» »

Navijanje 6600GT

Navijanje 6600GT

Tammih ::

Bok! Pred kratkim sem kupu grafo 6600gt DDR3 (500/1000), ki se jo baje da navit na 550/1600. Jst nism še nikol navijou.. Me zanima, če se da zadevo kej navit (brez šarenja po grafi) samo z rivatuner-jem pa kaj naj si snemem, da bom sprot temperaturo spremljou. Kolk časa pa naj spremljam temperaturo na določeni voltaže preden jo povečam, ter do kje lahko gre?
  • spremenil: gfighter ()

L-U-K-A 1 ::

Če si začetnik pol voltaže neboš dvigoval ker neboš znou... Kok lohk grafično naviješ je odvisno od vsake grafične posebi...da se navit z rivatunerjem brez šaranja po grafi, navijej pa počas pa umes spust kkšn test 3Dmark03,3DMarko05 itd.
Če teste nardi brez problemou pol navi še mal in tako naprej

Tammih ::

K se splača navijat z avtomatsko z ATITool? Al je bolš ročno, zna bit avtomatsko kej narobe?

L-U-K-A 1 ::

Bolš je navijat ročno, jst mam take izkušne da mi avtomatsko nikol ni najdl maxa grafe, učasih je preveč navil učasih pa premal. Pomojm da z avtomatskim kej hudo narobe nemore bit edin da pač javla napake,artefekti so, pa sneg...

Heavy ::

Saj je možno navijati tudi iz gonilnika, sam ga je treba mal spremenit, z neko datoteko.

dolenska ::

POJDI V REGEDIT

TAM POIŠČI

HKLM
SOFTWARE
NVIDIA Corporation
Global
NVTweak

TAM USTVARI NOVO VREDNOST
Dword value
Z IMENOM
CoolBits
VREDNOST PA NASTAVI NA
3

pol pa lahko v driverjih navijas

Tammih ::

Sm navil najprej s ATITool pa dobim 560/1140, s tem da je temperatura do 53oC.. V 3D Mark05 se mi je iz 3072 povečalo na 3475.. V 3D Mark reforterju pa mi po testiranju napiše :VGA Memory Clock 1139 MHz:))
VGA Core Clock 501 MHz:\
WTF: sej je Core navit na 560 pa profil sm save-ov!!! ;((

Sm pa probou navijat direkt v driverjih, kokr sta mi svetvala Hydr@ in midi sm je že na default 500/1,8GHz.wtf. .navije pa na 569/1,92GHz:\ Ja kje je pa tle fora s temle memorijem 1,92GHz?

obadek ::

Tale coolbits zna imet težave z avtomatskim navijanjem. Če si pametn ti navijaj kr ročno bo bolš.

Tammih ::

Zakaj pa mislš, da noče pol v 3D Marku ohrant frekvence Cora, Memory pa ohrani... ker ko navijem ročno v ATITool-u mi potlej current Core skos meče nazaj (kr na 300MHz: wtf), pol po 3D Marku pa mi napiše, da je testiralo s 500 MHz!?

obadek ::

Ka če bi za navijanje te tvoje kartice uporabu Riva Tuner

Tammih ::

Sm že sneu pa nimam pojma kje maš kej za večat core pa memory? Kam moram it? V ATIToolu maš tko pregledno...:\

obadek ::

Joj bl kukr ma pa to rivatuner lepo in urejeno pa ne vem če ma še ker program. Mal si tole prečikirej je vse notr napisan kako in zakaj RIVA TUNER VODIČ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: obadek ()

Tammih ::

Hvala! Bom probou jutr torej z RivaTuner navijat..:D Danes zvecer mam kolokvij trženje:( :'(
AJt

Tammih ::

Tako! Moje nekajdnevno ubadanje z navijanjem je za nekaj časa končano:)) .. Končalo se je z RivaTunerjem in sicer z 570/1160...Verjetn bi šlo še dlje, vendar pa bi moral sklopit tester>:D ..Mogoče kdaj drugič

HVALA vsem;) , ki ste mi bili v pomoč z dobrimi nasveti!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje asus 6600 gt

Oddelek: Navijanje
8937 (822) siamm
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
986875 (3806) PINki
»

Zelo nizke točke v 3dMarkih! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814879 (3459) pecavar34
»

Navitje 6600GT grafične

Oddelek: Pomoč in nasveti
9964 (808) Poldy
»

GF 7800 gt Pomoc

Oddelek: Navijanje
191379 (913) Skankulja

Več podobnih tem