» »

Refresh rate

Refresh rate

andper ::

Zivjo!

Danes se mi je zgodilo nekej precej nenavadnga (za moje pojme).
Ko sem prizgal racunalnik, sem opazil, da mi slika na zaslonu (hmm.. ne najdem slovenskega glagola za ta pojav.. angleski je, mislm da, 'to flicker'). Slika je taka no, kakor ce imas nastavljen (pre)nizek 'refresh rate' (upam, da veste kaj mislm). Skratka, ubija oci.

Graficna je ATI XPERT 2000 PRO, monitor pa SONY CPD-100ES (15").
Do sedaj sem vedno uporabljal resolucijo 1024x768 ter 32bit-no barvo. 'Refresh rate' sem imel vedno na 85Hertz-ov, kar je bil tudi najvisji priporoceni 'refresh rate' za moj monitor (slika je bila cist OK).

Kot pravim, moja slika danes zgleda kot bi imel 'refresh rate' nastavljen na kaksnih 60Hertz-ov (pa ni).

Trenutno se mi zdi edini razlog dotrajan monitor. Sicer pa je star dobri 2 leti, kar se mi zdi malo za SONY-jevo zivljensko dobo.

Ali kdo ve, kaj bi lahko bil problem?

Hvala! :)

P.S.: Ce nastavim resolucijo na 800x600 in 'refresh rate' na 100Hertz-ov, je slika normalna. Toda ta resolucija mi preprosto ni vsec. Ce je zadeva lahko delovala 2 leti, zakaj bi danes kar naenkrat prenehala?

Elemen_T ::

Reinstall drivers za monitor in grafično.

perci ::

No, da ne bom nove teme odpiral: a mogoce kdo ve, a se splaca met pri 1152*864 refresh rate 100 al je to slabo za monitor?

ToniT ::

Ali imaš zraven monitorja kak usmernik?? To zna biti včasih problem.

ChiefThunder ::

Hmm, ja... pomoje tud, da je stvar v gonilnikih...

Perci: če ti to ustreza (da ni slika preveč meglena) in da sam monitor to podpira, pol sploh ni panike...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

andper ::

prej sm probou reinstallirat driverje.. pa nc ni pomagal.. :/

usmernik? ne da bi vedu.. :)

hvala vseeno za odgovore

frudi ::

si kaj prestavljal monitor, al pa ga kaj obračal? ali pa nardil karkoli, da v njegovi bližini sedaj potekajo kaki kabli, ki prej niso? hišna napeljava se zna namreč prav luštno špilat s sliko :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Can ::

A si prepričan, da imaš osveževanje na 85Hz. ATI-jeve kartice pogosto prepozno zaznajo monitor, tako v primeru da imaš na ati-jevem gonilniku nastavljeno na optimalno osveževanje, ti bo driver nastavil na 60Hz, v nastavitvah zaslona, pa ti še vedno kaže prejšnjo nastavitev torej 85Hz. Osveževanje nastavi na ATI-jevem gonilniku, o frekvenci osveževanja pa se prepričaj, kaj piše na monitorju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Refresh rate na Radeon 7000 ???

Oddelek: Programska oprema
5793 (761) Sponka
»

10m VGA podaljšek in nizka frekvenca osveževanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
291612 (1397) BluPhenix
»

(pre)nizke frekvence osveževanja monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
10940 (816) pingec
»

Kaj pa vaše oči?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
382412 (2412) Mr.B
»

Hercules8500Le

Oddelek: Pomoč in nasveti
442249 (1450) rap3r

Več podobnih tem