» »

Microsoft ujel rok EU

Microsoft ujel rok EU

Slashdot - Microsoft je v četrtek posredoval Evropski komisiji zahtevano dokumentacijo o svojem operacijskem sistemu in tako za las ujel postavljen rok, poroča News.com. Prvič je bil Microsoft opozorjen in kaznovan zaradi monopolnega obnašanja leta 2004, ko so mu naložili 646 milijonov dolarjev kazni. Za neupoštevanje odredb in zavlačevanje je Komisija v letošnjem juniju Microsoftu odmerila še 357,3 milijona dolarjev kazni in določila za absolutno zadnji rok 23. november, sicer bi mu grozilo 3,9 milijona dolarjev kazni za vsak prekoračen dan. Zaradi obsega dokumentacije, ki znaša 8.500 strani, bo trajalo nekaj mesecev, da se Komisija izjasni, ali je Microsoft zadostil vsem zahtevam. V nasprotnem primeru ga čakajo nadaljnje globe.

29 komentarjev

Pesimist ::

Pa kaj si nor tuci ce je to Microsoft take visoke kazni so nehumane. Kam te gre ta dnar sploh?

gzibret ::

Za kmetijsko politiko vendar ;)
Vse je za neki dobr!

simnov ::

8500 strani daj Eu malo pretirava

MrStein ::

8500 strani je napisal MS, kako to EU pretirava ?

Glede višine kazni. Kaj ti predlagaš, da se direktor firme kaznuje z 500 SIT ? To ga bo izučilo, kajne ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadow7 ::

Ali pa pretirava MS? Namerno. Med tako veliko goro BS-ja je verjetno malo tezje najti relevantne podatke, se posebno ce jih razkropis po cimvecjem obmocju.

zigadr ::

Tako dolgo poročilo je pripravil Microsoft, ne EU, zato označitev, da EU pretirava, ni na mestu.

Višino kazni je potrebno upoštevati relativno in v tem primeru lahko ugotoviš, da znaša 646 mio$ dobrih 5% letnega čistega dobička Microsofta v fiskalnem letu 2005 (12.254 mio$), kar pa že ni tako zelo veliko.

ivanuscha ::

8500 strani lol a so nori, kdo bo pa to pregledal 8-O Nič nau jasno komisiji hehe.

iskra ::

Hihi :) Končno bom lahko povezal 5 različnih OS-ov v isto mrežo brez komplikacij :D

Sicer je še kar dolga do tedaj ma bomo potrpeli.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

kilergas ::

Tam kjer je denar tam bodo glodali in glodali ce se le da.Pa skoda da niso manesto 8.500 strani dali 2 ali 3x vec.

r5r ::

Zakaj mora pokazati kodo ?

Bo Windows v Evropi postal odprtokoden? 8-O
And it makes me wonder.

CCfly ::

Kam te gre ta dnar sploh?

Denar se vrne članicam EU sorazmerno z njihovim vplačilom v proračun.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

MasterMind ::

"Zakaj mora pokazati kodo ?"

Ne mešaj odprtje kode z odprtjem standarda!!!
Gentoo, KDE uporabnik.

shadow7 ::

@zigadr
Ja, to je preprosto reči, če ni denar tvoj. Meni bi bilo veliko bolj všeč, če bi ta denar MS porabil za dividendo namesto za kazen.

r5r ::

Kako se s tem problemom soočajo v ZDA?

Microsoft bo oskubljen po legalni (plačevanje kazni) in ilegalni poti (kopiranje zgoščenk). Šok!
And it makes me wonder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r5r ()

@LOL ::

No EU si bo lepo zapolnil svoj mošnjiček. Še ga bodo lahko srali in se preseravali pomembneži v Bruslju in tam okoli.

zigadr ::

shadow7:
S tem se kajpak strinjam, vendar pa lahko gledaš na to stvar tudi tako, da predpostavljaš, da Microsoft ne bi imel takšnega dobička, če bi deloval v skladu s konkurenčnimi pravili EU in omogočal potencialnim konkurentom združljivost z njegovimi "standardi". Če pa je kazen v sorazmerju s potencialno manjšim dobičkom, pa je verjetno zelo težko oceniti.

Izi ::

Nahajte že z tem otročjim trmoglavljenjem.
Vse kar morajo razkriti je standard, da se bodo lahko vsi računalniki na katerih ne teče Microsoftov OS povezovali z računalniki in serverje na katerih teče Microsoftov OS.
In za to so pri Microsoftu spisali 100 dokumentov, ki skupno obsegajo 8500 strani. Verjetno so z podrobnostmi namenoma malo pretiravali :D

Glede kazni pa smo že vse predebatirali in je dovolj nakladanja. Kazen mora biti taka, da te malo prizadane, drugače sploh ni kazen. In 300 milijonov kazni je za MS približno isto, kot bi tebi sodnik dosodil 100.000 SIT kazni, se pravi ravno prav, da ne bankrotiraš in da kazen občutiš.

Pithlit ::

EU ima eno simpatično pravilo: kazen ne sme biti večja od tistih 5%.

Izi: narobe računaš... jaz bi z veseljem plačal 100000sit kazni, če bi to predstavljalo 5%. Na žalost me pa takšna kazen spravi na rob bankrota. Sodeč po drugih temah pa podpisih na forumu... večini to niti 2% ne predstavlja. No ja... mogoče imaš pa prav... I just pwned myself... I better go back under my rock now.
Life is as complicated as we make it...

DCER ::

Bravo EU!

uio ::

Microsoft bi mogu to naredit že pred enim letom. Ampak se jim je bolj splačalo eno leto zavlačevati, kakor pa odprt kodo.

Tuki ni čist nič drugega kakor da so mogl pritisnit na ms.
Ti standardi bi morali biti odprti že na začetku, tako da nič ne jamrajte glede kazni. Če bi ms vse po zakonih delal, bi verjetn že polovica uporabnikov imela gor linuks. Ms pa nebi imel nobenih "stroškov".
Če se jim nebi splačalo zavlačevat tega nebi delali.

MrStein ::

shadow7:
Meni bi bilo veliko bolj všeč, če bi ta denar MS porabil za dividendo namesto za kazen.

Meni bi bilo veliko bolj všeč, če bi 100 jurjev porabil za lep dopust na morju, namesto za plačilo kazni za prekršek, katerega sem storil.
A gremo referendum narediti ?

uio:
Ampak se jim je bolj splačalo eno leto zavlačevati, kakor pa odprt kodo.

Kakšno odpiranje kode ? Kje si to videl ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadow7 ::

Jaz ne bi imel nič proti, če bi mi policaj rekel, da če do nekega datuma ne neham voziti prehitro, da me pa bo od takrat naprej vsakič kaznoval. :)

linuxdady ::

Nepoučenost sama po sebi še ni neumnost.
Klobasanje, ki si ga tule privošči večina, gre pa preko vseh meja. Pri večini komentarjev je povsem jasno, da se njihovim avtorjem niti približno ne sanja, za kaj sploh gre.
Kot bi komentirali slovnična pravila eskimščine.

Matako ::

To z 8500 stranmi samo potrjuje znano pravilo, da z velikostjo podjetja njegova pravno-administrativna sposobnost raste veliko hitreje kot intelektualno-tehnična.

To na koncu privede do takih in podobnih izjemnih dokumentacijskih podvigov za sorazmerno neimpresivne izdelke.

Nič novega.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jlpktnst ::

Nič novega. To je nov družbeni fenomen. Kup klobasačev ki piše samo zato da "post count" leti gor, pa mogoče ker nimajo kaj drugega za počet. Ni to samo slo-tech. To je povsod.

Pa da ne bom še jaz čisto offtopic, nekdo je lepo komentiral - zavlekli so kolikor so lahko. Očitno se res splača.

Ta dokumentacija pa bi morala bit javna, kar se edino spodobi.

.:2448:. ::

pa dej še microsoft bojo čist shiral...

Looooooka ::

to je pac tipicna evropska primitivnost...tle namest da podpiras podjetja jih pac pocuzas in jim poberes ves kesh cim jim kj rata.
ce bi mel bebci v eu kj mozganov pa bi pogledal kok podjetij ma biznis sam zarad tega ker microsoft v evropi obstaja pol takih odlocitev sploh ne bi sprejemal.
ampak konc koncev to microsofta ne bo ubil...ker majo prevec dobr zrihtan biznis in bi ga lahko ustavl sam z direktno prepovedjo prodaje njihovih izdelkov...kar je pa mozno sam se v kksni komunisticni drzavi.

MrStein ::

Ja, pa gospoda posiljevalce tudi ne vem zakaj preganjajo, saj v bistvu oni edino se skrbijo za nataliteto. Nagradit bi jim morali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

Točno tako. Da ne omenjamo kazni za prehitro vožnjo, ki tudi zavirajo gospodarstvo. Manj nesreč, slabša prodaja novih avtomobilov. Tipočna evropska primitivnost. Namesto da podpiraš monopoliste skrbiš za trg in stranke.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU Qualcommu izrekla milijardno globo

Oddelek: Novice / Tožbe
158551 (7129) Poldi112
»

Primer Wells Fargo: prevara vas lahko tudi lastna banka

Oddelek: Novice / Ostale najave
248221 (6214) klinker
»

HP priznal in bil obsojen dajanja podkupnine

Oddelek: Novice / Tožbe
75249 (3877) antonija
»

Še en spamer oglobljen

Oddelek: Novice / Ostale najave
113455 (2678) wooted
»

Microsoft se je pritožil na prepoved prodaje Worda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
12111832 (8689) driver_x

Več podobnih tem