante ne palijo)

-Tko kot VIA C3 ne rabi ventilatorja, čeprav se čipset kar lepo greje.
-Klub temu ima tako 5V kot 12V za ventilator na razpolago že na MB.

-Ima VB SDK skupaj z grafičnim okoljem že zaflešan v plato in ga ni treba dokupovati pri M$

-je dimenzij 215x130mm, kar je manj kot µATX !

PLATA

Zraven pa še slim keyboard z taktilnim feedbackom

KEYBOARD



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

goba ::

Brane2: kaksen napajalnik ima ZX?

tha_man ::

Brane2, to je pa klasik. Čez 20 let boš za tole dobil milijone :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Binji ::

200W mende - mam doma tud jst nekej tazga:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Brane2 ::

goba:

Brane2: kaksen napajalnik ima ZX?


Nominalno naj bi bil 9V/13W, sam je že Clive predvidu, da ga bojo uporabljal overclockerji, zato stvar daje tud vec kot 13V, odvisno od vremena...

Binji ::

Ojej, jst sm mislu XT..:8)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Terraner ::

Solidna konfiguracija. Mogoče samo mal več RAM-a (512 ali več)

Brane2 ::

Sem mel tud to. Stvar se imenuje Disciple in ti dodaja možnost dela s flopijem, da se pa seveda dodat tud RAM...:8)

ToniT ::

Brane2: Še dobro da ima ukaze kar na tipkah - se ti ne bo treba na novo učit BASIC-a. A ma 48k?

Brane2 ::

Mislim, čipi so tam, nisem ziher da vse dela. Moram inštalirat Linux gor pa probat z Mem86 prechekirat vse u detajle :D

tha_man ::

Brane2, hehe :D

Terraner, RAM je trenutno veliko predrag da bi ga nabavljal prekomerne količine. 256 bo zaenkrat čist dovolj, ko se bo pocenil pa kar po njem >:D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

LojzePek ::

Glede FireWire-rja. Mogoče daš par jurjev zraven pa si kupiš soundblast Audigy, ki ga ma gor. Vsaj zdi se mi, da so samostojni FireWire kontrolerji kr dragi.

LojzePek ::

Ker blaster res seka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LojzePek ()

goba ::

Brane2: Imam eno mavrico v modificiranem ohisju od IBEja. A glej ga vraga, ni napajalnika. A mas kaksno rezervo?

Bi ZX kar v TV kartico od PCja vtaknil. he, he. Mod brez primere:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916203 (7164) Seb4
»

konfiguracija racunalnika za obdelavo videa

Oddelek: Zvok in slika
181362 (1146) Jebiveter
»

Power Mac G5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
815902 (4640) MitjaP
»

Kakšno video kartico nabavt (DV, FireWire)?

Oddelek: Kaj kupiti
5839 (755) faca9
»

Vezanje upora na vent!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151080 (853) totimato

Več podobnih tem