» »

Dodajanje rama

Dodajanje rama

Poly ::

Zdravo. Imam plato asus a7n8x-e deluxe, v dveh socketih imam Twinmos PC 3200 256Mb ddr 400 ram. Zanima me s kakšnim ramom lahko zapolnim tretji socket? Mora bit isti kot druga dva, ali je lahko močnejši?
Hvala...

steev ::

Kako mislis mocnejsi. Ce mislis da bi dal notr se 512 mb ali 1gb, potem lahko.

Edit: samo mora biti DDR (ne sme bit ddr2) in ce bo imel visjo frekvenco bo deloval na tisti kot stare dva, torej 400MHz.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

`ripper` ::

tako je. komot lahk das se enga po 512, pomoje niti ni nujno da je identicen kot unadva (se pravi brand, ipd), samo da je DDR. Ce ti plata podpira 2GB, lahko pa vtaknes notr tud 1GB modul in bo lihtko delal (samo ene plate majo neko smesno napako, da ko das notr kolicino rama, ki naj bi bla maksimalna po specifikacijah, ga kr ne zazna vsega. oz. proizvajalci navajajo da due to chipset limitations, lalala, samo stvar dela)
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

xerian ::

No fantje, jaz imam pa težavo tudi z RAMOM. Namreč hotel sem dodat poleg 512 DDR še enega, pa mi zaradi tega ni hotelo več zagnati Windows (avtomatsko ko bi se moral prikazati zaslon "dobrodošli" mi je ponovno bootal ter ponudil opcije safe mode in ostalo". Nikakor nisem mogel vzposaviti naprej windowse, sem poizkusil z recovery console, karkoli in nič. Naposled sem se odločil Še za format c: :\ Pa mi tudi tega ni hotelo narediti, saj je računalnik javljal, da je verjetno disk narobe priklopljen ali v okvari. Skratka same težave, dokler nisem tisti drugi RAM izpulil s plate. Rame sem poizkusil ločeno in delajo. Res bi rabil kak nasvet, saj me jezi, da ne morem uporabiti kupljenega rama.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pc nov ali po delih?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
854277 (3285) demon#666
»

Problem z DDR Ram

Oddelek: Strojna oprema
6820 (717) Matty
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321804 (12954) DJ MartiNi
»

kompatibilnost rama ddr ddr2?

Oddelek: Strojna oprema
92925 (2733) Klemzz
»

AMD 2500+ dela samo na 1100mhz 100fsb

Oddelek: Strojna oprema
201458 (1094) DJ MartiNi

Več podobnih tem