» »

Tudi Apple MacBooki polnjeni s Core 2 Duo procesorji

Tudi Apple MacBooki polnjeni s Core 2 Duo procesorji

Slo-Tech - Kot se je že nekaj časa šepetalo na strani Appleinsider, je Apple Computers Inc. sedaj nadgradil s Core 2 Duo procesorji še običajne MacBooke.



Ohranili so takt 1.83 in 2.0 Ghz dosedanjih Core Duo procesorjev. Najcenejši model stane 1079 evrov, v njem sedi 1.83 GHz procesor, s 512 MB DDR2 spomina, 60 GB trdim diskom, 13.3 palčnim zaslonom, CD pekačem/DVD bralnikom in integriranim Intelovim grafičnim procesorjem - GMA950. Za 200 evrov višjo ceno se dobi močnejši procesor, še enkrat večji delovni pomnilnik, 80 GB trdega diska in DVD dvoslojni pekač. Za še dodatnih 200 evrov (400 od osnovnega) se dobi 120 GB trdega diska. Še najpomembnejše: modeli z 1.83 in 2.0 GHz procesorji so v beli in 2.0 Ghz črni barvi. Vse ostale tehnične podrobnosti so dostopne na Appleovi uradni strani.

Apple pravi, da so tako nadgrajeni MacBooki pridobili 25% na hitrosti. Pri tem velja omeniti, da so za MacBook Proje govorili o 39% pohitritvi. Neodvisni testi so potem pokazali le 10% pridobitev, glede na Core Duo procesorje.

Nadaljujmo. Na Appleinsider strani pravijo, da bodo naslednji prenosniki, ki bodo prejeli nadgradnjo, Mac Mini-ji. Nekateri posamezniki namreč Minije predelujejo v "prenosnike" in celo "dlančnike".

3 komentarji

[MYTiX] ::

Začuda ni še nič komenatarjev. Meni se zdi, da je ta "srednji" MacBook prav veliko pridobu, obdržal pa isto ceno. Za 1320€:
Core 2 Duo T7200 2GHz (prej T2500)
1 GB Ram (prej 512MB)
80 GB diska (prej 60)
DVD-RW DL (prej ni bil DL)

In naj ne bi blo več "porodnih" težav, ki so pestile prve MacBooke. Zdej resno razmišlajm o tej igrački.
podpis

opeter ::

Hja, zaenkrat ostajam še na PPC platformi. Dokler ni na voljo Adobe-jeva programska oprema za Intel Mace, ne razmišljam o novih Macih.
Drugače je nostesnik popolnoma v redu. Jaz bi želel videti kako cenejšo verzijo Apple Mac Pro-ja na osnovi Core 2 Duo procesorjev (in ne te, ki so zdaj na Xeon - Core 2 - osnovi) in z "normalnimi" DDR2 RAM-i. Žalostno je, da Mac Pro uporablja predrage ECC RAM-e :'(
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

degenerik ::

jst sem julija kupil macbooka in sem zelo zadovoljen, tako da lahko samo priporočim. ampak če keš ni problem bi jst posegel raje po macbook pro. škoda samo da ga ni moč dobiti s 13,3 colskim monitorjem. ravno prava velikost za privzeto resolucijo in ravno toliko, da ga lahko še povsod vlačiš s sabo.
You see Larry? You see? This is what happens when you fuck a stranger in the ass!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srečanje Mac uporabnikov v Kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
464541 (3255) suntrace1
»

MacBook Pro - Kje kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
233281 (2817) aks_!
»

Macbook in BTC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
958209 (6598) Mulh
»

kje do Apple MacBook Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
91918 (1713) Gwanaroth
»

MacWorld Expo 2006

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
494951 (3526) TribesMan

Več podobnih tem