» »

Priklop Teaca-pomoč?

Priklop Teaca-pomoč?

primo_z ::

Kupil sem pekač TEAC CD-RW W540E. Vgradil sem ga, vendar peče in kopira CDje izredno počasi. Tudi po 45 minut. Imam Windows 2000 Prof. Priklopil sem ga na isti kabel od diska. Ker je notri že od prej CD Rom, sem Teaca nastavil na Slave. Je v vsem tem napaka? Prosim za pomoč in če mi lahko poveste bolj po domače, ker nisem računalniški strokovnjak.
Hvala in lep pozdrav!

rc-car ::

Priklopi ga na isti kabel kot CD-ROM, potem bo peka z diska hitrejša (ne bo se vklapljal burn-proof).
Pravtako v windowsih vklopi DMA.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

ABX ::

Namesto 2x pisanje probaj kaj več :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

primo_z ::

ABX, hvala za duhoviti odgovor. Kot da bi peljal avto k avtomehaniku, ker mi je zmanjkalo benzina. Pekel sem z 24x hitrostjo.

ABX ::

Dej en cd notri z 600mega podatkov in presnami vsebino na disk.

Poročaj čas.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ender ::

Priklopi takole:
Disk: primary master
CD-ROM: primary slave
CD-RW: secondary master.

Potem za vse naprave vklopi DMA
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

frudi ::

ne dajat diska in cdroma na isti kanal, slabo vpliva na hitrost snemanja s cdroma na disk.
raje pusti disk sam na primarnem kanalu, cdrw daj na secondary master, cdrom pa secondary slave. sicer to ni ravno optimalno za direktno kopiranje s cdja na cdrw, ampak kdo to sploh dela?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Matek ::

Probaj dat Teaca na Secondary Master, pa preveri, če nimaš kakega demo programa za peko, ki ne dovolji pešt na višji brzini od 2X, ker so eni taki, lahko naštelaš kolko hočeš speed, pa še zmer 2x peče, če ni registriran.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

carzlatko ::

s kerim programom peces

ender ::

TEAC CD-W540E sploh ne more peči počasneje kot 4x, tako da tudi če je program demo, ga ne more tako omejit...
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

primo_z ::

Pečem z Nero 5.5 ki sem ga dobil zraven pekača.
" Priklopi takole:
Disk: primary master
CD-ROM: primary slave
CD-RW: secondary master"
Mi lahko poveste kaj je primary master in secondary master, odnosno kako se to priključi.
Lep pozdrav!

perci ::

Zaenkrat pusti master, slave zadeve pri miru, ker mora delat ne glede na to kako je priklopljeno hitreje kot dela tebi. Zdej te pa vprašam, če si sledil navodilom, ki ti jih je dal rc-car? Torej vklopi DMA za vse enote.

JLP ::

Master/Slave določš tako, da na CD-ROMu pa CD-RWju prestavš en jumper k določa v katerem načinu bo delov. Ta jumper se pa nahaja na uzadej na pogonu in maš uihr tm okol ke kako nalepko k gor kaže koko more bit jumper postavlen da dela kot master in kako da dela kot slave. Pa še cable select je tm zravn sam to je brezveze.
Live long and prosper!

primo_z ::

Najlepša hvala za nasvete. Storil sem takole. Disk sem pustil samostojnega. Na isti kabel sem priklopil Teaca (master) in Cd Rom (Slave). V kontrol panelu sem za IDE kontroler vklopil ultra DMA za sekundarni kanal, primarni je že bil.
V Teaca sem dal Cd s podatki 528 MB ( Corel Clip art) in jih prekopiran na hard disk. Trajalo je 14 minut. Nato sem z diska zapekel na Teaca (24X hitrost) Najprej je pripravljal in premescal fajle 10 minut in nato snemal dobrih 5 minut. Torej skupaj 15 minut. Je vse to v okviru normale? Ali je toliko trajalo tudi zaradi tega ker je bilo v bistvu veliko majhnih fajlov - clipartov?
Lep pozdrav!

bozicek ::

Oh ja, saj smo pa res coravi.
Se nisem ze prej spomnil.
Zagotovo imas vklopljeno v Nerotu "simulation"
Najprej simulira zapis nato pa zapise.
Ali pa imas vklopljen "verify data"
To dvoje izklopi pa bi moral imeti zapeceno v 5 minutah
Darila letos samo za poredne

Tzar ::

Ce mas BURN proof vklopljen nimas sans za simulation!
15 min je normalno za cliparte snemat, ker mas kaksnih 10000 imageov in ti pol iz vseh teh nardi en velik image, ki ga potem preslika na CD.
lp

Življenje je lepo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Data rate

Oddelek: Pomoč in nasveti
211329 (1046) Hana
»

CD-RW problem snemanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
8996 (857) icek
»

Tezave s peko

Oddelek: Pomoč in nasveti
71055 (952) damian
»

Problemi pri overclockanju TBja

Oddelek: Navijanje
71294 (1179) zile
»

Priklop pečice

Oddelek: Strojna oprema
132269 (2144) Loki

Več podobnih tem