» »

priklop pekača

priklop pekača

drofa ::

A mi lahko kdo pove kako je najbolje priklopiti pekača v računalnik (izbira med IDE porti, master,slave,...)?
Kam priklopiti CD ROM in kam CDRW?
Hvala za pomoč!
8-O

Han ::

CDRW - Secondary Master
CD-ROM - Secondary Slave

MadMax ::

Han ima prav.

Se pa zna zgodit, da bo kaj stekalo. V tem primeru samo zamenjaj master in slave funkciji (meni npr. je HPjev pekac lepse delal kot slave, zdajsnji Plextor pa nikakor noce biti suzenj CD ROMu...).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

drofa ::

Kaj pa če imaš CDRW na secondary master, CDROM pa na primary slave zraven diska ki je na primary master.
(A lahko po istem vodilu istočasno pošiljata podatke CDRW in CDROM)?

kockish ::

prim. master - disk
prim. slave - /
sec. master - cd-rw
sec. slave - cd-rom

To je, kot so ze omenili, najboljsa varjanta. Direktnih (on-the-fly) kopij cdjev pac ne bos delal (gre prepocasi, da se splaca), zato pa ti bo drugo delalo bp.

Ce bi imel disk na prim. master in kot slave cd-rom, bi bilo kopiranje cd-rom->disk precej upocasnjeno.

Ales ::

V bistvu sta dve varianti: če boš kopiral z CD-ja na disk in z diska nato na CDRW, potem:

primary master: HDD
primary slave: -
secondary master: CDRW
secondary slave: CD

Če boš delal kopije "on the fly", torej s CD neposredno na CDRW, potem kakor si rekel:

primary master: HDD
primary slave: CD
secondary master: CDRW
secondary slave: -

Drugače pa, pošiljanje podatkov gre tudi po istem kablu hkrati, ni pa enako varno in hitro... Stestiraj, če boš imel kaj slabše performanse pri raznih nastavitvah - ni namreč nujno, da se ti bo kaj poznalo.

On the fly presnemavanje je pa odvisno od tvojega sistema. Če imaš dovolj hiter CD, dovolj RAM-a... zakaj pa ne? Meni na 12x hitrosti snemanja dela brez napak, imam pa HDD, CD in CDRW vsakega na svojem kanalu (ABIT BE6-II 2.0 RAID plata, 4 kanali :D )

Aleš

drofa ::

Od kar sem inštaliral pekača v računalnik mi računalnik zmrzuje? Imam celeron 700, 64MB, CDRW-acer! Kaj bi bilo narobe?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava HD in CD,CDRW

Oddelek: Pomoč in nasveti
161205 (949) Han
»

Priklop Teaca-pomoč?

Oddelek: Strojna oprema
151166 (924) Tzar
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181423 (1100) Kriko
»

Povezava DVD in CD-RW

Oddelek: Pomoč in nasveti
102087 (2009) Matty
»

Priklop pečice

Oddelek: Strojna oprema
132294 (2169) Loki

Več podobnih tem