» »

bojler

bojler

LordTado ::

bok
mene pa zanima kako je s porabo bojlerja.
in sicer mam zej 300l(3kw) boljer,in me zanima če bi blo manj porabe elektrike pri 100l(2kw) bojlerju

in seveda pri isti porabi tople vode...

aja pa še to:če bi bijler vklaplojal samo takrat ko se tople voda rabi bi bla poraba manjša kot če je non stop
prikloplen.


ajde

AndrejS ::

Manjka samo podatek koliko vode porabiš.

LordTado ::

tam 2000 litrov na mesec tople vode..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

balocom ::

sej segrevaš vodo....
če je izolacija bojlerja v redu...
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Vikking ::

Največ boš po moje naredil, če boš zagotovil vodo s čim manj vodnega kamna. Ker ko se enkrat začne nabirat na grelcu, poraba energije za segrevanje iste količine vode narašča.

Gavran ::

Za porabo elektrike je pomembna (poleg porabe seveda) samo še izolacija. Kamen ima majhen vpliv.
Za segrevanje litra vode za toliko in toliko stopinj rabiš točno določeno količino energije. Če imaš močan grelec, je voda segreta hitreje, pri šibkejšem grelcu bo pač ta vključen dlje časa.

s-adi ::

Poleg zgoraj naštetega je lahko pri daljši vodovodni napeljavi izvedena dodatna cirkulacijska cev, ki s pomočjo električne črpalke ali gravitacije omogoča toplo vodo na posamezni pipi.

Zaradi velike porabe takšne cirkulacije, nekateri zaprejo te cevi. V takšnem primeru sprva teče mrzla voda in šele na to topla.

Ugodnejša rešitev v tem primeru je v cirkulacijko cev vgrajen ustreznem povratnim ventilom, ki onemogoča gravitacijske vplive ter cirkulacijska črpalka ji jo krmili stikalna ura ali/in tipkalo
vgrajeno v kuhinji in kopalnici ter časovni rele za izklop črpalke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogrevanje sanitarne vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9029157 (15867) energetik
»

Prevelika poraba električne energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712432 (10750) feryz
»

TOPLOTNA ČRPALKA 300L ali električni bojler?

Oddelek: Loža
3210816 (10108) krisspace
»

nenormalno visok račun za elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9933614 (30493) Maestral
»

Toplotna črpalka za vodo (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7318892 (16669) mn

Več podobnih tem