» »

primerni driverji za ALL IN WONDER 9800 SE

primerni driverji za ALL IN WONDER 9800 SE

boštjand ::

pozdravljeni!
izredno bi bil zadovoljen, če mi lahko svetujete, katere driverje(da res delajo 100%) za ALL IN WONDER 9800 SE naj inštaliram. poizkusil sem že z driverji iz ATI- jeve strani, vendar nisem nikjer najdel driverjev, ki bi bili točno za to grafo. poizkusil sem tudi z omega driverji, ki so špica, vendar mi ne uspe usposobiti TV-ja.
zelo zaželjeni nasveti in točni linki do driverjev!
hvala!primerni driverji za ALL IN WONDER 9800 SE

Jakka ::

Jaz za AIW 9800pro uporabljam omega driverje temelječe na catalyst 5.12 in atijeve wdm 5.12 driverji za tuner, se posebej inštalirajo. Nato pa še ati multimedia center 9.08. Zadeva deluje _celo_ brez težav. Win2k.
Sem poskusil najnovejše driverje in ati mmc, pa zadeva ni delovala.

Poskusi to kombinacijo. Če ne najdeš stvari, povej.

boštjand ::

živjo!
the best, da vsaj eden ve kateri driverji bi naj delali.
sedaj nastane pa nov problem! omega catalyst driverje 5.12 sem dobil na omega strani, wdm driverje 5.12 pa mi ne uspe staknit nikjer. najvecjo uslugo bi mi naredil, ce bi mi linkal, kje se driverje dobi in pa napisal vrstni red inštaliranja.
ti driverji so dejansko za AIW 9800 pro? upam, da bo v redu delalo.
najnovejši ati-jevi driverji so tudi za mojo grafo polom. sem gledal po njihovem arhivu prejšnjih driverjev, pa nisem nikjer zasledil wdm 5.12.
to je verjetno moja zadnja ati grafa!!

waters ::

Tudi mene zanima ta stvar.

LP

Silvo ::

Jaz uporabljam za AIW 9800PRO navadne catalyst driverje 6.9,vendar brez novega Control Centra.Multimedia center je pa 8.8.
Dela čisto vse bp.tudi nove igre.

lp
Silvo

Jakka ::

klik

- inštaliraš omega driverje
- inštaliraš wdm driverje
- inštaliraš 9-08_mmc_uci_1.exe
- inštaliraš 9-08_mmc_enu_2.exe

atiCDwiz.exe - ne vem točno kaj je tole, se mi pa zdi da nek encoder, rabiš pa originalen cd potrditev inštalacije

Povejte, če vam deluje ok.

boštjand ::

hundey hvala za enkrat. zakon si tip! z encoderjem pa verjetno ne bo nič, ker imam malo starejši CD z driverji(dobil z grafo). edino mogoče, če so tudi driverji tolk starejši, da bo delalo. ko poberem driverje z neta in jih inštaliram ti pa sporočim rezultat.
še enkrat hvala!!!

waters ::

Ti driverji so res ustrezni, saj sem imel z novjšimi precej problemov z zvokom - WDM driverji na Tv ju.

Multimedijski center sem pa raje snel dol in uporabljam druge stvari: WinDVR 3, Winamp...

Hvala

boštjand ::

živjo!
zadeva sicer deluje vendar je verjetno še kje problem, ker je grafika nekoliko zalomljena (kot na primer pri starih grafičnih kartah, ko so črke zgledale zalomljeno. ima kdo kakšno idejo? možno, da je grafična v riti? driverji za matično?
zadeva je zgledala isto pri nekaj zadnjih poskusno inštaliranih driverjih za grafo!!
hvala!! LP

Zgodovina sprememb…

Jakka ::

Kaj točno je "zalomljeno"? Si ne znam predstavljat. Pa kakšno slikco. ;)

boštjand ::

grafika ni lepa-ne vem kako naj razložim! primer: namesto da bi bil krog krog, je bolj kvadratkast krog. čez ekran so vidne diagonalne črte,... slike ti pa ne znam zrihtat- škoda. bi ti blo najbolj jasno kaj mislim. grafika ni slaba le v špilih, ampak tudi na splošno-med drugim se tudi na internetu manjše črke zelo zalomljeno vidijo. ma ne vem!

Jakka ::

Pa tega z drugimi driverji ni? Pa si inštaliral navadne omega driverje, ne kakšnih za modanje?
Lahko da je grafa defektna, kakšne nastavitve,... mnogo zadev.

boštjand ::

inštaliral sem točno te driverje za grafo, kot si mi jih ti linkal.po moje ni z driverji nič narobe.možno je pa tudi to, da sem še naknadno, ko sem imel že prve driverje(iz originalnega CD-ja) inštalirane, dajal gor driverje za matično plato in mi je takrat vse zmrkalo. imam gigabyte 7VT600P-RZ plato, ki so mi jo pred kratkim na servisu zamenjali z asrockom, ki mi je crknil. driverji so pa direkt iz gigabytove online download strani. druga stvar so pa lahko tudi XP-ji malo slabi, ker mi pri prvem zagonu winsow sploh ni porihtalo resolucije čez cel ekran. zaradi vseh teh stvari že razmišljam o ponovnem formatiranju in inštaliranju drugih xp-jev z servis packom 2.

boštjand ::

naknadno sem posodabljal tudi bios,kar verjetno tudi ni plus. kaj ti misliš? obstaja neki vrstni red posodabljanja oz. nadgrajevanja? lahko tudi z napačnimi driverji skuriš grafo(glede na to, da sem jih kar nekaj preprobal) ?

Jakka ::

Vrstni red inštaliranja driverjev niti ni pomemben. Skuriti grafe z različnimi driverji pa ne moreš, razen če se grafa ob tem navije, pregreje in zato kaj odpove. Posodabljanje biosa naj ne bi vplivalo na samo zadevo, razen kakšne nastavitve v njem.

Ponovna inštalacija win se mi pa zdi dobra ideja, tudi zato, ker si menjal plato. Če ima plata drug chipset kot prejšnja, je pa to vsekakor priporočljivo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia dohiteva ATI (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6111101 (9129) matter
»

ATi Catalyst 6.9

Oddelek: Novice / Grafične kartice
144300 (3880) Stajerc
»

Preventivno za 9800 AIW, ce vam bo kdaj metalo ven TV oz multimedia center

Oddelek: Zvok in slika
13996 (761) Caligula
»

Vivo na Radeon 9000

Oddelek: Zvok in slika
231493 (1279) polde66
»

Vse za Radeon 9800SE! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
924115 (2979) Tilen

Več podobnih tem